Skocz do zawartości
Magnez

Jakie opony wielosezonowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję dobrych opon wielosezonowych. Do tej pory jeździłem na letnich/zimowych ale słaba zima przekonała mnie, że chyba czas przesiąść się na opony wielosezonowe. Dodatkowo nie mam gdzie trzymać kompletu opon na zmianę. Moje wymagania:

 

1. Górna półka jeśli chodzi o jakość. Nie ma co oszczędzać na drodzę hamowania i przyczepności.

2. Możliwie niski hałas.

3. Rozmiar 205/50 R17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

Wielkiego wyboru nie ma tym bardziej rozbieżności między nimi. Jakie auto tak z ciekawosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie nowe letnie i stare zimówki nawet ścieciowe 4,5mm używane w razie gdyby spadł śnieg czy był lód na drodze.

 

całoroczne to bubel nawet jak mieszkasz w mieście to zima jak ta zanim wyjechały pisakarki .... nie warto wielosezonowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w C4GP mam Vector 4Seasons G2. Sprawiają wrażnie ok, samochód jedzie pewnie, hamuje też. Pytanie jakby się zachowały w sytuacji kryzysowej. Natomiast problemem jest zużycie bieżnika. Bo ile pierwszej zimy było go całkiem dużo (opony założyłem w lecie), to czy drugiej zimy, po kolejnym letnim sezonie będzie go wystarczająco? Trzeciej czy czwartej obawiam się nie dociągną.

 

Napewno spoko jest, że nie trzeba trzymać dwóch zestawów kół\opon. Nie trzeba też jechać do wulkanizatora w okresie największego ruchu (choć tak czy siak warto je sprawdzić i przeważyć po sezonie). Plusem jest też to, że śnieg czy upał cię nie zaskoczął jak przy oponach sezonowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymałbym się Michelin CrossClimate+ lub Goodyear Vector 4Seasons G2 :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli min 70% twojej rocznej jazdy to miasto to tak warto iść w wielosezonowe opony przy obecnym klimacie .Jeśli jednak 50/50 miasto trasa lub robisz długie trasy to bierz opony sezonowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 16:05, Stachu1984 napisał:

Trzymałbym się Michelin CrossClimate+ lub Goodyear Vector 4Seasons G2 :P

Obie testowałem, obie zachowują się bardzo dobrze. Bodajże CrossClimate+ wygrał z typową oponą w zimie, zachowując w dalszym ciągu bardzo dobre parametry na lato na poziomie średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 14:47, klimatyzator66554 napisał:

kup sobie nowe letnie i stare zimówki nawet ścieciowe 4,5mm używane w razie gdyby spadł śnieg czy był lód na drodze.

 

całoroczne to bubel nawet jak mieszkasz w mieście to zima jak ta zanim wyjechały pisakarki .... nie warto wielosezonowych

No powiem Ci, ze smieciowa zimowka to rzeczywiscie super propozycja. Jak nie chcesz goscia na sumieniu to nie polecaj takich metod. 

 

Crossclimate albo Goodyear 4season, obydwie sprawdzone i godne polecenia. Chyba ze masz troche mocy i jezdzisz agresywniej to lepiej normalne opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 14:47, klimatyzator66554 napisał:

kup sobie nowe letnie i stare zimówki nawet ścieciowe 4,5mm używane w razie gdyby spadł śnieg czy był lód na drodze.

 

całoroczne to bubel nawet jak mieszkasz w mieście to zima jak ta zanim wyjechały pisakarki .... nie warto wielosezonowych

Żałosny jesteś gościu minusując moje posty dlatego że przy tej wypowiedzi dostałeś ode mnie minusa.

Chłop wygrzebuje posty z 2019 roku i daje minusy :E łącznie 12 minusów

https://forum.pclab.pl/topic/793085-cyberpunk-2077/?do=findComment&comment=15532216

https://forum.pclab.pl/topic/793085-cyberpunk-2077/?do=findComment&comment=15534844

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2020 o 20:25, Pentium D napisał:

Żałosny jesteś gościu minusując moje posty dlatego że przy tej wypowiedzi dostałeś ode mnie minusa.

Chłop wygrzebuje posty z 2019 roku i daje minusy :E łącznie 12 minusów

https://forum.pclab.pl/topic/793085-cyberpunk-2077/?do=findComment&comment=15532216

https://forum.pclab.pl/topic/793085-cyberpunk-2077/?do=findComment&comment=15534844

 

Nie zwracaj uwagi na minusy po prostu, przecież od początku było wiadomo, że ta funkcja będzie nadużywana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

Nie zwracaj uwagi na minusy po prostu, przecież od początku było wiadomo, że ta funkcja będzie nadużywana. 

Ja już to zgłosiłem do moderacji bo łącznie mi dał 47 minusów w dwóch partiach, raz 12 i później 35 do postów nawet z 2012 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtop ale XD

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecę GoodYear 4Seasons. Używałem przez 4 lata i naprawdę do normalnej jazdy autem o niewielkiej mocy wystarcza. Nigdy nie odniosłem wrażenia że auto pływa albo przedwcześnie traci przyczepność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pantium,

To jest forum, nie jakichś Instagram, czy inny YouTube gdzie zbiera się lajki :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, seeba03 napisał:

Pantium,

To jest forum, nie jakichś Instagram, czy inny YouTube gdzie zbiera się lajki :E

No, ale co w przypadku wartościowych użytkowników jak Gordon i jego porady w kwestiach prawa albo kogoś kto dobrze doradza w kwestiach komputerowych. Ktoś taki podpadnie jakiemuś dzbanowi i zbierze setki minusów w parę minut. Przyjdzie jakiś świeżak z zapytaniem dostanie dobrą radę, ale spojrzy na minusy i oleje taką odpowiedź choć jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w tym wypadku wszystko będzie się zgadzało, więc te minusy co masz odzwierciedlają rady, których udzielasz :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...