Skocz do zawartości
Artenis

Trzy monitory z jednostką i laptopem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

za jakiś czas przyjedzie urządzić mi pokój, chciałbym aby był dostosowany jak najbardziej do mnie i moich potrzeb, dlatego wstępnie planuję, że znajdą się tam trzy monitory.

Teraz pytanie do Was, jak można dobrze to zgrać, żebym za każdym razem nie przełączał kabli.

W skład zestawu wejdą: laptop, jednostka, OPCJONALNIE PS4 oraz trzy monitory.

Chciałbym w dowolnym momencie móc używać jednostki, do której będą podłączone dwa monitory oraz laptopa, do którego będzie podłączony jeden. I teraz pojawia się problem - chciałbym móc w dowolnym momencie korzystać bez przełączania kabli z laptopa + dwóch monitorów i jednostki z jednym monitorem. Zakładam, że w takim rozwiązaniu ekran laptopa byłby nieużywany, gdybym potrzebował więcej ekranów - chciałbym móc właśnie wykorzystać te dwa z trzech.

Opcjonalne w tym zestawie jest PS4, do którego chciałbym aby był wpięty na stałe jeden z monitorów i była opcja używania: jednostka +2 monitor ps4+monitor / jednostka +1 monitor, ps4 +1 monitor, laptop +1 monitor / ps4 +1 monitor, laptop +2 monitory.

Na obecną chwilę wiążę się to u mnie z ciągłym odłączaniem i przełączaniem kabli. Czy ktoś z Was rozwiązywał podobny problem w domu? Co może wykorzystać, aby sprawnie zarządzać monitorami?

PS.

Rozważam dwa biurka: podłużne, narożnikowe - na obecną chwilę wydaje mi się, że narożnikowe przy 3 monitorach może mieć lekką przewagę. Lecz do tylko domysły :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitory mają więcej niż jedno źródło zazwyczaj.

Do laptopów niektórych można podłączyć stację dokującą.

Ja mam to rozwiązane u siebie tak, że do monitora 4k przez DP jest podłączony PC, przez HDMI konsola, do drugiego monitora (WQHD) przez HDMI podpiąłem PC a przez kabel miniDP --> DP laptopa (T430).

Karta graficzna w moim laptopie pozwala na wyświetlanie obrazu jednocześnie na max 2 ekranach, ale nowe laptopy z nowymi kartami graficznymi bez problemu radzą sobie z 2 zewnętrznymi ekranami + wbudowany.

Jak chcę korzystać z konsoli, to po prostu uruchamiam ją i przełączam na monitorze źródło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W domu nie ale w pracy mam 4 monitory do dwóch komputerów.

Standardowo do jednego 3, do drugiego 1. Jak potrzebuję więcej miejsca na drugim, to przełączam w systemie na rozszerzenie pulpitu, a w monitorze przełączam źródło sygnału.

Przede wszystkim potrzebujesz dużo kabli i monitorów z wieloma wejściami. Jakiego typu, to już musisz sprawdzić co masz np. w laptopie.

Na przykładzie tych moich z pracy pierwszy komputer podłączam do dwóch monitorów (tylko jego) przez DP, trzeci (współdzielony) jest po DVI. Drugi komputer jest podłączony 2xDP.

Z tych wariantów, to by trzeba chyba było tak połączyć:

-od lewej monitory: 1, 2, 3

-laptop do 1 i 2

-stacjonarka do 2 i 3

-ps4 do 3

Generalnie laptop bierze skrajny i środkowy, konsola skrajny po przeciwnej stronie, stacjonarka środkowy i skrajny z konsolą.

Problematyczne może być przełączanie laptopa między jednym monitorem a dwoma. Nie bawiłem się w takie kombinacje, być może sterowniki karty dadzą radę to załatwić i przy zdefiniowanych skrótach klawiszowych byłoby to nawet wygodne. Z drugiej strony jak nie będzie się to działo nagminnie i często, to można poświęcić chwilę na przestawienie opcji w ustawieniach grafiki, bez tworzenia kilku profili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź i podzielenie się doświadczeniem! :)

Do rozważenia jest stacja dokująca. Do DELL'a kupiłem taką stację, wykorzystuje ją w biurze, nie był to duży koszt. Wchodzą tam 2 DP.

Wtedy na stacjonarce musiałbym się pożegnać z DP, bo mam na monitorach są: DP, 2xHDMI. Ewentualnie zmiana głównego monitora (środkowego) na taki z 2 gniazdami DP.

Wtedy z rozkładem przedstawionym przez Bono[uG] wyglądałoby to tak:

1. DP - laptop (stacja dokująca), HDMI - stacjonarka (jeśli jest to możliwe)

2. DP - laptop (stacja dokująca), DP - stacjonarka - główny monitor

3. HDMI - konsola, VGA - stacjonarka.

Tylko przyznam się, że nie wiem czy stacjonarka da radę z 3 monitorami - mam GTX970. Dwa - póki co nie widzę monitora z dwoma DP... :) Więc musiałbym rozważyć podłączenie laptopa bez stacji dokującej. Laptop Dell radzi sobie z dwoma zewnętrznymi, używam tego go w biurze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mój Dell ma dwa: DP i miniDP.

Nie lepiej 3 monitor do stacjonarki po DP podłączyć? No chyba, że już nie ma wolnego portu w karcie ale z tego co widzę po sieci, to przeważnie złącz jest po uszy (moja mini gtx970 z tego co pamiętam ma przynajmniej 4 wyjścia, sprawdziłem w sieci: 3xDP, HDMI, 2xDVI, ile na raz których teraz nie wiem).

Są jeszcze DVI do wykorzystania.

Przejściówki DP - HDMI powinny działać bez problemu, chyba że korzystasz z jakichś większych rozdzielczości i odświeżania.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym podpiąć maksymalnie możliwą liczbę monitorów po DP do stacjonarki, jednak obecna karta ma wejście DP, HDMI, DVI. Skąd u Ciebie w GTX970 aż tle różnych wejść :o?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mi Gigabyte dał, to mam ;)

Lepsze pytanie jaki model tej 970 masz, że tak mało złącz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi