Skocz do zawartości
qpwoeiruty

Jaka płyta pod ryzena 5 3600?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić sobie nową płytę główną wraz z procesorem Ryzen 5 3600. Czy wszystkie płyty z chipsetem B450 byłyby wstanie odpalić ten procesor bez problemów? Czy MSI B450M-A PRO MAX lub MSI B450 GAMING PLUS byłaby okej? I prosiłbym o to, aby ktoś mi wymienił fajną płytę bądź kilka płyt pod tego procka w dwóch przedziałach cenowych: Do 400zł i do 500zł. Z góry dziękuję :).

Edytowane przez Maketino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wiele razy, masz ogrom filmików na YT porównujących wszystkie płyty na b450, rozpiskę VRM każdej płyty, ale odpowiadając na Twoje pytania. Tak, każda b450 odpali Ryzena 5 3600 po odpowiednim updacie biosu, najtańszą i dobra opcją jest Gigabyte b450 d3sh do 300zł. Te MSI, które wymieniłeś mają dobry VRM, jedne z lepszych b450 i bez problemu wystarczą do OC Ryzena 5 3600, a nawet OC Ryzena 3700/3800X. W podobnej cenie warto jeszcze rozważyć Asrocka b450 Pro 4 i Asrocka Gaming Fatality K4.

Edytowane przez Adrianns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze MSI b450 Tomahawk Max, ale ona jest chyba troche drogawa (ale mowa tylko o jednym skllepie, nie wiem jak gdzie indziej).

 

Ta MSI B450M-A PRO raczej chyba nie potrzebuje aktualki biosu (dopisek MAX) Drugi nie wiem.

 

Oba Asrocki będą potrzebowały aktualizacji, chociaż jak konkretny egzemplarz ma nieodległą date produkcji, to być może niekoniecznie. Może już mieć

 

aktualny bios. Troche loteria.

 

Prosisz sklep o aktualke (usługa płatna), lub we własnym zakresie.

 

Te płyty które wymienił poprzednik są chyba najczęściej wybierane do tego procesora.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wiele razy, masz ogrom filmików na YT porównujących wszystkie płyty na b450, rozpiskę VRM każdej płyty, ale odpowiadając na Twoje pytania. Tak, każda b450 odpali Ryzena 5 3600 po odpowiednim updacie biosu, najtańszą i dobra opcją jest Gigabyte b450 d3sh do 300zł. Te MSI, które wymieniłeś mają dobry VRM, jedne z lepszych b450 i bez problemu wystarczą do OC Ryzena 5 3600, a nawet OC Ryzena 3700/3800X. W podobnej cenie warto jeszcze rozważyć Asrocka b450 Pro 4 i Asrocka Gaming Fatality K4.

Ok dzięki, tylko problemem jest to, żę do tego gigabyta można tylko 1 wiatrak podpiąć, a te wymienione przeze mnie i te inne twoje wymienione nie mają takiego problemu z 4 wiatraki by można było podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione wyżej płyty MSI mają po 4 wejścia 4-pin na wentylatory, 1 wejście na wentylator CPU i 1 na pompę. Czyli łącznie 6 wejść 4-pin. Nie wiem jak to wygląda w Asrockach, musisz spojrzeć na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...