Skocz do zawartości
qpwoeiruty

Licencja windows na nowej płycie głownej

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić sobie nową płytę główną, moje pytanie jest następujące, czy mogę jakość przenieść licencję cyfrową na nową płytę? System na aktualnej płycie jest preinstalowany, lecz mogłem sobie wszystko normalnie przypisać do konta microsoft. Będzie to sprawiało problem, czy wszystko pójdzie gładko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klucz masz powiązany z kontem Microsoft " jesteś zarejestrowany na stronie" to usuwasz klucz z Windowsaza pomocą CMD" jest na Internecie sposób jak aktywować"

oraz logujesz się na konto na stronie Microsoftu i odłączasz go od konta. Jak przyjdzie Ci nowa płyta to przy instalacji wpisujesz klucz, logujesz się na koncie i system powinien się aktywować.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuwasz urzadzenie z konta ms o ile masz i potem juz instalujac system na nowej plycie wpisujesz klucz. przy kolejnych instalacjach nie trzeba nawet klucza tylko wystarczy sie zalogowac na konto ms.Uwazam ze warto to konto miec

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System na aktualnej płycie jest preinstalowany

Co przez to rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przez to rozumiesz?

 

 

Chodzi mu chyba o to ,że kupił gotowca z zainstalowanym aktywowanym Windowsem i chce go zainstalować na kolejnym sprzęcie. Jest to możliwe o ile założy konto i zarejestruje się na obecnym komputerze, wtedy klucz zostanie przypisany do konta, po zmianie płyty głównej zainstaluje, wklepie klucz ( jak dobrze pamiętam wystarczy logowanie), zaloguje się i powinno być okej. Licencja OEM stała się dosyć elastyczna chociaż i w siódemce szło zachachmęcić. :E

 

Ba... da się zrobić coś jeszcze lepszego... jeśli kupujesz od kogoś kompa z oryginalnym windowsem 10 w wersji z płytą/usb oraz kluczem i ten ktoś już go aktywował na swoim kompie oraz ma założone własne konto, może przekazać Ci dane do konta, zmieniasz adres email wybierając opcję ,że nie używasz już danego emaila, czekasz 30 dni i konto w pełni staje się twoim kontem... takie konto z "boxem" można śmiało odsprzedać i kolejna osoba musi powtórzyć to co napisałem wyżej. Działa to także na nie zarejestrowanym sprzęcie, a jest łatwiej bo odchodzi zmiana adresu i czas sprawdzania przez MS.

Edytowane przez Iri
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klucz masz powiązany z kontem Microsoft " jesteś zarejestrowany na stronie" to usuwasz klucz z Windowsaza pomocą CMD" jest na Internecie sposób jak aktywować"

oraz logujesz się na konto na stronie Microsoftu i odłączasz go od konta. Jak przyjdzie Ci nowa płyta to przy instalacji wpisujesz klucz, logujesz się na koncie i system powinien się aktywować.

Dziękuję Ci za szybką odpowiedź i się jeszcze raz upewniam jeśli chodzi o kolejność:

1. Wpisuje se w necie Usuwanie klucza windows za pomocą CMD i to robię

2. Wchodzę na stronę Microsoft, urządzenia i klikam, aby odłączyć komputer

3. Wyciągam starą kartę i instaluję nową

4. Gdy uruchamiam kompa powinno mi wyskoczyć okno z podaniem klucza bo produkt nie jest aktywowany to się loguje po prostu na konto Microsoft bo to jest licencja cyfrowa.

Mam nadzieję, że o to chodzi prosiłbym o odpowiedź czy na pewno wszystko tu jest dobrze przeze mnie zrozumiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli masz założone konto już na tej płycie to robisz według tej kolejności, ja dla pewności zmieniam klucz za pomocą cmd żeby nie było problemu przy przenoszeniu na nową płytę główną.

 

Tutaj masz poradnik jak aktywować windowsa, a tym samym zmienić klucz. Pamiętaj o uruchomieniu CMD jako administrator.

Edytowane przez Iri
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 23:45, Iri napisał:

Tak, jeśli masz założone konto już na tej płycie to robisz według tej kolejności, ja dla pewności zmieniam klucz za pomocą cmd żeby nie było problemu przy przenoszeniu na nową płytę główną.

 

Tutaj masz poradnik jak aktywować windowsa, a tym samym zmienić klucz. Pamiętaj o uruchomieniu CMD jako administrator.

Te zmienianie klucza jest potrzebne, bo boję się, że coś zepsuję, nie chcę żeby była sytuacja, że zmienię ten klucz, a ten nie zadziała. Nie da się po prostu wylogować, usunąć urządzenia i po podłączeniu nowej płyty dodać konto microsoft z kluczem cyfrowym?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robię i nic się jeszcze nie sknociło. Jak chcesz to pomiń ten etap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mój klucz produktu to: Windows licencja cyfrowa, ale kodu nigdzie na żadnym pudełku nie mam. Czy program typu Magical Jelly Bean Keyfinder poda mi prawdziwy kod? Chce się naprawdę upewnić ponieważ jutro płytę kupuje i nie chce mieć żadnego zaskoczenia, że nie zadziała bo jeszcze raz mówię system został preinstalowany, a w pudełku od komputera kodu nigdzie nie było, dowiedziałem się też, że na stronie Microsoft w regulaminie pisze, że system preinstalowany może zostać podarowany innemu użytkownikowi, ale nie było nic o wprowadzaniu go po zmianie płyty głównej więc jak to w końcu jest?

A i czy mogę usunąć przypisanie do starej płyty podczas instalacji? Chodzi mi o to czy wyskoczy jakieś okno, że pisze mi, że mam już przypisany do innej płyty i trzeba usunąć i mnie przekierowuje do usunięcia. Czy tylko muszę przed usunąć?

Edytowane przez Maketino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie wstępnie zainstalowane na urządzeniu (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania wstępnie zainstalowanego na urządzeniu), może przenieść licencję na używanie tego oprogramowania bezpośrednio na innego użytkownika pod warunkiem jednoczesnego przekazania takiemu użytkownikowi licencjonowanego urządzenia. Musi to obejmować przeniesienie oprogramowania, jeśli takie zostało dostarczone z urządzeniem, a także oryginalnej etykiety systemu Windows z kluczem produktu. Przed otrzymaniem oprogramowania wspomniany użytkownik musi wyrazić zgodę na to, że postanowienia niniejszej umowy mają zastosowanie w przypadku przypisywania oprogramowania do innego użytkownika i korzystania z tego oprogramowania.

Więc jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz komuś system to musi być odinstalowany z twojego urządzenia i usunięty z konta MS,to samo dotyczy kompa,chyba że mu dasz dane do niego po czym on zmieni je na swoje...tak to rozumuję na chłopski rozum.Ale tak naprawdę postawił bym system na nowo bez wpisywania klucza a następnie zalogował się na konto MS i zobaczył czy się aktywuje...tam chyba nie jest podana płyta główna twojego komputera tylko sam komputer...jeśli by się pojawił drugi sprzęt to ten pierwszy bym usunął. 

Edytowane przez amp41
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz etykietę czy cokolwiek co by świadczyło o nabyciu licencji? Jak nie to ta preinstalacja jest warta tyle co pirat. Kupując kompa miałeś napisane że to komp z systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując to miałem napisane, że to komputer z systemem, i na papierach od komputera pisze, że w zawartości windows 10, ale plakietki nie ma tylko płytka windows recovery.

Nawet klucza nie ma i musiałem go znaleźć programem Magical Jelly Bean Keyfinder - myślę, że program pokazuje klucz prawidłowo

 

Edytowane przez Maketino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest żaden z tych kluczy  

https://www.tenforums.com/tutorials/95922-generic-product-keys-install-windows-10-editions.html

To odczytał prawidłowo. Jeżeli Twój klucz znajduje się na liście (mimo wszystko nie podawaj go tutaj w żadnym wypadku) to masz licencję przypisaną do płyty, tak jak to jest w laptopach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytane prawidłowo, klucz jest kompletnie  inny :).

Czyli nie powinno być problemu, z resztą zaraz się okaże bo części już są, nic tylko złożyć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sytuacja wygląda tak, że wszystko działa. Przed zmianą płyty wszedłem an stronę ms, włączyłem zakładkę urządzenia i odłączyłem komputer i jakieś tak możliwości grania w trybie offline (ale nie klikałem przycisku usuń). Po wymianie płyty na nową gdzie mam zainstalowanego ryzena 5 3600, wchodząc na stronę ms w zakładkę urządzenia pisze mi, że wykryto jedno aktywne urządzenie i jest to te, które odłączyłem, gdy w nie klikam pokazuje mi je ze starymi specyfikacjami, w sensie widać stary procesor i5 7400 czyli w tym starą płytę. Czy nie będzie teraz problemu z sprzedażą takiej płyty skoro wyświetla mi taką informację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro stare graty masz dalej przypięte do konta MS, to sprzedając je ktoś kto zainstaluje win10 i nie aktywuje swoim kluczem lub licencją powiązaną z kontem MS, będzie korzystał z Twojej licencji, czyli będą dwie jednoczesne instalacje.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś usunąć, wczytać inny klucz ale pominąleś ważne elementy. Możesz próbować usunąć ale na 99% przy sprzedaży wczyta automatycznie stary klucz. Jeśli nie zalogowałeś się jeszcze w systemie to zrób to ale najpierw usuń z strony ms. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety już się zalogowałem przed usunięciem, ale dzisiaj na stronie ms zaktualizowała mi się zakładka urządzenia i w końcu widzę swoje nowe i swoje stare, to czy teraz usunięcie tego starego pomoże? Jak coś mogę potem ss'a wysłać.

Dodam, że nowe urządzenie nie ma numeru seryjnego i ma inny numer kompilacji systemu operacyjnego

Edytowane przez Maketino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak może nie. To ciężko teraz stwierdzić.

W numerze seryjnym pewnie masz wpisane słowa "system serial number", albo puste pole. Spoko, nic się nie dzieje, ważne żeby prawidłowo odczytał kartę graficzną, procesor i ilość RAM. No chyba że na poprzednim kompie wyświetla Ci numer seryjny.

Inny numer kompilacji wynika pewnie z tego, że system na poprzednim kompie nie miał wszystkich aktualizacji, albo ten co teraz zainstalowałeś jeszcze będzie się aktualizował.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz system preinstalowany jak w laptopie i pomijając fakt, że jego przeniesienie jest niezgodne z warunkami licencji, to może być niemożliwe jego odłączenie od poprzedniej konfiguracji, ponieważ został przypisany do numeru seryjnego urządzenia. Tu jest sporo wytłumaczone.

https://www.howtogeek.com/294712/how-to-find-your-windows-pcs-serial-number/

Numer seryjny urządzenia wprowadza jego producent. Numeru seryjnego mogą nie posiadać komputery składane samemu, chyba że ktoś potrafi taki zaprogramować w BIOS.  Prawdopodobnie Twój stary komputer został Ci sprzedany jako kompletny zestaw z systemem preinstalowanym powiązanym z BIOS. Tak mają laptopy i brandowane stacjonarki (gdzie producentem jest np. Dell, HP, Lenovo itd.) dla firm. Moim zdaniem sprzedając płytę główną sprzedajesz również licencję, choć powinien być jakiś dowód na jej posiadanie jak np. naklejka COA lub hologram windowsa na obudowie i faktura z wyszczególnioną pozycją "system Widnows".

Może ktoś miał z czymś podobnym do czynienia i przeniósł taką licencję w ramach tego samego użytkownika to Ci pomoże. Ja w takie nie do końca jasne kombinacje już się nie bawię, bo mi się to nie opłaca.

Edit: możesz próbować tak jak napisałem na początku. Tylko że teraz najpierw musiałbyś wrócić do stanu sprzed instalacji systemu na nowych gratach. Czyli odłączyć nowego kompa od konta MS, zainstalować system na starym kompie, zalogować kontem MS. Potem strzelić format na starym PC, odłączyć (choćby w przeglądarce na telefonie) stary PC od konta MS, zainstalować system na nowym PC bez podawania klucza (odłącz neta od nowego pc na czas instalacji, łatwiej pominiesz ten etap), zaloguj się na nowym pc kontem MS, sprawdź czy system się aktywuje i poczekaj aż pojawi się jako powiązane urządzenie przypisane do Twojego konta. Potem na starym kompie zainstaluj win10 bez podawania klucza i bez logowania się do konta MS i sprawdź czy system się aktywuje, jak nie to za 2-3 dni sprawdź ponownie czy system się aktywuje po włączeniu starego pc. Jak nie to ok, jak tak, to masz loterię czy to będzie działać na dłuższą metę czy nie.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...