Skocz do zawartości
kalderon

Tani upgrade do 500zł (CPU/mobo/RAM/cooler).

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
17 godzin temu, kalderon napisał:

Zna ktoś markę Union Memory? Podobno to joint venture z Lenovo. Ich SSDki są coś warte? Bo można kupić w dobrej cenie.

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-128gb-m-2-nvme-9394611831

Ew Hynixy z owocowego:

Owocowy. net/dysk-ssd-sk-hynix-m-2-2230-nvme-128gb-hfm128gdgtng-demontaz-5941829/

Nie znam ale to laptopowe więc jak chcesz benchmark:

https://www.notebookcheck.pl/Laptopy-SSD-HDD-ranking.31542.0.html?

Ten AM610 ma w sumie podobną wydajność co SSDki na SATA 3. Ale to chyba najtańsze NVME jakie w życiu widziałem, cena zacna.

W sumie jakby kupić do tego kieszeń na USB to można by fajnego i przede wszystkim szybkiego prawie, że pendrive'a zrobić :D

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

MA610 ma podobny zapis do SATA, odczyt dwa razy wyższy. A i to w wersji 256GB, 128GB ma dużo wolniejszy zapis - wg testów ok. 375MB/s, laptopy z tym dyskiem nie osiągają deklarowanych prędkości. Na plus - adapter bo płyta przyjmuje od 42mm wzwyż. Na minus - tylko miesiąc gwarancji. 12 miesięcy rękojmi daje owocowy, ale ich Hynix nvme przychodzi bez przejściówki, a tej nie idzie dostać.

W formacie 2280 mają Hynixa ale SATA3, a więc z dużo niższym odczytem. I to on jest na dziś moim faworytem, parametry powinny w zupełności wystarczyć, cena dobra, żadnych adapterów itp.

Najnowsza opcja to Toshiba KBG30ZMS128G. Z wyszukanych w Google benchmarków zapisy/odczyty wypadają słabo, z drugiej strony na "sąsiednim" forum (nie wkleję linka żeby się nie okazało że lecą brigi) ktoś podłączył do Z370 i wyszły niezłe prędkości:

e89604c10a9683e2.jpg.f126c367d2f4dc8bd7bcb6731d4e783d.jpg

autor: janek20 z benchmark

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podjąłem decyzję jeszcze inną. Tzn dysk dalej z demontażu ale większy:
https://allegro.pl/oferta/outlet-dysk-twardy-ssd-240-gb-m-2-pcie-9185532402

Za dodatkowe 50zł chyba warto - już sama większa pojemność oznacza lepsze parametry (odczyty/zapisy, IOPS, TBW), a tu ludzie dostają całkiem niezłe Samsungi czy Hynixy. Także mam już wszystko, zostało poczekać aż przyjdzie i złożyć.

EDIT.

No i trafiłem na Hynixa HFM256GDHTNG czyli chyba najgorzej. To coś ma podobne parametry jak bazowa Toshiba 128GB...

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...