Skocz do zawartości
raf93278

Jaka grafa zamiast GTX970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję małą modernizację PC. Będę wymieniać GTX 970 (to aktualnie wąskie gardło) i dokupię RAM.

To moje podzespoły:

 

GA-Z97x-Gaming 3

Intel Core i5-4690K (BX80646I54690K)

SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099)

G.Skill F3-2133C9D-8GXL

Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5

Corsair TX650M V2 80 PLUS Bronze, ATX 650W, EU version.

 

Dysk ssd

 

 

Procek w taktowaniu mam ustawiony na 4,5 GHz, wiec nie ma potrzeby go zmieniać. MOBO nie zmieniam.

Moja prośba brzmi: proszę o podanie mi nazw wszystkich kart graficznych, które będą pasować pod płytę główną i zasilacz (oczywiście wszystkie karty lepsze od 970,980). Proszę podać też te, które np. nie są już sprzedawane w sklepach. Zawsze pozostaje mi kupienie używanej.

 

Starałem się znaleźć kartę przez konfigurator, ale nie ma już tych podzespołów.

Zamierzam kupić najlepszą możliwą pasującą pod mój zestaw, bo jak zabraknie karty to będę musiał wymieniać prawie wszystko.

 

Zastanawiam się nad modelami GeForce serii 10

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniać z 970 to minimum na gtx 1070/gtx1660 super itp (sam zmieniałem na tą pierwszą)

 

Co do procka 4c/4t już nie wyrabia w wielu grach w miejscach procesorowych i może ograniczać mocniejsze karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem core i5 4670k@4.5ghz i gtx 1080 i słabo to wyglądało w większości gier ta karta się nudziła Polecam gtx 1070 to jest taki maks przy tym procku gdzie i tak procek będzie wąskim gardłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyżej przy 4690K GTX 1070 lub 1660 Super będzie OK,ale 1070 znajdziesz za 800-850 zł,a za nowego 1660 Super musisz wyłożyć co najmniej 1200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka 4c/4t już nie wyrabia w wielu grach w miejscach procesorowych i może ograniczać mocniejsze karty.

Przestańcie pisać bzdury że procek ogranicza karty. Procki nie ograniczają kart. Zwyczajnie gra zwalnia bo ktoś ma słaby procek. Nie ma to nic wspólnego z kartą graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać bzdury że procek ogranicza karty. Procki nie ograniczają kart. Zwyczajnie gra zwalnia bo ktoś ma słaby procek. Nie ma to nic wspólnego z kartą graficzną.

 

 

Bottleneck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać bzdury że procek ogranicza karty. Procki nie ograniczają kart. Zwyczajnie gra zwalnia bo ktoś ma słaby procek. Nie ma to nic wspólnego z kartą graficzną.

 

 

Wreszcie cos madrego ktos napisal :D

 

To tak jakby laczyc i7 10700K z RX 570. Pewnie ze mozna ale w Aleksandrii w Origins bedzie 40 fps a na GTX 1080 bedzie 80 fps ale karta nie ogarnicza procka tylko po prostu jest zbyt slaba. Tak samo z prockami 4/4 w dzisiejszych czasach. One sa za slabe by poradzic sobie z tyloma obliczeniami jakie teraz sa w grach AAA

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie pisać bzdury że procek ogranicza karty. Procki nie ograniczają kart. Zwyczajnie gra zwalnia bo ktoś ma słaby procek. Nie ma to nic wspólnego z kartą graficzną.

 

Bottleneck - znany ale chyba jednak nie wszystkim, polecam rzetelne testy testy, artykuły :)

 

Albo chociaż realną rozrywkę gdzie karta ma spadki do ok 60% użycia a liczba fps to ok 60

w tym przypadku wąskim gardłem jest procesor i o tym była moja wypowiedź.

 

Na i7 z tej samej generacji miałbyś ok 100 fps+ z tą samą kartą i by się nie nudziła

 

Wreszcie cos madrego ktos napisal :D

 

To tak jakby laczyc i7 10700K z RX 570. Pewnie ze mozna ale w Aleksandrii w Origins bedzie 40 fps a na GTX 1080 bedzie 80 fps ale karta nie ogarnicza procka tylko po prostu jest zbyt slaba. Tak samo z prockami 4/4 w dzisiejszych czasach. One sa za slabe by poradzic sobie z tyloma obliczeniami jakie teraz sa w grach AAA

 

Bałdzo mądre, ciekawego dlaczego sam w swoim konfigu dobrze sparowałeś połączenie cpu + gpu, a koledze proponujesz żeby użycie jego karty było na poziomie 60% czyli defakto nie osiągnie więcej fps niż na obecnej 970 bo procek limituje :)

 

Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać :D

 

PS. Na szybko bottlenceck orientacyjnie można sprawdzić na stronie i7 4790k + 1070 a tutaj i5 4690k + 1070 (bottleneck 20%, ale w grze w ww. przykładzie może dochodzić do 40% czyli karta działa tylko na 60% procent swoich możliwości) i jeszcze i5 4690k + gtx970

 

Podsumowując, obecnie masz dobrze skonfigurowany sprzęt, wymiana samej karty może dać tylko niewielki wzrost wydajności jak w ww. przykładzie, przy zmianie karty na 1070 przydało by się zmienić też procesor na i7.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za informacje. Mam już zbieżne dane i wiem, że jak wymienię kartę to szybsze osiągi miałbym z i7.  Mi z kupnem się nie śpieszy, poczekam aż zajdzie konieczność, czekam na cyberpunk 2077 i to po przecenie. Do tego czasu ceny ulegną zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 26.06.2020 o 23:15, kubinek83bb napisał:

 Na szybko bottlenceck orientacyjnie można sprawdzić na stronie i7 4790k + 1070 a tutaj i5 4690k + 1070 (bottleneck 20%, ale w grze w ww. przykładzie może dochodzić do 40% czyli karta działa tylko na 60% procent swoich możliwości) i jeszcze i5 4690k + gtx970

 

Ta stronka to jakieś nieporozumienie - wklepałem do zbadania obecny zestawik : 9900k + 1080Ti - wynik "Average bottleneck percentage: 9.48%". Ok. Z ciekawości wklepałem 9900k + 2080Ti - wynik : "Average bottleneck percentage: 0.04%". Czad! Naprawdę bardzo przydatna stronka i bardzo przydatny kalkulator! ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy w miejscach procesorowych przy i9-9900k po wymianie karty z GTX 1080 Ti na RTX 2080 Ti nie wzrosną by FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Auberon napisał:

ciekawe czy w miejscach procesorowych przy i9-9900k po wymianie karty z GTX 1080 Ti na RTX 2080 Ti nie wzrosną by FPS?

W miejscach procesorowych - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cytat

Ta stronka to jakieś nieporozumienie - wklepałem do zbadania obecny zestawik : 9900k + 1080Ti - wynik "Average bottleneck percentage: 9.48%". Ok. Z ciekawości wklepałem 9900k + 2080Ti - wynik : "Average bottleneck percentage: 0.04%". Czad! Naprawdę bardzo przydatna stronka i bardzo przydatny kalkulator! ???

Widzę że kolega nie zrozumiał działania tego kalkulatora hmmm.

Może przytoczę opis czego odczytuje się tam wynik:

*This result is based on average CPU and GPU usage from different programs and games. It changes based on operating system, background processes activity and targeted applications. This result is not universal and changes based on differences in hardware and software enviroments. Please do not use this calculator primary as decision maker than as helping tool to understand performance correlations between different components.

Już tłumaczę 9900k + 1080ti, bo najśmieszniejsze jest niezrozumienie tematu i snucie opowieści o złu kalkulatora :D

Wpisałem to samo na stocku cpu i gpu  i? 

https://pc-builds.com/calculator/Core_i9-9900K/GeForce_GTX_1080_Ti/0RM0XFlu/8/
 

Graphic card and processor will work great together

Czyli ten zły kalkulator powiedział że Twoja karta i procesor współpracują świetnie, a te % to tylko dla tego że procesor potrafi wygenerować więcej fps niż karta w niektórych przypadkach i dlatego też przy mocniejszej karcie nie ma bottlenecku bo idealnie nadąża.

 

W drugim przypadku idealne połączenie to właśnie 9900k + 2080ti.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, kubinek83bb napisał:

 

Czyli ten zły kalkulator powiedział że Twoja karta i procesor współpracują świetnie, a te % to tylko dla tego że procesor potrafi wygenerować więcej fps niż karta w niektórych przypadkach.

Nie. Ale ten zły kalkulator powiedział mi, żeby go nie brać pod uwagę (na poważnie) myśląc o zakupie karty/procesora : "Please do not use this calculator primary as decision maker than as helping tool to understand performance correlations between different components."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pisałem ale nie czytasz, cytat nr 2:

PS. Na szybko bottlenceck orientacyjnie można sprawdzić na stronie

Słowa klucz,: "na szybko" "orientacyjnie".

To nie bierz go na poważnie myśląc o kupnie procesora/karty, a będziesz miał bottleneck jak przy i5 w warzone i przykładzie powyżej :D

Ode mnie EOT, sprawdź połączenie i7 2600k@130% i gtx 1070@105% i zobacz wynik.

PS. Ja wszystkie optymalnie połączenia mam w głowie, kalkulator podaje tylko osobom które się tym nie interesują i nie wiedzą jak dobrać połączenie cpu+gpu, w internecie widzę mnóstwo złych połączeń i karty chodzące na 50% a procesory na 100%.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W czym, w jakiej rozdzielczości, na jakich ustawieniach, z jakimi pozostałymi podzespołami? AAAA... Orientacyjnie..... To użyję Athlona 64 - jak orientacyjnie, to orientacyjnie....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...