Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy piszą, że jest tu jakaś wersja dark. jak to ustawić? W [profilu i ustawieniach konta można edytować tylko swoje dane, jak maile, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mar_S napisał:

Nie ma czarnej wersji?

Ja mam 40" przed sobą i ta biel wali po gałach jak nie wiem co.

Będzie mały offtop, ale... żeby nie mieć takich dylematów "kolorystycznych" polecam wtykę do przeglądarki (używam od lat!) i zawsze będziesz miał DARK wszędzie tam, gdzie zechcesz  (ja mam tak od allegro, przez FB, fora, itd.) - i do tego w pełni konfigurowalne kontrasty, itd. Polecam https://darkreader.org/

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za serduszka się pojawiły i do czego to ma służyć ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Áltair napisał:

Niektórzy piszą, że jest tu jakaś wersja dark. jak to ustawić? W [profilu i ustawieniach konta można edytować tylko swoje dane, jak maile, itd.

Na samym dole strony na środku masz menu "Styl".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Áltair napisał:

Niektórzy piszą, że jest tu jakaś wersja dark. jak to ustawić? W [profilu i ustawieniach konta można edytować tylko swoje dane, jak maile, itd.

Na samej dole strony masz "styl" ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kamilos69 napisał:

Co to za serduszka się pojawiły i do czego to ma służyć ? 

Żeby wszyscy wiedzieli że coś lofciasz.  :E

 

Dzięki, obwącham i przetestuję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Isharoth napisał:

Na samym dole strony na środku masz menu "Styl".

7 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Na samej dole strony masz "styl" ;)

 

5 minut temu, Mar_S napisał:

Żeby wszyscy wiedzieli że coś lofciasz.  :E

 

Dzięki, obwącham i przetestuję.

Wersja dark jest jednak jeszcze gorsza. Wygląda jak blogaski z lat 90.

A te serduszka i ocenianie postów to jakaś masakra.

Męczące jest też to, że enter powoduje przeskok o dwa wersy niżej, a żeby było normalnie, należy zapełnić literami cały wers i tylko tak normalnie i automatycznie się przejdzie do kolejnego.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DhanOS

Oto część problemów z postami, napisane na szybko:

o8sbB5F.png

1 - Cytowana treść w ciemnym motywie ma jasne tło, które w nocy może mocno razić w oczy, szczególnie kiedy cytat będzie większy.

2 - Te przyciski wyglądają jakby tu nie pasowały. Powinny być trochę większe, mieć jakieś ramki i znajdować się pod całym postem.

3 - Sygnaturka dziwnie wygląda pod tymi przyciskami. Powinna być oddzielona wyraźną linią od treści postów i znajdować się bezpośrednio pod treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mar_S napisał:

Żeby wszyscy wiedzieli że coś lofciasz.  :E

Zaiste bardzo przydatna funkcja ? 

 

Brakuje daty założenia konta pod awatarem.

Edytowane przez kamilos69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Isharoth napisał:

Ciemny motyw jest mało czytelny, główny problem to zbyt niski kontrast pomiędzy poszczególnymi elementami, przez co wszystko zlewa się w jedną całość,

Mały kontrast jest właśnie celnym założeniem silników forów, aby wzrok się nie męczył.
W klasycznych profilach - biel bije po gałach, ale czarna czcionka na niej (czytaj skrajne kontrasty), to jest to, co męczy wzrok.
Dlatego... nawet w wersjach DARK tło nie powinno być smoliste, a teksty śnieżno białe, bo... to nadal skrajne kontrasty i choć na pozór czytelniejsze, a biel nie wypala oczu, to jednak wzrok nadal dostaje po dupci przy godzinach czytania.
Dlatego stosuje się takie "tonowane" kontrasty. Za dwa dni nie będzie uciążliwe. Wzrok się przyzwyczai i zaczniesz chwalić ;) IMO, ale...
... już pisałem powyżej, ale się powtórzę. Aby ZAWSZE panować nad tym i ZAWSZE mieć taki profil, jak lubisz - polecam tykę DarkReader. 
Ja bez niej na obcych kompach cierpię! ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Mały kontrast jest właśnie celnym założeniem silników forów, aby wzrok się nie męczył.
Biel bije po gałach, ale czarna czcionka na niej (czytaj skrajne kontrasty), to jest to, co męczy wzrok.
Nawet w wersjach DARK tło nie powinno być smoliste, a teksty śnieżno białe, bo... to nadal skrajne kontrasty i choć na pozór czytelniejsze, a biel nie wypala oczu, to jednak wzrok nadal dostaje po dupci przy godzinach czytania.
Dlatego stosuje się takie "tonowane" kontrasty. Za dwa dni nie będzie uciążliwe. Wzrok się przyzwyczai i zaczniesz chwalić ;) IMO, ale...

Chodziło mi o kontrast takich elementów jak np. linie oddzielające treść postów od sygnaturki i przycisków. Prawie ich nie widać. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

Chodziło mi o kontrast takich elementów jak np. linie oddzielające treść postów od sygnaturki i przycisków. Prawie ich nie widać. :)

Rozumiem. To była gadka akademicka, dlaczego mały kontrast (?),
ale... ja nie jestem dobrym ciałem testowym, bo jak wspominałem - od ZAWSZE używam Dark Readera, którego sobie konfiguruje pod siebie i... "moja" wersja DARKReader'owa jest dla mnie lepsza (mojsza) ;) nawet od DARK profilu forum.

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kamilos69 napisał:

Brakuje daty założenia konta pod awatarem.

To akurat jest dobra zmiana moim zdaniem.

Edytowane przez Áltair
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADEMONI, a czy dałoby się przenieść (albo dodać, to byłby czad), ten "dzwoneczek" powiadomień nie tylko na górze, ale i w listwie - gdzie jest numeracja stron? Poprzednia, następna...
Bo pisząc zazwyczaj częściej jest się na dole strony (a dzwoneczek na górze jest poza zasięgiem piszącego - ja rzadko wracam na górę strony - zwykle siedzę "nisko").
Byłoby super, gdyby pykał w zasięgu wzroku. ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Áltair napisał:

To akurat jest dobra zmiana moim zdaniem.

Racja. Nie jest to raczej informacja niezbędna, żeby znajdowała się przy każdym poście, a poza tym nadal jest widoczna w profilu. :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Áltair napisał:

To akurat jest dobra zmiana moim zdaniem.

Po najechaniu myszką na profil z lewej jest takie info. 

Ale znowu reputacja użytkownika to jest jakieś duże nie porozumienie.

Sygnatury zlewają się z postami na ciemnym motywie.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Fajna opcja z ignorowaniem sygnaturek. :)

Ja póki co, się bawię, ale... jestem ZACHWYCONY nowym forum.
W końcu to wygląda i działa, jak powinno.
Stare było archaiczne.
BTW będzie wersja TapTalkowa teraz?

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Jaycob napisał:

Fajna opcja z ignorowaniem sygnaturek. :)

 

Jak ktoś napisze "jakie gpu kupić? Sprzęt w sygnaturce" to może być śmiesznie ?

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ciemnym themie nic nie widać. Ikonki są za ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest rozwalone na całą szerokość ekranu i przez to nie da się z tego korzystać - dodatkowo powinno być wyśrodkowane na stronie.

Nie działa tu zoom w przeglądarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Isharoth napisał:

@DhanOS

Oto część problemów z postami, napisane na szybko:

1 - Cytowana treść w ciemnym motywie ma jasne tło, które w nocy może mocno razić w oczy, szczególnie kiedy cytat będzie większy.

2 - Te przyciski wyglądają jakby tu nie pasowały. Powinny być trochę większe, mieć jakieś ramki i znajdować się pod całym postem.

3 - Sygnaturka dziwnie wygląda pod tymi przyciskami. Powinna być oddzielona wyraźną linią od treści postów i znajdować się bezpośrednio pod treścią.

Problem z odstępami, to niestety następstwo nowego silnika, trzeba używać shift+enter, aby zachować mały odstęp i z tego co widzę ten system tak funkcjonuje w wielu miejscach w których używa się IPB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie machnąć swoje uwagi, przeleciałem kilka stron tematu:

1. beznadziejna responsywność forum. Na moim WQHD 27cali szerokość forum woła o pomstę do nieba, wygląda jak projektowane na sztywno dla monitora 19cali. Zagraniczne strony potrafią jakoś wycentrować całość.

2. Robienie akapitów i dłuugie odstępy między wierszami. Jak ktoś będzie chciał walnąć akapit kliknie 2razy enter, a tak wszystko jest rozciągnięte. Można klikać shift enter, ale po co utrudniać?

3. Kompletnie nie widać gdzie kończy się post, a zaczyna stopka. Jedno z drugim się masakrycznie zlewa.

4. Brak ilości wyświetleń/osób przeglądających temat. Jeżeli czekamy na odpowiedź, to nie wiemy czy warto. (widzę,że już jest)

5. Pasek ostrzeżeń widoczny dla wszystkich + data założenia konta nikomu nie przeszkadzały przy postach. Osobiście bym do tego wrócił.

Linków jeszcze nie używałem, ale z tego co czytałem, to zmiana na duży plus. Powiadomienia jeżeli będą działać, to chce się rzec "w końcu". Na ciemnym motywie góra strony wygląda znośnie, powiększyłbym trochę informacje w jakim temacie/dziale się znajdujemy. Obecnie są najmniejsze. :E I nie wiem czemu zarządzanie kontem nie jest po kliknięciu na swoją ikonkę w prawym górnym rogu, tylko na górze po lewo, kompletnie od czapy. 

Wnioski? Jeżeli nie zostawicie tego jak strony głównej, będzie mieć to rynce i nogi. Na chwilę obecną jeszcze trochę pracy Wam zostało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Problem z odstępami, to niestety następstwo nowego silnika, trzeba używać shift+enter, aby zachować mały odstęp i z tego co widzę ten system tak funkcjonuje w wielu miejscach w których używa się IPB.

W sumie to o odstępach akurat nie wspomniałem, ale też trafna uwaga. :)

@Paayor

Tylko dlaczego nie wykorzystywać całej szerokości monitora i wszystko centrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Znajdywacz napisał:Nie działa tu zoom w przeglądarce.

Jaki zoom?
CTRL & "+"     (?)

 

1 minutę temu, Isharoth napisał:Tylko dlaczego nie wykorzystywać całej szerokości monitora i wszystko centrować?

Mi tam pasi obecna forma w 100% ?

2 minuty temu, Isharoth napisał:

Tylko dlaczego nie wykorzystywać całej szerokości monitora i wszystko centrować?

Mi tam pasi obecna forma w 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...