Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że PCLab w części technicznej odchodzi powoli w niepamięć, a jednoczesnie pojawia się niepewność, jak będzie wyglądała teraz część techniczna na komputerswiat. Jak znam życie, może być równie niemnije lepiej by istniała i miała coś do powiedzenia / napisania. 

Co do layout - przede wszystkim przypuszczam że to wersja komercyjna forum + zapewne ma niezłe wsparcie techniczne, to na duży plus. 

Wygląd - średnio podchodzi. Taki new age, może kwestia przyzwyczajenia, ale wolę starą szkołę. Przypuszczam, że kwestia czasu. kilka(naście) lat temu, jak ktoś tworzył lauout, to bawił się w cienie, wygląd, ux, etc .Mam takie wrażenie że w pewnej chwili, jak pojawiły się serwisiki typu "wyklikaj nowy swoj wlasny serwis przy kawce" pojawiła się presja czasu i kosztu, i zaczęto wklejać kafelki z transition. Lżejsze na bank, RWD też, ale już nie takie art.

 

 

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulsky, przecież na KŚ nawet komentarze są powiązane z Facebookiem. To nie ma szans w porównaniu z PCLabem. Takie są fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dnia! :E Z racji migracji na nowy silnik forum wyczyścić konta wszystkim użytkownikom z jakichkolwiek ostrzeżeń - w końcu forum zaczyna "od nowa" to niech każdy user też ma szansę "zacząć" z czystym kontem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Macie w razie czego możliwość skorzystania z supportu IPB (tymczasowe konto techniczne). 

Pamiętaj proszę że wszelkie pluginy to obciążenie serwera i potencjalne problemy/dziury. Trzymajcie całość czysto i prosto, a będzie dobrze. Na działania w tle mogliście poczekać i potrzymać tryb maintenance jeszcze kilka dni. Inaczej teraz będą działy się anomalie właśnie.

2 możliwości:

  1. ktoś ogarnięty w CSS i mający dostęp do ACP, który da sobie radę z napisaniem własnego skina
  2. kupienie skina gotowego 3rd party, np. https://invisioncommunity.com/files/file/8421-?-surface-dark/

Korzystałem u siebie z opcji 2, potem wziąłem się za opcję 1 i pracuję na niej na własnym forum do dziś. 

Jest możliwość wrzucenia komunikatów na górze (nie pamiętam tylko czy nie jest to w oparciu o jakiś plugin) albo korespondencja masowa. 

Jako mod lokalny mam dostęp do moderowania całego forum (mogę flagować spammerów chociażby), ale w obecnej sytuacji jest to dobre posunięcie. Możecie zastanowić się nad skonsolidowaniem rang moderacyjnych w jedną i w ten sposób zyskacie wszystkie ręce na pokładzie przy moderowaniu zawartości forum. 

Support akurat nie bardzo nam w tym pomoże, a do tego większość już ogarnięta.

Nie mamy żadnych dodatkowych pluginów. I tak, wiem o tym. Dzięki.

Nie mogliśmy na nic za bardzo poczekać. Zadania w tle wykonują się razem z innymi zadaniami, a zadania w tle które przetwarzają posty będą się wykonywać... bliżej miesiąca.

Odnośnie do skinów, to jesteśmy otwarci na propozycje. Potem się je zbierze i zobaczymy co się generalnie najbardziej podoba.

Jeśli chodzi o moda lokalnego - tak, wspominałem że coś gdzieś nie zadziałało widać. Ogarniemy, dzięki.

50 minut temu, Filip454 napisał:

I dodać skin IPB Classic jako opcję. Błagam WAS! :E

A jest taki pod bieżącą wersję forum (4.4)? :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pasek warnów, gdzie za co się dostało, gdzie blokady(idzie pisać z banowanego konta...) 

Zrobili co chcieli, od tak. 

Mimo tego konta, to siedzę,  od początku,ale w niektórych tematach, admini za grobu piszą. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. 

 Słownik mi działa na fonie, a na forum wpisuje jakieś dziwne słowa. 

 

 

Zamknijcie te forum na jakiś czas, ogarnijcie co się dzieje po postach użytkowników i wróćcie... Bo narazie to chaos i to straszny.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DhanOS napisał:

 

Zepsuliśmy stronę główną? Jak?

Forum też zepsuliśmy? Gdzie te błędy i niedoróbki są? Skórka jest domyślna, na razie nie planujemy innych skórek, ale z czasem możliwe, że dodamy. 

Ależ to forumowicze zdecydowali jak ma wyglądać, stąd update.

Dla kogo my tu jesteśmy? LOL. Przepraszam, ale dorośnij. I przeczytaj pierwszy post (na dole). W kolejności dowolnej. Jestem pewny, ze stać Cię na konstruktywną krytykę, bo poziom tego co wypisałeś niestety nie zachęca do dalszej dyskusji :(

 

Uważasz, że wykastrowany skin do granic możliwości w wersji beta, był tym co ludzie chcieli ?

https://pclab.pl/kom96522.html

Uważasz, że spadek jakości testów, był tym co ludzie chcieli ?

 

Forum to wy zmieniliście, a nie forumowicze, tak samo wprowadzając kolejne 2 upośledzone skiny, z brakiem możliwości powrotu do starego skina.

 

Ja mam dorosnąć ? Popatrz na siebie i na to co zrobiliście z pclab.

 

Cytat

W imieniu całej redakcji chciałbym Wam podziękować za spędzony z nami czas, za wspólne przeżywanie premier sprzętowych i najważniejszych wydarzeń technologicznych, za komentarze i uwagi – wiele z nich sprawiło, że mogliśmy tworzyć lepsze jakościowo i bardziej atrakcyjne treści. Choć żegnamy się z logo PCLab.pl to nadal będziemy tworzyć artykuły ─ takie jakie lubicie i jakie zwykle czytacie.

Cytat

Wiedząc jak ważne jest dla Was forum, postanowiliśmy po wielu latach je zaktualizować, dzięki czemu dostanie ono funkcjonalność adekwatną do teraźniejszości.  

 

:lol2:

 

Jedynie co dobrego możesz zrobić, to napisać, co stanie się z forum, pod martwą nazwą pclab.pl.

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DhanOS napisał:

Tak, ale na razie stabilizacja i zadania w tle. Chętnie zobaczymy pomysły / propozycje. Nie obiecam że wszystkie zaimplementujemy a te które zaimplementujemy - nie obiecam że to nastąpi szybko.

To na początek proponuję wyłączyć system ocen, bo już się pojawiają sedesy co masowo minusują. Na innym forum też na początku był z tym chaos i koniec końców została tylko opcja na +.

Ogólnie na razie ciężko coś konkretnego napisać, bo działa niestabilnie i pewne rzeczy się zmieniają. Jak okrzepnie, to będzie można coś konkretnego kombinować.

Co mi się na razie rzuciło w oczy, to niefunkcjonalne przeglądanie starych PW. Nie idzie się do niczego dogrzebać, małe okienko z listą doczytującą się po przewinięciu.
Na dobrą sprawę mógłbym je wszystkie spuścić w kibel ale mam tam haki na ludzi ;)

Powiększyłbym lub wyróżnił "pasek adresu": główna -> forum -> podforum -> temat. Gdzieś to się gubi wciśnięte na górze między reklamę, a tytuł tematu.
Na dole tematu zmieniłbym "przejdź do listy tematów" na taki sam pasek.
W miarę możliwości przydałoby się podrasować do rozwijanych list for i podfor lub coś podobnego ze starej wersji ale działającego ;) , żeby po skończeniu czytania tematu nie trzeba było skakać do głównej. Idzie się przyzwyczaić ale trochę to upierdliwe zawsze przez główną chodzić po forum.

Przy okazji, jakie są limity na grafikę wstawianą na forum? Np. wrzucam zdjęcie 4000x3000 ważące 7MB, przejdzie jak jest, czy jakiś automat przeskaluje, przekompresuje, ewentualnie nie pozwoli wstawić?
Jest opcja, żeby zachować dane exif?
Tutaj jeszcze nie próbowałem ale na innym forum jest to mega wygodne, nie trzeba się bawić w zewnętrzne hostingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Bono[UG] napisał:

Na dobrą sprawę mógłbym je wszystkie spuścić w kibel ale mam tam haki na ludzi ;)

:szczerbaty:

youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4

44 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Przy okazji, jakie są limity na grafikę wstawianą na forum? Np. wrzucam zdjęcie 4000x3000 ważące 7MB, przejdzie jak jest, czy jakiś automat przeskaluje, przekompresuje, ewentualnie nie pozwoli wstawić?
Jest opcja, żeby zachować dane exif?
Tutaj jeszcze nie próbowałem ale na innym forum jest to mega wygodne, nie trzeba się bawić w zewnętrzne hostingi.

Jeśli dobrze widzę to "Maksymalny, ogólny rozmiar 0,1MB" więc bardzo dobrze, lepiej obciążać zewnętrzne serwery. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się siedzi i słucha ludzi, to tak. Tutaj niestety praktyka była taka, że poprzednia aktualizacja nie została dokończona, a część skórek została pod presją użytkowników wrzucona na odwal się (gdzieś chyba nawet maly_szcz otwarcie to przyznał w pewnym momencie).

Osobiście miałem trochę stracha co wymyślili jak pojawiło się info o aktualizacji, czy będzie to coś komercyjnego, czy własny wynalazek jak strona główna.
Na szczęście (lub nie) jest to IPB, więc tragedii nie będzie. Trochę upierdliwości jak się nie posiedzi i nie popracuje nad wyglądem i funkcjami ale generalnie ok. Widziałem inne forum jak przechodziło z 3 na 4 i też na początku był chaos i narzekanie. Obecnie działa choć kilku rzeczy ze starego mi brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DhanOS napisał:

 Mógłbyś spróbować dać nam szansę. :) Gdybym miał odpowiedzi, to bym je z pewnością dał. Do tego, jak zapewne zauważyłeś, mamy spore problemy ze stabilnością i one mają pierwszeństwo na razie :/

Daje Wam szansę, bo cały czas opisuje znalezione błędy. Tak wiem, jest sporo zapytań przerwanych błędem 503/504. Dlatego nie panikuje odnośnie niższej responsywności forum, pewne procesy muszą swoje trwać :)

7 godzin temu, DhanOS napisał:

Najpierw musimy ustabilizować obecne forum i zaczekać aż zadania w tle się zakończą (te o których pisałem w pierwszym poście). Wtedy pomyślimy o dodatkach.

Myślę że nie ma pośpiechu, ważne że jest odpowiedź, można zrobić listę co przeszkadza, bądź czego brakuje żebyście mieli to na względzie i poczekamy.

7 godzin temu, DhanOS napisał:

 Zepsuliśmy stronę główną? Jak?
 Forum też zepsuliśmy? Gdzie te błędy i niedoróbki są? Skórka jest domyślna, na razie nie planujemy innych skórek, ale z czasem możliwe, że dodamy.

Cóż, nie wiem jak długo główna ma działać i w jakiej formie, ale widget od forum powinien być podpięty, tak aby osoby odwiedzające miały świadomość, że forum nadal funkcjonuje.
Przydał by się też widoczny komunikat na głównej, aktualnie forum nie ma już wsparcia ze strony portalu, więc świadomość o jego funkcjonowaniu to dość ważny element.

7 godzin temu, DhanOS napisał:

 Bliżej tym zadaniom do miesiąca niż tygodnia do zakończenia :/

Trochę przejrzałem forum i rzeczywiście serwer ma co robić, jeszcze bardzo wiele postów jest do przetworzenia.

7 godzin temu, DhanOS napisał:

Nie wiem na chwilę obecną, pomyślimy. Z tego co mi wiadomo silnik nie oferuje takiej opcji, więc była by zabawa z dodawaniem tego.

Myślę że warto ten nowy system warnów i logów jest dość kiepski i mało efektywny. Stary od razu oferował dostęp do informacji z logiem ostrzeżeń dla każdego, przy osobnikach wątpliwej reputacji przyśpiesza to działania porządkowe. A po za tym to dość rozpoznawalna funkcja tego forum. :)

7 godzin temu, DhanOS napisał:

 Nie widziałem czegoś takiego. Zauważyłeś "<" z lewej strony? TO na pewno nie jest jakaś wtyczka w przeglądarce? Może Adblock?

Mnie nie chodzi o spojler, bo ten jest częścią mojej sygnaturki, chodzi mi o ten cieniutki niebieski pasek występujący między postami, pojawia się losowo i z tego co zauważyłem skrypty blokujące nie mają wpływu na jego istnienie.

7 godzin temu, DhanOS napisał:

Ukłony dla programistów silnika forum.
Nie bardzo wiem jak poinformować wszystkich. Może podwiesimy jakiś komunikat. Z drugiej strony teraz forum prosi o nazwę użytkownika, nie o login (tak, wiem, menedżery haseł).

Tak wiem, że to wymysł nowej wersji IPB, ale myślę że warto było by wrzucić belkę z informacją na górze, ludzie już się tutaj logują na pamięć i wiele osób spotyka spora niespodzianka. Wczoraj już wiele razy musieliśmy tłumaczyć jak się zalogować.


Zadam od razu dość ważne pytanie, czy jest możliwość w jakiś sposób jednorazowy i lokalny wyłączyć automatyczne formatowanie kodów bb? W obrębie edytora tekstu, tak aby wyświetliły się standardowo tagi.
Bo niestety, ale podzielenie jednego postu na wiele cytatów, w tej formie, to dość karkołomna praca.

Dorzucam jeszcze listę rzeczy które ja zauważyłem bądź inni forumowicze, w kwestii błędów czy braków.

1. Brak ikonek theme na pasku kart przeglądarki, chodzi o te miniaturki które się zapisują, ich brak mocno pogarsza czytelność.

2. Brak rangingu postów w danym temacie, wcześniej był dostępny po kliknięciu na łączną ilość postów w danym temacie.

3. Brakuje listy która umożliwiała zmianę ilości postów na stronę.

4. Brakuje paska i logu ostrzeżeń 

5. Multi cytowanie z jakiegoś powodu przestaje działać po przeładowaniu strony.

6. Brak możliwości podglądu postu przed wysłaniem

7. Media wstawiają się na pół strony, brakuje formatowania pod miniaturki.

8. Źle zmigrowane komentarze z profilu, które aktualnie są aktualizacjami statusu i każdy tylko widzi swoje, nie wiem czy to jest do naprawienia.

9. Ciemny motyw graficzny zawiera wiele błędów, część elementów też się zauważalnie zlewa.

10. Z sugestii, boczne paski odnośnie nowych tematów, mogły by być trochę dłuższe i mieć możliwość schowania na co niektórzy się skarżą.

11. Przycisk służący do zgłoszenia postu jest dość mało widoczny, wiele osób o niego pyta.

12. Lista wiadomości prywatnych w małym okienku, przydała by się opcja wyświetlania na pełnym ekranie jak dotychczas.

Pewnie o czymś zapomniałem, ale coś już jest :E:)

PS. Licznik postów rzeczywiście od wczoraj skurczył się o jakieś ~ 300 postów.

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Forum to ludzie. Zawsze. Natomiast chyba umknęło, że forum zmieniło silnik na nowszą wersję o zupełnie innej strukturze i zachowaniu się. Stare skiny są kompletnie niekompatybilne, trzeba więc wszystko robić od zera. Zamiast szukać dziury w całym nie mając wiedzy na temat silnika IPB4, zaproponuj coś od siebie konstruktywnie. Na swoim forum najpierw wydałem $ na komercyjny skin, potem po problemach technicznych z którąś z rzędu aktualizacją usiadłem i wraz z pomocą forumowiczów opracowałem własną ciemną skórkę pod ich sugestie i uwagi. Nikt nie marudził, żądał, wymagał, a jedynie prosił i sugerował. Konstruktywnie i rzeczowo. Tak, forum to ludzie. 

Skin jest RWD, więc automatycznie się zmienia w zal. od wielkości okna. Musisz ustawić browser w telefonie w tryb PC jeśli chcesz mieć normalnie. Ale jest to kiepskie rozwiązanie, od razu mówię. Czy RWD da się wyłączyć? Prawdopodobnie tak, ale globalnie i aby uszczęśliwić jedną osobę skopie się doświadczenia tysięcy.

Ciemna skórka jest nieczytelna, poprzez nieodpowiednie dobranie kolorów.

Wystarczy, że zmieniliście według was na lepsze pclab, które upadło, teraz czas na forum.

 

Jak coś dobrze funkcjonuje, to się tego nie zmienia.

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85 obecna wersja jest dużo przydatniejsza do szybkiego spojrzenia, jak potrzebujesz to wystarczy najechać myszką na te "Napisano 4 minuty temu" i będziesz miał pełną datę i godzinę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, DisconnecT napisał:

Brak możliwości podglądu postu przed wysłaniem

Jest, na pasku edycji posta, ostatnia ikonka z prawej.
Po staremu raczej nie będzie, bo tak IPB ma i już.

40 minut temu, DisconnecT napisał:

Zadam od razu dość ważne pytanie, czy jest możliwość w jakiś sposób jednorazowy i lokalny wyłączyć automatyczne formatowanie kodów bb? W obrębie edytora tekstu, tak aby wyświetliły się standardowo tagi.
Bo niestety, ale podzielenie jednego postu na wiele cytatów, w tej formie, to dość karkołomna praca.

Raczej nie będzie się dało. IPB postawiło na wysiwyg. Jeżeli odpowiadasz tylko na jeden post, to po prostu skorzystaj z nowej funkcji cytowania: zaznaczasz fragment, wciskasz cytuj, potem zaznaczasz kolejny fragment itd.
Też mnie bolał brak bb code na innym forum gdzie musiałem wstawiać bardziej skomplikowane linki ze zdjęciami ale to było na IPB3. Na 4 jest bezpośredni hosting zdjęć na forum i przestało mnie to boleć.
Z cytatami jest inny problem, żeby wstawić linię przed znajdującym się na samym początku lub za ostatnim. Trzeba w innym miejscu dać enter i przesuwać ramkę cytowania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bono[UG] napisał:

Jest, na pasku edycji posta, ostatnia ikonka z prawej.
Po staremu raczej nie będzie, bo tak IPB ma i już.

Raczej nie będzie się dało. IPB postawiło na wysiwyg. Jeżeli odpowiadasz tylko na jeden post, to po prostu skorzystaj z nowej funkcji cytowania: zaznaczasz fragment, wciskasz cytuj, potem zaznaczasz kolejny fragment itd.
Też mnie bolał brak bb code na innym forum gdzie musiałem wstawiać bardziej skomplikowane linki ze zdjęciami ale to było na IPB3. Na 4 jest bezpośredni hosting zdjęć na forum i przestało mnie to boleć.
Z cytatami jest inny problem, żeby wstawić linię przed znajdującym się na samym początku lub za ostatnim. Trzeba w innym miejscu dać enter i przesuwać ramkę cytowania.

Masz rację, jest przycisk podglądu, w takim razie nie ma problemu, zmiana lokalizacji to tylko przyzwyczajenie, ważne że funkcjonalność nie ubywa.

Chyba trzeba będzie zrobić tak jak mówisz, mnie też to boli, że nie można z powrotem przetworzyć formatowania na gołe tagi BB.
Formatowanie w czasie rzeczywistym usprawnia wiele czynności, ale tak rozbudowane cytowanie niestety najlepiej wykonywało się na czystym kodzie, żeby zbudować ten post co wysłałem wyżej, musiałem odpalić laba na 2 monitorach i ręcznie ramkę przerzucałem wraz z tekstem :D
Co do przeskakiwania między ramką a polem, to też miałem problem i dwukrotne naciśnięcie entera przerzuca automatycznie kursor.

EDIT: Jest opcja cytuj zaznaczone. ładnie dodaje wszystkie informacje do edytora, także do przeżycia, ponownie zostaje walka z przyzwyczajeniami. :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wu70 napisał:

Jeśli dobrze widzę to "Maksymalny, ogólny rozmiar 0,1MB" więc bardzo dobrze, lepiej obciążać zewnętrzne serwery. ;)

I tak i nie, ma to swoje dobre i złe strony. Idealnym przykładem jest stary Imageshack na który większość osób wrzucało obrazki, a potem zmienili formę usługi i wszystkie obrazki w starych postach zniknęły.

Co do skinów, to można się oprzeć nawet na tych podstawowych, a jedynie je trochę pozmieniać. Tak jak wcześniej pisałem, struktura postów wraz z przyciskami typu "cytuj" na pewno jest do poprawy, bo w obecnej formie są mało czytelne, szczególnie w ciemnym stylu.

System ocen jest mi obojętny, ale już teraz widzę że ludzie za bardzo się na tym skupiają. Obawiam się, że mocno wpłynie to na dyskusję, przynajmniej początkowo. 

@DhanOS Jak obiecywałem, umieszczam w jednym poście wszystkie swoje wczorajsze uwagi. Podzielę jest na sugestie i błędy B:

- Przydałoby się trochę poluzować ograniczenia co do rozmiaru avatarów. Myślę że 250x250 i 80KB zamiast 200x200 i 50KB nie wpłynęłoby mocno na zasoby serwera. Do tej pory trzeba było zapisywać avatary w Gimpie, żeby jakoś rozsądnie wyglądały i jednocześnie miały poniżej 50KB, a i tak przy skalowaniu DPI były rozmazane w przeglądarce.

- Ciemny styl - Edytor do pisania / edycji postów jest biały, a powinien mieć taki sam wygląd jak post po wysłaniu w wybranym przez użytkownika stylu forum.

- Ciemny styl - Edytor sygnaturki ma odpowiednie tło, ale po zapisaniu sygnaturki lub odświeżeniu strony robi się biały.

- Ciemny styl - Spoilery i Code również są białe

- Ciemny styl - Niewidoczne oddzielenie treści postów od sygnaturki i przycisków. Pasek oddzielający jest, ale ma źle dobrany kolor. W jasnym stylu wygląda to o wiele lepiej.

- Ciemny styl - Według mnie lepiej mogłyby się sprawdzić ciemnoszare kolory, zamiast ciemnoniebieskich.

- Niepoprawnie pozycjonowanie przycisków "Cytuj", "Edytuj" pod postem i ich słaba widoczność. Mogłyby mieć jakąś ładną, subtelną ramkę. Przyciski te powinny znajdować się na samym dole posta, pod sygnaturką, a nie nad nią - czyli tak jak było na starym forum.

- Jasny styl - Logo PCLab u góry wygląda trochę dziwnie z tą poświatą. W ciemnym stylu wygląda ok.

- Mało widoczny przycisk "Zgłoś" przy postach.

Na ogół bardzo spodobały mi się zmiany na forum, teraz trzeba tylko kilku poprawek. :)

 

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

- Jasny styl - Logo PCLab u góry wygląda trochę dziwnie z tą poświatą. W ciemnym stylu wygląda ok.

Trochę dziwnie, to mało powiedziane, logotyp w ogóle nie ma cieniowania, przez co dość mocno zlewa się z belką generując irytujący blur.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do daty - jak ktoś bardzo potrzebuje pełnej, to z narzędzi deweloperskich można wyciągac timestampa.

Jestem na kilku zagranicznych forach i też mnie to denerwuje, bo wszędzie jest tak samo.

Zapowiada się ostra walka z przyzwyczajeniami :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Filip454 napisał:

Co do daty - jak ktoś bardzo potrzebuje pełnej, to z narzędzi deweloperskich można wyciągac timestampa.

Jestem na kilku zagranicznych forach i też mnie to denerwuje, bo wszędzie jest tak samo.

Zapowiada się ostra walka z przyzwyczajeniami :E

Data jest, trzeba tylko najechać na licznik minut i pokaże się pełny timestamp. ;)

Trochę rzeczy jest inaczej, ale ja już się przyzwyczajam, nawet utrudnione cytowanie okazuje się że wcale nie jest takie złe i silnik dostał wiele poprawek w tym zakresie.

17 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Albo pozostaje dać "PC" na biało, albo zmienić domyślny kolor topu. 

To nie tylko napis PC, cały logotyp nie ma wyraźniej kreski podkreślającej granice, stąd robi się mydełko, ale to jest kwestia którą można zrobić przy okazji. :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kogoś jest teraz zbyt nowocześnie to polecam zajrzeć na forum PCF, poczuje się dokładnie jak 20 lat temu, tylko dinozaurów tam do kompletu brakuje :E

Edytowane przez Kris194
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko, w końcu jakaś poważniejsza aktualizacja forum. :o

Ciężko będzie do nowego przyzwyczaić się, no ale cóż... Spróbujemy.

Styl jasny - masakryczny do przeglądania.

Styl ciemny - sporo do poprawek - jakie to zostały wymieniane wcześniej w temacie.

Przeglądanie na telefonie w trybie domyślnym (nie komputerowym) - blech. Liczę tutaj na poprawę, bo mało komfortowo to się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest już sporo lepiej, przynajmniej od strony responsywności i braku częstych błędów 503/504.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DhanOS mimo początkowej irytacji kwestią wyglądu muszę przyznać, że z forum korzysta się po prostu o wiele lepiej.
Wiele z tych nowości współczesnej wersji zauważa się dopiero w praktyce kiedy znacznie poprawiają komfort obsługi, cytowanie, powiadomienia czy głupia @ z nickiem.. ;)

Trzymam kciuki za dalsze prace!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...