Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie z dnia na dzień, a przez wiele lat od przejęcia przez Onet.
Z portalu dla zapaleńców poszło w ręce rządzących tabelkami - tak to można w skrócie opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2021 o 17:11, Bono[UG] napisał:

Nie z dnia na dzień, a przez wiele lat od przejęcia przez Onet.
Z portalu dla zapaleńców poszło w ręce rządzących tabelkami - tak to można w skrócie opisać.

 

Pytanie dlaczego PCLab "dał się" przejąć i jaki jest dalszy plan na forum? Jak można było do tego dopuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszy plan na forum? Tego nie wie nikt z nas.

Dlaczego PCLab dał się przejąć? Jedna z oficjalnych wersji leciała tak,że swego czasu Piła chciał zbudować dom i nie miał pieniędzy czy nie dali mu kredytu i za te pieniądze które otrzymał od Onetu ze sprzedaży swojego dziecka,jakim był PCLab wybudował dom.Na ile to prawdziwe,szczerze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Spl97 napisał:

Dalszy plan na forum? Tego nie wie nikt z nas.

Dlaczego PCLab dał się przejąć? Jedna z oficjalnych wersji leciała tak,że swego czasu Piła chciał zbudować dom i nie miał pieniędzy czy nie dali mu kredytu i za te pieniądze które otrzymał od Onetu ze sprzedaży swojego dziecka,jakim był PCLab wybudował dom.Na ile to prawdziwe,szczerze nie wiem.

No to slaby z niego biznesmen jeśli dla takich rzeczy postanowił sprzedać dzieło swojego życia... Zwykły skok na kasę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z forumowych pieluch wyszedłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ghost54 napisał:

 

Pytanie dlaczego PCLab "dał się" przejąć i jaki jest dalszy plan na forum? Jak można było do tego dopuścić?

Oficjalnie wsparcie dużego partnera, lepsze finansowanie itp.
Początkowo nawet to było widać, lepsza serwerownia, rozwój w artykułach. Potem zaczęło siadać, przez zaniedbanie forum, clickbaitowe aktualności itp.
https://pclab.pl/art36543.html

Co faktycznie stało za decyzją, to wie Piła, czy trafili na ściankę, gdzie bez dużych inwestycji i tak by portal zdechł, czy pewne wypalenie, czy też zwykła potrzeba spieniężenia.

15 godzin temu, Ghost54 napisał:

jaki jest dalszy plan na forum?

Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą.
W sumie, to przez ostatnie 10 lat też :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bono[UG] napisał:

Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą.
W sumie, to przez ostatnie 10 lat też :E

 

Martwi mnei też to.

[Ważne] Zmiany w PCLab.pl

Kto teraz przejmie schede po tych artykułach. KS? :) Litości :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta ktoś to w ogóle? Wszystko co interesujące, to trzeba płacić. Da się żyć bez laba, jest PPC, ITH i inne zagraniczne portale. Lab był za free, a płatny KŚ mogą sobie wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Onet swoje wypociny schował za paywallem, to znaczy że nie jest dobrze i wszech obecne super wyświetlenia na KŚ które były argumentacją do ubicia laba jak widać nie realizują się tak pięknie, nie wyobrażam sobie aby za cokolwiek płacić na KŚ, ja tam nawet za darmo nie wchodzę, jakość materiałów porównywalna z przedszkolem.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DisconnecT napisał:

Skoro Onet swoje wypociny schował za paywallem, to znaczy że nie jest dobrze i wszech obecne super wyświetlenia na KŚ które były argumentacją do ubicia laba jak widać nie realizują się tak pięknie, nie wyobrażam sobie aby za cokolwiek płacić na KŚ, ja tam nawet za darmo nie wchodzę, jakość materiałów porównywalna z przedszkolem.

Pomyśleć, że "Der ONET" wywodzi się z legendarnej polskiej spółki Optimus. Pierwotnie OptimusNET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Czyta ktoś to w ogóle? Wszystko co interesujące, to trzeba płacić. Da się żyć bez laba, jest PPC, ITH i inne zagraniczne portale. Lab był za free, a płatny KŚ mogą sobie wsadzić.

Te arty na KŚ to jakaś kpina, czytam PPC, ITH, TechPowerUp, Tom's Hardware oni skończyli niedawno 25 lat istnienia w internecie, w Polsce w 1996 jeszcze nikt nie myślał by uruchomić portal technologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PPC od momentu upadku Pclaba wcale nie zwiększył jakości ( kto by pomyślał :) ) tylko dryfuje contentem w stronę spiderwebów i innych nabijaczy wyświetleń. Forum utkwiło w 2009 roku, jakość newsów systematycznie spada a redakcja poklepuje się po plecach. Są tak wyczuleni, że można oberwać banem za nieprzychylny komentarz czy nawet za minusa do wypowiedzi wielce szanownego redaktora / redaktorki :D

Poziom polskiej sceny PC permanentnie spadł i raczej się już nie podniesie.

 

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ma się pojawić owa jakość? Nie ma kasy - to nie ma ludzi - brak wartościowych artòw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze testy to my entuzjaści, użytkownicy forum możemy przeprowadzać ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisanie artykułów z testami spadnie na nas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skandal.

Tak sobie postanowiłem zrobić mały "powrót do przeszłości" na głównej laba. Odkopałem test takiego HD 4850. Klikam i... Zawartość jest przeniesiona na KŚ. No dobra, ok. Przewijam myszką w dół i aż się we mnie zagotowało. Zawartość płatna dla subskrybentów! Jakim prawem pytam się? Coś co zostało jeszcze stworzone dawniej na PCL i było za darmo, teraz nagle jest płatne. Rozumiem, że od pozbycia się PCL i przejścia na KŚ w zeszłym roku, to wszystko tam jest płatne. Jednak przerobienie na płatną i przeniesienie do KŚ starej zawartości laba, to już jest jawne skur*****stwo.

Omawiany link: KLIK.

Edytowane przez Pawelek6
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocho czyli nie tylko ja zaglądam do starych testów i nawet ten sam test

skrypt przekierowuje polem http Location na stronę KŚ a tam po chyba miesiącu wszystko jest płatne a artykuły maja oryginalne daty wiec są co najmniej z przed roku

generalnie to w "internetowych czeluściach" da się znaleźć ten artykuł.

najnowszy przeniesiony artykuł jaki znalazłem jest z 2013

GeForce GTX Titan – test czołowej karty graficznej firmy Nvidia

GeForce 7900 GTX, 7900 GT, 7600 GT i nie tylko - test porównawczy 15 kart graficznych

generalnie to wystarczyło by przelecieć po ID'ach artykułów żeby przekonać się co jeszcze zostało (już) przeniesione [domyślam się ze robi to automat]

miałem założyć nowy watek ale widzę ze dyskusja się rozwinęła tutaj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 10:35, ODIN85 napisał:

Ta na pewno. Jak informatycy z pclaba już lata temu 15k zarabiali a z taką kasą dom to nie problem.

Piła nie jest informatykiem tylko dziennikarzem.

Za odpalanie gier i benchmarków na sprzęcie konsumenckim przed ich sklepową premierą nie płaca 15k.

Spróbuj Go zapytać o programowanie albo wirtualizacje vmware a kompletnie polegnie na tym temacie.

Jakby ktoś nie pamiętał to byłem jednym z tych naiwniaków którzy wysłali CV w ostatniej rekrutacji do PClab'a

W dniu 26.05.2021 o 21:49, Spl97 napisał:

Dlaczego PCLab dał się przejąć? Jedna z oficjalnych wersji leciała tak,że swego czasu Piła chciał zbudować dom i nie miał pieniędzy czy nie dali mu kredytu i za te pieniądze które otrzymał od Onetu ze sprzedaży swojego dziecka,jakim był PCLab wybudował dom.Na ile to prawdziwe,szczerze nie wiem.

rok temu na dobreprogramy.pl był wywiad z Piłą i twierdził że miał do spłacenia kredyt we frankach zaciągnięty na budowę rzeczonego dom

Paweł Pilarczyk, założyciel PCLab.pl: "Apelowałem do czytelników, by nie blokowali reklam" (wywiad)

To koniec PCLab.pl. Happy endu nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty... są nowsze. Z działu kart graficznych do 1650 SUPER są przeniesione: KLIK.

P.S. Temat możesz założyć. Sam o tym myślałem, ale dałem sobie siana i napisałem tutaj. I tak nic z tym nie zrobimy.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Auberon napisał:

rok temu na dobreprogramy.pl był wywiad z Piłą i twierdził że miał do spłacenia kredyt we frankach zaciągnięty na budowę rzeczonego dom

W każdym bądź razie przez ten dom właśnie rozgrywał się temat sprzedaży PCLaba Onetowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak się w temat nie angażowałem ale widzę przeniesiony jest również

Test procesorów Ryzen 5 4500U i Ryzen 7 4700U – recenzja nowego Acer Swift 3

11 minut temu, Pawelek6 napisał:

Co ty... są nowsze. Z działu kart graficznych do 1650 SUPER są przeniesione: KLIK.

P.S. Temat możesz założyć. Sam o tym myślałem, ale dałem sobie siana i napisałem tutaj. I tak nic z tym nie zrobimy.

na pewno nie stać z założonymi rekami ...

jak by nie patrzeć jest się elektoratem do którego kierowane są wyżej wymienione treści i co najmniej wypada wystosować protest

wątpię by cokolwiek znaczącego zarobili na archiwalnych testach a tym bardziej na tych z przed ponad dekady

już nie wspominając że można je znaleźć gdzie indziej

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-klasy-sredniej-ati-radeon-i-nvidia-geforce?page=0,2

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wiecej-radeonow-hd-4850-palit-sonic-i-asus-1gb/strona/2158.html

rany to Palit robił Radeony ?!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele artykułów wisi w google cache. Miną dobre 2-3 miesiące zanim boty to zaktualizują .Jest to skok na kasę, no ale czego innego oczekiwać po RASP...

Odnośnie przekierowań to mamy prawdopodobna przyszłość forum.

Ciekawe co potem ? Forum KŚ  to kompletny trup i tego nie da się ukryć przekierowaniami z Onetu co było użyte do wykazania rzekomo większej popularności strony głównej / marki KŚ nad Plcabem. Najlogiczniej wyrzucić forum KŚ do archiwum i w zachować w 100% zachować strukturę oraz content Pclaba. Tak wygląda racjonalna decyzja. Ale tu do tej pory podejmowano same nieracjonalne, więc może być tak, że ktoś w Axelu bardzo nas nie lubi i to pclab zostanie zarchiwizowany. A połączone wyłącznie bazy userów. Wtedy nastąpi zgon.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że w przyszłości to forum umrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...