Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Całkowicie subiektywnie rzecz ujmując, niniejsze cierpi moim zdaniem najmocniej przez offtop, który jest przeogromny i kompletnie przysłania potencjalną specjalistyczność tematyczną.

Gdyby nie offtop, to to forum nigdy by nie miało takiego klimatu, byłoby kolejnym nudnym technicznym forum.
Przy dobrze prowadzonym forum mocno rozbudowany dział off nie będzie nic ujmował sprzętowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj domena pclab.pl przestała istnieć :( Kiedy się wpisze pclab.pl,automatycznie przekierowuje się na Komputer Świat.Zauważyłem przed chwilą.

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Spl97 napisał:

Od dzisiaj domena pclab.pl przestała istnieć :( Kiedy się wpisze pclab.pl,automatycznie przekierowuje się na Komputer Świat.Zauważyłem przed chwilą.

Tak, próbują nam wciskać KŚ na siłe

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na myśl przychodzą tylko wszystkie niecenzuralne określenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przypadkowo zauważyłem, ze pclab.pl już nie istnieje i widzę że KŚ ma także swoje forum czyli można się spodziewać niebawem końca tego forum? Czy przeniosą nas na forum KŚ? Bo raczej nie zrezygnują z takiej liczby użytkowników. Ja stawiam, że będzie niebawem komunikat o zamknięciu tego forum z propozycją rejestracji w KŚ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej że nie znaleźliśmy jeszcze dobrej alternatywy. Bo wątpię że forum KŚ takową będzie. :(

Wiele for o podobnej tematyce jest albo martwa, albo jak już ktoś wcześniej zauważył - nie przypomina klimatem pclaba.

Szkoda że forum PPC jest takie martwe, nawet w działach które teoretycznie powinny być popularne, ostatnie posty są z maja. Lepiej jest już na Benchmark, ale nadal nie tak dobrze jak na PCLabie. Obawiam się że trudno będzie znaleźć forum na którym będzie można sobie codziennie popisać z ludźmi. FB i Discordy odpadają. Tego pierwszego nie mam i nie chcę mieć, a Discord nie nadaje się do tego typu formy dyskusji.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Isharoth napisał:

Najgorzej że nie znaleźliśmy jeszcze dobrej alternatywy. Bo wątpię że forum KŚ takową będzie. :(

Wiele for o podobnej tematyce jest albo martwa, albo jak już ktoś wcześniej zauważył - nie przypomina klimatem pclaba.

Szkoda że forum PPC jest takie martwe, nawet w działach które teoretycznie powinny być popularne, ostatnie posty są z maja. Lepiej jest już na Benchmark, ale nadal nie tak dobrze jak na PCLabie.

Dla mnie Purepc byłby idealny jakby miał takie forum jak PCLab ale tamto forum to tragedia to już forum KŚ jest lepsze. Benchmark jest dla mnie słaby bo tam nie da się działać na forum bez blokera reklam i tam jakoś mało działów jest dla PC a dużo ogólnie związanych z elektroniką. To nie jest typowe forum komputerowe jak PCLab tak to jest forum o wszystkim i niczym. Jest jeszcze forumPC ale tam układ działów też jest średni i dosyć martwe to forum jest.

Raczej nie znajdziemy forum z klimatem PClaba i takim dobrym układem działów, może nie tyle dobrym co się do niego przyzwyczailiśmy. 

Nikt raczej nie przejmie tego forum od KŚ aby je prowadzić jako samodzielne bez portalu więc albo przeniesiemy się na jakieś forum akceptując brak klimatu albo rozejdziemy się po wszystkich forach i to co przez tyle lat tu zbudowaliśmy przestanie istnieć.

@ODIN85 Wiem, że było ale nigdy tam nie bywałem bo i po co, najpierw czytałem forumpc.pl a później przeszedłem tutaj. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mark1991 Od jakiegoś czasu PurePC ma już nowe forum. No chyba że cię źle zrozumiałem. :)

Co do układu... Nie przeszkadza mi on. Powiedziałbym nawet że jest dość podobny do tego z PCLaba. Może i na Benchmarku jest trochę więcej działów spoza tematyki PC, ale jak teraz patrzę to z PC chyba niczego nie brakuje. Największym problemem jest to że na obydwóch forach aktywność użytkowników jest o wiele mniejsza. Więc albo byśmy musieli wszyscy pójść w jedno ustalone miejsce i utrzymywać pozory, albo znaleźć coś bardziej popularnego. Tylko wątpię że coś takiego znajdziemy. I tak dziwi mnie że PCLab utrzymuje tak wysoką aktywność, patrząc na to że dziś głównie pisze się na FB, Discordach, Redditach itp. Czyli najlepszym wyjściem byłoby wybranie jakiegoś forum i wspólna migracja. Mi odpowiadałyby zarówno PPC jak i Benchmark, przy czym ten drugi jest chyba bardziej aktywny na stan dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Isharoth napisał:

@Mark1991 Od jakiegoś czasu PurePC ma już nowe forum. No chyba że cię źle zrozumiałem. :)

Co do układu... Nie przeszkadza mi on. Powiedziałbym nawet że jest dość podobny do tego z PCLaba. Może i na Benchmarku jest trochę więcej działów spoza tematyki PC, ale jak teraz patrzę to z PC chyba niczego nie brakuje. Największym problemem jest to że na obydwóch forach aktywność użytkowników jest o wiele mniejsza. Więc albo byśmy musieli wszyscy pójść w jedno ustalone miejsce i utrzymywać pozory, albo znaleźć coś bardziej popularnego. Tylko wątpię że coś takiego znajdziemy. I tak dziwi mnie że PCLab utrzymuje tak wysoką aktywność, patrząc na to że dziś głównie pisze się na FB, Discordach, Redditach itp. Czyli najlepszym wyjściem byłoby wybranie jakiegoś forum i wspólna migracja. Mi odpowiadałyby zarówno PPC jak i Benchmark, przy czym ten drugi jest chyba bardziej aktywny na stan dzisiejszy.

Weźmy forum PurePC w dziale procesory są pomieszane z płytami głównymi, samo wybieranie po socketach też jest mniej czytelne jak dla mnie niż tutaj. Monitory są zarówno w kartach graficznych jak i innych komponentach. Poza tym tam prawie wszystko jest wrzucone w inne komponenty. Na siłę skompresowali ilość działów i wyszło marnie. Już Benchmark a nawet KŚ jest pod tym względem dla mnie lepszy. Ja jak przejrzałem te fora to chyba Benchmark się wydaje dla mnie najlepszy. Jak teraz się przyjrzałem to jest całkiem fajny ten układ działów w Benchmarku. 

Może trzeba ankietę zrobić i niech każdy zagłosuje za przejściem na jakie forum jest i to co wygra tam przejdziemy gdy to zlikwidują? ;)

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mark1991 napisał:

widzę że KŚ ma także swoje forum

Forum KŚ to kompletna padlina.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

A może niech każdy decyduje za siebie i to gdzie/czy w ogóle chce gdziekolwiek iść?

Plus najpierw to musi nastąpić likwidacja, potem można sobie organizować exodus. 

A ktoś broni decydować za siebie? Od dawna nawet w tym wątku była debata co zrobić i gdzie się przenieść żeby pozostała ekipa która się przez te lata tutaj stworzyła nadal na jednym forum. A więc trzeba zdecydować czy chcemy wybrać jedno forum czy każdy sobie pójdzie gdzie chce i tym samym ekipa się rozpadnie. Tym co nie chcą brać w tym udziału nikt nie nakazuje. 

Jak nastąpi likwidacja to już niczego się nie zorganizuje bo raczej poza tym forum większość nie ma ze sobą kontaktu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2021 o 13:31, EvilKillaruna napisał:

A musi być cokolwiek? Przynajmniej w audio jest tak, że jak dochodzisz do jakiegoś subiektywnego poziomu zadowolenia, najbezpieczniej jest się w tym momencie wycofać. Inaczej dowiesz się, że jesteś głupi, głuchy, sponsorowany, niekompetentny, a Twój sprzęt jest przepłacony i nie ma prawa grać. Oczywiście jak kupisz inny, od zaufanego/zaprzyjaźnionego dystrybutora, to nawet grając fatalnie będziesz super gość i w ogóle przyjaciel forum :D.

To wychodzi na to, że wszystko (grupy, fora), co jest w jakikolwiek sposób powiązane z audio to porażka totalna :E. Jestem na fb na pewnej grupie gitarowej i tam można się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy:

- jak nie zapłacisz minimum x zł na wiosło to ono nie ma prawa grać, choćby było nie wiem jak fajne
- jak nie podobają Ci się gitary bez główek i jeśli kręcą Cię wzmacniacze lampowe to jesteś boomerem i w ogóle dziadem o konserwatywnych poglądach
- jak już kupujesz coś taniego, to tylko marka Y

Więc widocznie nie wszystkich powstrzymuje perspektywa pisania z imienia i nazwiska :P.

A co do przenosin. Też uważam, że fajnie wymyślić jakąś alternatywę, gdzie można by było odbudować tutejszą ekipę. Kto nie będzie chciał to pójdzie gdzie indziej, tyle. Wolny wybór :P.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Isharoth napisał:

Czyli najlepszym wyjściem byłoby wybranie jakiegoś forum i wspólna migracja. Mi odpowiadałyby zarówno PPC jak i Benchmark, przy czym ten drugi jest chyba bardziej aktywny na stan dzisiejszy.

Albo zebrać ludzi,spiąć poślady i zrobić nowe własne forum,które wspólnymi siłami może mieć nadal klimat PCLaba.
Niestety,ze swojej strony niewiele jestem w stanie zaoferować,gdyż w języki odpowiednie dla stron internetowych tj.HTML czy JavaScript kompletnie nie umiem.

21 minut temu, Mark1991 napisał:

Jak nastąpi likwidacja to już niczego się nie zorganizuje bo raczej poza tym forum większość nie ma ze sobą kontaktu. 

Tu akurat muszę przyznać ci rację,przez mój okres aktywności,które się napisało tu prawie 10 tys. postów oraz uzbierana reputacja na poziomie prawie 2 tys. na plusie kontakt taki bliższy na forum z użytkownikami mam dosłownie licząc na palcach kilku rąk.Z kolei poza forum? Praktycznie z żadnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy żartujecie z tym nowym forum. Mógłbym się zajmować forum, ale jego utrzymanie kosztuje. Dodatkowo moderacja. Ile jest osób które potrafiłyby dobrze moderować (bez nadużywania władzy) i miałyby na to czas? Poza tym ile osób przejdzie? 20? I będziemy tam sobie siedzieć w małej grupce, bo fora są coraz mniej popularne, a poza tym jest "konkurencja", która dodatkowo ma portale informacyjne. Raczej nagle nie przekonamy osób z zewnątrz żeby się zarejestrowały i były aktywne, nie mówiąc już o pozycjonowaniu forum w wyszukiwarkach, żeby w ogóle było znalezione przez przypadkowe osoby.

Fakt, nowe, własne forum brzmi fajnie, tym bardziej że dobrze wiemy czego chcemy i moglibyśmy to jakoś rozwinąć. Tylko potem jest zderzenie z rzeczywistością.

Ja tak tylko sobie gdybam. Póki co PCLab nie upadł (tzn. forum :E), ale przydałoby się w razie co ustalić jakąś opcję zapasową, właśnie dlatego żebyśmy w razie co się za bardzo nie rozleźli. 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum jeszcze się trzyma, bo jest na nim trochę "starszych" ludzi, którzy zaczynali od for, a nie "fejsbusiów" itp. i przyzwyczaili się do takiej formy. Nie wiem, jestem tu od 2008 roku.

Poza tym, mam konto jeszcze na ITH (identyczny nick), ale tam malutko się dzieje jakby nie patrzeć. Ogólnie to lipa. Biorąc pod uwagę ogólnie jak obecnie świat funkcjonuje, to wiele dobrych rzeczy znika, wymiera i jest zastępowane chłamem bazującym jedynie na tabelkach aby kasa się zgadzała. Pogoń za pieniądzem jest straszna w dzisiejszych czasach. Mało jest obecnie ludzi, którzy są ludzcy. Wiem, pewnie dziwnie to zabrzmiało, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Edytowane przez Pawelek6
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że po zamknięciu strony nowe osoby nie będą zdawać sobie sprawy, że takie forum wgl istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, oranie trwa...

Biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg wydarzeń to nie mam wątpliwości, że  to pcl zostanie wchłonięty przez KŚ, a nie na odwrót.  Migracje gamezilli i ks-ekspert to przykłady jak to będzie wyglądać w praktyce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż,ile zakładacie że to forum nadal podziała? Kilka miesięcy? Czy może dłużej? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Spl97 napisał:

No cóż,ile zakładacie że to forum nadal podziała? Kilka miesięcy? Czy może dłużej? :E

Nikt nowy nie będzie się logował, zostaną tylko starzy użytkownicy którzy i tak pewnie nie będą się logować bo nic nowego nie będzie się działo :) Daje 3-4 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrajnym przypadku odliczajcie dni. Jak to było rok temu dokładnie? Główna nie została aby zamknięta wraz z końcem czerwca? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,główna została zamknięta dokładnie 29 czerwca roku pańskiego 2020.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej fuzji, ktoś wyjaśni ten fenomen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Onety przejęły PCL. Onety przejęły KŚ. Onety zdecydowały że KŚ generuje wincyj $. Onety robio fuzję. Onety mogą bo to ich jest już. 

Czyli zwyczajnie firmy się sprzedały :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jeszcze kilka dni temu byłem na głównej i wszystko po staremu, a tu klops przenieśli stare arty do Kąkuteśmiecia i każą sobie za to płacić, no way! Wolę wartość tej prenumeraty wrzucić do muszli i spuścić wodę. :P

Z jednego pozostaje się cieszyć, ten śmieć Onet też zdechnie, skoro już muszą ratować się wrzucaniem 5-10 letnich testów do płatnego abo. ;)

2 godziny temu, Valeri napisał:

Czyli zwyczajnie firmy się sprzedały :D 

W tym kraju się wszystko sprzedaje i reprywatyzuje, nawet spółki miejskie o podstawowych funkcjach sprzedają za granicę, w tym kraju nic nie jest zdolne do samodzielnego bytu. ;)

  

21 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Biorąc pod uwagę ogólnie jak obecnie świat funkcjonuje, to wiele dobrych rzeczy znika, wymiera i jest zastępowane chłamem bazującym jedynie na tabelkach aby kasa się zgadzała. Pogoń za pieniądzem jest straszna w dzisiejszych czasach.

Ciężko się nie zgodzić, bym wręcz napisał że lepiej się tego określić nie dało, problem w tym że MY ludzie daliśmy sobie to gówno wcisnąć,. przez ostatnie 10 lat znacząco zmienił się sposób myślenia, na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać.

21 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Mało jest obecnie ludzi, którzy są ludzcy. Wiem, pewnie dziwnie to zabrzmiało, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Nie zabrzmiało to dziwnie, przynajmniej dla mnie, w pełni się zgadzam. :)

 

PS. Domena jest przedłużona do Maja 2022, być może to ostatni dzwonek, może warto pomyśleć nad alternatywą, ciekawi mnie co z tym forum zrobią, ale uwzględniając że wszystkie "dzieła" RASP to ulepy z krzaków i błota, można się spodziewać, że będą chcieli wykonać mniejszą robotę i forum KŚ podłączą pod Laba, a Lab zmieni nazwę na KŚ Forum.

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RASP nie był zadowolony ( Piła o tym mówił) ze zbyt specjalistycznego i "trudnego" content Pclaba. Czyli za zmianą stoi równanie jakością w dół do poziomu czytelnika masowego + kosztoefektywność  ( chłamu produkuje się więcej i taniej ). Z kolei czynnikami stojącymi za spadkiem popularności for są lenistwo ( łatwiej mieć jedno konto do wszystkiego ),  trudność pisania i nawigowania na urządzeniach mobile ( co sprzyja konsumpcji zamiast tworzeniu treści ) + zamknięcie się w bańkach na social media. Wśród znajomych o wiele łatwiej o gratyfikacje i nie trzeba się tak starać. Można wrzucać fotki żarcia itp. Czynnikiem jest też komercjalizacja internetu - w pewnym momencie Google podjęło decyzję by depozycjonować fora.

Dlatego jest bzdurą, że progres = lepsze. Czasem to degeneracja, zależnie od czynnika stojącego za zmianą. Temat nie dotyczy tylko tego portalu, ale całej otoczki kulturowo-społecznej gdzie jakość "progresu" jest mocno wątpliwa.

Edytowane przez bigovsky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...