Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląd i projekt forum PCLab, a tym bardziej strony www Komputer Świat były lepsze w 2009. Przez ostatnie 12 lat nastąpił regres, a nie postęp (dla zwykłego odwiedzającego). Byłem naiwny myśląc, że w przyszłości wszystko będzie lepsze, bo przecież ludzie poświęcą czas by wszystko postarać się ulepszać. Trudniej coś znaleźć, dużo niepotrzebnych grafik, sporo miejsca w RAMie.

Ciekawie jak Windows 11, oby przynajmniej jego nie zrypali. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ODIN85 napisał:

Tak myślałem właśnie.

To nie myśl, bo to nie jest twoja najmocniejsza strona. ;)

 

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wejść na Spiderweb to tylko przypadkiem przez ukryte przekierowanie. Zalew wtórnych, do bólu uproszczonych treści bez jakiegokolwiek filtra.  Nic mnie tam nie ciągnie. Biznes się opłaca, bo tak szeroka tematyka na pewno generuje wejścia choćby przez mnogość słów kluczowych .No i są ludzie, którzy tym szumem informacyjnym się otępiają jak mocnym alkoholem.

Z "diagnozą" się nie zgadzam. Ani KŚ ani Spiderweb  to nie "lepsza wersja" laba. Pclab miał niszę w której osiągnął dużo i kurczył się razem z nią. Mógłby sobie dalej trwać, ale został ubity przez korpo dla którego pozioma linia przychodów czy niewielki trend spadkowy są jak wyrok śmierci. Jeśli błędy zostały popełnione, szczególnie w zakresie nowych mediów, to przez brak właściciela któremu zależy i wytyczyłby dalsze kierunki rozwoju.

Edytowane przez bigovsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra - nie każdy musi być ekspertem, każdy coś tam wie i wymieniamy się doświadczeniami lub problemami, na tym polega dyskusja na forum pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczałem czytać tekst Pająka ze spidersweba, ale po tym akapicie się poddałem:

Cytat

Spider's Web jest młodszy od PCLaba zaledwie o 6 lat, a mnie zawsze się wydawało, że oba te serwisy dzieli przynajmniej kilka generacji internetowych. Mentalnie PCLab nigdy nie wyszedł poza 2002 r., gdy powstawał. Nie chodzi tylko o hermetyczną tematykę serwisu (o tym za moment), lecz przede wszystkim o dizajn, konstrukcję i strukturę. Czy dacie wiarę, że przez długie lata layout PCLaba w ogóle nie był dostosowany do przeglądania na urządzeniach mobilnych? Dodam, że dziś oglądalność Spider's Web na smartfonach dobija do 90 proc.

Przecież w kontekście treści i layoutu jego portalu techonologicznego reklamowego Pająk brzmi jak prostytutka pouczająca hostessy (które są konsekwentnie zwalczane przez środowiska wiadomojakie), że nie potrafią się dostosować do nowej rzeczywistości.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Większość tutejszych userów morduje poziomem wiedzy technicznej najlepszych "redaktorów" ze SW. 

Najlepsi redaktorzy przeszli z Laba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie się nie pakuje,tylko nie wiadomo jak długo przetrwa forum odłączone od kroplówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac korpomental to dlugo to nie potrwa. Excela nie oszukasz. Chociaz widze na forum jakies zakladki Komputronika. Jada po bandzie.

Najlepszym rozwiazaniem dla forum to kooperacja z PurePC i ew przejecie bazy userow. Jak ma to trzymac jakikolwiek poziom w tym kraju to jedynie Pure. Reszta to klikacze dla idiotow.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio działały jeszcze linki do artykułów z PCLaba, sam je przeglądałem i zamieszczałem na forum do poczytania teraz przenosi na KŚ i każą płacić abonament mimo masy reklam a teraz widzę że już nawet po wpisaniu w Google nie ma PCLaba zostało tylko forum (jeszcze)

Screenshot-20210627-234735-Samsung-Internet

3 godziny temu, Wintereeq napisał:

Znajac korpomental to dlugo to nie potrwa. Excela nie oszukasz. Chociaz widze na forum jakies zakladki Komputronika. Jada po bandzie.

Najlepszym rozwiazaniem dla forum to kooperacja z PurePC i ew przejecie bazy userow. Jak ma to trzymac jakikolwiek poziom w tym kraju to jedynie Pure. Reszta to klikacze dla idiotow.

Ja już od dawna traktowałem stronę główną PurePC jak zamiennik PCLaba tutaj korzystam tylko z forum bo ludzi (tej garstki co została) znam.

13 godzin temu, Spl97 napisał:

Na razie się nie pakuje,tylko nie wiadomo jak długo przetrwa forum odłączone od kroplówki.

Otóż to

W dniu 25.06.2021 o 03:55, bigovsky napisał:

 

Z "diagnozą" się nie zgadzam. Ani KŚ ani Spiderweb  to nie "lepsza wersja" laba. Pclab miał niszę w której osiągnął dużo i kurczył się razem z nią. Mógłby sobie dalej trwać, ale został ubity przez korpo dla którego pozioma linia przychodów czy niewielki trend spadkowy są jak wyrok śmierci. Jeśli błędy zostały popełnione, szczególnie w zakresie nowych mediów, to przez brak właściciela któremu zależy i wytyczyłby dalsze kierunki rozwoju.

Mnie też Komputer Świat totalnie nie przekonuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim mnie Blind wygoni ponownie. Bylem tu od zalozenia, a nawet chwile przed (jako, ze utrzymywalem kontakt z PP i swego czasu cos tu skrobalem). To bylo prawie 20 lat temu. Piekne wspomnienia i wspaniali ludzie. Za to szczerze dziekuje. Byly spory, byly wrzaski, ale mimo to lezka w oku sie kreci.

4 minuty temu, azgan napisał:

Teraz to dopiero czytam - grubo 

Szkoda nawet czasu na rurkowcow z sieci pajaka. Nieraz wyskoczy ten misiek na YT i pieprzy od rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było trochę zluzować i nie spamić nagminnie do bólu na lewo i prawo to by cie nie wywalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, azgan napisał:

Teraz to dopiero czytam - grubo 

Oj tam niby art o upadku laba, a jednak kręcą gówno burzę w strony Wyborczej. 8:E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to powiedzcie mi, tak czysto z ciekawości, jakie strony w naszym języku czytacie? Chodzi oczywiście o podobnej tematyce do Laba (komputery, ogólnie elektronika), które wg was trzymają jakiś sensowny poziom? Zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Pawelek6 napisał:

No dobra, to powiedzcie mi, tak czysto z ciekawości, jakie strony w naszym języku czytacie? Chodzi oczywiście o podobnej tematyce do Laba (komputery, ogólnie elektronika), które wg was trzymają jakiś sensowny poziom? Zobaczymy co wyjdzie.

Jedynie PurePC, choc tez zaczeli testy odkurzaczy i innych bzdur. Wydaje mi sie, ze wiele serwisow przegapilo po prostu wejscie z kanalem na YouTube. Teraz mlodzi wola ogladac krotkie filmiki anizeli czytac artykul. Widac to po ilosci subow przy LTT, Hardware Unboxed itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pawelek6 napisał:

No dobra, to powiedzcie mi, tak czysto z ciekawości, jakie strony w naszym języku czytacie? Chodzi oczywiście o podobnej tematyce do Laba (komputery, ogólnie elektronika), które wg was trzymają jakiś sensowny poziom? Zobaczymy co wyjdzie.

PurePC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Pawelek6 napisał:

No dobra, to powiedzcie mi, tak czysto z ciekawości, jakie strony w naszym języku czytacie? Chodzi oczywiście o podobnej tematyce do Laba (komputery, ogólnie elektronika), które wg was trzymają jakiś sensowny poziom? Zobaczymy co wyjdzie.

Z braku laku zerkam na arty na PurePC, ale to takie barachło, że nawet nie chciało mi się tam rejestrować, zresztą i tak od kilku lat popyla tam moja podróba, która pitoli głupoty, więc jestem spalony na starcie. ?
Na ITHardware też zerkam, ogólnie nigdzie nie znalazłem miejsca które zastąpiło by laba. Na pjurze jedynie duża ilość ludzi komentujących pasuje,  ale reszta już nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DisconnecT napisał:

Z braku laku zerkam na arty na PurePC, ale to takie barachło, że nawet nie chciało mi się tam rejestrować, zresztą i tak od kilku lat popyla tam moja podróba, która pitoli głupoty, więc jestem spalony na starcie. ?

Akurat w CPU / GPU / RAM / SSD / MOBO to pjur od lat robiło i nadal robi znacznie lepszą robotę od laba. Po testach CPU z różnymi RAMami dałem sobie spokój z labem. Purepc w mobo używa solidnej kamery termowizyjnej a tutaj co było? Wielkie gunwo. Podobnie z komora bezechową. Największa niegdyś redakcja w PL nie miała tak podstawowych narzędzi... Jakiś czas temu ppc zmieniło też procedury dla cpu i gpu i sorry, ale naprawdę się postarali i testy mają rozbudowane, solidne, dobrze opisane. 

Ja wiem, że łapie nasz nostalgia i kiedyś to było, ale poziom testów na labie do dawna był mocno średni, a niektóre decyzje zwyczajnie durnowate.  Spokojnie można znaleźć alternatywę, trzeba tylko chcieć;) A tak to forum na pewno zamkną za niedługo, zabicie PClaba zajęło i mrok a portal był znacznie bardziej wartościowym punktem na mapie  korporacji.

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, staryznajomy napisał:

Akurat w CPU / GPU / RAM / SSD / MOBO to pjur od lat robiło i nadal robi znacznie lepszą robotę od laba. Po testach CPU z różnymi RAMami dałem sobie spokój z labem. Purepc w mobo używa solidnej kamery termowizyjnej a tutaj co było? Wielkie gunwo. Podobnie z komora bezechową. Największa niegdyś redakcja w PL nie miała tak podstawowych narzędzi... Jakiś czas temu ppc zmieniło też procedury dla cpu i gpu i sorry, ale naprawdę się postarali i testy mają rozbudowane, solidne, dobrze opisane. 

Ja wiem, że łapie nasz nostalgia i kiedyś to było, ale poziom testów na labie do dawna był mocno średni, a niektóre decyzje zwyczajnie durnowate.  Spokojnie można znaleźć alternatywę, trzeba tylko chcieć;) A tak to forum na pewno zamkną za niedługo, zabicie PClaba zajęło i mrok a portal był znacznie bardziej wartościowym punktem na mapie  korporacji.

PPC ma od lat FCAT-a i z niego nie korzystają ? Testy pamięci PPC czy Pclab to cienizna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sideband napisał:

PPC ma od lat FCAT-a i z niego nie korzystają ? Testy pamięci PPC czy Pclab to cienizna.

 

A jeszcze ktoś używa FCAt? To chyba przestało być wspierane nawte przez NVIDIE a bez tej nakładki z kolorami to rozwiązanie jest trup, pomijając użyteczność łownie w multi gpu które zdechło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FCAT jest chociażby wspierany przez MSI AF.

Poza tym od kiedy to FCAT służy tylko do mGPU. Wszystkie niedomagania ze strony frametime oraz pomiar wydajności bazując na frametime niezaleźnie, co testujesz wiarygodne pomiary wykonasz tylko za pomocą FCAT-a.

Wszystkie testy bazujące na programowym pomiarze frametime i pomiary 0.1%, 1% fps można sobie w pupkę wsadzić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że zdechło. Przez kilka minut przeglądarka próbowała załadować forum :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,teraz każdy będzie o tym myślał,jak wypluje 504 czy 502 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Te błędy mam codziennie po pierdyliard razy. Mi po prostu strona się nie ładowała, jakbym nie miał neta albo jakby nie istniała w ogóle. Otworzyłem w nowej karcie i FF mielił ze 3 minuty - nic. Zamknąłem, otworzyłem znowu i dalej ta ikonka wczytywania strony na karcie w nieskończoność. Minęło pewnie ze 7 minut zanim strona się raczyła załadować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...