Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
13 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ja sam niestety nie pomogę, bo moje własne tyczy się wyłącznie audio. Nie umiem też podać konkretnej alternatywy z tematyki PC. Może po prostu trzeba znaleźć/założyć jakiegoś discorda albo grupę na FB ;).

A broń Panie Boże. Obie te formy miałkie i ulotne.
Nie chce się "w takich" warunkach udzielać, wybebeszać, produkować grubych postów, które później są nie do odkopania (IMO).
Wyłącznie (jakieś) forum. ;) 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Może po prostu trzeba znaleźć/założyć jakiegoś discorda albo grupę na FB ;).

Z grupami na FB jest taka jedna uwaga,że na tych grupach na FB z reguły piszemy z imienia i nazwiska,a nie tak jak na forum,gdzie możemy pisać używając nicka.Dla mnie pisanie z prywatnego FB nie jest przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To inne zdjęcie ustawisz i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Spl97 napisał:

Z grupami na FB jest taka jedna uwaga,że na tych grupach na FB z reguły piszemy z imienia i nazwiska,a nie tak jak na forum,gdzie możemy pisać używając nicka.Dla mnie pisanie z prywatnego FB nie jest przyjemne.

Tu już nie chodzi o "przyjemność", tylko użyteczność.
Jak napiszesz coś na forum = jest na wieki. Możesz tam odsyłać, albo wrócić.
Pisanie na FB to pisanie "tu i teraz" (jestem na wielu grupach fb) i za 3 dni wchodzi ziomuś i zadaje setny raz (!) to samo pytanie, na temat który rozjeżdżałeś przez tydzień postem na 3x A4.
Po prostu formuła FB jest dla mnie nie do przyjęcia IMO. Takie gimbazowe - pyk teraz i zapomnieć. Szkoda energii na postowanie na FB. :(

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
49 minut temu, ODIN85 napisał:

To inne zdjęcie ustawisz i po kłopocie.

Zrobienie i wstawienie zdjęcia,gdzie moja facjata jest ukryta za pomocą czapki oraz maski w moim przypadku nie rozwiąże kłopotu.Mówiąc krótko,pewna grupka osób,których po prostu się nie da traktować poważnie jak się dowie co ja porabiam lub wypisuję jakieś komentarze,to mogą od razu wychwycić :E Już raz takiej bandzie uciekłem,ale następnym razem mogę nie mieć tyle szczęścia 😕

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Takie gimbazowe - pyk teraz i zapomnieć.

Ale takie są teraz właśnie fora, nota bene będące przeżytkiem właśnie na rzecz FB/DS. I właśnie pisanie tam z imienia i nazwiska jest tym czynnikiem, który hamuje chamów przed chamieniem ;). Bo pisanie z imienia i nazwiska to już kwestia odpowiedzialności za generowany content. A tego wiele osób nie chce brać na swoje barki, bo wie że są to treści lichej jakości, albo wprost ordynarne itd. A to sprowadza z kolei całość problemu do warstwy zwykłego odreagowywania na forum swoich frustracji.

Przykładowo dziś jeden z użytkowników dostał urlop do jutra do południa. Za obraźliwe PW, które wysłał za otrzymane ostrzeżenie za wulgaryzmy na forum. Anonimowość ośmiela. Anonimowość wyzwala. W tym wypadku chamstwo. 

43 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Jak napiszesz coś na forum = jest na wieki. Możesz tam odsyłać, albo wrócić.

Nieprawda. Nic nie jest wieczne. Jutro forum zostanie skasowane/przejęte i wszystko idzie w dym. 

Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Wyłącznie (jakieś) forum.

A musi być cokolwiek? Przynajmniej w audio jest tak, że jak dochodzisz do jakiegoś subiektywnego poziomu zadowolenia, najbezpieczniej jest się w tym momencie wycofać. Inaczej dowiesz się, że jesteś głupi, głuchy, sponsorowany, niekompetentny, a Twój sprzęt jest przepłacony i nie ma prawa grać. Oczywiście jak kupisz inny, od zaufanego/zaprzyjaźnionego dystrybutora, to nawet grając fatalnie będziesz super gość i w ogóle przyjaciel forum :D.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy filmy embedowane w postach muszą się aż tak skalować dziwnie? Albo te teksty z prawej strony zasłaniają połowę średnicy okna albo niewłączony filmik (z YT) zajmuje całą szerokość, nawet gdy tekst jest malutki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Całkowicie subiektywnie rzecz ujmując, niniejsze cierpi moim zdaniem najmocniej przez offtop, który jest przeogromny i kompletnie przysłania potencjalną specjalistyczność tematyczną.

Gdyby nie offtop, to to forum nigdy by nie miało takiego klimatu, byłoby kolejnym nudnym technicznym forum.
Przy dobrze prowadzonym forum mocno rozbudowany dział off nie będzie nic ujmował sprzętowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Offtop jest w każdym obecnie wątku. To jak stajnia Augiasza, którą trzeba sprzątać z tego "klimatu" regularnie ;). I słowo-klucz: przy dobrze prowadzonym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dzisiaj domena pclab.pl przestała istnieć :( Kiedy się wpisze pclab.pl,automatycznie przekierowuje się na Komputer Świat.Zauważyłem przed chwilą.

• Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Spl97 napisał:

Od dzisiaj domena pclab.pl przestała istnieć :( Kiedy się wpisze pclab.pl,automatycznie przekierowuje się na Komputer Świat.Zauważyłem przed chwilą.

Tak, próbują nam wciskać KŚ na siłe

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na myśl przychodzą tylko wszystkie niecenzuralne określenia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też przypadkowo zauważyłem, ze pclab.pl już nie istnieje i widzę że KŚ ma także swoje forum czyli można się spodziewać niebawem końca tego forum? Czy przeniosą nas na forum KŚ? Bo raczej nie zrezygnują z takiej liczby użytkowników. Ja stawiam, że będzie niebawem komunikat o zamknięciu tego forum z propozycją rejestracji w KŚ. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Najgorzej że nie znaleźliśmy jeszcze dobrej alternatywy. Bo wątpię że forum KŚ takową będzie. :(

Wiele for o podobnej tematyce jest albo martwa, albo jak już ktoś wcześniej zauważył - nie przypomina klimatem pclaba.

Szkoda że forum PPC jest takie martwe, nawet w działach które teoretycznie powinny być popularne, ostatnie posty są z maja. Lepiej jest już na Benchmark, ale nadal nie tak dobrze jak na PCLabie. Obawiam się że trudno będzie znaleźć forum na którym będzie można sobie codziennie popisać z ludźmi. FB i Discordy odpadają. Tego pierwszego nie mam i nie chcę mieć, a Discord nie nadaje się do tego typu formy dyskusji.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Mark1991 napisał:

Też przypadkowo zauważyłem, ze pclab.pl już nie istnieje i widzę że KŚ ma także swoje forum czyli można się spodziewać niebawem końca tego forum? Czy przeniosą nas na forum KŚ? Bo raczej nie zrezygnują z takiej liczby użytkowników. Ja stawiam, że będzie niebawem komunikat o zamknięciu tego forum z propozycją rejestracji w KŚ. 

Już dawno tam forum było.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Isharoth napisał:

Najgorzej że nie znaleźliśmy jeszcze dobrej alternatywy. Bo wątpię że forum KŚ takową będzie. :(

Wiele for o podobnej tematyce jest albo martwa, albo jak już ktoś wcześniej zauważył - nie przypomina klimatem pclaba.

Szkoda że forum PPC jest takie martwe, nawet w działach które teoretycznie powinny być popularne, ostatnie posty są z maja. Lepiej jest już na Benchmark, ale nadal nie tak dobrze jak na PCLabie.

Dla mnie Purepc byłby idealny jakby miał takie forum jak PCLab ale tamto forum to tragedia to już forum KŚ jest lepsze. Benchmark jest dla mnie słaby bo tam nie da się działać na forum bez blokera reklam i tam jakoś mało działów jest dla PC a dużo ogólnie związanych z elektroniką. To nie jest typowe forum komputerowe jak PCLab tak to jest forum o wszystkim i niczym. Jest jeszcze forumPC ale tam układ działów też jest średni i dosyć martwe to forum jest.

Raczej nie znajdziemy forum z klimatem PClaba i takim dobrym układem działów, może nie tyle dobrym co się do niego przyzwyczailiśmy. 

Nikt raczej nie przejmie tego forum od KŚ aby je prowadzić jako samodzielne bez portalu więc albo przeniesiemy się na jakieś forum akceptując brak klimatu albo rozejdziemy się po wszystkich forach i to co przez tyle lat tu zbudowaliśmy przestanie istnieć.

@ODIN85 Wiem, że było ale nigdy tam nie bywałem bo i po co, najpierw czytałem forumpc.pl a później przeszedłem tutaj. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mark1991 Od jakiegoś czasu PurePC ma już nowe forum. No chyba że cię źle zrozumiałem. :)

Co do układu... Nie przeszkadza mi on. Powiedziałbym nawet że jest dość podobny do tego z PCLaba. Może i na Benchmarku jest trochę więcej działów spoza tematyki PC, ale jak teraz patrzę to z PC chyba niczego nie brakuje. Największym problemem jest to że na obydwóch forach aktywność użytkowników jest o wiele mniejsza. Więc albo byśmy musieli wszyscy pójść w jedno ustalone miejsce i utrzymywać pozory, albo znaleźć coś bardziej popularnego. Tylko wątpię że coś takiego znajdziemy. I tak dziwi mnie że PCLab utrzymuje tak wysoką aktywność, patrząc na to że dziś głównie pisze się na FB, Discordach, Redditach itp. Czyli najlepszym wyjściem byłoby wybranie jakiegoś forum i wspólna migracja. Mi odpowiadałyby zarówno PPC jak i Benchmark, przy czym ten drugi jest chyba bardziej aktywny na stan dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Isharoth napisał:

@Mark1991 Od jakiegoś czasu PurePC ma już nowe forum. No chyba że cię źle zrozumiałem. :)

Co do układu... Nie przeszkadza mi on. Powiedziałbym nawet że jest dość podobny do tego z PCLaba. Może i na Benchmarku jest trochę więcej działów spoza tematyki PC, ale jak teraz patrzę to z PC chyba niczego nie brakuje. Największym problemem jest to że na obydwóch forach aktywność użytkowników jest o wiele mniejsza. Więc albo byśmy musieli wszyscy pójść w jedno ustalone miejsce i utrzymywać pozory, albo znaleźć coś bardziej popularnego. Tylko wątpię że coś takiego znajdziemy. I tak dziwi mnie że PCLab utrzymuje tak wysoką aktywność, patrząc na to że dziś głównie pisze się na FB, Discordach, Redditach itp. Czyli najlepszym wyjściem byłoby wybranie jakiegoś forum i wspólna migracja. Mi odpowiadałyby zarówno PPC jak i Benchmark, przy czym ten drugi jest chyba bardziej aktywny na stan dzisiejszy.

Weźmy forum PurePC w dziale procesory są pomieszane z płytami głównymi, samo wybieranie po socketach też jest mniej czytelne jak dla mnie niż tutaj. Monitory są zarówno w kartach graficznych jak i innych komponentach. Poza tym tam prawie wszystko jest wrzucone w inne komponenty. Na siłę skompresowali ilość działów i wyszło marnie. Już Benchmark a nawet KŚ jest pod tym względem dla mnie lepszy. Ja jak przejrzałem te fora to chyba Benchmark się wydaje dla mnie najlepszy. Jak teraz się przyjrzałem to jest całkiem fajny ten układ działów w Benchmarku. 

Może trzeba ankietę zrobić i niech każdy zagłosuje za przejściem na jakie forum jest i to co wygra tam przejdziemy gdy to zlikwidują? ;)

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Mark1991 napisał:

widzę że KŚ ma także swoje forum

Forum KŚ to kompletna padlina.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Mark1991 napisał:

Jest jeszcze forumPC ale tam układ działów też jest średni i dosyć martwe to forum jest.

Byłem tam nawet Junior Adminem. Byłem. Skończyło się na przypominaniu się po 10 latach o usunięcie nieaktywnego i w międzyczasie zdewastowanego przez różnych moderatorów konta przez 2 tygodnie, ponieważ w ramach "sprzątania nieaktywnych wątków" postanowiono czyścić gościnne wątki przyklejone oraz inne wartościowe treści. Trudno się dziwić więc takiemu a nie innemu rezultatowi. Na koniec dostałem propozycję wymiany bannerowej.

Także to, że coś jest, nie znaczy że jest ;).

1 godzinę temu, Mark1991 napisał:

Może trzeba ankietę zrobić i niech każdy zagłosuje za przejściem na jakie forum jest i to co wygra tam przejdziemy gdy to zlikwidują? ;)

A może niech każdy decyduje za siebie i to gdzie/czy w ogóle chce gdziekolwiek iść?

Plus najpierw to musi nastąpić likwidacja, potem można sobie organizować exodus. 

1 godzinę temu, Isharoth napisał:

Czyli najlepszym wyjściem byłoby wybranie jakiegoś forum i wspólna migracja.

Załóżcie własne. Skoro wszędzie źle, u siebie najlepiej. Nie wygonią, nie skasują, chyba że się pożrecie sami ze sobą.

Tak ogólnie to może warto jednak zachować chłodną głowę i zamiast bawić się w theorycrafting co do daty zagłady forum, po prostu sobie piszcie dalej i czekajcie na rozwój wydarzeń, albo zabezpieczcie zawczasu swoje wątki, treści, zdjęcia itd. Druga myśl, że nie byłoby tego wszystkiego, gdyby przyszedł ktoś z administracji i zostawił jasny, czytelny komunikat o tym co się dzieje i co się stanie. Wtedy nie byłoby tej całej bańki spekulacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

A może niech każdy decyduje za siebie i to gdzie/czy w ogóle chce gdziekolwiek iść?

Plus najpierw to musi nastąpić likwidacja, potem można sobie organizować exodus. 

A ktoś broni decydować za siebie? Od dawna nawet w tym wątku była debata co zrobić i gdzie się przenieść żeby pozostała ekipa która się przez te lata tutaj stworzyła nadal na jednym forum. A więc trzeba zdecydować czy chcemy wybrać jedno forum czy każdy sobie pójdzie gdzie chce i tym samym ekipa się rozpadnie. Tym co nie chcą brać w tym udziału nikt nie nakazuje. 

Jak nastąpi likwidacja to już niczego się nie zorganizuje bo raczej poza tym forum większość nie ma ze sobą kontaktu. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 20.06.2021 o 13:31, EvilKillaruna napisał:

A musi być cokolwiek? Przynajmniej w audio jest tak, że jak dochodzisz do jakiegoś subiektywnego poziomu zadowolenia, najbezpieczniej jest się w tym momencie wycofać. Inaczej dowiesz się, że jesteś głupi, głuchy, sponsorowany, niekompetentny, a Twój sprzęt jest przepłacony i nie ma prawa grać. Oczywiście jak kupisz inny, od zaufanego/zaprzyjaźnionego dystrybutora, to nawet grając fatalnie będziesz super gość i w ogóle przyjaciel forum :D.

To wychodzi na to, że wszystko (grupy, fora), co jest w jakikolwiek sposób powiązane z audio to porażka totalna :E. Jestem na fb na pewnej grupie gitarowej i tam można się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy:

- jak nie zapłacisz minimum x zł na wiosło to ono nie ma prawa grać, choćby było nie wiem jak fajne
- jak nie podobają Ci się gitary bez główek i jeśli kręcą Cię wzmacniacze lampowe to jesteś boomerem i w ogóle dziadem o konserwatywnych poglądach
- jak już kupujesz coś taniego, to tylko marka Y

Więc widocznie nie wszystkich powstrzymuje perspektywa pisania z imienia i nazwiska :P.

A co do przenosin. Też uważam, że fajnie wymyślić jakąś alternatywę, gdzie można by było odbudować tutejszą ekipę. Kto nie będzie chciał to pójdzie gdzie indziej, tyle. Wolny wybór :P.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Isharoth napisał:

Czyli najlepszym wyjściem byłoby wybranie jakiegoś forum i wspólna migracja. Mi odpowiadałyby zarówno PPC jak i Benchmark, przy czym ten drugi jest chyba bardziej aktywny na stan dzisiejszy.

Albo zebrać ludzi,spiąć poślady i zrobić nowe własne forum,które wspólnymi siłami może mieć nadal klimat PCLaba.
Niestety,ze swojej strony niewiele jestem w stanie zaoferować,gdyż w języki odpowiednie dla stron internetowych tj.HTML czy JavaScript kompletnie nie umiem.

21 minut temu, Mark1991 napisał:

Jak nastąpi likwidacja to już niczego się nie zorganizuje bo raczej poza tym forum większość nie ma ze sobą kontaktu. 

Tu akurat muszę przyznać ci rację,przez mój okres aktywności,które się napisało tu prawie 10 tys. postów oraz uzbierana reputacja na poziomie prawie 2 tys. na plusie kontakt taki bliższy na forum z użytkownikami mam dosłownie licząc na palcach kilku rąk.Z kolei poza forum? Praktycznie z żadnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi