Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie wiem czy żartujecie z tym nowym forum. Mógłbym się zajmować forum, ale jego utrzymanie kosztuje. Dodatkowo moderacja. Ile jest osób które potrafiłyby dobrze moderować (bez nadużywania władzy) i miałyby na to czas? Poza tym ile osób przejdzie? 20? I będziemy tam sobie siedzieć w małej grupce, bo fora są coraz mniej popularne, a poza tym jest "konkurencja", która dodatkowo ma portale informacyjne. Raczej nagle nie przekonamy osób z zewnątrz żeby się zarejestrowały i były aktywne, nie mówiąc już o pozycjonowaniu forum w wyszukiwarkach, żeby w ogóle było znalezione przez przypadkowe osoby.

Fakt, nowe, własne forum brzmi fajnie, tym bardziej że dobrze wiemy czego chcemy i moglibyśmy to jakoś rozwinąć. Tylko potem jest zderzenie z rzeczywistością.

Ja tak tylko sobie gdybam. Póki co PCLab nie upadł (tzn. forum :E), ale przydałoby się w razie co ustalić jakąś opcję zapasową, właśnie dlatego żebyśmy w razie co się za bardzo nie rozleźli. 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To forum jeszcze się trzyma, bo jest na nim trochę "starszych" ludzi, którzy zaczynali od for, a nie "fejsbusiów" itp. i przyzwyczaili się do takiej formy. Nie wiem, jestem tu od 2008 roku.

Poza tym, mam konto jeszcze na ITH (identyczny nick), ale tam malutko się dzieje jakby nie patrzeć. Ogólnie to lipa. Biorąc pod uwagę ogólnie jak obecnie świat funkcjonuje, to wiele dobrych rzeczy znika, wymiera i jest zastępowane chłamem bazującym jedynie na tabelkach aby kasa się zgadzała. Pogoń za pieniądzem jest straszna w dzisiejszych czasach. Mało jest obecnie ludzi, którzy są ludzcy. Wiem, pewnie dziwnie to zabrzmiało, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Edytowane przez Pawelek6
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Mark1991 napisał:

A ktoś broni decydować za siebie? Od dawna nawet w tym wątku była debata co zrobić i gdzie się przenieść żeby pozostała ekipa która się przez te lata tutaj stworzyła nadal na jednym forum. A więc trzeba zdecydować czy chcemy wybrać jedno forum czy każdy sobie pójdzie gdzie chce i tym samym ekipa się rozpadnie. Tym co nie chcą brać w tym udziału nikt nie nakazuje. 

Jak nastąpi likwidacja to już niczego się nie zorganizuje bo raczej poza tym forum większość nie ma ze sobą kontaktu. 

Piszesz mimo to w liczbie mnogiej ;). Póki co nic nie trzeba decydować. Są to czyste dywagacje. 

No to czekaj... piszesz że na forum zawiązała się ekipa, a jednocześnie że większość forum nie ma ze sobą kontaktu. No to jak to w końcu jest?

35 minut temu, Isharoth napisał:

Nie wiem czy żartujecie z tym nowym forum. Mógłbym się zajmować forum, ale jego utrzymanie kosztuje. Dodatkowo moderacja. Ile jest osób które potrafiłyby dobrze moderować (bez nadużywania władzy) i miałyby na to czas? Poza tym ile osób przejdzie? 20? I będziemy tam sobie siedzieć w małej grupce, bo fora są coraz mniej popularne, a poza tym jest "konkurencja", która dodatkowo ma portale informacyjne. Raczej nagle nie przekonamy osób z zewnątrz żeby się zarejestrowały i były aktywne, nie mówiąc już o pozycjonowaniu forum w wyszukiwarkach, żeby w ogóle było znalezione przez przypadkowe osoby.

Fakt, nowe, własne forum brzmi fajnie, tym bardziej że dobrze wiemy czego chcemy i moglibyśmy to jakoś rozwinąć. Tylko potem jest zderzenie z rzeczywistością.

Ja tak tylko sobie gdybam. Póki co PCLab nie upadł (tzn. forum :E), ale przydałoby się w razie co ustalić jakąś opcję zapasową, właśnie dlatego żebyśmy w razie co się za bardzo nie rozleźli. 

Każdy pomysł to pomysł. Wszystko jest na stole, zwłaszcza gdy wszystkie inne opcje są złe lub jeszcze gorsze.

Moderacja, ilość osób która przejdzie itd. - to wszystko zależy od osób i ich determinacji. Podpowiem tylko że każde forum najlepiej jest budować wokół czegoś, jakiegoś bardzo namacalnego wspólnego mianownika. Forum PCL powstało wokół portalu. Niektóre powstają wokół blogów, sklepów, osób, a nawet nieformalnych kolektywów znajomych z meetów i zlotów. Nikt nie da nikomu gotowego na tacy rozwiązania. Zderzenie z rzeczywistością zależy więc finalnie od samozaparcia i faktycznej pasji uczestników. Jeśli będzie to na zasadzie "macie i se piszcie" to oczywistym jest, że w tydzień będzie można zwijać projekt. 

57 minut temu, zireael7 napisał:

To wychodzi na to, że wszystko (grupy, fora), co jest w jakikolwiek sposób powiązane z audio to porażka totalna :E. Jestem na fb na pewnej grupie gitarowej i tam można się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy:

- jak nie zapłacisz minimum x zł na wiosło to ono nie ma prawa grać, choćby było nie wiem jak fajne
- jak nie podobają Ci się gitary bez główek i jeśli kręcą Cię wzmacniacze lampowe to jesteś boomerem i w ogóle dziadem o konserwatywnych poglądach
- jak już kupujesz coś taniego, to tylko marka Y

Więc widocznie nie wszystkich powstrzymuje perspektywa pisania z imienia i nazwiska :P.

A co do przenosin. Też uważam, że fajnie wymyślić jakąś alternatywę, gdzie można by było odbudować tutejszą ekipę. Kto nie będzie chciał to pójdzie gdzie indziej, tyle. Wolny wybór :P.

Nie. Znów: wszystko zależy od tego na jakiej agendzie jest zbudowane, czy ktoś o to dba, czy reaguje, jaki ma stosunek do komercji itd. Oczywiście nie wszystkich pisanie z konta oficjalnego powstrzymuje przed robieniem z siebie pośmiewiska, ale my też powinniśmy ludziom dać je z siebie zrobić, jeśli bardzo chcą ;).

Dokładnie tak.

Na koniec jeszcze jedna taka mała myśl, z własnego doświadczenia: lepsze jest małe, ale zgrane i sympatyczne forum miłych wobec siebie pasjonatów szanujących wzajemnie własną różnorodność, niż kilka tysięcy osób wzajemnie skaczących sobie do gardeł i traktujących się jak psie ekskrementy w które przypadkiem się wdepnęło i trzeba teraz odnaleźć się w nowej rzeczywistości. 

23 minuty temu, Pawelek6 napisał:

Biorąc pod uwagę ogólnie jak obecnie świat funkcjonuje, to wiele dobrych rzeczy znika, wymiera i jest zastępowane chłamem bazującym jedynie na tabelkach aby kasa się zgadzała. Pogoń za pieniądzem jest straszna w dzisiejszych czasach. Mało jest obecnie ludzi, którzy są ludzcy. Wiem, pewnie dziwnie to zabrzmiało, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Wręcz przeciwnie. Bardzo celnie i trafnie opisująco rzeczywistość. Dlatego mówiłem to co wyżej: lepsze małe, kameralne forum pasjonatów, niż batalion "plastikowych gimbusów ścigających się na to kto ma większe RGB w kompie za kasę starych", jak to powiedział niedawno mój znajomy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka, że po zamknięciu strony nowe osoby nie będą zdawać sobie sprawy, że takie forum wgl istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wchodząc na nieaktualizowany portal można się zrazić i założyć, że forum też będzie martwe. Paradoksalnie tak było na PCL i na odwrót np. na PC Formacie, gdzie portal/czasopismo działa, a forum - głównie przez niekontrolowaną moderację - zaliczyło wymarcie z dnia na dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, oranie trwa...

Biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg wydarzeń to nie mam wątpliwości, że  to pcl zostanie wchłonięty przez KŚ, a nie na odwrót.  Migracje gamezilli i ks-ekspert to przykłady jak to będzie wyglądać w praktyce .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż,ile zakładacie że to forum nadal podziała? Kilka miesięcy? Czy może dłużej? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Spl97 napisał:

No cóż,ile zakładacie że to forum nadal podziała? Kilka miesięcy? Czy może dłużej? :E

Nikt nowy nie będzie się logował, zostaną tylko starzy użytkownicy którzy i tak pewnie nie będą się logować bo nic nowego nie będzie się działo :) Daje 3-4 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W skrajnym przypadku odliczajcie dni. Jak to było rok temu dokładnie? Główna nie została aby zamknięta wraz z końcem czerwca? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak,główna została zamknięta dokładnie 29 czerwca roku pańskiego 2020.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem tej fuzji, ktoś wyjaśni ten fenomen ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Onety przejęły PCL. Onety przejęły KŚ. Onety zdecydowały że KŚ generuje wincyj $. Onety robio fuzję. Onety mogą bo to ich jest już. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Onety przejęły PCL. Onety przejęły KŚ. Onety zdecydowały że KŚ generuje wincyj $. Onety robio fuzję. Onety mogą bo to ich jest już. 

Czyli zwyczajnie firmy się sprzedały :D 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Heh, jeszcze kilka dni temu byłem na głównej i wszystko po staremu, a tu klops przenieśli stare arty do Kąkuteśmiecia i każą sobie za to płacić, no way! Wolę wartość tej prenumeraty wrzucić do muszli i spuścić wodę. :P

Z jednego pozostaje się cieszyć, ten śmieć Onet też zdechnie, skoro już muszą ratować się wrzucaniem 5-10 letnich testów do płatnego abo. ;)

2 godziny temu, Valeri napisał:

Czyli zwyczajnie firmy się sprzedały :D 

W tym kraju się wszystko sprzedaje i reprywatyzuje, nawet spółki miejskie o podstawowych funkcjach sprzedają za granicę, w tym kraju nic nie jest zdolne do samodzielnego bytu. ;)

21 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Biorąc pod uwagę ogólnie jak obecnie świat funkcjonuje, to wiele dobrych rzeczy znika, wymiera i jest zastępowane chłamem bazującym jedynie na tabelkach aby kasa się zgadzała. Pogoń za pieniądzem jest straszna w dzisiejszych czasach.

Ciężko się nie zgodzić, bym wręcz napisał że lepiej się tego określić nie dało, problem w tym że MY ludzie daliśmy sobie to gówno wcisnąć,. przez ostatnie 10 lat znacząco zmienił się sposób myślenia, na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać.

21 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Mało jest obecnie ludzi, którzy są ludzcy. Wiem, pewnie dziwnie to zabrzmiało, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Nie zabrzmiało to dziwnie, przynajmniej dla mnie, w pełni się zgadzam. :)

PS. Domena jest przedłużona do Maja 2022, być może to ostatni dzwonek, może warto pomyśleć nad alternatywą, ciekawi mnie co z tym forum zrobią, ale uwzględniając że wszystkie "dzieła" RASP to ulepy z krzaków i błota, można się spodziewać, że będą chcieli wykonać mniejszą robotę i forum KŚ podłączą pod Laba, a Lab zmieni nazwę na KŚ Forum.

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

RASP nie był zadowolony ( Piła o tym mówił) ze zbyt specjalistycznego i "trudnego" content Pclaba. Czyli za zmianą stoi równanie jakością w dół do poziomu czytelnika masowego + kosztoefektywność  ( chłamu produkuje się więcej i taniej ). Z kolei czynnikami stojącymi za spadkiem popularności for są lenistwo ( łatwiej mieć jedno konto do wszystkiego ),  trudność pisania i nawigowania na urządzeniach mobile ( co sprzyja konsumpcji zamiast tworzeniu treści ) + zamknięcie się w bańkach na social media. Wśród znajomych o wiele łatwiej o gratyfikacje i nie trzeba się tak starać. Można wrzucać fotki żarcia itp. Czynnikiem jest też komercjalizacja internetu - w pewnym momencie Google podjęło decyzję by depozycjonować fora.

Dlatego jest bzdurą, że progres = lepsze. Czasem to degeneracja, zależnie od czynnika stojącego za zmianą. Temat nie dotyczy tylko tego portalu, ale całej otoczki kulturowo-społecznej gdzie jakość "progresu" jest mocno wątpliwa.

Edytowane przez bigovsky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, DisconnecT napisał:

W tym kraju się wszystko sprzedaje i reprywatyzuje, nawet spółki miejskie o podstawowych funkcjach sprzedają za granicę, w tym kraju nic nie jest zdolne do samodzielnego bytu. ;)

Ciężko się nie zgodzić, bym wręcz napisał że lepiej się tego określić nie dało, problem w tym że MY ludzie daliśmy sobie to gówno wcisnąć,. przez ostatnie 10 lat znacząco zmienił się sposób myślenia, na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać.

Więc jaka jest solucja?

Domena jest przedłużona do Maja 2022,

Wystarczy cesja domeny i już jest nowy właściciel. Żaden to wyznacznik, także nie przywiązywałbym się do tej daty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Więc jaka jest solucja?

Wystarczy cesja domeny i już jest nowy właściciel. Żaden to wyznacznik, także nie przywiązywałbym się do tej daty.

Nie ma solucji, to jakieś zaskoczenie? Fali głupoty nie da się odwrócić.

Nie widzę specjalnego sensu w cesjowaniu domeny, bo i po co? Wniosek jest prosty, forum nadal będzie działać w obecnych ramach albo dają sobie ten niecały rok na dokończenie dzieła zniszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odwrócić się nie da, ale można przefiltrować. Posłuchasz że jesteś cenzorem, komuną itd., ale społeczność zachowa się mniej więcej w zdrowej formie. 

Ponownie: możemy sobie spekulować, ale wystarczyłaby jasna i czytelna deklaracja administracji. Jej brak to takie trochę pastwienie się i zabawa użytkownikami :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trochę tak piszecie jakbyście zostali w swojej bańce 10-20lat temu i nie chcieli z niej wyjść.

Domena czyli forum podziała conajmniej rok więc nie ma co się martwić na zapas.

Dzięki pandemii forum zamiast umierać miało dużo wyświetleń ale ta forma no nie oszukujmy się jest trochę przestarzała, czasochłonna i mało efektywna w szukaniu informacji. To bardziej miejsce dla grupy osób która no siedzi sobie tutaj od lat. Nawet Blind pisał w którymś temacie w podforum o grach, że memicznie wygląda walka w tematach o grach które odzwiedza kilkadziesiąt osób.

Na przykładzie własnie podforum o grach to ciężko, czasochłonnie i nieefektywnie znaleźć tam jakieś ważne informacje o grze. Bo przeważnie pierwszy post nie jest aktualizowany, trzeba przejrzeć dziesiątki stron a i tak nie ma się pewności co do informacji. Dużo łatwiej wystukać w google nazwę gry i wyskoczy link do filmiku kilkuminutowego pt. recenzja jakiejś gry, lub plusty i minusy gry albo patrzysz na znanych sobie youtuberów. I tu masz pewność dostania informacji. Nawet sami tam wrzucamy linki do filmików na YT.  A i google też będzie promować youtube.

Facebook wydaje się już taki trochę przestarzały. Coraz więcej ludzi odwraca się od tej platformy.

Forum czy też strona musi przyciągać nowych i najlepiej młodych ludzi którzy będą mięli czas na klikanie, czytanie dyskutowanie, będą chcieli wiedzy np. jak złożyć komputer, coś tam o chłodzeniu wodnym itp. Taką wiedzę którą wy już posiadacie i was takie tematy nie interesują.

Polskie sklepy internetowe stawiają na youtuberów i rozwijanie kanału buduje się wokół nich jakaś społeczność. Tak jak kiedyś z PClabem.

To forum jest dobrym miejscem do poczytania sobie ostatnich stron tematów o procesorach, kartach graficznych czy innych podzespołach lub zapytaniu co kupić albo dlaczemu nie działa.

Alternatyw nie ma co szukać bo forum cały czas istnieje.

Edytowane przez wompierz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, wompierz napisał:

Na przykładzie własnie podforum o grach to ciężko, czasochłonnie i nieefektywnie znaleźć tam jakieś ważne informacje o grze. Bo przeważnie pierwszy post nie jest aktualizowany, trzeba przejrzeć dziesiątki stron a i tak nie ma się pewności co do informacji. Dużo łatwiej wystukać w google nazwę gry i wyskoczy link do filmiku kilkuminutowego pt. recenzja jakiejś gry, lub plusty i minusy gry albo patrzysz na znanych sobie youtuberów. I tu masz pewność dostania informacji. Nawet sami tam wrzucamy linki do filmików na YT.  A i google też będzie promować youtube.

Tylko pod takim filmikiem, to nie podyskutujesz z sensem. Można wrzucić jakąś reakcję, skomentować ale na popularnych kanałach takich komentarzy są tysiące. Nie idzie tego nawet przeczytać, a co dopiero wejść w dyskusję.

Tego typu materiały są do nabicia wyświetleń, ciężko wymienić się jakąkolwiek wiedzą, to jest przekaz w jedną stronę, taka nowsza telewizja. Zamieszczone, obejrzane, zapomniane i tak w kółko do wyczerpania pomysłów na treść i formę, bo jak nie masz nowej widowni, to wylatujesz z rynku.
Na temat FB ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie korzystam, więc nie wiem jak tam wyglądają jakiekolwiek dyskusje. Jeżeli podobnie jak na YT, że są to komentarze do wstawionego materiału, to identyczny problem.

Z tą pewnością dostania informacji nie jest w cale tak super. Wiele kanałów jest sponsorowanych, mniej lub bardziej wprost. Nie siedząc w temacie, nie będziesz w stanie odróżnić, czy recenzja takiej gry jest rzetelna, czy robiona pod sponsora.
Z jakością porad też bywa różnie, czasem trafi się w sedno, czasem masz 15 minut pieprzenia o niczym i może 15s tego czego szukałeś. Jak chcesz coś zrobić według poradnika, to bawisz się w pauzy, przewijanie itp. Przy tradycyjnym tekście łatwiej, można też skopiować polecenia, czy jak chce się grzebać w jakimś urządzeniu, to wydrukować i mieć pod ręką.

Bywają takie filmiki bardzo pomocne, bo nieraz ciężko zastąpić obraz opisem ale nie jest to uniwersalne i doskonałe źródło informacji.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@wompierz Forum to nie tylko archiwum wiedzy, ale też miejsce w którym można kulturalnie podyskutować, bez spamu i bez tzw. trashtalk. oczywiście przy założeniu że moderacja działa tak jak trzeba. Do tej pory nie pojawiło się nic co mogłoby zastąpić fora dyskusyjne.

Discordy są dobre do utrzymywania małych społeczności, ale tam dyskusja ma zupełnie inną, luźniejszą formę. Raczej mało kto pisze tam bardziej złożone wypowiedzi, a i często można się spotkać z wysyłaniem samych emotek czy memów. W niczym to mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - Discord jest świetnym komunikatorem, ale ma on swoje zastosowanie i nie zastępuje for dyskusyjnych.

Facebook to tona syfu. Nawet gdyby nagle wszyscy użytkownicy FB stali się erudytami i pisali jak ludzie a nie małpy, to i tak trudno byłoby się przekopać przez wszystkie komentarze. Na FB masz podobną sytuację jak na YouTube. Ktoś stworzy post, pod postem pisze się komentarze, ale jak tylko będzie ich trochę więcej to będziesz musiał się przez wszystko przekopywać i rozwijać. To zdecydowanie nie jest miejsce zaprojektowane do dyskusji. Pomijam już kwestię cenzury. Ja z FB uciekłem jakoś pod koniec studiów, bo po prostu już go nie potrzebowałem. Ze znajomymi mam kontakt na Discord, a nie chcę oddawać w ręce korporacji całej władzy nad treścią w Internecie. Wystarczy że już Google ma ogromną kontrolę.

Reddit? Niby spoko, są poszczególne subreddity dla każdej społeczności, gdzie można tworzyć nowe posty i je komentować. Problemy? Jest ich dość sporo. Zacznijmy od tego że każdy subreddit ma własną moderację, która jest złożona najczęściej z założyciela tegoż subreddita oraz osób które sobie dobrał. Często można się spotkać z nadużywaniem władzy moderacji. Drugi problem jest podobny do tego z FB, ale w mniejszej skali. Tutaj posty i komentarze są trochę bardziej czytelne, ale to wszystko gdzieś potem ginie. Siedzę często na Reddicie i na popularniejszych subach przypadki gdzie ktoś zakłada codziennie post o tym samym są nagminne. Wynika to bezpośrednio ze specyfiki Reddita. Tutaj też trudno się cokolwiek wyszukuje, starsze posty lądując coraz niżej w tzw. infinite scrollu. Dodatkowo w postach starszych niż 6 miesięcy nie można już nic komentować. Moim zdaniem Reddit to taka trochę bardziej rozbudowana forma Discorda.

Na forum zwykle panują jasno określone zasady, które są pilnowane zarówno przez moderację jak i nawet zwykłych użytkowników. Tutaj nie ma tak, że bezmyślnie zakładasz nowy temat, mimo że zaraz poniżej jest dokładnie to samo. Nie ma tak że wysyłasz sobie jedną emotkę jako odpowiedź. Nawet te reakcje które doszły po update forum moim zdaniem tutaj nie pasują, bo np. są ludzie którzy zamiast po prostu odpisać i dyskutować wolą wystawiać sobie nawzajem reakcje "Confused" (przykład z tematu o CP2077 gdzie zapanował syf). Jak widać nawet takie porzucone forum jak PCLab samo z siebie utrzymuje względny porządek, pomijając pojedyncze tematy. Może nie jest to idealny porządek, jak na normalnym, sprawnym forum, ale nadal jest lepiej niż w przypadku powyższych mediów.

To nie my siedzimy w bańce, tylko po prostu Internet stał się popularniejszym, ogólnodostępnym medium. Przeciętny człowiek nie potrzebuje takiej formy dyskusji, bądź nawet nie potrafi takowej prowadzić. Internet jest skomercjalizowany, korporacje dostosowują się do większości. Fora raczej nadal będą istnieć, ale będą niszą. Zresztą już są.

Edytowane przez Isharoth
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Więc jaka jest solucja?

Ciekawe kto kupi tą domenę ważną do Maja 2022 roku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś mi napisze co się działo w tym temacie przez ostatnie kilka dni? Bo widzę, że dyskusja ożywiona. Forum się zwija całkowicie czy jak? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Kszyrztow napisał:

Ktoś mi napisze co się działo w tym temacie przez ostatnie kilka dni? Bo widzę, że dyskusja ożywiona. Forum się zwija całkowicie czy jak? :E

Nie. Po prostu wyłączyli główną pclaba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi