Skocz do zawartości
AUTO6

Co dalej z PCLab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

O kurczę, ale informacja...

Do tej pory głównie PCLab był pierwszą i w zasadzie jedyną stroną dotyczącą IT, na jaką zaglądałam i do której zawsze wracałam (być może z przyzwyczajenia, zwłaszcza od kiedy znacznie zmniejszyła się ilość newsów). Konto na PCLabie mam jakieś 3 lata z ogonkiem, więc to nie jest jakoś szczególnie długo, zwłaszcza porównując co do niektórych, ale na forum zaglądam nieco dłużej. W zasadzie to głównie ono mnie tutaj przyciąga, więc mam nadzieję, że nie zostanie nagle zamknięte.

Pytanie z innej beczki - poleca ktoś jakieś ciekawe portale IT? Nie muszą być tylko polskie (choć i takie chętnie poczytam) - angielskie też możecie podrzucić :).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, skunRace napisał:

Przed chwilą nie mogłem się zalogować na forum. Automatycznie mnie wylogowało i bez resetu hasła, za cholerę nie dało się zalogować. Za pierwszym razem to rozumiem, zmiana silnika, ale o co chodziło przed chwilą, nie mam pojęcia.

Od aktualizacji przestały działa nazwy użytkowników, teraz logujesz się nazwą wyświetlaną na forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, skunRace napisał:

Dla mnie tak naprawdę liczy się tylko forum i społeczność. Od dłuższego czasu, jeśli chodzi o artykuły, testy, newsy, częściej bywałem u konkurencji, ale forum to ludzie ci samy od wielu już lat. Mam ogromną nadzieję, że nie padnie, w najgorszym wypadku dobrze byłoby się przenieść na forum KŚ, czy Pure z tymi samymi nickami.

Przez jakiś czas pewnie jeszcze forum podziała, ale wątpię że na dłuższą metę będą utrzymywać forum portalu, którego już nie będzie. Miejmy nadzieję, że przeniosą całe konta użytkowników forum PCLab na forum KŚ i nie będą kazali się rejestrować na nowo.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blabla123 napisał:

.Z pamięci na frazie i egiełdzie nigdy nie miałem włączonego. 

 

To były inne czasy kiedy nie było nachalnych reklam na stronach. To człowiek nawet nie wiedział, że istnieje takie cuś jak adblock.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ShadowMan napisał:

Przez jakiś czas pewnie jeszcze forum podziała, ale wątpię że na dłuższą metę będą utrzymywać forum portalu, którego już nie będzie. Miejmy nadzieję, że przeniosą całe konta użytkowników forum PCLab na forum KŚ i nie będą kazali się rejestrować na nowo.

  Nie przeniosą, KŚ to atrapa kierująca na onet. Nie sądzę aby była jakakolwiek migracja, chyba że wykorzystują forum pod inny serwis z portfolio które się kurczy przez restrukturyzacje.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, skunRace napisał:

Dla mnie tak naprawdę liczy się tylko forum i społeczność. Od dłuższego czasu, jeśli chodzi o artykuły, testy, newsy, częściej bywałem u konkurencji, ale forum to ludzie ci samy od wielu już lat. Mam ogromną nadzieję, że nie padnie, w najgorszym wypadku dobrze byłoby się przenieść na forum KŚ, czy Pure z tymi samymi nickami.

Nie wiem, czy nie dostanę strzała, ale... jeżeli już, to może bench? ;)
Zresztą - jak mówiłem - forum to ludzie, to społeczność.
Ja tam mogę nawet przejść z ekipą na forum radia maryjan, jeżeli mają sekcję. IT :)
Ale póki co - nigdzie się nie wybieram. ;)

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zireael7 napisał:

Pytanie z innej beczki - poleca ktoś jakieś ciekawe portale IT? Nie muszą być tylko polskie (choć i takie chętnie poczytam) - angielskie też możecie podrzucić :).

A może to Ci pomoże - z pokrewnego wątku z dziś.
wątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DisconnecT dzięki, czyli wszystko jasne ;)

JeRRy_F3D dokładnie, nieważne gdzie, byle ekipa została. 

Tak na marginesie, jak się teraz "multicytuje"  :hmm:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sideband napisał:

To były inne czasy kiedy nie było nachalnych reklam na stronach. To człowiek nawet nie wiedział, że istnieje takie cuś jak adblock.

Zgadza się, było tego zdecydowanie mniej, niestety nie będę strzelał gdzie potem się szwendałem po forach i dalej nie miałem AB zainstalowanego. Tutaj musiałem.

Dla kontrastu siedzę sporo na hardwareluxx i mogę spokojnie przeglądać serwis bez blokowania reklam.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skunRace Przycisk plusika służy do multi cytatów, ale się kaszani, generalnie w obrębie jednej strony wątku możesz użyć kilka razy cytuj, przy różnych postach i wszystko się doda do edytora.

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zireael7 napisał:

W zasadzie to głównie ono mnie tutaj przyciąga, więc mam nadzieję, że nie zostanie nagle zamknięte.

Nie jest pewne ew.zamknięcie forum,ale jeśli to się stanie,to już kwestia czasu,będę tutaj jeszcze przez kilka dobrych miesięcy,ale później trzeba będzie gdzieś się przenieść,już mam alternatywę w postaci elektroda.pl

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kawałek mojego życia umiera. Szkoda, kiedyś to forum jak i cały portal były najlepszym w tym kraju, przynajmniej wg mnie

 

Da się jakoś zapisać cały temat z forum, do wersji offline?

Edytowane przez helfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, blabla123 napisał:

Zgadza się, było tego zdecydowanie mniej, niestety nie będę strzelał gdzie potem się szwendałem po forach i dalej nie miałem AB zainstalowanego. Tutaj musiałem.

No bo tak to działa. Człowiek z natury jest zbyt leniwy, aby robić coś przeciw rzeczom, które go nie dotyczą, nie irytują nie... bo i po co?
Ale jak wchodząc gdzieś, 60% zawartości to syf wpychany mi jak czopek do... no to powstały narzędzie przeciw temu.
To nie ludzie są zryci, tylko to jest obrona ludzi przed zrytym światem zewnętrznym. ;) IMO.

1 minutę temu, helfire napisał:

Czyli kawałek mojego życia umiera. Szkoda, kiedyś to forum jak i cały portal były najlepszym w tym kraju, przynajmniej wg mnie

Ale skąd takie pochopne wnioski? Co ma piernik do wiatraka?
IMO forum będzie banglać jeszcze długo.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się kończy, coś się zaczyna. Szkoda tylko samego portalu, bo sporo frajdy mi kiedyś zapewniał. Ostatnimi czasy bywałem sporadycznie, ale wspomnienia mam dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia, że tak to się skończy już w dniu, w którym pan Pilarczyk sprzedał się Onetowi. Najbardziej to właśnie będzie szkoda tego forum jak je w końcu wyłączą. Człowiek przywykł do niego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Ale skąd takie pochopne wnioski? Co ma piernik do wiatraka?
IMO forum będzie banglać jeszcze długo.

 

Jednak do forum ludzie przychodzili przyciągani samym portalem a nie na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, helfire napisał:

Jednak do forum ludzie przychodzili przyciągani samym portalem a nie na odwrót

A to interesujące, bo ja uważam zupełnie inaczej.
To forum było siłą, portal merytorycznie zdychał dawno.
Dla mnie nie było go już dawno. Tylko forum. Ale IMO.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

A to interesujące, bo ja uważam zupełnie inaczej.
To forum było siłą, portal merytorycznie zdychał dawno.
Dla mnie nie było go już dawno. Tylko forum. Ale IMO.

Cóż po części się zgodzę, choć trzeba przyznać że obecnie to jest całkowicie pokpione, serwis niby wisi z notką zamknięcia, ale jednak forum zostaje. Powinno teraz paść pytanie dlatego nie ma tej informacji dużymi literami wypisanej na głównej.
Przy okazji widget od forum na głównej też jest martwy, powinno to zostać naprawione żeby każdy kto wejdzie na stronę zdawał sobie sprawę iż do piachu poszedł sam portal, a nie forum. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Price napisał:

Coś się kończy, coś się zaczyna.

Taaaa... I pomyśleć, że dość dawno temu ustawiłam sobie ten opis na profilu... Takie prawdziwe...

@JeRRy_F3D, ten feedly działa na zasadzie jakiegoś czytnika RSS czy jak?

PS Mnie do forum przyciągnął portal, bo na główną zaglądam w sumie od nie pamiętam kiedy... Forum jak już wspomniałam to jakieś 4 lata będzie.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zireael7 napisał:

@JeRRy_F3D, to działa na zasadzie jakiegoś czytnika RSS czy jak?

Dokładnie tak.
To bardzo sprawny, szybki, banalny w obsłudze i świetny konfiguracyjnie czytnik RSS.
Bez niego nie ogarnąłbym już dziś netu ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, helfire napisał:

Jednak do forum ludzie przychodzili przyciągani samym portalem a nie na odwrót

Dawno, dawno temu pewnie tak. Portal i forum to są dwa odrębne światy. Kolejny raz przykładem jest PPC w momencie kiedy forum miało się dobrze to portal raczkował. Teraz forum jest martwe, ale w sumie portal też poszedł w złą stronę, ale jakoś muszą kasę trzepać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

PPC już pisze, że się biorą za forum i dobrze bo o ile główna była lepsza sporo lepsza niż tutaj to forum ssało a szkoda.

Tak tak, już poprzednio sie brali jak beta Laba wchodziła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ShadowMan napisał:

Cóż, fajnie usłyszeć miłe słowa od konkurencji, szkoda tylko że to tak się skończyło... i że następcą stał tak nędzny twór jak KŚ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób jeszcze raz UV, ale na rozgrzanej karcie. Właśnie dzisiaj tak zrobiłem i widzę całkiem pozytywne odczyty. Czyli uruchamiasz jakiś program do obciążenia karty np. CpasViewer i bench Fury Cube w natywnym 600/600 i rozgrzewasz kartę do osiągnięcia stabilnej maxymalnej temperatury. Teraz przywołujesz krzywą UV i ustawiasz dla próby np. 2700mhz/0.950V,  zatwierdzasz i zapisujesz profil. Teraz wychładzasz kartę do powiedzmy 35stC i uruchamiasz obciążenie. W czasie obciążenia monitorujesz taktowanie i napięcie. Taktowanie 2700mhz powinno się utrzymywać, aż do osiągnięcia jakiegoś progu temperaturowego i od tego progu podnieść się o 15mhz i utrzymywać, aż do osiągnięcia maxymalnej temperatury karty. Spróbuj, u mnie to działa, co prawda na Ampere, ale spróbuj. Capsviewer: https://www.geeks3d.com/20240212/gpu-caps-viewer-1-63-released/
    • A jak to jest z utrata ogolna jasnosci z biegiem czasu? Ile taki panel traci nitow po 1 roku lub 2 latach? Moj s10+ stary ma 5 lat i jak przyloze go do s23u to bialy w nim jest zolty.... 
    • Zapomniałem dodać, że Pavilion Plus nie ma metalowej obudowy, dopiero ZenBook ma. Jest jeszcze Vivobook Flip z funkcją dotykowego ekranu oled odwracanego na drugą stronę.  Mniejszy ultrabook 13-14 będzie lżejszy niż laptop do gier 15-17. Procesory AMD ryzen były kiedyś dawane ze względu na niższą cenę danego modelu z tym procesorem, natomiast na obecną chwilę całkiem dobrze sobie radzą. W cenie Pavilion Plus na intelu otrzymasz metalowego zenboka 14 UM3402YA R5-7530U/16GB/512/Win11 OLED 90Hz z Ryzenem 5, który będzie nieznacznie tylko różnił się od Intela przy codziennym użytku. W dodatku jest procesorem u niskonapięciowym, to dłużej można go używać na jednym ładowaniu baterii. Tak ogólnie wszystkie propozycje z tematu są ok. https://versus.com/en/amd-ryzen-5-7535hs-vs-intel-core-i5-12450h porównanie bardziej wyrównane procesorów h. 
    • Ciekawostka: po ponownym wejściu do gry, skrzynie są ponownie do otwarcia Wszędzie potrzebne są klucze, w wiele miejsc nie da się wejść, więc utknąłem
    • Jak maly jak na 100% masz ledwo 100 nitów?   Cytat z rtings The firmware update allows small highlights to get extremely bright, but there's an aggressive ABL that causes large highlights to be very dim, and the changes in brightness can be noticeable even while gaming. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...