Skocz do zawartości
AUTO6

Co dalej z PCLab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, helfire napisał:

Jednak do forum ludzie przychodzili przyciągani samym portalem a nie na odwrót

U mnie na odwrót. Na portal prawie wcale nie wchodziłem,  czasem tylko jak przypadkowo znalazłem jakiś test laba z Google.  Forum zawsze było u mnie na pierwszym miejscu. W sumie to przeszedłem na te forum z forum. ks-ekspert (nie mylić z forum.ks) wygląda na to, że za jakiś czas tam też wrócę. :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy layout forum to chyba tak z czystej złośliwości aby zaorać markę pclol do zera. bo sensu za bardzo w tym nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jaycob napisał:

U mnie na odwrót. Na portal prawie wcale nie wchodziłem,  czasem tylko jak przypadkowo znalazłem jakiś test laba z Google.  Forum zawsze było u mnie na pierwszym miejscu. W sumie to przeszedłem na te forum z forum. ks-ekspert (nie mylić z forum.ks) wygląda na to, że za jakiś czas tam też wrócę. :E 

 

Szkoda żeby cały zakres artykułów przepadł. Ostatnio czytałem sobie testy kart graficznych z okresów 2005-2008. Łezka się w oku zakręciła :)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Szkoda żeby cały zakres artykułów przepadł. Ostatnio czytałem sobie testy kart graficznych z okresów 2005-2008. Łezka się w oku zakręciła :)

Heh, ja za to przeczytałem od deski do deski włącznie z komentarzami, test kart dźwiękowych z 2008 roku, eh kiedyś to było! Ten klimat był nie do podrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Szkoda żeby cały zakres artykułów przepadł. Ostatnio czytałem sobie testy kart graficznych z okresów 2005-2008. Łezka się w oku zakręciła :)

To, że nie będzie nic nowego - trudno.
Ale, żeby od razu zdelecić wszystko, to byłoby świętokradztwo.
Zakładam, że google będzie jeszcze latami odkopywał liny.
Byle na serwerze zostało jakimś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy bloczek na forum, top aktywność, czyli coś robią dalej. :yuppie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do reklam - no sorry, jeśli strony są naszpikowane tonami skryptów śledzących i innego g...a o którym nawet laik pojęcia nie ma, ale widzi, jak to wpływa na ich ekspresywność, ładowanie, działanie, jeśli reklamy są większe niż nagłówki i treść artykułu... To serwisy zaczęły tę wojnę.

Chociaż na forum chętnie bym wyłączył adblocka, tylko że nie mam jak inaczej ukryć bocznego panelu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem ankietę aby ustalić gdzie zmykamy:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oficjalnym obwieszczeniu to wszystko pięknie uszyta nowomowa, a tak naprawdę jest to likwidacja.
To tak jakby mieć wcześniej chleb (zwykły i razowy, a nawet z dynią czy staropolski na liściu kapusty), bułeczki, drożdżóweczki pączki, a nawet rogaliki i od czasu do czasu pyszne i jeszcze ciepłę oponki. Do wyboru do koloru. Dla każdego podniebienia.

I nagle scalamy wszystko w jedną nazwę i formę... po prostu PIECZYWO. Chleb dalej będzie... ale już jakiś taki nijaki... z pieczywa mrożonego... WSZYSTKO Z JEDNEGO PIECA. Ja tego nie zjem.

Edytowane przez zbigniew.jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak odszedł focus to testów już nie czytałem nawet.

Testy to były najlepsze oraz teksty w latach 2005-2010. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Focusa poziom też był wysoki, a ile wspaniałych felietonów i testów powstało przez ten czas, a ile ludzi było na portalu, drobna wojenka i 300 komentarzy było :( 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary model forum wyglądał zdecydowanie lepiej. Ten jest mało przejrzysty, strasznie ciężko się czyta teraz.

Kolorystycznie też o wiele gorzej.

Edytowane przez Barn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia, mi akurat ten pasuje, na plus powiadomienia o komentarzach w obserwowanych tematach i tak dalej.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej żal będzie forum, bo umówmy się sam portal nie był zbyt ciekawy(niewiele testów, newsy z pupy). Tutaj można powymieniać doświadczenia, coś przetestować, doradzić, itd. Natomiast to jest naturalna kolej rzeczy. Umarły(lub dogorywają) czasopisma/gazety, a teraz powoli przychodzi czas na portale zajmujące się sprzętem(i nie tylko). Najpierw wszystko przeniosło z formy fizycznej do sieci(na strony internetowe), a teraz ze stron na youtube. Jeżeli pclab i purepc nie założyły własnego kanału to umierają i umrą śmiercią naturalną. Młodzi ludzie nie czytają, młodzi ludzie oglądają. Ktoś kto ma dzieci własne lub w rodzinie ten wie o czym mówię.

P.S - Komputer Świat to żart :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie padła informacja że forum na dzień dzisiejszy ma nadal funkcjonować, a nawet podobno jest jakiś plan na jego zagospodarowanie, więc z zapalaniem zniczy bym się na razie wstrzymał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, forfun napisał:

Mi najbardziej żal będzie forum, bo umówmy się sam portal nie był zbyt ciekawy(niewiele testów, newsy z pupy). Tutaj można powymieniać doświadczenia, coś przetestować, doradzić, itd. Natomiast to jest naturalna kolej rzeczy. Umarły(lub dogorywają) czasopisma/gazety, a teraz powoli przychodzi czas na portale zajmujące się sprzętem(i nie tylko). Najpierw wszystko przeniosło z formy fizycznej do sieci(na strony internetowe), a teraz ze stron na youtube. Jeżeli pclab i purepc nie założyły własnego kanału to umierają i umrą śmiercią naturalną. Młodzi ludzie nie czytają, młodzi ludzie oglądają. Ktoś kto ma dzieci własne lub w rodzinie ten wie o czym mówię.

P.S - Komputer Świat to żart :D.

Z tym YT to bym tak nie leciał do przodu. Jest masa ludzi którym forma pisana/czytana bardziej pasuje niż nadęte bufony z GamersNexus itd. Tekst jest dla mnie dużo milszy, bo nie muszę patrzeć na niektóre mordy XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że opcja ignorowania wszystkich sygnatur jest fpytke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, panzar01 napisał:

Z tym YT to bym tak nie leciał do przodu. Jest masa ludzi którym forma pisana/czytana bardziej pasuje niż nadęte bufony z GamersNexus itd. Tekst jest dla mnie dużo milszy, bo nie muszę patrzeć na niektóre mordy XD

Dokładnie. Duże redakcje mają kanały na youtube + forma pisana i to jest na dzisiaj optimum(co komu odpowiada). I nie żebym chwalił ppc, bo tam też nie widzę nic ciekawego(jedynie testy Oktaby raz na jakiś czas), a tematów przecież jest sporo(trzeba się posiłkować obcokrajowcami). Ale przyszłość to forma wideo. Wystarczy spojrzeć na subskrypcje i wyświetlenia. Ogólnie duże portale będą miały problem wobec zasięgów pojedynczego youtubera, ale to już w kolejnym kroku zmian w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, panzar01 napisał:

Z tym YT to bym tak nie leciał do przodu. Jest masa ludzi którym forma pisana/czytana bardziej pasuje niż nadęte bufony z GamersNexus itd. Tekst jest dla mnie dużo milszy, bo nie muszę patrzeć na niektóre mordy XD

Ja również, jak pewnie wielu innych ludzi, wolę czytać, ale na mnie, ani na tobie, świat się nie kończy a patrząc na dzisiejszą młodzież i dzieciaków, obawiam się że @forfun może mieć rację.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja częściej słucham podcastów IT niż oglądam testy sprzętu - tu jedynie słucham metodologi, a potem  przewijam do wykresów ew. jeżeli to gamersnexus to zazwyczaj mają formę pisaną na blogu, więc uciekam tam i karze syntezatorowi czytać na głos, a w między czasie robię coś innego :E 

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Barn napisał:

Stary model forum wyglądał zdecydowanie lepiej. Ten jest mało przejrzysty, strasznie ciężko się czyta teraz.

Kolorystycznie też o wiele gorzej.

Mi najbardziej brakuje właśnie różnych styli graficznych (i kolorystycznych) do wyboru, tak jak to było w poprzedniej wersji forum. Teraz mamy tylko jeden, oczojebnie biały. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli strona główna i logo pclab zostały uśmiercone, to jak długo forum będą utrzymywać ?

 

Forum pclab bez końca na pewno nie będzie trwać. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Doamdor napisał:

Jeżeli strona główna i logo pclab zostały uśmiercone, to jak długo forum będą utrzymywać ?

 

Forum pclab bez końca na pewno nie będzie trwać. 

 

 

 

 

Nic nie trwa wiecznie. Forum nie jest wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Doamdor napisał:

Jeżeli strona główna i logo pclab zostały uśmiercone, to jak długo forum będą utrzymywać ?

 

Forum pclab bez końca na pewno nie będzie trwać. 

 

 

 

 

Będzie trwać do pierwszej błędnej decyzji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do czytania, to w polskich internetach często trudno znaleźć takie coś, jak zdjęcie wysokiej jakości i rodzielczości. Test np. karty graficznej na polskim portalu to oczywiście brak takowego, które też jednocześnie ma w kadrze gołe PCB i cooler. Nie wiem, czy wam zabraniają to robić? Wchodzę na techpowerup i mam wszystko(dodatkowo zrobione z kilku perspektyw). Wchodzę na kanał yt w 4K i mam zbliżenia na kartę, płytę główną. Takie pierdółki, a jednak... wydaję mi się, że u nas jest jakiś kult tabelek ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...