Skocz do zawartości
AUTO6

Co dalej z PCLab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

ja jeszcze z przyzwyczajenia cały czas otwieram główną żeby poczytać newsy..?

Cóż trzeba będzie wyrzucić stronkę z przeglądanych i przerzucić się na ppc i ith. Tylko te polskie serwisy zostały.

Komputer świat mi nie pasuje, benchmark robi od niechcenia testy sprzętu PC. Przy testach procesorów lub kart graficznych dają 2-3 dodatkowe karty do porównania. Wszystko tak na odwal się. Widać, że tam ludzie z mniejszą wiedzą pracują.

Nie ma też co się oszukiwać, że komputery klasy PC są tak silne na polskim rynku jak 5 lub 10 la temu. Teraz to są smartfony, konsole, laptopy a PC z chorymi cenami podzespołów to jakiś margines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli chodzi o artykuły to założyłem sobie RSS dla PPC. A jako stronę startowa zmieniłem z PCLab na forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W obecnych czasach samo forum raczej nie przetrwa bez strony głownej z newsami. Sam to kiedyś przerabiałem na swoich forach. Google bedzie zmiejszał zasięgi w przeglądarce i forum samo się wypali, bo nie będzie dopływu przypadkowych userów z google, ani z artykułów na stronie głównej.  Nawet bez wyłaczania "portalu", czy samego forum w ciagu 6-12 miesięcy następuje zamarcie ruchu na forum. 

Edytowane przez xtn
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xtn napisał:

 Nawet bez wyłaczania "portalu", czy samego forum w ciagu 6-12 miesięcy następuje zamarcie ruchu na forum. 

Właśnie tak strzelam,że w ciągu 6-12 miesięcy nastąpi,co jest nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że trzeba przejść na PPC.

KŚ ma wiele lat na karku i mimo to wciąż nie widzę tam miejsca dla entuzjastów z doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tutaj jestem od 2005 o ile pamieć mnie nie myli. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby założyć nowe forum? Choć tak na prawdę, nie wiem czym się będzie różniło nowe od forum wymierającego po portalu :/

Trochę patowa sytuacja, te nagłe zmiany nie przygotowały nas na to co nadeszło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Dokładne informacje poprosimy. 

Gdyby admini wiedzieli co do czego,to zawczasu nas poinformowali.

A coś zapominałem,jeszcze tu AS Bytom(zakład pogrzebowy) brakuje,jeśli oni tu wpadną,to znak że coś jest na rzeczy;)

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak aktualizacja wydaje się bez sensu, skoro forum ma zniknąć... Może jednak przeniosą je pod adres KŚ... A jak nie, to niby PPC, tylko że tam nikt nie pisze na forum (aż dziwne, dlaczego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Jeśli informacja o zawieszeniu/zamknięciu forum we wrześniu jest wiarygodna,to nie zostało dużo czasu,niestety?

Bardzo wiarygodna, podał ją jakiś bot, choć Adrian przekazał zupełnie co innego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale po prawej w kolumnie tematy i niżej odpowiedzi nic się nie dzieje.  Codziennie była masa tematów o kupnie kompów, laptopów, problemach z podzespołami, a teraz same "lużne" tematy.  Coś jest nie tak z tym modułem ostatnich tematów i odpowiedzi, bo jak się wejdzie na głowną forum to są nowe tematy w różnych działach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek jest dość krótki i działa z opóźnieniem, pewnie stąd głównie są widoczne największe wątki. Już pisałem żeby je wydłużyć, a czy to zrobią to już inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zauważyłem zmniejszonego ruchu w działy w które głównie zaglądam, Gry, CPU, GPU, PlayStation, Zestawy Komputerowe. 

Co do zamknięcia forum we wrześniu, to nie rozsiewajcie plotek, Adrian BlindObserver pisał co innego. Na moje na pewno nie zamkną forum, tylko kiedyś połączą z KŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamknięcie forum jest sprawą niejawną i utajnioną by nie powodować paniki w narodzie to już dźwigam kiecę i już lecę uwierzyć że jakiś administrator narażałby się na utratę pracy i możliwe sprawy w sądzie np: za utratę zysków przez Axel/Onet bo mieli takie a nie inne plany co do forum i stracili na tym tyle a tyle bo konkurencja dowiedziawszy się o przyszłych ruchach koncernu mogła podjąć takie a nie inne kroki.

Admin podał ważne informacje jakiemuś randomowi z internetu, pewnie podał mu też wszystkie dane do konta w banku i kody do rozbrojenia alarmu w domu (a klucz do drzwi jest w drugiej doniczce po lewej). No chyba że to był "Admin" w stylu "jestem adminem pclab i we wrześniu zamykamy"... a jak się nazywasz adminie? "nazywam się - jestem_adminem_pclab i jak tak mówię to tak jest!" :E

  • Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendarne hasło, drugie którego używam to 1234 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok urodzenia w nicku i hasło rok urodzenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej imię np. drugiej połówki i jedna cyferka do tego, hakierzy od metody słownikowej będą wdzięczni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam wrażenie, że im mniej zaawansowany i starszy użytkownik, tym prostsze i bardziej banalne hasła. Ilu z naszych rodziców, wujków, ciotek ma hasła typu - abc123, albo swoje imię + rok urodzenia, lub właśnie 123 :E

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie modzi. Jak statystyki po info o porzuceniu serwisu? Na forum jakby mniejsza aktywność, czy tylko mnie się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2020 o 10:19, i3220 napisał:

Polecam wszystkim forum.pcformat.pl

Pclab i forum ma zawiesić działalność we wrześniu.Pisałem do jednego z administratorów.

Już możesz lecieć na to forum za wciskanie ciemnoty ludziom. Chętnie Ci w tym pomogę za błaznowanie i pisanie niepopartych faktami informacji. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .winter. napisał:

Panowie modzi. Jak statystyki po info o porzuceniu serwisu? Na forum jakby mniejsza aktywność, czy tylko mnie się wydaje?

Czuję mniejszą aktywność,z czasem będzie coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spl97 napisał:

Czuję mniejszą aktywność,z czasem będzie coraz gorzej.

Trzeba rozreklamować laba. Ja na karcie dk głosowania dopiszę 3 pozycję hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, DisconnecT napisał:

Proszę nie zapominać o qwerty123 :naughty:

Pff... no pewnie, zero dbałości o bezpieczeństwo.
Tylko "Qwerty123"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...