Skocz do zawartości
AUTO6

Co dalej z PCLab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Otóż to. Przez 10 lat (!) prowadziłem wespół z kumplem vortal i forum. Wtedy - uważany był za nr 1 w kraju - w swojej kategorii. Były na nim (forum) wszystkie tuzy i magicy branży. Kilka tysięcy zredagowanych własną ręką! newsów (+newsy i arty innych userów). Zaproponowano mi / nam odkupienie marki. NIE POSZLIŚMY na to (nawet nie potrafiliśmy tego sensownie wycenić), by za jakieś 2 lata... własnoręcznie położyć i wysypać to wszystko przez (zaniedbanie) życiowe zwroty wydarzeń. Wszystko poszło w kibel (przez - "nie, bo nie").

Bardzo, bardzo tego żałuję z perspektywy czasu.

Forum3d.pl? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jagular napisał:

Forum3d.pl? :)

O jak miło. ;)

Ktoś pamięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Pclab czytam praktycznie od początku, tak samo jak benchmark.pl

Jestem raczej cichym użytkownikiem internetu, specjalnie nie lubię się udzielać w komentarzach czy na forach, myślę że takich osób jak ja, jest bardzo dużo.

Przeżyłem całą tę transformację internetu od początku, kiedy to zaczynało się na modemie z wybieraniem numeru, żeby mieć internet.

Wg mnie jedyne słuszne strony, które traktowały hardware i software poważnie to właśnie dwie wyżej wspomniane, ale to było do jakiegoś 2014, może 2015 roku, bo później to już zamiast pasji zaczęły wszędzie, na różnych serwisach, nie tylko tych wspomnianych, zaczął się robić bałagan, takie wszystko o wszystkim i o niczym, testy głupot i porządne serwisy sprzedażowe na których można kupić dziwne rzeczy dzisiaj (empik, komputronik - co to w ogóle dzisiaj jest). Ale nie ważne, nie będę ciągnął tego, ogólnie mówiąc, bardzo źle się dzieje w internecie ze wszystkim, wszystko nastawiane na sprzedaż, plotki, reklamy, znaleźć dzisiaj coś ciekawego w internecie, to naprawdę trzeba się postarać. Kiedyś było odwrotnie, były same wartościowe rzeczy, do momentu, kiedy to internety zaczęły używać dzieci neostrady :) NIEWAŻNE...

W sumie zarejestrowałem się z jednego powodu,

czy ktoś zna sprawdzone i proste oprogramowanie, dzięki którym mógłbym pobrać pclab do offline, głównie zależy mi na artykułach, po nich, jak sobie zaczniemy przeglądać od najstarszego, świetnie widać jak rozwijała się technologia (procesory, grafiki, systemy, rozwiązania technologiczne). Jest to naprawdę ogromna skarbnica wiedzy. No i te stare testy, albo rozkładanie na czynniki pierwsze technologii w dawnych artykułach, nie ma w polskim internecie żadnego innego serwisu, który robił to lepiej, mówię o tej przestrzeni tych prawie 19 lat.

Nie wierzę, że domena zostanie do przeglądania, na pewno nadejdzie moment, że po prostu wszystko zniknie, dlatego chciałbym to sobie zarchiwizować.

Niestety też od kilku miesięcy zacząłem bardzo sporadycznie przeglądać benchmarka, bo to co zrobili z layoutem to jakaś kpina i wmawianie ludziom na siłę jedyną słuszną racje, na zasadzie "my wiemy lepiej, bo tak". Często zapomina się, że w tym wszystkim to dzięki tym co wchodzą i przeglądają jest zarobek, a nie od widzimisie dwóch, trzech osób, którym w pewnym momencie kasa i władza na dobrze płatnych stanowiskach zaczyna uderzać mocno do głowy... Niestety w Polszy tak jest ze wszystkim, jak komuś coś ciekawego dobrze idzie, to po jakimś czasie leci to na sprzedaż dla jakiś pustych korpo z zachodu albo USA, niestety mamy jakiś taki brak ambicji na stworzenie czegoś więcej... dobra, koniec żali, proszę o wskazanie, jak wyżej. Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Cichy wielbiciel starego PClaba.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xtn napisał:

 Niestety osoby poniżej 25 roku życia często tego nie rozumieją i piszą w sieci swoje "światłe" teorie. 

Ciekawe jakie teorie piszą,nie przypominam sobie,żebym w wieku 22 lat pisał jakieś niestworzone teorie.

@robertocdx W Benchmark zrobili to samo co u nas,zmienili layout tak,że użytkowników oburzył.

Ich testy i artykuły co pamiętam na Benchu były na dużo niższym poziomie niż na PCLabie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

O jak miło. ;)

Ktoś pamięta...

Pamięta, pamięta :)

Swego czasu rzeczywiście tworzyłeś legendę w ekskluzywnej niszy.

Wydaje mi się jednak (to tylko moja opinia), że chociażby nie wiadomo co robić, nie było ucieczki od kolapsu. Ciążenie grawitacyjne coraz wyższego progu wejścia, coraz większej niszowości niszy, czy zwykła globalizacja działały nieubłaganie.

Zresztą, popatrz nawet tutaj, na podobno dużym forum, popularnym wszystkie działy związane z content creation dawny uschły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
55 minut temu, robertocdx napisał:

(...) do jakiegoś 2014, może 2015 roku, bo później to już zamiast pasji zaczęły wszędzie, na różnych serwisach, nie tylko tych wspomnianych, zaczął się robić bałagan, takie wszystko o wszystkim i o niczym, testy głupot i porządne serwisy sprzedażowe na których można kupić dziwne rzeczy dzisiaj (empik, komputronik - co to w ogóle dzisiaj jest). (...), bardzo źle się dzieje w internecie ze wszystkim, wszystko nastawiane na sprzedaż, plotki, reklamy, znaleźć dzisiaj coś ciekawego w internecie, to naprawdę trzeba się postarać. Kiedyś było odwrotnie, były same wartościowe rzeczy (...)

Bo internet - lata temu - stał się edenem, oazą, bezgranicznym polem do popisu, wolnością (!) dla wszelkich fascynatów.
Wtedy powstawały serwisy i fora PASJONATÓW dla pasjonatów. Wtedy nawet nikt nie myślał, że "na tym" można zarobić.
Większość rzeczy robiło się za free, z serducha.
Dziś niestety liczą się sumy w kolumnach excela.
To NAJPIERW ma zarabiać, a później "pomyślimy czym wypełnić treści". Kiedyś było odwrotnie.
Ktoś tworzył perełkę, która z czasem, po latach, może... przerodziła się w źródło dochodu lub choć samofinansujące się coś.
Kiedyś były naprawdę serwisy mocno specjalizowane, teraz jakieś rozmdlacze o wszystkim i dla wszystkich - bo liczą się ilości wejść i kliknięć - a nie ważna jest "jakość" tych kliknięć (kto klika).
Smutne, ale prawdziwe.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
56 minut temu, jagular napisał:

Pamięta, pamięta :)

Swego czasu rzeczywiście tworzyłeś legendę w ekskluzywnej niszy.

Ale miło :banan:

56 minut temu, jagular napisał:

Wydaje mi się jednak (to tylko moja opinia), że chociażby nie wiadomo co robić, nie było ucieczki od kolapsu.

Ale pojawiła się szansa... chcieli nas przejąć Platige Image. Wtedy rekin rynku (taki CDPR wśród FX w PL - dla tych co nie znają).
Zmarnowaliśmy tę szansę na rozwój, na zmonetyzowanie, na cokolwiek.
Byliśmy zbyt zieloni na "biznesy" wtedy. Ambicja... ciągniemy dalej. To "nasze dziecko", itd.
I padło. 

56 minut temu, jagular napisał:

zwykła globalizacja działały nieubłaganie.

Ale był to czas, że to my "bywaliśmy" kreatorami tej globalizacji. ;)
Pamiętam jakie to było miłe, gdy NAS - Forum3D z PL cytowały największe serwisy CG na świecie.
USA, Canada, Rosjanie, Czesi, Turcy... znalazłem nawet kilka artów czy newsów w totalnym krzaczkowie w Chinach... gdzie pośród morza tekstu "krzaczków" tylko link w tekście był "Forum3D" (polish service).
W ICQ miałem zakładki "newsmani" - z podziałem na kraje - i wymienialiśmy się newsami - cały świat (a my - dwóch żuczków z PL - między nimi).
Był potencjał.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem kim są Platige Image (albo: kim byli), to rzeczywiście była poważna opcja. Kto wie jak obecne PI by się zachowywało?

"Wtedy" mieliśta chyba po prostu bardzo wysoki stosunek jakości do objętości :)

Ale cóż, nie ma co płakać nad przeszłością. Jej już nie zmienimy. W życiu drzwi się wprawdzie pojawiają, ale zazwyczaj jesnokierunkowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piła sprzedał Pclaba niemal jak wizjoner - na chwilę przed rozkwitem poważnej społecznościówki, przewagi urządzeń do konsumpcji treści aniżeli jej tworzenia, oraz skrajnego skomercjalizowania popularnych wyszukiwarek internetowych.  Ile osób ponad dekadę temu przewidywało, że wszystkie duże fora będą zdychać mimo nieporównywalnie większego poola potencjalnych userów ? Komercha zabiła ten lepszy Internet 

 

 

Edytowane przez bigovsky
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Jeżeli dobrze kojarzę (?), lata temu od słynnego wtedy Benchmarka3d.pl i pasji właściciela, dziś w linii prostej mamy... komputronik, który jest dziś bardziej znany już z tego. ;)

 

0202122, ppp, teleport pro, dwa, może trzy 3minutowe impulsy... i przeglądanie internetu w offlinie :E

Nawet gdzieś powinienem  mieć sesje "ściągania internetu", wtedy głównie benchmark3d i frazpc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, robertocdx napisał:

(...) czy ktoś zna sprawdzone i proste oprogramowanie, dzięki którym mógłbym pobrać pclab do offline, głównie zależy mi na artykułach, po nich, jak sobie zaczniemy przeglądać od najstarszego, świetnie widać jak rozwijała się technologia (procesory, grafiki, systemy, rozwiązania technologiczne). Jest to naprawdę ogromna skarbnica wiedzy. No i te stare testy, albo rozkładanie na czynniki pierwsze technologii w dawnych artykułach, nie ma w polskim internecie żadnego innego serwisu, który robił to lepiej, mówię o tej przestrzeni tych prawie 19 lat (...)

@RyszardGTS już odpowiedział powyżej.
Lata temu używałem do tego właśnie... Teleport Pro! ;)

 

 

4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

0202122, ppp, teleport pro, dwa, może trzy 3minutowe impulsy... i przeglądanie internetu w offlinie :E

BINGO! ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bigovsky napisał:

Piła sprzedał Pclaba niemal jak wizjoner - na chwilę przed rozkwitem poważnej społecznościówki, przewagi urządzeń do konsumpcji treści aniżeli jej tworzenia, oraz skrajnego skomercjalizowania popularnych wyszukiwarek internetowych.  Ile osób ponad dekadę temu przewidywało, że wszystkie duże fora będą zdychać mimo nieporównywalnie większego poola potencjalnych userów ? Komercha zabiła ten lepszy Internet 

 

 

Kurła,nie mogę się nie zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Dziś błędy co chwilę.

Chłopaki, nie wiem dlaczego ale temat nam się "rozwarstwił" na 2 wątki.
Tu mówmy raczej o teorii, "przyszłości" i ogólnie o "Co dalej z PCLab.pl" teoretycznie, 
a jest przecież wątek specjalnie przeznaczony na technikalia i uwagi w temacie działania.

"aktualizacja upgrade forum".

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Tu mówmy raczej o teorii, "przyszłości" i ogólnie o "Co dalej z PCLab.pl" teoretycznie, 

No dalej to tryb offline, bo zaraz będzie zdjęta domena pewnie. Na razie około 7 giga, bez filmików. Oczywiście tylko na użytek własny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, RyszardGTS napisał:

0202122, ppp, teleport pro, dwa, może trzy 3minutowe impulsy... i przeglądanie internetu w offlinie :E

Nawet gdzieś powinienem  mieć sesje "ściągania internetu", wtedy głównie benchmark3d i frazpc.

Na dyskietki się wrzucało! :E I używało menedżera połączeń, żeby bankrutem nie zostać. :D

Mam jeszcze gdzieś w gratach modem na PCI którym się łączyło dial-up'em przez 0202122.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robertocdx napisał:

No dalej to tryb offline, bo zaraz będzie zdjęta domena pewnie.

Nie mamy pewności kiedy to nastąpi. Jeden ci powie,że we wrześniu,drugi w maju 2021. A moderator przekazuje informację,że góra nie zamierza zamykać forum.

Analogicznie tak samo działają firmy będące nad przepaścią,na zasadzie "Nikt nic nie wie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

 Pan twierdzący o wrześniu i zapraszający na konkurencyjne forum jeśli dobrze pamiętam siedzi w ciupie za multi. Także okoliczności są więcej niż wymowne. 

Daj spokój,swego czasu się z nim pożarłem(długa historia sic),a on brnie dalej,nawet widząc że nic nie da taka walka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tutaj serio może być różnie. Zarówno KŚ i PClab mają fora, widać które jest aktywniejsze. Wybór jest prosty. Ale jeśli do tej pory nie ma decyzji, to najpewniej dojdzie do scalenia obu for.  Biorąc pod uwagę obecne "osiągnięcia" i pracowitość wdrożeniowców Onetu nie zdziwiłbym się jakby poszli najprostszym możliwym rozwiązaniem. Czyli tylko bazy użytkowników zostałyby scalone, a kontent poleciał w kosmos, albo w najlepszym przypadku trafił do archiwum na zamknięte subforum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie czy wam też od ostatniej aktualizacji cały czas forum wali kodem 504 Gateway Timeout? Z Holandii praktycznie nie idzie korzystać z forum, cały czas 504 albo strona ładuje się 20-30 sekund. Sprawdzałem ping do forum.pclab.pl i mam równo 34-35ms.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, czolgista778 napisał:

Panowie czy wam też od ostatniej aktualizacji cały czas forum wali kodem 504 Gateway Timeout? Z Holandii praktycznie nie idzie korzystać z forum, cały czas 504 albo strona ładuje się 20-30 sekund. Sprawdzałem ping do forum.pclab.pl i mam równo 34-35ms.

Dziś jest naprawdę słabo.
Wolne akcje i 504ki dziś bardzo częste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czolgista778

Albo coś mieszają w kodzie forum albo odłączają kroplówkę ;) i forum ma ostatnie podrygi, lata jak kura bez głowy :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, RyszardGTS napisał:

@czolgista778

Albo coś mieszają w kodzie forum albo odłączają kroplówkę ;) i forum ma ostatnie podrygi, lata jak kura bez głowy :E 

 

9 godzin temu, robertocdx napisał:

No dalej to tryb offline, bo zaraz będzie zdjęta domena pewnie. Na razie około 7 giga, bez filmików. Oczywiście tylko na użytek własny.

To ile będziesz wołał za dostęp? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, czolgista778 napisał:

Panowie czy wam też od ostatniej aktualizacji cały czas forum wali kodem 504 Gateway Timeout? Z Holandii praktycznie nie idzie korzystać z forum, cały czas 504 albo strona ładuje się 20-30 sekund. Sprawdzałem ping do forum.pclab.pl i mam równo 34-35ms.

Yep u mnie to samo.. a dziś to juz w dosłownie co kilka minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że próbuję się łączyć z jakiejś chaty w Bieszczadach :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak przełączasz na easy i nie musisz się przejmować takimi niuansami jak unikanie ataków bosa
    • F4 odpalam przez skrót Script Extednera i Steam i tak mi się uruchamia, a jak nie odaple Steam tylkood razu grę przez Script Extednera to wpierw wyskakuje mi okno launchera F4 które muszę zamknąć i odpalić grę jeszcze raz, no chyba że w Vortexie jeszcze trzeba coś ustawic? 
    • Może coś takiego: 1) Obudowa ENDORFY SIGNUM 300 solid opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1078065-obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid.html      albo obudowa ENDORFY Ventum 200 Air opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1090372-obudowa-do-komputera-endorfy-ventum-200-air.html#Specyfikacja      albo obudowa komputerowa MSI MPG GUNGNIR 100P opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/491811-obudowa-do-komputera-msi-mpg-gungnir-100p.html#Specyfikacja nowa bez gwarancji ! do tego 2) Chłodzenie CPU Silentium PC Fortis 5 140 mm aktywne chłodzenie opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/702535-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-5-140mm.html       albo chłodzenie ENDORFY Spartan 5 MAX ARGB 120mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1121599-chlodzenie-procesora-endorfy-spartan-5-max-argb-120mm.html      albo Silver Monkey X FROSTY SLIM 120 mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1154664-chlodzenie-procesora-silver-monkey-x-frosty-slim-120-mm.html Wszystkie komponenty powinny spełnić oczekiwania, są nowe i w większości na gwarancji. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na priv, pozdrawiam i zapraszam
    • obydwa mają hdr ładny , ale niestety przestrzeń kolorów tylko scRGB , cyber z fixem na czerń
    • Kwestia temperatur i ich wpływu na krzywą i taktowania to kwestia sterownika. Ale od strony MSI też mogą być jakieś babole. Ja sam zmieniam GPU co ~2 lata, nie wiem może już robię to instynktownie i nie zwracam zbytnio uwagi na pewne myki. No, ale po zakupie ustawiam sobie profile UV, jak coś gdzieś nie balanga na krzywej to koryguję, zapisuję i zapominam No, ale jakieś krzywe robię czasami znajomym, czy u dzieciaka w kompie itd. i też balanga.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...