Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przykro trochę, forum zapewne też niedługo padnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kamiyan napisał:

Tyle że na FB ciężko o pożyteczną wiedzę. Już prędzej jakieś discordy tematyczne.

Najprędzej to chyba anglojęzyczny reddit.  Coraz więcej tam łatwo dostępnej eksperckiej wiedzy i porad, tak przynajmniej indeksuje Gogle - łatwiej to wyskakuje niz jakieś fora zagraniczne. Ale nie każdy jest tak biegły w angielskim, i to pomimo powszechności jego nauki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już od dawna, było widać upadek tego portalu. Teraz już wiadomo dlaczego nowy wygląd był w wersji beta przez wiele miesięcy. Wielu wieściło ten upadek od chwili przejęcia przez Onet.

Mimo wszystko szkoda. Byłem tu od 2007r. Odchodzi kolejna legenda. Dobrze, że jest jeszcze PPC. Oni dla odmiany rozwijają się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą nie mogłem się zalogować na forum. Automatycznie mnie wylogowało i bez resetu hasła, za cholerę nie dało się zalogować. Za pierwszym razem to rozumiem, zmiana silnika, ale o co chodziło przed chwilą, nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Po co aktualizowali to forum, skoro to już koniec tego portalu? Czy ktoś wie co z użytkownikami tego forum? Czy zostaną automatycznie przeniesieni na forum Komputer Świata?

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, blabla123 napisał:

Oczywiście, że się nie stanie. Raz przegieliście pałkę ok, potem drugi, kolejny i pewnie większość powiedziała dość. Teraz nie odwracaj kota ogonem. Sam tak zrobiłem i nie mam zamiaru wierzyć w kolejne kłamstwa, że będzie lepiej, inaczej, nie będzie reklam na cały czy 3/4 ekranu z wydzierającym się dźwiękiem. Oczywiście to NASZA wina. Teraz zbieracie to co zasialiście dawno temu. Proste.

Myślę, że z takim podejściem to zawsze można powiedzieć, że ktoś kiedyś przegiął pałkę i usprawiedliwić w ten sposób wszystko. Nie jesteś przecież w stanie określić, kiedy było to przegięcie, jak się ono objawiło i kiedy nastąpiło przejście na adblocki. Nie wiem w ogóle, po co wciskać ten kit o tym, że w którymś momencie pojawiło się za dużo reklam i dlatego ktoś był zmuszony włączyć tego złego adblocka. Przecież chyba nikt piszący takie rzeczy w głębi duszy nie wierzy w swoją wypowiedź. Ludzie używają adblocków, bo im się lepiej strony przegląda. Ale ci sami ludzie potem się dziwią, że te strony mają problem z funkcjonowaniem :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na reddicie też wprowadzili parę "nowoczesnych", idiotycznych zmian, jak np. chowanie postów w drzewkach i brak możliwości wyświetlenia wszystkiego na raz, da się rozwinąć tylko po jednym drzewku. Niby można rozwinąć kilka jednocześnie wybierając coś z podmenu sortowania, ale to z pominięciem starszych wpisów które nadal będą pochowane...  i tak w kółko.

Idzie nowe... i niekoniecznie lepsze...

A co do samej zmiany na forum laba to wg mnie na plus. Szkoda tylko, że prawdopodobnie nie na długo.

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ShadowMan napisał:

Po co aktualizowali to forum, skoro to już koniec tego portalu?

Dla mnie tak naprawdę liczy się tylko forum i społeczność. Od dłuższego czasu, jeśli chodzi o artykuły, testy, newsy, częściej bywałem u konkurencji, ale forum to ludzie ci samy od wielu już lat. Mam ogromną nadzieję, że nie padnie, w najgorszym wypadku dobrze byłoby się przenieść na forum KŚ, czy Pure z tymi samymi nickami.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale ja sie nie dziwię, bo blokowanie z mojej strony zaczęło się od PCL właśnie. Wcześniej albo nie zwracałem na to uwagi albo jednak serwisy potrafiły jakoś ją zakotwiczyć tak by nie denerwowała człowieka.

Z pamięci na frazie i egiełdzie nigdy nie miałem włączonego. Pierwszy używany przeze mnie dodatek do FF to adblock i dzięki Wam go poznałem :P

Ile to było tematów, że jakaś reklama wyskakuje przez te wszystkie lata i albo zasłania cały ekran albo napierdziela dźwięk?

Oczywiście każda strona będzie mówić, że to ta druga zaczęła ale to niczego nie zmieni aktualnie. Prędzej uwierzę karakanowi, że nie będą rozwalać kraju.

Edytowane przez blabla123
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się. Onet czy WP byli jednymi z pierwszych, którzy mieli absurdalnie irytujące reklamy.

• Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ten pieruński, jaskrawy kolor forum zmienić na coś ciemniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na samym dole jest wybór stylu forum, można wybrać ciemny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurczę, ale informacja...

Do tej pory głównie PCLab był pierwszą i w zasadzie jedyną stroną dotyczącą IT, na jaką zaglądałam i do której zawsze wracałam (być może z przyzwyczajenia, zwłaszcza od kiedy znacznie zmniejszyła się ilość newsów). Konto na PCLabie mam jakieś 3 lata z ogonkiem, więc to nie jest jakoś szczególnie długo, zwłaszcza porównując co do niektórych, ale na forum zaglądam nieco dłużej. W zasadzie to głównie ono mnie tutaj przyciąga, więc mam nadzieję, że nie zostanie nagle zamknięte.

Pytanie z innej beczki - poleca ktoś jakieś ciekawe portale IT? Nie muszą być tylko polskie (choć i takie chętnie poczytam) - angielskie też możecie podrzucić :).

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, skunRace napisał:

Przed chwilą nie mogłem się zalogować na forum. Automatycznie mnie wylogowało i bez resetu hasła, za cholerę nie dało się zalogować. Za pierwszym razem to rozumiem, zmiana silnika, ale o co chodziło przed chwilą, nie mam pojęcia.

Od aktualizacji przestały działa nazwy użytkowników, teraz logujesz się nazwą wyświetlaną na forum.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, skunRace napisał:

Dla mnie tak naprawdę liczy się tylko forum i społeczność. Od dłuższego czasu, jeśli chodzi o artykuły, testy, newsy, częściej bywałem u konkurencji, ale forum to ludzie ci samy od wielu już lat. Mam ogromną nadzieję, że nie padnie, w najgorszym wypadku dobrze byłoby się przenieść na forum KŚ, czy Pure z tymi samymi nickami.

Przez jakiś czas pewnie jeszcze forum podziała, ale wątpię że na dłuższą metę będą utrzymywać forum portalu, którego już nie będzie. Miejmy nadzieję, że przeniosą całe konta użytkowników forum PCLab na forum KŚ i nie będą kazali się rejestrować na nowo.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, blabla123 napisał:

.Z pamięci na frazie i egiełdzie nigdy nie miałem włączonego. 

To były inne czasy kiedy nie było nachalnych reklam na stronach. To człowiek nawet nie wiedział, że istnieje takie cuś jak adblock.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, ShadowMan napisał:

Przez jakiś czas pewnie jeszcze forum podziała, ale wątpię że na dłuższą metę będą utrzymywać forum portalu, którego już nie będzie. Miejmy nadzieję, że przeniosą całe konta użytkowników forum PCLab na forum KŚ i nie będą kazali się rejestrować na nowo.

Nie przeniosą, KŚ to atrapa kierująca na onet. Nie sądzę aby była jakakolwiek migracja, chyba że wykorzystują forum pod inny serwis z portfolio które się kurczy przez restrukturyzacje.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, skunRace napisał:

Nie wiem, czy nie dostanę strzała, ale... jeżeli już, to może bench? ;)
Zresztą - jak mówiłem - forum to ludzie, to społeczność.
Ja tam mogę nawet przejść z ekipą na forum radia maryjan, jeżeli mają sekcję. IT :)
Ale póki co - nigdzie się nie wybieram. ;)

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, zireael7 napisał:

Pytanie z innej beczki - poleca ktoś jakieś ciekawe portale IT? Nie muszą być tylko polskie (choć i takie chętnie poczytam) - angielskie też możecie podrzucić :).

A może to Ci pomoże - z pokrewnego wątku z dziś.
wątek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DisconnecT dzięki, czyli wszystko jasne ;)

JeRRy_F3D dokładnie, nieważne gdzie, byle ekipa została. 

Tak na marginesie, jak się teraz "multicytuje"  :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 minut temu, sideband napisał:

To były inne czasy kiedy nie było nachalnych reklam na stronach. To człowiek nawet nie wiedział, że istnieje takie cuś jak adblock.

Zgadza się, było tego zdecydowanie mniej, niestety nie będę strzelał gdzie potem się szwendałem po forach i dalej nie miałem AB zainstalowanego. Tutaj musiałem.

Dla kontrastu siedzę sporo na hardwareluxx i mogę spokojnie przeglądać serwis bez blokowania reklam.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@skunRace Przycisk plusika służy do multi cytatów, ale się kaszani, generalnie w obrębie jednej strony wątku możesz użyć kilka razy cytuj, przy różnych postach i wszystko się doda do edytora.

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 minut temu, zireael7 napisał:

W zasadzie to głównie ono mnie tutaj przyciąga, więc mam nadzieję, że nie zostanie nagle zamknięte.

Nie jest pewne ew.zamknięcie forum,ale jeśli to się stanie,to już kwestia czasu,będę tutaj jeszcze przez kilka dobrych miesięcy,ale później trzeba będzie gdzieś się przenieść,już mam alternatywę w postaci elektroda.pl

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 Września 2002

Trochę smutno

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi