Skocz do zawartości
AUTO6

Co dalej z PCLab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, kadajo napisał:

Tym bardziej nie rozumiem dzisiejszego narzekania na fora i pisanie że to przestarzała forma komunikacji.

To jedyna celna i optymalna forma komunikacji.
Próbowałem iść z duchem czasu i gdzieś tam poklikałem na FB.
Gimb gimbem goni, lenistwo, syf, w_dupie_manie, roszczeniowość.
Wszystko tonie zasypywane toną gnoju.
Produkujesz się z jakąś poradą, za dwa dni to samo pytanie, znów się produkujesz, za dzień znów to samo pytanie.
FB żenada i szkoda czasu. Fora - latami znajdziesz swoje posty. Wszystko ładnie, składnie i przejrzyście.
FB mam do memów i pierdół, jak siedzę na...  no wiadomo na czym. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

To jedyna celna i optymalna forma komunikacji.
Próbowałem iść z duchem czasu i gdzieś tam poklikałem na FB.
Gimb gimbem goni, lenistwo, syf, w_dupie_manie, roszczeniowość.
Wszystko tonie zasypywane toną gnoju.
Produkujesz się z jakąś poradą, za dwa dni to samo pytanie, znów się produkujesz, za dzień znów to samo pytanie.
FB żenada i szkoda czasu. Fora - latami znajdziesz swoje posty. Wszystko ładnie, składnie i przejrzyście.
FB mam do memów i pierdół, jak siedzę na...  no wiadomo na czym. ;)

i to własnie jest problem grup na fb retencja informacji a dokładnie jej brak

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Forum, to... ludzie!
Nic mi po fajerwerkach, super opcjach itd. jak siedzą matoły, albo gimby ;).
To forum ma tradycje i myślę, że póki będzie wisieć na serwerach, póty będzie się mieć dobrze.
A jeszcze teraz... jak dodali "nowe", to aż chce się korzystać!
 

Dokładnie tak jest jak piszesz. Forum to w znacznej części ludzie. Sam jestem zarejestrowany od 2012 roku na  forum pclaba, ale obserwowałem dużo wcześniej. W sumie jeszcze za dawnych czasów zaczynałem od wertowania forum tweak.pl w poszukiwaniu ciekawych informacji na temat komputerów etc.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Dokładnie tak jest jak piszesz. Forum to w znacznej części ludzie. Sam jestem zarejestrowany od 2012 roku na  forum pclaba, ale obserwowałem dużo wcześniej. W sumie jeszcze za dawnych czasów zaczynałem od wertowania forum tweak.pl w poszukiwaniu ciekawych informacji na temat komputerów etc.

wystarczy dać im swobodne miejcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kadajo napisał:

Tym bardziej nie rozumiem dzisiejszego narzekania na fora i pisanie że to przestarzała forma komunikacji.

Tak naprawdę ciężko znaleźć w Internecie jakieś inne medium społecznościowe, które sprzyjałoby zdrowej dyskusji tak jak fora internetowe. Na FB każdy może prowadzić własny fanpage i usuwać niewygodne dla siebie treści, ludzie zwykle nie piszą tam złożonych wypowiedzi, a całe społeczności są pofragmentowane i zamknięte. Na Discordzie to samo, na Reddicie to samo.

Na forach internetowych cenzura nie jest mile widziana, choć i tu oczywiście są wyjątki np. Resetera. Na forum jak będziesz pisał głupoty i offtop to zwykle dostaniesz za to karę. Dyskusja tutaj też zwykle jest na większym poziomie, wypowiedzi są bardziej czytelne i łatwiej odnieść się do ich poszczególnych fragmentów (poprzez cytaty). Mimo że są różne działy, to wszystko to jest w pewnym sensie spójne, czuć że społeczność jest jedna, a nie porozdzielana na różne podfora tak jak jest to np. na Reddicie.

Szkoda że fora internetowe upadają, niedługo ciężko będzie o sensowne miejsce do dyskusji. Pozostaje mieć nadzieję, że potrzeba na takie miejsca zostanie.

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna ręcz mnie uspokaja...

obecność reklam na forum, co oznacza że nadal zarabia i jest rentowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to przeczuwał, ale dalej się łudził i wierzył w kłamstwa pewnych osób, które zapewniały, że przecież będzie tylko lepiej. "Unijna Szmata" na stronie głównej i już człowiek wiedział, że pclab=onet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Isharoth napisał:

Tak naprawdę ciężko znaleźć w Internecie jakieś inne medium społecznościowe, które sprzyjałoby zdrowej dyskusji tak jak fora internetowe. Na FB każdy może prowadzić własny fanpage i usuwać niewygodne dla siebie treści, ludzie zwykle nie piszą tam złożonych wypowiedzi, a całe społeczności są pofragmentowane i zamknięte. Na Discordzie to samo, na Reddicie to samo.

Na forach internetowych cenzura nie jest mile widziana, choć i tu oczywiście są wyjątki np. Resetera. Na forum jak będziesz pisał głupoty i offtop to zwykle dostaniesz za to karę. Dyskusja tutaj też zwykle jest na większym poziomie, wypowiedzi są bardziej czytelne i łatwiej odnieść się do ich poszczególnych fragmentów (poprzez cytaty). Mimo że są różne działy, to wszystko to jest w pewnym sensie spójne, czuć że społeczność jest jedna, a nie porozdzielana na różne podfora tak jak jest to np. na Reddicie.

Nic dodać, nic ująć.

 

2 minuty temu, Isharoth napisał:

Szkoda że fora internetowe upadają, niedługo ciężko będzie o sensowne miejsce do dyskusji. Pozostaje mieć nadzieję, że potrzeba na takie miejsca zostanie.

Bez przesady. Jak mówiłem - fora = ludzie.
Jeżeli są ludzie, to forum nigdy nie zdechnie.
Gorzej (było kiedyś), gdy dane fachowe fora prowadzone były przez pojedynczych ademonów maniaków tematu.
Zmieniało się coś w życiu ademona (żona, dziecko, choroba, cokolwiek) i forum padało, bo ie miał go kto pielęgnować, moderować (utrzymywać!).
Jeżeli forum należy do bardziej złożonej struktury (portal, firma, itd.) naprawdę trudno je zabić (bo ani finanse, ani adminowanie nie jest jednoosobowe).
Byle byli wartościowi ludzie w wątkach (a tych u "nas" nie brakuje). Ja się nie obawiam o przyszłość forum laba. Mało tego! wow! Kwitnąć teraz będzie! ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku wyglądało to biednie, głównie uczęszczane były tematy odnośnie aktualizacji i zamknięcia portalu, ale z tego co patrzę na statystyki powoli inne działy też się rozkręcają.

Najgorsze jest to że nikt nie ostrzegł ludzi o zmianach przy logowaniu i co niektórzy byś może do teraz próbują się logować bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja hasło musiałem zmieniać dwa razy. Za drugim razem to nawet nie wiem gdzie był błąd ze nie mogłem się zalogować, próbowałem wiele razy aż wreszcie stwierdziłem ze znowu zmienię hasło i pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, .winter. napisał:

Na KŚ (wszedłem pierwszy raz kiedykolwiek) na samej górze info, że robią to dla nas i pojawią się tam teksty eksperckie z PCLaba :D

Moje monitory 1440p nie ogarniaja strony komputerswiat. Nic nie widze, same reklamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, DisconnecT napisał:

Tablet sporo nowocześniejszy, ale jakiś taki sztywny i twardy :rotfl:

Bo to kantem trzeba, kantem!

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

Moje monitory 1440p nie ogarniaja strony komputerswiat. Nic nie widze, same reklamy...

Trzeba psiknąć adblokiem i przemyć szmatką, wtedy odkrywa się wszechobecna pustka :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie pier$%^(*e, że PClab się skończył. Co z forum w takim razie? Ach pewnie już jest tysiąc odpowiedzi na to....

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DisconnecT napisał:

Trzeba psiknąć adblokiem i przemyć szmatką, wtedy odkrywa się wszechobecna pustka :E

 

I te świetne artykuły się pojawiają :szczerbaty:

Nawet jest "Wpływ 5G na zdrowie"

 

A w dziale najlepsze poradniki znajdziemy takie perełki jak::
https://www.komputerswiat.pl/poradniki/rankingi/jaki-glosnik-przenosny-na-wakacje-top-10-modeli-wedlug-popularnosci/2b4bff5
https://www.komputerswiat.pl/poradniki/smartfony/zappka-pay-dla-kazdego-jak-placic-w-zabce-za-pomoca-aplikacji-nawet-bez-nfc/kf1byfm

Każdy komputermaniak marzy, aby o tym poczytać :E

 

Edytowane przez lukadd
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zostaniemy tutaj jak najdłużej ;)

Towarzystwo wzajemnej adoracji na konkurencyjnym forum jest głównym i jedynym powodem, dlaczego stamtąd odszedłem i wolałbym nie wracać.

A jakby ktoś nie zakumał napiszę w ten sposób: nie lubię grać w 3dmarka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer Świat to kiedyś się czytało jak się internetu w domu nie miało... jakieś 20-22 lat temu ekhem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

@lukadd Przynajmniej click baitowa natura została :D

A odnośnie KŚ tak humorystycznie :E

ShareX_DisconnecT__2020-06-29_17-42-27_I

DisconnecT Ładnie się podświetla do kogo się cytuje

Jak to się robi? :E

I jak zrobić aby nie cytować obrazków?

 

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DisconnecT napisał:

del

 

Też tutaj siedzę od 11 lat i do nadal tak będzie, aż do samego końca. Czego będzie mi brakowało... Was... stałej ekipy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stjepan napisał:

Jeszcze Kolkiab wrócił, jak by Boro666 i Prabab wrócili było by święto lasu. 8:E

Widzę że przez moją nieobecność postanowiono całą stronę zamknąć, ups :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd W końcu nie trzeba będzie używać ciągle ramki do cytowania ?

Technicznie ten silnik naprawdę fajnie działa, poprawić trochę kwestie stylistyczne, dodać kilka brakujących opcji i będzie dobrze. ?

 

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...