Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy, po ciszy wyborczej wracamy do Was ze zaktualizowanym forum. Wiemy, że od dawna na to czekaliście, przeszkodą były problemy technicznie, które w końcu udało się pokonać. Równolegle chcielibyśmy ogłosić informację o zaprzestaniu wydawania serwisu PCLab.pl. Zgodnie ze strategią firmy stawiamy na jedną silną markę, którą jest Komputerswiat.pl. Treści tworzone do tej pory na potrzeby serwisu PCLab.pl będą publikowane w domenie komputerswiat.pl. W dalszym ciągu będziemy testować dla Was sprzęt, towarzyszyć najważniejszym wydarzeniom na rynku IT. Zmieni się natomiast miejsce publikowania artykułów.  

Forum to Wasze miejsce, to Wy je tworzycie, to dzięki Wam jest tutaj tak dużo porad, wskazówek. To miejsce, gdzie zawiązują się przyjaźnie, gdzie wymieniacie poglądy, doświadczenia. Wszystko to ma  sens i chcemy, aby nadal tak było. Będziemy opiekować się nim pod względem technicznym, wraz z moderatorami czuwać nad porządkiem. Was zaś zapraszamy do dyskusji.  

  • Haha 1
  • Confused 2
  • Sad 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Gołąb już się pożegnał po ostatnim arcie więc...

Komputerświat to zawsze takie Bravo dla "informatyków" było więc raczej podziękuję.

  • Like 7
  • Upvote 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu od lat, i zawsze dla mnie istniały tylko dwa serwisy - PCLab i Benchmark.pl?

Komputer Świat? Onet? sorry, ale nie.

  • Like 8
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykrakałem tego CHIPa...

Najpierw sprzedaliście się Onetowi, a teraz Onet was zamknął...

Lipa panie, lipa...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weźcie dajcie gdzieś tutaj linkę do KŚ to przynajmniej ruchu z forum zgarniecie, a tak nikomu się nie będzie chciało stukać adresu kś w przeglądarce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby faktycznie Komputerswiat dawal teraz glownie newsy dotyczace PC, a nie 70% tresci o smartfonach. Licze tez, ze osoby odpowiedzialne za testy nie wyleca i bedziemy dostawactesty wysokiej jakosci zamiast artykulow skrojonych na maksymalizacje liczby wyswietlen. Powodzenia dla calej ekipy, oby zmiana i dla Was i dla czytelnikow nie okazala sie zmiana na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie link do tego tematu pod newsem o zamknięciu portalu.

Mi osobiście zmiana jest obojętna jeżeli zmieni się tylko nazwa.

Problem w tym, że portal komputer swiat jest dużo mniej czytelny. Pclab był stricte sprzętowy.

Chciałem sobie zrobić kanał rss z komputer świata ale artykuły tam to istny misz-masz.

Przykład 1: https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne - jakieś artykuły o samolotach i kosmosie a pomiędzy nimi wpleciony jeden sprzętowy artykuł o targach WWDC 2020

Przykład 2: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet tutaj już trochę lepiej ale nadal nie jest to ta sama jakość  i precyzja co na pclabie.

Przykład 3: https://www.komputerswiat.pl/recenzje - ponownie misz masz. Mało sprzętu, dużo zabawek typu inteligentna roleta albo "test chmur online", które nie znalazłyby się na pclabie.

Jeżeli nie uporządkujecie jakoś komputerświata lub nie stworzycie tam odpowiednika/podsekcji pclab to stracicie wielu czytelników bo ludzie naprawdę nie mają czasu i ochoty scrollować przez artykuły o myśliwcach kiedy szukają recenzji procesorów.

Na ten moment sam nie wiem co na komputer świecie (tak się to odmienia?) mam subskrybować, bo sama strona wypluwa zbyt dużo informacji na raz żeby za tym wszystkim nadążyć, a jednocześnie nie chciałbym, żeby ominęło mnie coś istotnego np. recenzja procesorów, tylko dlatego, że jakiś redaktor wrzucił je do złej zakładki i np. poszły w aktualności zamiast w artykuły.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/zmieniamy-sie-dla-was-komputer-swiat-z-eksperckimi-tresciami-serwisu-pclabpl/x54hmj3

Żeby było jasne - popieram centralizację i jawność bo i tak podlegacie pod tego samego szefa to po co macie sobie pseudo-konkurencję robić, ale zróbcie to z głową nie tracąc na jakości!

 

Edytowane przez peterkov
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież strona kś wygląda jak radziecka dziwka po wizycie w burdelu na kółkach. 

Jeszcze zmiana wyglądu forum... 

Czas emigrować na zagraniczne serwisy. 

  • Like 2
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, ekhem "A nie mówiłem?".

Czyli dobrze wyczułem ruchy jakie się działy na głównej Onetu.

  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha. xD To fajna ta Beta Pc(LoL)Lab. Zakończeniem beta będzie zamknięcie strony. xD

  • Like 2
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie przeczucie od dawna że w końcu Onet to zamknie. Po sprzedaży robiło się coraz gorzej. A szkoda, bo PClab był nie małym kawałkiem histori polskiej kultury komputerowej/internetowej

@Bladzioch przytnij se pan troche siga bo 2/3 ekranu zajmuje.

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ostatni większy portal po polsku.
Zostają zachodnie strony + youtube

Byle tylko forum nie zamknęli za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomcat napisał:

Kurde ostatni większy portal po polsku.
Zostają zachodnie strony + youtube

Byle tylko forum nie zamknęli za jakiś czas.

Według mnie od przejścia PcLab na wersję (kaszle) Beta, oraz odejściu wielu osób, nie miał niczego już do zaoferowania. Spóźnione newsy, rzadkie artykuły, błędy w nich. Wiele osób przeszło na PurePc w tym i ja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, chartkor napisał:

Miałem takie przeczucie od dawna że w końcu Onet to zamknie. Po sprzedaży robiło się coraz gorzej. A szkoda, bo PClab był nie małym kawałkiem histori polskiej kultury komputerowej/internetowej

@Bladzioch przytnij se pan troche siga bo 2/3 ekranu zajmuje.

Właśnie chciałem to zrobić, bo teraz się ostro rozjechało. Zaraz poprawię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Pure (dużym, bo sam zaczynałem na tweaku, a pclola traktowałem jako miejsce do trollowania) to tam forum jest martwe, a portal jest mały i mało poularny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj liczbę komentarzy pod newsami odnośnie sprzętu na Pure a PcLab. ??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiacie na silną markę .... ale kto czyta czy kupuje komputerświat ?? :)

Jak się czegoś szukało to wbijało się na PCLab lub Benchmark ...... także teraz będzie się wbijać tylko na Benchmark  :D:D

 

Komputerświat  silną marką .... haha

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bono[UG] napisał:

Ekhem, ekhem "A nie mówiłem?".

Czyli dobrze wyczułem ruchy jakie się działy na głównej Onetu.

Myślę że to było do przewidzenia już rok temu, jak wprowadzili nową stronę, wszystko nagle zaczęło się kierować w stronę równej pochyłej...

Tandetna niedokończona strona główna, bez ani krzty grafiki, w wiecznej becie. Znikający newsmani i tragicznie spadająca jakość testów i publikacji.
Newsy w dużej mierze nastawione na plotki i "click bait", żeby tylko siłą podnieść oglądalność przez wojenki.

Strona została powierzona ludziom który nie mieli żadnego pojęcia, jak tym zarządzać...

:(

Za komputer świat podziękuje, jakość publikacji tamtejszego portalu to dno, sama strona to też żywcem wycięty kawałek Onetu na którym bez adblocka nawet monitor 5120x2880 nie wystarczy żeby opanować reklamy.
Nie ma żadnego normalnego systemu komentarzy, a za fejsbusia podziękuje, zresztą mało kto tam pisze.

Mam nadzieję że użytkownicy PCL nie są sprzedajni i zrobią mały bojkot przeciwko KŚ, ja przynajmniej mam zamiar utrzymać się w tym postanowieniu. Publikacje trzeba będzie czytać gdzieś indziej...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału małymi kroczkami a zaraz forum pclola przemianuja na KŚ i zalogujesz się do nowej rzeczywistości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomcat napisał:

Z całym szacunkiem dla Pure (dużym, bo sam zaczynałem na tweaku, a pclola traktowałem jako miejsce do trollowania) to tam forum jest martwe, a portal jest mały i mało poularny. 

Z tym można polemizować. Fora kurczą się już od kilku lat i to nie dotyczy tylko PPC, ale także PCL. Brakuje nowych użytkowników, bo większość ruchu przejmują grupy FB. Co do PPC - trochę się mylisz. To wortal z dobrymi jak na polskie warunki wynikami. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest tak źle, że faktycznie ma dobre jak na polskie warunki wyniki :-(

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DisconnecT napisał:

Nie ma żadnego normalnego systemu komentarzy, a za fejsbusia podziękuje,

Celna uwaga! Faktycznie nie ma tam żadnego systemu komentarzy poza fb! To całkowicie skreśla portal o ile nie zaimplementują tam disqusa.

  

1 minutę temu, zen3x napisał:

najlepszym wortalem pomocy w kwestiach około informatyczno-sprzętowym pozostanie dla mnie elektroda.pl

Z przemądrzałkami którzy zamiast pomóc wyśmiewają lub "użyj szukajki"? Nie...

Edytowane przez peterkov
  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DisconnecT napisał:

Myślę że to było do przewidzenia już rok temu, jak wprowadzili nową stronę, wszystko nagle zaczęło się kierować w stronę równej pochyłej...

Tandetna niedokończona strona główna, bez ani krzty grafiki, w wiecznej becie. Znikający newsmani i tragicznie spadająca jakość testów i publikacji.
Newsy w dużej mierze nastawione na plotki i "click bait", żeby tylko siłą podnieść oglądalność przez wojenki.

Strona została powierzona ludziom który nie mieli żadnego pojęcia, jak tym zarządzać...

:(

Za komputer świat podziękuje, jakość publikacji tamtejszego portalu to dno, sama strona to też żywcem wycięty kawałek Onetu na którym bez adblocka nawet monitor 5120x2880 nie wystarczy żeby opanować reklamy.
Nie ma żadnego normalnego systemu komentarzy, a za fejsbusia podziękuje, zresztą mało kto tam pisze.

Mam nadzieję że użytkownicy PCL nie są sprzedajni i zrobią mały bojkot przeciwko KŚ, ja przynajmniej mam zamiar utrzymać się w tym postanowieniu. Publikacje trzeba będzie czytać gdzieś indziej...

Nic dodać, nic ująć. ?

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...