Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu - piszę serio.
Po dosłownie kilku latach ostrego zjazdu w dół, kiepskich newsach (często z błędami, powtórzeniami, pisanymi jakby przez skrypt/generator) a czasem wręcz bez istotnych wiadomości przez kilka dni, ktoś postanowił wyciągnąć wtyczkę.

PCLab przeglądałem aktywnie od 15 last, konto mam od ponad 12 lat - widziałem większość zmian, rewolucji, modernizacji - zazwyczaj pokrzyczeli, pojęczeli ale nie było tragicznie (no może poprzednia migracja forum to nie było jakieś super udane przedsięwzięcie) - ale sama strona główna to od 2-3 lat jest mierność nad mierności, większość testów też albo słaba/przeciętna albo zrobiona po łebkach.
Do tego niezwykle rzadko dotykaliście ciekawych, nietypowych czy wręcz trudnych tematów :)

Swego czasu byliście najlepsi, najwięksi - nosił wilk razy kilka ("wykończyliście" trochę portali w trakcie tej podróży przez internet) - ponieśli i wilka.
Czyli wychodzi na to, że będzie FrazPC bis - zwiastuje się koniec pewnej epoki, bardzo spora zasługa tutaj FB/social media (jak np: Discord) ale też YT, gdzie po prostu możemy realnie zobaczyć to czego statyczny słupek nie potrafi oddać, pewnie też Reddit dorzucił swoje trzy grosze.

10 lat temu, baa nawet 5 byłoby mi nawet smutno - dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z takiego obrotu spraw - nie lubiłem patrzeć jak mój ulubiony portal zaczyna dupą szorować w wielu aspektach.
Wszystkim zaangażowanym, a obecnie pracującym przy/dla PCLaba życzę wszystkiego dobrego, nie byłoby dla was złym rozwiązaniem aby zebrać się wspólnie i ogarnąć coś własnego.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Inventer89 napisał:

RIP PCLab ?

Jeszcze nie koniec,forum nadal jest i będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na to by piła zareagował:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Splendor_97 napisał:

Jeszcze nie koniec,forum nadal jest i będzie :)

Forum poleci jeszcze w tym roku...kto opłaci hosting? Przecież Lab generuje kupę ruchu sieciowego.

Ale g....o, dosadnie mówiac, koniec pewnej epoki. Tak samo poszło stare OC-Forum.org (siema unbreak i sq7btu :E) które teraz zostało jakimś tajskim śmietnikiem bo ukradli / zhackowali domenę. Zmienił się właściciel a nowy nie wiedział co zrobić żeby kasa się zgadzała i w końcu forum upadło, bywalcy przenieśli się na własne, które zreszta chyba też już upadło (OC Community?).

Co ludziom tak ciśnie na zwieracz żeby przenosić wszystko na Facebooka?!

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Splendor_97 napisał:

Nie wiem jak na to by piła zareagował:hmm:

Z całą pewnością ma to głęboko w nosie. Jakby mu zależało to by nie sprzedał portalu. Z całym szacunkiem do Niego, nic w tym złego że sprzedał, jego, zrobił co chciał. 
Jak zwykle gdybasz i drążysz tematy o których masz mało pojęcia albo o których nie ma sensu rozmawiać. 

Edytowane przez chartkor
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie niespodzianka spora po weekendzie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to koniec pclab... to po co byłop zmieniać forum? :D

A jeżelo chodzi o forum to... zawsze można uciec na boardpc.pl

Edytowane przez MRx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dosyć, że the end dla pclab, to na dodatek forum z dziecinadą związaną z ocenianiem wpisów. Gdzie indziej funkcjonuje to mniej więcej tak, że ludzie tworzą po kilka kont, by oceniać wpisy na swoim głównym koncie. Kabaret.

Edytowane przez wuzetkowiec
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez komputerswiat.pl wyglada jak pudelek. Syf totalny, nieczytelne toto. I jedyne z czym mi sie kojarzy to z gazetka i plytami ktorych 90% nawet nigdy nie wylądowala w CD-ROMie

Ponadto pclab mial swoje forum, KŚ ma swoje - co planujecie ? Polaczyc je ? 

I ten tytul artykulu na KŚ - " Komputer Świat z eksperckimi treściami serwisu PCLab.pl" - chyba powinno byc "PCLAB spada na dno i musi odnalezc sie w bagnie artykułów KŚ o niczym"

Ostatnio mnie naszla taka mysl - Onet to taki EA w branzy publicystycznej. Co nie wezmie w swoje ręce - zgnoi i zniszczy

No nic - pozostanie konkurencja choc zapewne forum pclaba odwiedzac bede (dopoki standardami nie zostanie wyrownany z KŚ i Onetowskim "widzi mi sie")

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona KŚ:

To decyzja strategiczna, która wpisuje się w wizję towarzyszącą nam od wielu lat. Wizję największego serwisu technologicznego, najprężniejszej redakcji, najlepszych jakościowo treści i najbardziej rozpoznawalnego technologicznego brandu mediowego. Koncentrujemy nasze siły na realizacji tej wizji wokół marki Komputer Świat, biorąc pod uwagę jej ogromną rozpoznawalność, wiarygodność i obecną siłę mediową – mówi Paweł Paczuski, dyrektor segmentu technologicznego Ringier Axel Springer Polska.

 

"Zmieniamy się dla was - Komputer Świat z eksperckimi treściami serwisu PCLab.pl"

"Koncentrujemy nasze siły na realizacji tej wizji wokół marki Komputer Świat, biorąc pod uwagę jej ogromną rozpoznawalność, wiarygodność i obecną siłę mediową"

"Forum PCLab po wdrożeniu dużej aktualizacji będzie dostępne dla internautów i pozostanie miejscem dyskusji na tematy technologiczne i wymiany wiedzy w zaangażowanej technologicznej społeczności."

 

Paweł dobry jest w laniu wody :E ale tu się mocno myli "pozostanie miejscem dyskusji na tematy technologiczne i wymiany wiedzy w zaangażowanej technologicznej społeczności." Miejsce jako forum, jako kod,  jako miejsce na serwerze tak, ale technologiczna społeczność będzie mocno kurczyła z każdym miesiącem, szczególnie specjaliści co będzie logiczne bo przecież nie będą siedzieć na forum które nie jest podpięte bezpośrednio pod stronę z recenzjami co było paliwem do dyskusji na temat sprzętu. No nic, c'est la vie - SAJONARA PCLAB i niedługo SAJONARA FORUM PCLAB.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony szkoda, bo pclab był portalem, na którym zaczynałem zgłębiać wiedzę nt. sprzętu, z drugiej strony artykułów i newsów było coraz mniej, albo później niż na innych stronach o podobnej tematyce. Najbardziej będzie mi brakowało testów kart graficznych i procesorów w wybranej, nowej grze.
A co z archiwalnymi testami etc. ? Wszystko na śmietnik? :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle. mieliście mocną ramkę (bodaj największy portal IT w Polsce) i oddaliście ją aby być pod brandem KŚ. KŚ które swoje lata świetności miało w czasach gdy kupowało się gazety z dołączonymi programami aby mieć dostęp do softu.

imo zmiana na gorsze. prawdopodobnie całkowicie przerzucę się na ppc i portale zagraniczne. bmk został zabity w podobny sposób i mimo bycia częstym gościem dawniej to obecnie nie wchodzę tam w ogóle.

forum też padnie. bo co będzie przyciągać tutaj nowych ludzi i utrzymywać starych?

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież strona będzie funkcjonować, po prostu nie będzie dalej rozwijana.

Po tym, jak w ostatnich tygodniach przycięto dział newsów, chyba można było się tego spodziewać. 

Aktualizacja forum (po ilu latach? :E) to taki miły gest na koniec PCLab.pl. ;)

Komputer Świat był już mocniej promowany niż PClab.pl na stronie głównej Onetu kilka ładnych lat temu, jak jeszcze ja pracowałem w PCLabie, więc ten ruch też nie jest jakimś zaskoczeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, qjin napisał:

Przecież strona będzie funkcjonować, po prostu nie będzie dalej rozwijana.

Po tym, jak w ostatnich tygodniach przycięto dział newsów, chyba można było się tego spodziewać. 

Aktualizacja forum (po ilu latach? :E) to taki miły gest na koniec PCLab.pl. ;)

Komputer Świat był już mocniej promowany niż PClab.pl na stronie głównej Onetu kilka ładnych lat temu, jak jeszcze ja pracowałem w PCLabie, więc ten ruch też nie jest jakimś zaskoczeniem. 

Po 12 latach zaktualizowali silnik ;)
Strona będzie funkcjonować - pytanie jak długo? FrazPC też sobie wisiał aż go odcięli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje pure i benchmark. Za komputer świat podziękuję - jeszcze to wyłączenie komentowania, żeby tam na głównej stronie nie było widocznych głosów niezadowolenia... 

#15latstażu

Edytowane przez Szala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, czolgista778 napisał:

Ale g....o, dosadnie mówiac, koniec pewnej epoki. Tak samo poszło stare OC-Forum.org (siema unbreak i sq7btu :E) które teraz zostało jakimś tajskim śmietnikiem bo ukradli / zhackowali domenę. Zmienił się właściciel a nowy nie wiedział co zrobić żeby kasa się zgadzała i w końcu forum upadło, bywalcy przenieśli się na własne, które zreszta chyba też już upadło (OC Community?).

Akurat oc-forum.org to była malutka kropla, mało kto kojarzy to forum ;) Większe upadki to nvision, FrazPC i im podobne.

 

Przykro mi to czytać. Z pclaba - jak kilku wcześniej komentujących - stopniowo się "wynosiłem" od kilku lat, czytając recenzje w innych miejscach ze względu na spadający poziom publikacji, niemniej recenzje Mateusza Brzostka (prawie) zawsze były na topowym poziomie. Czytałem pclaba od 2005 roku, także żegnam się ze smutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Putout napisał:

forum też padnie. bo co będzie przyciągać tutaj nowych ludzi i utrzymywać starych?

Z wielkim prawdopodobieństwem w przyszłości się przesiądę na inne forum - jeszcze nie wiem gdzie wyląduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łezka w oku, mój pierwszy post na forum z 2004 roku dotyczył problemów z win98, ach, tyle lat na PCL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maxpower napisał:

 Nie lubię poniedziałków.

Po tym co odkiełbasili nabrało nowego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasrane Onety i inne gówna same pudelki teraz bedą.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum to powinno być zaktualizowane przynajmniej ze 6 lat temu.
Teraz to chyba taki podarek na osłodę, nim forum sczeźnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maxpower napisał:

Jaka jest alternatywa dla forum pclabu?

Elektroda albo Benchmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś dziwne dlaczego polskie portale technologiczne padają jak muchy, a taki tom'shardaware lub techpowerup mają twardą ugruntowaną pozycję od lat 90 z tysiącami użytkowników, dziennikarzami z całego świata, własnymi programami, szybkim działem newsów itd.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer Świat to strona dla reklam, a nie portal technologiczny. KŚ to totalne dno, tym posunięciem nie wzmocnicie marki a wręcz przeciwnie. Strzał w kolano. Za KŚ dziękuję, są inne portale z których od dzisiaj trzeba będzie zacząć korzystać a szkoda. Wybraliście równą pochyłą i nie wróżę Wam z KŚ przyszłości. Straciliście jaja i dobrą markę.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maxpower napisał:

Smutno. Dodatkowo aktualizacja forum. Nie lubię poniedziałków.

Ja dodatkowo pierwszy dzień po tygodniowym urlopie i zalałem telefon (chyba bez konsekwencji) . Poniedziałek jak poniedziałek - do dudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie ten błąd wyskakiwał jak właśnie przekręciłem gpu, albo miałem za niskie napięcie dla danych taktów. Prawidłowo ustawione gpu I robiłem sesje godzinami. Ich poprawka nic nie zmieniła w moim przypadku setki godzin w to grałem od premiery.
    • potanieć znaczy się że jak coś nowego wejdzie?
    • Google Gemini odpowiada tak na Twoje pytanie:   Regulamin użytkowania LG TV OLED 42 Artykuł 1: Cel Niniejszy regulamin ma na celu zapewnienie optymalnego doświadczenia graczy korzystających z telewizora LG TV OLED 42. Celem jest dbanie o wyjątkową jakość obrazu i wydajność tego urządzenia, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Artykuł 2: Definicje Ambitne gry AAA: Gry o wysokiej jakości grafiki i wymagające dużej mocy obliczeniowej, znane z zaawansowanej rozgrywki i wciągających światów. Najwyższe ustawienia: Maksymalne ustawienia graficzne dostępne w grze, zapewniające najlepszą jakość obrazu i szczegółów. Artykuł 3: Zasady użytkowania Na telewizorze LG TV OLED 42 można grać wyłącznie w ambitne gry AAA. Podczas grania w gry należy zawsze stosować najwyższe ustawienia graficzne. Nie należy używać telewizora do grania w gry o niskiej jakości graficznej lub prostej rozgrywce. Nie należy używać telewizora do grania w gry przez dłuższy czas bez przerwy. Zaleca się robienie krótkich przerw co 30-60 minut. Należy dbać o odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor. Należy regularnie czyścić ekran telewizora miękką, suchą szmatką. Nie należy używać żadnych chemikaliów ani rozpuszczalników do czyszczenia ekranu telewizora. Należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi telewizora LG TV OLED 42. Artykuł 4: Sankcje W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu użytkownik może utracić gwarancję na telewizor LG TV OLED 42. Artykuł 5: Wejście w życie Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania. Uwaga: Niniejszy regulamin jest jedynie sugestią i nie stanowi prawnie wiążącego dokumentu. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi telewizora LG TV OLED 42, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące jego użytkowania.
    • No to ci zostaje 7900XT ale zaraz nawet u nas powinno trochę potanieć więc jak się nie pali to bym poczekał. Natomiast jak możesz dołożyć to mimo wszystko bym rozważał 4070Ti super. 
    • Ale jak wyłączysz to w idle seasonic kręci okolice 450rpm a nie 700 jak supremo czy vero a jak ktoś jest wyczulony a reszta wentylatorów w PC kręci się w idle na 300-400rpm lub wcale to będzie to słyszał  ogónie supremo czy nawet vero to przyzwoite i dobrze wycenione zasilacze nie wliczając problemów z zasilaniem dysków w przypadku vero  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...