Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Pitt_34 napisał:

 Ringier Axel Springer Polska i wszytko jasne. Tak własnie wygląda niszczenie wszystkiego co polskie. Żałosne 

A to ktoś właściciela PClab`a zmusił do sprzedania portalu zagranicznemu wydawcy? Chciał i to zrobił. Całą procedurę wyjaśnił @Assassin w poście powyżej. To nie jest odosobniony przypadek, w Polsce wszystko po jakimś czasie przechodzi w obce zagraniczne ręce. Przykład: Marka SOLARIS, znany światowy producent autobusów założony przez Polaków.  W 2018 sprzedany Portugalczykom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyriakos napisał:

Szwaby Axela Sprinter już od dawna na wielu mediach wykonują łączenie ze sobą zawartości. Wyssaja do dna, a później i tak ten projekt porzucą. Jedno jest pewne to koniec. Ktoś inny się zwija ktoś inny rozwijaja.

Optymalizacja. W innych krajach tak nie robią? Też robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFW wchodzac dzisiaj rano na Laba:

8ce.jpg

  • Haha 3
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, .winter. napisał:

Optymalizacja. W innych krajach tak nie robią? Też robią.

No pewnie ze robią. Tyko, że tutaj to oznacza jedno... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Pitt_34 napisał:

Zapytam tutaj, gdzie szanowny kolega przenosi swój zadek ? ?

Nie wiem... Tak Ci szczerze powiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DisconnecT napisał:

Nie wiem... Tak Ci szczerze powiem. ;)

Jak zdecydujesz daj znać na priv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe bywalem na forum wiele lat, oj bardzo wiele. DUzo w zyciu sie zmienilo, jednak czytalem PcLaba od czasu do czasu. Czlowiek sie zestarzal i juz nie biegnie tak za nowosciami, jednak szkoda ze umiera cos, co przypominalo te fajne , odlegle czasy gdy bylo sie nastolatkiem. 

Przykre to, mam nadzieje ze forum chociaz zostanie. 

Trzymajcie sie 

P.S
KŚ - nie, wole juz benchmark.pl, czy purepc.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miła wiadomość z rana na osłodę okropnych wieści z wczorajszego późnego wieczoru. To zawsze daje satysfakcję, kiedy można być naocznym świadkiem tego, jak Niewidzialna Ręka Wolnego Rynku wkracza do akcji i przejmuje kontrolę na podmiotem obarczonym złym zarządzaniem.

Biorąc pod uwagę takie akcje jak "Core Club", nazywanie użytkowników adblocka złodziejami oraz tolerowanie G*ntarczyka i jego pisarskich, hejterskich fikołków intelektualnych których nie miały nic wspólnego z dziennikarstwem, to i tak ten folwark utrzymał się zaskakująco długo.

To, co wyjątkowo dobrze wspominam z tego portalu, oprócz ogólnego testu sprzętu PC sprzed czasów Core Clubu, to recenzje telefonów Mieszka, ale panie, kiedy to było.

Nie ma nad czym płakać, bo i tak już się przenieśliśmy do bliźniaczego portalu, którego nazwy tu nie wymienię, żeby nie dawać powodu do usunięcia postu. A na komputerswiat.pl (lol) i tak nikt nie będzie wchodził, co widać już z tego wątku.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak sie powoli konczy era starych portali technologicznych. kiedys FrazPC, tera kolej na PClab. kazdy z nich przejety przez korpo, kazdy usmiercony szybciej lub wolniej.

dzieki za dobre arty. na forum sie nie udzielalem, jakos zawsze blizej bylo mi do boarda :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, blubaju napisał:

A to ktoś właściciela PClab`a zmusił do sprzedania portalu zagranicznemu wydawcy? Chciał i to zrobił. Całą procedurę wyjaśnił @Assassin w poście powyżej. To nie jest odosobniony przypadek, w Polsce wszystko po jakimś czasie przechodzi w obce zagraniczne ręce. Przykład: Marka SOLARIS, znany światowy producent autobusów założony przez Polaków.  W 2018 sprzedany Portugalczykom.

Tyle, że Piła sprzedał PCLab Onetowi, zanim ITI sprzedali Onet RAS. Stary Onet nie był zły a PCLab miał raczej wolną rękę. Pogarszanie jakości nastąpiło dopiero po przejęciu przez RAS. Zresztą wszystkie polskie portale przez ostatnie kilka lat idą coraz bardziej w dół. Nowe layout sprawiają, że tego nie da się czytać.

Rząd przymierza się do podatku cyfrowego. Powinni wprowadzić podatek or reklam i multimediów w portalach internetowych. Może wówczas wrócą czasy gdy będzie więcej treści niż obrazków i filmików. Jestem skłonny płacić abonament, bo wiadomo nic za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KŚ to był syf, nawet jak wydawali gazetkę, najśmieszniejsza i tak była KŚ Gry jak chcieli z CDA konkurować, kilka nr kupiłem dawno dawno temu, a teraz to pewnie ? do ^. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... ? wystarczy spojrzeć co się stało z Gamezillą (nie to że wcześniej był tam jakiś quality content) jak weszła pod płaszczyk KŚ.

Szkoda jedynie forum, bo na dobrą sprawę zapewne mało kto tu pozostanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pclab padł to i na forum zmniejszy się ruch. Pewnie max do końca roku i forum też tak skończy.  Ciekawe czy teraz będzie można linkować do konkurencji podczas dyskusji na forum. W końcu pclaba już nie ma :e

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze traktowałem forum jako oddzielny byt i chciałbym żeby tak pozostało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpij słodko aniołku  :)

Komputer Świat to poziom redakcyjny- w mojej opinii- Pudelka albo Faktu. Przedmówcy trafnie wypunktowali minusy, redakcji PCLab proponuję szukać nowej pracy, bo długo tam nie pociągnięcie i pewnie ekipa się skurczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie KŚ to nieużywalne rakowisko. 

Wiele osób tutaj wymienia Benchmark jako alternatywę, ale dla mnie to kiepska alternatywa jeśli chodzi o testy - są bardzo biedne i często są testami wyłącznie z nazwy (np. testy zasilacza i pomiar napięć przez program typu HWInfo...)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wojtekbp89 napisał:

Śpij słodko aniołku  :)

Komputer Świat to poziom redakcyjny- w mojej opinii- Pudelka albo Faktu. Przedmówcy trafnie wypunktowali minusy, redakcji PCLab proponuję szukać nowej pracy, bo długo tam nie pociągnięcie i pewnie ekipa się skurczy.

Niektórzy już odeszli,a cała reszta pewnie migracja do Komputer Świat(w sumie jedno i to samo)

11 minut temu, lukadd napisał:

 Ciekawe czy teraz będzie można linkować do konkurencji podczas dyskusji na forum. W końcu pclaba już nie ma :e

Eee,nie,nadal obowiązuje regulamin forum.Nie zmienili go z tego co widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sVVistak napisał:

Drodzy użytkownicy, po ciszy wyborczej wracamy do Was ze zaktualizowanym forum. Wiemy, że od dawna na to czekaliście, przeszkodą były problemy technicznie, które w końcu udało się pokonać. Równolegle chcielibyśmy ogłosić informację o zaprzestaniu wydawania serwisu PCLab.pl. Zgodnie ze strategią firmy stawiamy na jedną silną markę, którą jest Komputerswiat.pl. Treści tworzone do tej pory na potrzeby serwisu PCLab.pl będą publikowane w domenie komputerswiat.pl. W dalszym ciągu będziemy testować dla Was sprzęt, towarzyszyć najważniejszym wydarzeniom na rynku IT. Zmieni się natomiast miejsce publikowania artykułów.  

Wbrew narzekaniu innych użytkowników napiszę: Czas najwyższy! :)

Poziom artykułów i newsów na głównej PCLaba i tak nie stał na wysokim poziomie, przez co sens ich czytania powoli zanikał. Stare forum było zbugowane, miało problem z poprawnym działaniem na nowych przeglądarkach. Jedyne czego bym się doczepił to funkcjonalność i wygląd nowego layoutu - tu trzeba jeszcze wielu poprawek, szczególnie dla ciemnego motywu, który jest mało czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BlindObserver napisał:

Pomyśl, gdzie ci specjaliści będą odchodzić. Zresztą ta technologiczna społeczność komentująca coś na temat sprzętu i tak zwykle nie posiłkowała się testami z PCL. W najważniejszych działach sprzętowych wrzucano, albo starano się wrzucać, linki do wszystkiego, tylko nie do testów PCL. Jeśli więc będą chcieli odejść to nie dlatego, że nie będą mieli forum podpiętego bezpośrednio do strony z testami, którą i tak właściwie wszyscy oglądali na adblockach.

 

Z informacją o zamknięciu strony miałem okazję się oswoić, bo wiem o tym już od jakiegoś czasu, ale i tak bardzo smutno. Trochę tu przepracowałem. Trochę się do tego wszystkiego przyzwyczaiłem. Nie jestem z tego zadowolony, bo dlaczego miałbym być. Ale teraz już będę pisał na KŚ, potem się zobaczy co dalej. 

Swoją drogą, KŚ jest wielokrotnie (nie wiem nawet czy mogę powiedzieć jak jest to dużo) większy niż PCL. Liczby niestety nie kłamały...

Też tak myślę specjaliści będą siedzieć tu póki nie odłączą respiratora. Ja bym tam nie płakał ja tam lubiłem robić content dla KŚ i sobie swego czasu chwaliłem mocno.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było do przewidzenia. Pamiętam, jak wszyscy mówili, że sprzedanie się Onetowi, to będzie śmierć. I tak było, najpierw zarejestrowało się mnóstwo gówniarzy z onetu, bez wiedzy, potem zaczeli odchodzić ludzie którzy mieli coś ciekawego i mądrego do napisania, na czele z Piłą. A potem niemiecka choroba przejeła i już nie było ratunku.

A z PcLabem jestem od 2008r.
Bardzo szkoda, smutny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie płakał po PCLab.

Odkąd serwis został przejęty przez ONET to była tylko równia pochyła w dół. Nawet Piła to wiedział i się ewakuował.

A szkoda, bo to co było naprawdę super serwisem, zostało tak szybko zepsute.

Do tego tyle reklam i słabe artykuły z błędami. Szkoda tylko ludzi z forum, którzy siedzieli latami tutaj....

Na szczęście jest PurePC, Benchmark itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Isharoth napisał:

Wbrew narzekaniu innych użytkowników napiszę: Czas najwyższy! :)

Poziom artykułów i newsów na głównej PCLaba i tak nie stał na wysokim poziomie, przez co sens ich czytania powoli zanikał. Stare forum było zbugowane, miało problem z poprawnym działaniem na nowych przeglądarkach. Jedyne czego bym się doczepił to funkcjonalność i wygląd nowego layoutu - tu trzeba jeszcze wielu poprawek, szczególnie dla ciemnego motywu, który jest mało czytelny.

Wiesz dobrze że niska jakość artykułów to nie jest wytłumaczenie, gdyby ktoś z góry wykazał minimum dobrej woli, to można by było zacząć wszystko od nowa, począwszy od cywilizowanej strony i nowych news manów, którzy pomogli by odbudować ten bajzel.
Gdyby zmiany postępowały na lepsze to myślę że wiele czytelników i forumowiczów dało by szansę temu bytowi, ale czego można było oczekiwać, skoro wydawcą portalu został zastępca redaktora naczelnego w KŚ, od początku wiadomo było że będzie działał na korzyść swojego portalu.

EDIT: Swoją drogą jaki poziom reprezentuje niby KŚ? Przecież to atrapa która przy każdej publikacji kieruje na onet...

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Wiesz dobrze że niska jakość artykułów to nie jest wytłumaczenie, gdyby ktoś z góry wykazał minimum dobrej woli, to można by było zacząć wszystko od nowa, począwszy od cywilizowanej strony i nowych news manów, którzy pomogli by odbudować ten bajzel.
Gdyby zmiany postępowały na lepsze to myślę że wiele czytelników i forumowiczów dało by szansę temu bytowi, ale czego można było oczekiwać, skoro wydawcą portalu został zastępca redaktora naczelnego w KŚ, od początku wiadomo było że będzie działał na korzyść swojego portalu.

Trzeba spojrzeć na to realistycznie i zastanowić się czy oni na tym zarobią czy stracą? A może wyjdą na zero? Moim zdaniem stracą i stąd taki stan rzeczy a nie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...