Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mikolaj612 napisał:

Ty się dobrze czujesz? 
Przez lata ludzie sugerowali mnóstwo rzeczy zarówno na poziomie forum jak i strony głównej - które włodarze i tak mieli głęboko w dupie.
Szkoda czasu, trochę połatają forum, które będzie w wiecznym stadium beta - podobnie jak strona główna.

Z dobre 6 a może i więcej lat ludzie domagali się nowego silnika forum, obsługi tapatalka itp.
Czasami miesiącami się czekało aż admin usunie Twoje konto na forum :E

Zejdź @DisconnecT na ziemię, tak po prostu - lab od dawna się nie liczy z użytkownikami i wątpię aby ktokolwiek u schyłku działalności nagle zaczął nas dostrzegać.

A co chciałeś sugerować w przypadku zeszłorocznej zmiany na głównej? Ciężko było cokolwiek sugerować zważając na to że projekt strony był tragiczny i bez jakichkolwiek szans na zmianę tego stanu rzeczy.
Nie chcę Ciebie sprowadzać na ziemię, ale fakty są takie że ubicie głównej było zaplanowane już od dawna, prawdopodobnie w momencie gdy Piła oficjalnie opuścił okręt, zmiana strony główny miała przypaść już na rok 2018 i są na to dowody chociażby w postaci exifów zdjęć z 2019 roku.

Forum ma znacznie większe szanse na przeżycie, chociażby dlatego że nadal generuje spore statystyki i ciągle są rejestrowane nowe konta, nie wspomnę już o tym że forum dużo łatwiej zmigrować gdzie indziej, strona główna to tylko powielanie tych samych schematów.

A co do zmian, to dziwnym przypadkiem dzisiaj już kilka sugestii zostało wziętych pod uwagę i dodane. ;)

Bilans aktualizacji forum wypada znacznie lepiej od zeszłorocznej aktualizacji głównej, dodanie tapatalka przy obecnym silniku to formalność. Musi być tylko dobra wola.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, .winter. napisał:

Sfinx, nie mogłeś, bo bany miałeś :D

I kto to mówi :D. Nie logowałem się, bo nie miałem czasu na gadanie na forach. Zaglądałem raz na jakiś czas, co by niektórych wku.. i pobawić się pługiem w OT Politycznym

59 minut temu, toyak02 napisał:

Ja toże. Tyle, że 2 września.

Tyż miołbym 2 września, ale się zgapiłem. Fajnie kiedyś było :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale komputer świat to jedno wielkie gwno: strona jest tragiczna, więc nawet gdyby było by tam coś ciekawego to i tak nie dało by się tego przeczytać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Znajdywacz napisał:

Przepraszam, ale komputer świat to jedno wielkie gwno: strona jest tragiczna, więc nawet gdyby było by tam coś ciekawego to i tak nie dało by się tego przeczytać.

KŚ to nie istniejąca padlina, zwykły kierunkowskaz na onet, jedyne co mają to ten swój pseudo kanał na YT, w którym poziom merytoryczny goni nawet kanały prowadzone przez nastolatków.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z redaktorów postanowił zrobić kopię głównej w wayback machine czy archive.org, czy wszystkie artykuły, testy i recenzje przepadły bezpowrotnie? ?
Zdarzało mi się sprawdzać stare rzeczy mimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zen3x napisał:

No cóż wszystko się zmienia. Jednak nadal najlepszym wortalem pomocy w kwestiach około informatyczno-sprzętowym pozostanie dla mnie elektroda.pl

Doceniam ironiczny humor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KŚ ma kałowe artykuły o niczym. Jakby stażysta pisał. Wielokrotnie powtarzane te same zdania, zero treści, brak możliwości komentowania (mówię o KŚ na Onecie). Totalna porażka. Żenujące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, G3MB0Y napisał:

Jeden z redaktorów postanowił zrobić kopię głównej w wayback machine czy archive.org, czy wszystkie artykuły, testy i recenzje przepadły bezpowrotnie? ?
Zdarzało mi się sprawdzać stare rzeczy mimo wszystko...

Nie wiem, ale przydałoby się zarchiwizować laba (o ile nikt tego jeszcze nie zrobil) zanim Onet postanowi wszystko w cholerę skasować. A to chociażby po to, aby mieć kiedyś co wspominać :P. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie wywalę odnośniki do pclola i forum - zaśmiecały mi tylko pasek w przeglądarce.

  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą szkoda, że nie wyłączyli forum zastępując je listami czytelników do redaktora Węglarczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ciastolina35 napisał:

Forum zmieni nazwę i zostanie przeniesione? 

Na razie,to zostaje tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ciastolina35 napisał:

Będą dwie domeny artykuły na KŚ a forum na PClab? 

Zostaje jak dotychczas, po prostu na głównej nie pojawiają się już newsy i zablokowane jest logowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot i zmiana.

Gorszej decyzji nie mogliście podjąć? w sumie to się chyba nie dało :\

No nic lecimy dalej a KŚ niech zostanie dla tych co to czytają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po to był upgrade wyglądu głównej strony aby zamknąć serwis??‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przełamałem się - zobaczyłem jak ten cały KŚ teraz wygląda.... Ale wy tak na serio. Toż tego się przeglądać nie da a co dopiero zapoznać z treścią.

Popelina a nie zmiana na lepsze!

Naszprycowane wielkimi obrazkami - co ja Onet przyszedłem czytać czy parówkowe WP?
Klikasz na treść a tam ZONK w postaci "CZYTAJ DALEJ" i kolejny raz klikasz... Już nie mówię o całej otoczce pierdół - pogoda; jakieś pierdoły o polityce (a gdzie tu tematyka PC); horoskopy; duperele... - takie wodotryski ala Widgety z Windows Vista. I na koniec najlepsze "Ładowanie komentarzy..."
Nieeee. To nie jest najlepsze.
Najlepsza jest witryna KŚ bez włączonego filtra reklam. Widzieliście co tam się dzieje?

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marucins napisał:

Ok przełamałem się - zobaczyłem jak ten cały KŚ teraz wygląda.... Ale wy tak na serio. Toż tego się przeglądać nie da a co dopiero zapoznać z treścią.

Popelina a nie zmiana na lepsze!

Naszprycowane wielkimi obrazkami - co ja Onet przyszedłem czytać czy parówkowe WP?
Klikasz na treść a tam ZONK w postaci "CZYTAJ DALEJ" i kolejny raz klikasz... Już nie mówię o całej otoczce pierdół - pogoda; jakieś pierdoły o polityce (a gdzie tu tematyka PC); horoskopy; duperele... - takie wodotryski ala Widgety z Windows Vista. I na koniec najlepsze "Ładowanie komentarzy..."
Nieeee. To nie jest najlepsze.
Najlepsza jest witryna KŚ bez włączonego filtra reklam. Widzieliście co tam się dzieje?

Dobranoc.

Nie, jest tak dużo reklam że nic nie widać 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie gościłem i dzisiejszy obrót sprawy wbił mnie w fotel. Z racji tego, że dawno nie udzielałem się na forum, a jedynie korzystałem z głównej PCLabu, nie zdawałem sobie sprawy z zamiaru pozbawienia serwisu miejsca w polskim internecie. Bardzo przykre i dołujące.

Stary PCLab.pl (kiedy Paweł Pilarczyk był rednaczem ) wraz z forum był, jest i będzie w mojej opinii portalem zasługującym na miejsce w gablotce "Hall of Fame". Tu były nasze korzenie, startowałem przygodę z OC wraz z ekipą forumowiczów w 2005 roku i są to niezapomniane chwile. Z szacunkiem wspominam batalie informacyjne na forum, testy, dzielenie się wiedzą i wspaniałe, ówczesne grono forumowiczów (no offence). To dzięki temu portalowi pogłębiłem swoje zamiłowanie do komputerów i software'u a także związałem swoje życie zawodowe z IT. Jest mi niezmiernie smutno z takiego końca ikony polskiego świata PC.

Pozdrawiam wszystkich i w cholerę z tym Axel Ringier Springier D*pcyngier.

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś liczy że fachowe materiały z laba trafią na kś to się grubo myli. Kś to tuba marketingowa onetu. Pr3dzej pudelek zacznie publikować fachowe materiały it niż komputer świat. Gdyby chodziło o połączenie brandu, to forum by zostało podpięte pod domenę kś. Fora i społeczności są nie na rękę wydawcy który robi z portalu pudelka.

 

Ppe pod nowym zaczeło być pudelkiem, ostatnio wykasowali w pień całą społeczność i forum. Forum laba pozostawione bez frontu zacznie umierać, ludzie będą zaglądać coraz rzadziej, bez nowych userów ruch lawinowo zacznie spadać a do końca roku będzie martwe i zostanie wyjęta wtyczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ewentualnie polecić jakiś Niemiecki portal podobny do PCLab?
O ithardware.pl i purepc.pl nigdy nie słyszałem, ale czymść PCLaba zastąpić trzeba. Na komputerświat test ekranu jest taki że "ekran wydaje się blady". Zero grafik, żadnych testów. Paragraf o tym że blady.

Smutne. Od lat czytam PCLaba, będzie brakowało.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Stonn napisał:

A może ktoś ewentualnie polecić jakiś Niemiecki portal podobny do PCLab?
O ithardware.pl i purepc.pl nigdy nie słyszałem, ale czymść PCLaba zastąpić trzeba. Na komputerświat test ekranu jest taki że "ekran wydaje się blady". Zero grafik, żadnych testów. Paragraf o tym że blady.

Smutne. Od lat czytam PCLaba, będzie brakowało.

pure odwieczny rywal lola - ale juz nie maja z kim rywailizowac bo jakis niemiec zabil naszego lola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marucins napisał:

Ok przełamałem się - zobaczyłem jak ten cały KŚ teraz wygląda.... Ale wy tak na serio. Toż tego się przeglądać nie da a co dopiero zapoznać z treścią.

Popelina a nie zmiana na lepsze!

Naszprycowane wielkimi obrazkami - co ja Onet przyszedłem czytać czy parówkowe WP?
Klikasz na treść a tam ZONK w postaci "CZYTAJ DALEJ" i kolejny raz klikasz... Już nie mówię o całej otoczce pierdół - pogoda; jakieś pierdoły o polityce (a gdzie tu tematyka PC); horoskopy; duperele... - takie wodotryski ala Widgety z Windows Vista. I na koniec najlepsze "Ładowanie komentarzy..."
Nieeee. To nie jest najlepsze.
Najlepsza jest witryna KŚ bez włączonego filtra reklam. Widzieliście co tam się dzieje?

Dobranoc.

Z tego samego powodu przestałem choćby w ogóle wchodzić na gamezillę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd Nie każdy szprecha po niemiecku ;)

Ja będę siedział tutaj tak długo jak się da, a potem cóż... coś innego się wybierze. Szkoda mi jednak to wszystko zostawiać, a w porównaniu do niektórych jestem tutaj tylko chwilę. Martwi mnie, że fora zmierzają ku wyginięciu, bo to co próbuje je zastąpić (np. grupy fb) jest okropne. 

Edytowane przez Kushira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A co to ma do tematu? Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, że CPK miało powstać w Baranowie, bo PiS się nie lubi z Modlinem. Wiadomo, że to nie są identyczne plany co te sprzed 50 lat. Ale sama koncepcja centralnego portu lotniczego niedaleko połączeń głównych magistrali kolejowych i drogowych nie jest nowa i garściami czerpie z tamtych pomysłów. Nie bez powodu Baranów pojawia się w tych starych opracowaniach, pojawiał się później, przy okazji CPL za czasów Tuska i na koniec przy CPK.
    • Zaplecze już jest budowane.  Nie będzie natomiast tego straszenia i trzymania całych sil tuż pod granicą przez kilka miesięcy, które widzieliśmy w przypadku Ukrainy.   @adashi Ukraina nie przegrała i zapewne nigdy nie przegra, bo się nie podda. Będzie walczyć na froncie jak i partyzancko na terenach okupowanych. Póki co wszystkich zadziwia że trzymają tak dużą cześć swojego terenu pod swoja kontrolą. Ale to już tu omawialiśmy.
    • Tylko właśnie dzięki działaniom Ryanair Modlin ma płynność finansową pozwalającą na kredyt na rozbudowę.
    • ciastolina35   najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem moj soc voltage to okolice 1v, a dokkladniej to 0,981V moze windowsa zreinstalluje? chociaz to chyba nie wina windowsa, od poczatku startu pc sie to dzieje  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...