Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cytując Siarę "No to urwali kurze złota jaja" , zastanawiające jest to że porzuca się taką zananą markę w PL na rzecz takiego "wynalazku" , legenda pewnie głosi że ktoś tam kiedyś zaglądnął , jak napisał kilka postów wyżej Podstavsky po prostu szkoda że upada coś co dla wielu z nas było początkiem pasji i w końcu przeszło na coś "więcej"

Pozdr.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie płakać. Macie darmową platformę ratunkową. boardpc.pl... Z zewnątrz nie dostępne, ale po zarejestrowaniu praktycznie pełna wolność. Aktualizuje się bez odświeżania i giełda jest ok. Ruch tam prawie jak w ulu, no i na telefonie to wygląda ok.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lukaspl21 napisał:

Cytując Siarę "No to urwali kurze złota jaja" , zastanawiające jest to że porzuca się taką zananą markę w PL na rzecz takiego "wynalazku" , legenda pewnie głosi że ktoś tam kiedyś zaglądnął , jak napisał kilka postów wyżej Podstavsky po prostu szkoda że upada coś co dla wielu z nas było początkiem pasji i w końcu przeszło na coś "więcej"

Pozdr.

 

 

Masz na myśli Komputer Świat? Mają większy ruch niż PCLab. Są popularni wśród takich "normalnych ludzi", co po prostu lubią komputery i inszą elektronikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z administracji ( @DhanOS?) powinien zarchiwizować cały serwis. Toć to kulturowa spuścizna branżowego polskiego internetu. 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dupa, niemiecki właściciel zamyka jedyne sensowne miejsce o takiej tematyce...
RIP [*] PCLab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że tak się stało. PCLab.pl to też kawał mojej historii. 

Mam nadzieję, że forum zostanie nieco dłużej, szkoda mi strony i szkoda, że nastąpiło to tak z dnia na dzień. Nie ma zaskoczenia, na to się zanosiło. Szkoda, że nie poczekali do 18 urodzin. 

PCLab.pl zawsze będę dobrze wspominać, od 2005 roku byłem tu stałym bywalcem. Na stronie, na forum nieco mniej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Redakcja Komputer Świata deklaruje kontynuowanie pracy w laboratorium, które do niedawna było również PCLabowym, chcąc utrzymać wysoką jakość artykułów. Jednak z tego co zdążyłem się dowiedzieć, PCLaba zamknięto ze względu na „niezbyt przystępne treści”, a medium mającym uprościć owe treści jest właśnie Komputer Świat.

Moje znajomości donoszą, że część autorów od poważniejszych spraw (tzn. hardware) odeszła razem z zamknięciem PCLaba, a nawet nie wiecie, ja trudno jest znaleźć kogoś kompetentnego do testowania sprzętu.

Także to tyle w temacie testów na KŚ :E

Edytowane przez Kris194
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w szoku z takiego obrotu sprawy, nie myślałem, że dożyję czasów gdzie na głównej stronie PCLaba zobaczę komunikat o zakończeniu działalności pod tą nazwą. Powiem szczerze, że na stronie Komputer Świat chyba nigdy nie przeczytałem żadnego artykułu, za to PCLab to praktycznie codzienność.

Na PCLabie rozpoczęło się moje rozwijanie pasji do komputerów i elektroniki, dzięki testom i świetnemu forum. Wiele udanych interesów dokonałem na forumowej giełdzie. W wielu dyskusjach w komentarzach i forum brałem udział. Wiele wspomnień pozostanie po tym portalu. Pozostawicie po sobie wielką dziurę w świecie technologicznych portali. Inne portale skorzystają, ale uważam, że na pewno nie skorzysta Komputer Świat, który jest tyle lat na rynku i nigdy nie dorównał PCLabowi i nawet nie uważałem go za jakąkolwiek konkurencję, więc nawet nie spodziewam się jakiejkolwiek poprawy w jakości w tej materii.

No cóż, przychodzi pożegnać mi się z wami, byliście świetni, wielu tutaj było dobrymi mentorami. Życzę żebyśmy się spotkali w innych miejscach w Internecie. Trzymajcie się i powodzenia.

  • Like 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ten 2020 to faktycznie jakiś do (_!_). Konto tutaj założyłem po upadku pc.com.pl, zmamiony przez Piłę możliwościami zapamiętania w profilu konfiguracji bloczków na stronie głównej (;)). Na forum udzielałem się sporadycznie głównie od momentu, kiedy komentarze z głównej zostały scalone z forum i się okazało, że mam kilka postów na liczniku :szczerbaty: Ale czytuję je cały czas praktycznie codziennie.

No cóż, na razie sobie tu zostanę i dalej będę lurkował ;) Ale to dziwne uczucie, jak taki kawał historii zostaje spuszczony w kiblu na rzecz komputerowego Bravo.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MRx21 napisał:

Przestańcie płakać. Macie darmową platformę ratunkową. boardpc.pl... Z zewnątrz nie dostępne, ale po zarejestrowaniu praktycznie pełna wolność. Aktualizuje się bez odświeżania i giełda jest ok. Ruch tam prawie jak w ulu, no i na telefonie to wygląda ok.

Zajrzałem tam. Totalnie mi to nie pasuje. Brak grup, wszystko wrzucone do jednego wora. W wątkach o zestawach polecane do gier są i7 9700k... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie spodziewałem.

Wprawdzie już tu zbytnio się nie wypowiadam, ale zaglądam regularnie. I jeszcze ten badziewny wygląd forum...

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KŚ? Nie, dziękuję. Odmeldowuję się po ponad 16 latach z PCLabem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szatkus napisał:

Masz na myśli Komputer Świat? Mają większy ruch niż PCLab. Są popularni wśród takich "normalnych ludzi", co po prostu lubią komputery i inszą elektronikę.

Hmm nie wiem o jakim ruchu mówisz ale z ciekawości zaglądnąłem przed chwilą i było 5 zalogowanych userów , być może jest tam ruch bardziej konkretny bo wiadomo że nie w ilości ale jakości siła ,  ale w życiu nie słyszałem aby ktoś polecał to forum w jakiejś kwestii  "idz poczytaj na forum komputer świat "

Pozdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukaspl21 napisał:

Hmm nie wiem o jakim ruchu mówisz ale z ciekawości zaglądnąłem przed chwilą i było 5 zalogowanych userów , być może jest tam ruch bardziej konkretny bo wiadomo że nie w ilości ale jakości siła ,  ale w życiu nie słyszałem aby ktoś polecał to forum w jakiejś kwestii  "idz poczytaj na forum komputer świat "

Pozdr

Miałem na myśli wejścia na główną. Jakość to wiadomo... mój ojciec kupował Komputer Świat. Jakie tam głupoty pisali :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie mój ojciec też kupował KŚ I PC Format ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Althais napisał:

Zajrzałem tam. Totalnie mi to nie pasuje. Brak grup, wszystko wrzucone do jednego wora. W wątkach o zestawach polecane do gier są i7 9700k... ?

Gadasz od rzeczy. W wątku p67 jest żywa dyskusja na ten temat. Jak chcesz jakieś grupy to pisz. W wątkach o zestawach są polecane rzeczy na bieżąco. Od ryzena po intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KŚ to poziom "zwiększ szybkość swojego peceta z naszą aplikacją do optymalizacji!!!!!". Żałosne, że tak to się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologically-Impaired-Duck-Where-can-

 

MAMY TO! Odkryliśmy prosty trik jak zwiększyć pamięć operacyjną! producenci modułów ram nas nienawidzą! MAMY TO! :E

 

 

 

220222.jpg

PurePC próbujący się powstrzymać od wybuchu śmiechu... oficjalnie płacz i kondolencje dla rodziny pclabowej ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

220222.jpg

PurePC próbujący się powstrzymać od wybuchu śmiechu... oficjalnie płacz i kondolencje dla rodziny pclabowej ;)

Ekipa z PurePC dostała od Onetu prezent na niedawne urodziny :D W sumie nie potrzebowali bo trzymają się naprawdę dobrze, testy hardware i laptopów przyjemnie się czyta, a jest tego do groma. Może ktoś z PClaba tam zakotwiczy, kto wie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż wielka szkoda, jednakże, od pewnego czasu serwis tracił na jakości. Pamiętam jak na zgliszczach pc.com.pl powstał PCLab, przez lata źródło nieocenionej wiedzy dla chłopaka który lubił sobie składać PC-ty. Fakt, że coraz rzadziej tu ostatnio zaglądałem ale  zawsze miałem sentyment do tego serwisu. Niestety, stare, niezależne serwisy upadają i tak już będzie. Tak było z FrazPC, teraz z PCLab.

Trzeba być jednak optymistą, może Paweł P. nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

P.S. Mam jeszcze gdzieś schowaną koszulkę PCLab, chyba ją sobie oprawię :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, strategia firmy, tak tak, na pewno techniczne publikacje będą bardzo poczytne na portalu dla nie mających o technikaliach zielonego pojęcia jakim jest komputerświat.pl. Portal który już dawno został rozmontowany do tego stopnia że z 80% linków przekierowuje na onet, a jak nie masz pejsbuczka to nie masz prawa głosu.

To po prostu kolejny etap waszej rozbiórki i tyle. Parę lat temu wywalili was z biura, teraz zamykają portal. Prawie 18 lat budowania marki i społeczności do piachu. Za rok dostaniecie wypowiedzenia a za dwa nie będzie śladu ani po portalu ani po tym forum. Przykre ale prawdziwe.

Edytowane przez kaczy99
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są skutki, gdy władzę nad czymś przejmuje korpo. Tam liczą się tylko słupki w Excelu.

A ponieważ wszystkie dane statystyczne pokazują, że większość ludzi to jednak głupki (co widać też po wynikach wyborów), żadnemu korpo nie opłaca się utrzymywać portalu dla wąskiej grupy zapaleńców. Bardziej opłaca się tworzyć portal dla mas, tak jak właśnie "Komputer Świat", z poradami na poziomie "aby włączyć komputer, musisz najpierw podłączyć go do prądu".

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak cos jest dla wszystkich to jest dla nikogo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kadajo napisał:

Bo jak cos jest dla wszystkich to jest dla nikogo.

Przejrzałem ten Komputer Świat....to taki technologiczny Pudelek. Same omówienia, zero zgłębiania się w technikalia, najpewniej aby ich statystyczny odbiorca nie poczuł się zagubiony u urażony brakiem swojej wiedzy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, komputer świata już nie ma, to tylko pusta strona z odnośnikami do onetu.
W sumie to taki paradoks, gdyby jednak lab wygrał to spotkał by go ten sam los, czyli technicznie rzecz biorąc zgon, została by jedynie strona główna pełniąca funkcję drogowskazu, z drugiej strony, nawet taki śmietnik mógł by zapewnić znacznie pewniejszy byt dla forum.

Cóż fajnie było by wiedzieć, co można zrobić żeby przedłużyć życie tego bytu, newsy i testy można przeglądać gdzie indziej, najważniejsza jest dyskusja, zajawka i ludzie którzy się tutaj przez lata nazbierali. ?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...