Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer Świat to miał sens 10-15 lat temu w czasach powolnego lub wręcz ograniczonego do szkół, czy pracy internetu.
A dzisiaj? To taki sam poziom jak gazetki pokroju Bravo czy Tina - o ile te istnieją dalej.
KS nawet w czasach swojej świetności nie reprezentował sobą jakiegoś rewelacyjnego poziomu, jego grupa docelowa to nie były osoby, które zaczytywały się w Enter czy Chip.

Ale mimo wszystko dobrze, że coś takiego było - z ich płytek te naście lat temu poznałem sporo dobrego softu, część z niego jak np: XnView czy IrfanView używam do dziś, bo są nadal aktualizowane.
PCLab podobnie jak inne portale dał dupy z jedną, ważną kwestią - otóż nie zrobił anglojęzycznej strony, gdzie byłyby przetłumaczone chociaż artykuły (albo dobrze zredagowane newsy).
Mam tutaj na myśli coś na wzór tego co zrobiło i prowadzi GryOnline - nie wiem jak tam z ruchem na anglojęzycznej odsłonie, ale gdyby lab zrobił coś takiego 10 lat temu (jak to robi Notebookcheck) myślę, że sprawa potoczyłaby się inaczej, a portal zaistniałby dla szerszego grona.

Po dziś dzień zachodzę w głowę dlaczego było tak trudno przygotować tabelki z angielskimi nazwami i zatrudnić na pełen etat ze dwóch tłumaczy i kogoś od korekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak jeszcze ten drogowskaz przynajmniej prowadził do celu...

Na dzisiaj strona komputerswiat.pl jest drogowskazem, który prowadzi do kolejnego znaku z logiem onetu, na którym jest symbol zawróć do komputerswiat.pl :hmm:

Ja rozumiem, ze treści jakie są na tamtym portalu mogą mieć swoją grupę docelową, ale nie rozumiem jak można na co dzień korzystać z witryny, w której linki działają tak jak działają (czyli prowadzą do innych linków prowadzących do innych linków).

technologie-serwisykwiecien2020.png

Brak słów...

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet PPC nie ma w tym zestawieniu? Słabo to wygląda, poziom merytoryczny w internecie leci na pysk, bo ja osobiście sobie nie wyobrażam, aby moim źródłem informacji było coś pokroju KŚ, to się po prostu nie godzi. :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka a nie inna statystyka może też wynikać z faktu, że na portale takie jak PPC i PCLab trafiają w dużej mierze użytkownicy potrafiący korzystać a adblocków, a co za tym idzie blokujący skrypty śledzące i niewidzialni dla statystyki.

Edytowane przez wahoo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jest w tym sporo racji, dopiero teraz zauważyłem że to sprawozdanie statystyczne pochodzi od Gemiusa który jako pierwszy jest pacyfikowany przez wszelkie skrypty blokujące :)
Nie zmienia to faktu że statystycznie i tak najwięcej padlin jest na szczycie, jedynie dość merytoryczna elektroda się broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z PPC

Redakcja Komputer Świata deklaruje kontynuowanie pracy w laboratorium, które do niedawna było również PCLabowym, chcąc utrzymać wysoką jakość artykułów. Jednak z tego co zdążyłem się dowiedzieć, PCLaba zamknięto ze względu na „niezbyt przystępne treści”, a medium mającym uprościć owe treści jest właśnie Komputer Świat. Trudno zatem oczekiwać, że zachowana zostanie formuła dotychczasowych publikacji, ale bądźmy dobrej myśli

Hahahaha. no tak. zbyt trudne treści dla kowalskiego. lepiej zrobić porównanie samsunga galaxy milion z ajfonem milion. w zakłądce "wiem więcej" mieliście sporo naprawdę fajnych artykułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co będzie dalej? bo ktoś na tym zarobił a my straciliśmy. Tak przejrzyście i prawdziwie było....ale nie amatorsko.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Putout napisał:

Cytat z PPC

 

 

Hahahaha. no tak. zbyt trudne treści dla kowalskiego. lepiej zrobić porównanie samsunga galaxy milion z ajfonem milion. w zakłądce "wiem więcej" mieliście sporo naprawdę fajnych artykułów.

To bajki dla małych dzieci, część osób od nas już dostało wylotkę, więc jaka wysoka jakość artykułów. Co będą porównywać dwa smarty pod względem ilości mpix w aparacie?

Nasza strona była jaka była, ale poziom techniczny i merytoryczny publikacji Mateusza był niezastąpiony. Dla samych takich wisienek warto było wejść, bo wiadomo było że warto przeczytać od deski do deski.

  

8 minut temu, ciastolina35 napisał:

I co będzie dalej? bo ktoś na tym zarobił a my straciliśmy. Tak przejrzyście i prawdziwie było....ale nie amatorsko.


Forum działa, portalu nie będzie, tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wahoo napisał:

Żeby tak jeszcze ten drogowskaz przynajmniej prowadził do celu...

Na dzisiaj strona komputerswiat.pl jest drogowskazem, który prowadzi do kolejnego znaku z logiem onetu, na którym jest symbol zawróć do komputerswiat.pl :hmm:

Ja rozumiem, ze treści jakie są na tamtym portalu mogą mieć swoją grupę docelową, ale nie rozumiem jak można na co dzień korzystać z witryny, w której linki działają tak jak działają (czyli prowadzą do innych linków prowadzących do innych linków).

technologie-serwisykwiecien2020.png

Brak słów...

Żaden z tych serwisów nie jest specjalistyczny, wszystkie są bardzo ogólnikowe. Jeszcze brakuje android.com.pl, gdzie nawet o grach na PC piszą :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ciastolina35 napisał:

I co będzie dalej? bo ktoś na tym zarobił a my straciliśmy. Tak przejrzyście i prawdziwie było....ale nie amatorsko.

To już jest koniec

 

Szkoda, że w taki sposób uśmiercono pclab, forum nie będzie trwać bez końca z martwym logiem i nazwą pclab.

 

 

 

Edytowane przez Doamdor
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne o take zmiany nic nie robiłem.

Nie napiszę nic odkrywczego stwierdzając, że portalu mi poza dozą sentymentu nie żal. Testy raczej za granicą, również na YT, a newsy generalnie Twitter i Reddit. Także od bardzo dawna główna służyła bardziej jako miejsce do okazjonalnego spamu niż rzeczywiste źródło informacji.

Na forum, a konkretnie na ludziach tutaj mi zależy. Patrząc jaki defetyzm (nie bez podstaw) już się szerzy obawiam się, że do końca roku się rozsypie nie tyle z ręki możnowładców co użytkowników.

Ja dopóki rzeczywiście nie zacznie się rozpadać przeprowadzki nie planuję.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mogliście przekonać prezesa Onetu, że jednak lepiej KS przenieść do PClaba? :E 

Bo nie rozumiem trochę logiki - odświeżenie strony głównej, odświeżenie forum dla nastolatków z KS (lajki, "reputacja użytkownika" dla zbierania srogich minusów itd.), tyle pracy żeby połowa osób czytających PC i druga połowa z forum wam odeszła? Gdzie tu sens?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę o doinstalowanie IPB Classic. Nie jestem w stanie przeglądać PCLaba na innym skinie :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wahoo napisał:

Żeby tak jeszcze ten drogowskaz przynajmniej prowadził do celu...

Na dzisiaj strona komputerswiat.pl jest drogowskazem, który prowadzi do kolejnego znaku z logiem onetu, na którym jest symbol zawróć do komputerswiat.pl :hmm:

Ja rozumiem, ze treści jakie są na tamtym portalu mogą mieć swoją grupę docelową, ale nie rozumiem jak można na co dzień korzystać z witryny, w której linki działają tak jak działają (czyli prowadzą do innych linków prowadzących do innych linków).

technologie-serwisykwiecien2020.png

Brak słów...

Masakra jakaś, same śmieciowe strony z takimi zasięgami, na które w ogóle nie zaglądam. To są praktycznie agregatory reklam. Benchmark to już też w zasadzie same ogólniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DisconnecT napisał:

Ludzie, komputer świata już nie ma, to tylko pusta strona z odnośnikami do onetu.
W sumie to taki paradoks, gdyby jednak lab wygrał to spotkał by go ten sam los, czyli technicznie rzecz biorąc zgon, została by jedynie strona główna pełniąca funkcję drogowskazu, z drugiej strony, nawet taki śmietnik mógł by zapewnić znacznie pewniejszy byt dla forum.

Cóż fajnie było by wiedzieć, co można zrobić żeby przedłużyć życie tego bytu, newsy i testy można przeglądać gdzie indziej, najważniejsza jest dyskusja, zajawka i ludzie którzy się tutaj przez lata nazbierali. ?

Disco ma sporo racji z tym Komputer Światem.

Nawet czasopismo się zmieniło, tak samo jak i PCLab. Dobrze wiem jak to kiedyś wyglądało i jak wygląda teraz. Nawet porównując jakość papieru...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 10:03, chartkor napisał:

Z całą pewnością ma to głęboko w nosie. Jakby mu zależało to by nie sprzedał portalu. Z całym szacunkiem do Niego, nic w tym złego że sprzedał, jego, zrobił co chciał. 
Jak zwykle gdybasz i drążysz tematy o których masz mało pojęcia albo o których nie ma sensu rozmawiać. 

Piła nie ma tego w nosie.

 

Tutaj jest dobry wywiad z Piłą.

 

n12G6N.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi reklamami to bym sie poklocil. Byly mocno inwazyjne. Pamietam, ze byly dyskusje z Pila w tej sprawie na forum.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wahoo napisał:

Żeby tak jeszcze ten drogowskaz przynajmniej prowadził do celu...

Na dzisiaj strona komputerswiat.pl jest drogowskazem, który prowadzi do kolejnego znaku z logiem onetu, na którym jest symbol zawróć do komputerswiat.pl :hmm:

Ja rozumiem, ze treści jakie są na tamtym portalu mogą mieć swoją grupę docelową, ale nie rozumiem jak można na co dzień korzystać z witryny, w której linki działają tak jak działają (czyli prowadzą do innych linków prowadzących do innych linków).

Brak słów...

Prości ludzie, proste potrzeby. Takich najłatwiej manipulować i wykorzystywać, a to właśnie oni stanowią większość naszego społeczeństwa. Wszystko co masowe jest zwykle niskiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wywiadzie Piła napisał, że realnie go już rynek pc nie interesuje,a  portal  sprzedał, bo potrzebował kasy na dokończenie domu...
  Jak sie sprzedać, to chociaż za miliony...

Realnie forum od zawsze właścielom zwisało bo nie było z tego $$.
Portal raz lepej(np. kadencja focusa i spólki) raz gorzej.


Osobicie tęsknię najbardziej za starym forum tweaka.
Zanim sie zaczeło pisać cokolwiek np w dziale chłodzenia cieczą, to kilka tygodni czytałem dział, żeby postem nie zrobić  z siebie idioty.

Pclab był wtedy raczej wyszydzany i mejscem do bezkarnego trolowania, z czasem konkurencja się wykruszała i jak nie ma co się lubi to się lubi pclaba ;-)

Realnie poza niektórymi testami na pure nie ma o kompach czego poczytać po polsku. 
Zostaje youube i zachodnie portale i fora (tutaj tez raczej wszystko idzie w podbną stronę ale o wiele wolniej).
Monetyzacja rządzi internetem i lepiej się zarabia pokazując dupe i bluzgi niż pisać coś z sensem.

Edytowane przez Tomcat
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Tomcat napisał:

W tym wywiadzie Piła napisał, że realnie go już rynek pc nie interesuje,a  portal  sprzedał, bo potrzebował kasy na dokończenie domu...
  Jak sie sprzedać, to chociaż za miliony...

Realnie forum od zawsze właścielom zwisało bo nie było z tego $$.
Portal raz lepej(np. kadencja focusa i spólki) raz gorzej.


Osobicie tęsknię najbardziej za starym forum tweaka.
Zanim sie zaczeło pisać cokolwiek np w dziale chłodzenia cieczą, to kilka tygodni czytałem dział, żeby postem nie zrobić  z siebie idioty.

Pclab był wtedy raczej wyszydzany i mejscem do bezkarnego trolowania, z czasem konkurencja się wykruszała i jak nie ma co się lubi to się lubi pclaba ;-)

Realnie poza niektórymi testami na pure nie ma o kompach czego poczytać po polsku. 
Zostaje youube i zachodnie portale i fora (tutaj tez raczej wszystko idzie w podbną stronę ale o wiele wolniej).
Monetyzacja rządzi internetem i lepiej się zarabia pokazując dupe i bluzgi niż pisać coś z sensem.

Tez za forum Tweaka tesknie. Najlepsze forum ever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, marx2 napisał:

Jesli forum przetrwa to mi wystarczy. Jak forum zostanie zamkniete, to pojde tam gdzie uzytkownicy forum. Pytanie tylko, gdzie?

Forum zostaje, zatem nigdzie nie odchodź, zostań z nami :)

22 godziny temu, Namonaki napisał:

nie wspomnę o tym że do dzisiaj nie wiem kto jest administratorem moich danych osobowych ...

Administratorem Twoich danych osobowych Użytkownika jest Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. 

Pozdrawiam :)

19 godzin temu, ciastolina35 napisał:

Forum zmieni nazwę i zostanie przeniesione? 

Nie zmieni nazwy i nie zostanie przeniesione. :) 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Rav-X napisał:

Witam.

Jestem w szoku z takiego obrotu sprawy, nie myślałem, że dożyję czasów gdzie na głównej stronie PCLaba zobaczę komunikat o zakończeniu działalności pod tą nazwą. Powiem szczerze, że na stronie Komputer Świat chyba nigdy nie przeczytałem żadnego artykułu, za to PCLab to praktycznie codzienność.

Na PCLabie rozpoczęło się moje rozwijanie pasji do komputerów i elektroniki, dzięki testom i świetnemu forum. Wiele udanych interesów dokonałem na forumowej giełdzie. W wielu dyskusjach w komentarzach i forum brałem udział. Wiele wspomnień pozostanie po tym portalu. Pozostawicie po sobie wielką dziurę w świecie technologicznych portali. Inne portale skorzystają, ale uważam, że na pewno nie skorzysta Komputer Świat, który jest tyle lat na rynku i nigdy nie dorównał PCLabowi i nawet nie uważałem go za jakąkolwiek konkurencję, więc nawet nie spodziewam się jakiejkolwiek poprawy w jakości w tej materii.

No cóż, przychodzi pożegnać mi się z wami, byliście świetni, wielu tutaj było dobrymi mentorami. Życzę żebyśmy się spotkali w innych miejscach w Internecie. Trzymajcie się i powodzenia.

Dziękuję za te miłe słowa. Dziękuje w imieniu swoim, ale i Piły i starej ekipy, która tworzyła serwis. To kawał naszej historii, wielkiej pasji, ogromnej przyjemności z tworzenia dla Was czego wyjątkowego. Ciężka praca i wielka przygoda, fascynująca zabawa i nauka. Spotkania, zloty, wypady rowerowe, czas spędzony na dyskusjach w komentarzach czy forum... O tym się nie da zapomnieć i często wracamy do tych wspomnień.

14 godzin temu, Zalek napisał:

Cóż wielka szkoda, jednakże, od pewnego czasu serwis tracił na jakości. Pamiętam jak na zgliszczach pc.com.pl powstał PCLab, przez lata źródło nieocenionej wiedzy dla chłopaka który lubił sobie składać PC-ty. Fakt, że coraz rzadziej tu ostatnio zaglądałem ale  zawsze miałem sentyment do tego serwisu. Niestety, stare, niezależne serwisy upadają i tak już będzie. Tak było z FrazPC, teraz z PCLab.

Trzeba być jednak optymistą, może Paweł P. nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

P.S. Mam jeszcze gdzieś schowaną koszulkę PCLab, chyba ją sobie oprawię :-)

Paweł rozwija https://itbiznes.pl/ próbuje też swoich sił w telewizji biznes24, gdzie ma swój własny program, czyli wciąż działa w branży technologicznej :)

Co do koszulek... mamy ich jeszcze cały karton :D Jakoś na nie w ostatnim czasie wpadłam szukając czegoś w piwnicy. Przeleżały jak nic z 10 lat :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .winter. napisał:

No z tymi reklamami to bym sie poklocil. Byly mocno inwazyjne. Pamietam, ze byly dyskusje z Pila w tej sprawie na forum.

Ja dostałem bana na Labie, za samo tylko wymienienie nazw dodatków adblocka i noscripta. Zażądałem wtedy usunięcia konta.
Mniejsza z tym - było - minęło - jak widać nie wystarczy walić reklamą po gałach, żeby zarabiać - tym bardziej, że ma się do czynienia z ludźmi świadomymi możliwości walki z nachalnością.

W każdym bądź razie znalazłem sposób - upierdliwy, ale skuteczny - pomijania przekierowań z KŚ na onet - trzeba otwierać link w nowym oknie w trybie prywatnym - taka sztuka dla sztuki, bo za bardzo nie ma tam co czytać, ale dla samej satysfakcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny serwis OUT.

Jakby nie mówić. Trochę lat minęło.

Na forum zawitałem troszkę później, bo w 05.01.06 - w sumie chyba miałem jakieś pytanko PW do użytkownika posiadającego określony sprzęt. Miło pamiętam sprzedaż różnych komponentów PC, nigdy nie musiałem długo czekać na odpowiedź.

Za to portal czytałem od bardzo dawna. Kilka warnów oberwało się, za komentarze pod wpisem. Zagotowało krew Focusowi :)... ale między tą zabawą również można było zaczerpnąć sporo ciekawych informacji.

PS. Widocznie nowi włodarze wiedzą lepiej...

https://i.postimg.cc/2SNtKm6t/chrome-2020-06-30-12-55-08.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gosia napisał:

Forum zostaje, zatem nigdzie nie odchodź, zostań z nami :)

Nie zmieni nazwy i nie zostanie przeniesione. :) 

Oby tak było :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...