Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No coż przestawilem sie na purepc po zmianie layoutu pclaba, pozdrawiam smietnikowcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, .winter. napisał:

No z tymi reklamami to bym sie poklocil. Byly mocno inwazyjne. Pamietam, ze byly dyskusje z Pila w tej sprawie na forum.

Bo były inwazyjne, był taki czas że bałem się wejść na główną z telefonu, taki był spam reklam, dopiero jak adblocka odpaliłem to możliwe było przeczytanie czegokolwiek.

Cóż określenie natarczywości reklam, to bardzo mocno pojęcie względne, nie chodzi tylko o ich ilość, czy wielkość, ale umiejscowienie w szablonie, po zamianie głównej reklamy w mojej ocenie praktycznie były rzucane w losowe miejsca.
Stara strona znacznie lepiej była do tego przystosowana, nawet tło mogło pełnić funkcje reklamy i przy tym wyglądało to bardzo dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutno tak będzie teraz trochę, bo jednak pustki po głównej laba tak naprawdę nic do końca nie wypełni.

Pocieszam się, że chociaż forum zostało, ale i ono powisi parę lat i też zniknie.

W dzisiejszych czasach to w ogóle wszyscy siedzą na grupach facebookowych itp. Czasy for dyskusyjnych, stron dla entuzjastów, grup dyskusyjnych, czy IRCa - to już dawno przeminęło.

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie padła informacja że na forum jest plan i pomysł, celem jego zagospodarowania, więc myślę że nie będzie źle. Portal zdychał, to też go skasowali, ale forum nadal się trzyma solidnie i jest największym w kraju, jego zamknięcie raczej nie wchodzi w grę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Nic nie muszą pisać. Generalnie to tak naprawdę nic nie "muszą". Mogli zamknąć forum kompletnie, nie tylko portal, ale zdecydowano się kupić lickę na czwórkę i poświęcić czas na konwersję idącą jak po grudzie, ale idącą. Nie musieli. Jeśli forum będzie się monetyzowało samo, utrzyma się jako samodzielny byt. Chyba że wszyscy zrobią rage quit :).

Weź mi nic nawet nie mów, od wczoraj zaczęła się jakaś fala płaczu, też jestem zdania że skoro ktoś zainwestował w nową licencję, a także ciężką i długą migrację środki, to raczej robi to w jakimś celu.
Portal to zupełnie całkowita odrębność inne koszty i wymagana obsługa celem utrzymania treści, forum zaś istnieje dzięki ludziom, przez co wkład finansowy jest znacznie mniejszy.

Jestem zdania że to jeszcze nie koniec i ten byt ma szanse pożyć jeszcze lata, kwestia tylko ludzi, jeżeli wszyscy zaczną się gdzieś rozchodzić, to prędzej czy później statystyki zrobią swoje i stanie się nieuniknione. :)

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Weź mi nic nawet nie mów, od wczoraj zaczęła się jakaś fala płaczu, też jestem zdania że skoro ktoś zainwestował w nową licencję, a także ciężką i długą migrację środki, to raczej robi to w jakimś celu.

szok, histeria i panika.

gdyby nie "krach" z dnia na dzień to nie było by takiego szoku i paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLabu już nie ma, ale CDAction cały czas jest, 24 lata na rynku. :Dostatni nr. już mam. :D:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Nic nie muszą pisać. Generalnie to tak naprawdę nic nie "muszą". Mogli zamknąć forum kompletnie, nie tylko portal, ale zdecydowano się kupić lickę na czwórkę i poświęcić czas na konwersję idącą jak po grudzie, ale idącą. Nie musieli. Jeśli forum będzie się monetyzowało samo, utrzyma się jako samodzielny byt. Chyba że wszyscy zrobią rage quit :).

Dokładnie. Tak, można było i forum zamknąć jednym cięciem. Ale to forum to wciąż bardzo silna społeczność, to jest Wasze forum, to Wasze miejsce, szkoda by była jeszcze większa, gdyby zniknęło. I udało się. Forum ocalało.

A aktualizacja to był jeden wielki koszmar, kolejne podejście do jego upgradu, miesiąc przygotowań, a w ostatni weekend @mseweryn i @DhanOS pracowali non stop bez snu ponad 40 godzin walcząc by o 9 rano w TEN poniedziałek, kiedy kończy działalność PCLab forum dostało nowe życie, nowy silnik, nieaktualizowany przez ostatnie lata. Liczba problemów była przytłaczająca, ja nabawiłam się kolejnych siwych włosów, ale mamy to! Udało się i z czasem będzie tylko lepiej. :)   

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak.
Kupę czasu człowiek spędził czytając aktualności i artykuły (np. recenzje na żywo, ktoś to jeszcze robi?). Pierwsze kontakt z internetową prasą o PC liznąłem na pc.com.pl kiedy już się kończył i jeszcze jakiejś stronie, której już nie pamiętam (nie wiem nawet czy jeszcze żyje, czy dawno padła, może w jakichś odmętach bookmarków jeszcze siedzi). PCLab tak na prawdę ukształtował mnie w jakiś sposób, był pierwszym miejscem, na które zaglądałem w poszukiwaniu informacji ze świata komputerów.

Smutno mi, że nie jest mi smutno, że to już koniec portalu. Na pewno będzie czegoś brakować ale niestety zamknięcie serwisu jest mi obojętne.
Bywało lepiej lub gorzej ale tak na prawdę rozstanie zaczęło się po zmianie strony głównej, źle się przeglądało więc się nie chciało wchodzić, do tego jakaś forma bojkotu, bo jak zwykle zrobione na hura i zostawione. Także dla mnie lądowanie dosyć miękkie, bez histerii i dramy ;)

Sentyment na pewno, bo to było dobrych kilkanaście lat ale puki forum żyje, to Lab nie umarł :banan:

Edytowane przez Bono[UG]
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

CDA to nie było to samo po odejściu Smugglera i Mr Jedi. Do tego jeszcze Secret Service, Top Secret (legendarni Naczelny, Dżemik i Kopalny), Kawaii... a z branżówek Gambler, Enter, Chip... z portali mocno odbiły się tu Fraz, e-giełda...

@Gosia Zawsze czułem się tu Gosiu jako gość, który od czasu do czasu przychodzi coś pomóc i zmoderować jak ma czas. To jest ich forum, tj. użytkowników. Niestety ze wszystkimi tego konsekwencjami (rejtanowanie, narzekanie, marudzenie "bo nowe" itd.). Jeśli tutejsza administracja będzie wprowadzać zmiany z głową i na zasadzie uwzględniania woli kolektywu, to nie powinno być źle. Przede wszystkim dać/zrobić ciemne skiny i skonfigurować reputki, bo to są chyba problemy wręcz egzystencjalne w tej chwili :D.

A potem zobaczymy. Forum musi pożyć trochę swoim życiem, muszą się poprzyzwyczajać, docenić, za parę miesięcy będzie można ocenić skalę zmian. 

Przed nami duże zadanie w postaci migracji treści z PCL na KS, ale o forum też zadbamy. Sukcesywnie będziemy zerkać na wishlist i dorzucać kolejne funkcjonalności :)

Bożzzzz ja dziś od rana na forum... jak za dawnych lat. ??

Może jeszcze @pila wywołam...

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CarnAge napisał:

Strasznie mi smutno z tego powodu

:przytula:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CarnAge napisał:

Strasznie mi smutno z tego powodu

Łap śłitaśnego pieska na poprawę humoru (zobacz sobie też inne filmy na kanale).

Najlepsze jest imię psiaka... CUMLORD :rotfl:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Namonaki napisał:

szok, histeria i panika.

gdyby nie "krach" z dnia na dzień to nie było by takiego szoku i paniki

Dokładnie, nie było nigdzie szerszej wiadomości że PClab kończy działalność. Ja np o niczym nie wiedziałem, wchodzę sobie w Poniedziałek na główną  patrzę  i myślę WTF? ? Tak jakby to była decyzja natychmiastowa. Ale nie dziwię się korpo tak działają. Jak kilka lat temu Agora  przejęła w Krakowie lokalne radio to osoby pracujące w tej rozgłośni o niczym nie wiedziały ze kolejny dzień po przejęciu to będzie ostatni dzień ich pracy. Prezenterzy normalnie przyszli prowadzić swoje audycje, dziennikarze przygotowywać serwisy informacyjne, az tu nagle przyjechał przedstawiciel Agory z Warszawy już z przygotowanymi wymówieniami z pracy i o o godzinie 11:45  powiedział: Macie 15 minut na pożegnanie się ze słuchaczami gdyż punktualnie o 12:00 na waszą częstotliwość wchodzi sieciowe radio z Warszawy.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem niezłe szoki, 15 lat na Labie, pojechałem na weekend nad jezioro, przeważnie zaglądam na forum  na telefonie, ale akurat nie zaglądałem wcale. Wracam, odpalam PCta, nie mogę się zalogować na forum, co mi się nigdy nie zdarzyło, odpalam neta, wszystkie serwisy piszą, że Lab zakończył działalność. Smutek, po tylu latach, bez żadnej informacji, tak z dnia na dzień, i przez pierwsze kilka minut, gdy nie mogłem się zalogować myślałem, że forum też nie żyje, a najbardziej tego bym żałował, od testów i artykułów od dawna były lepsze serwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85 Ale to nie chodzi o nowe forum, tylko o zamknięcie portalu, od strony czytelnika wszystko stało się z minuty na minutę.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do decydentów:

Wy żałośni szmaciarze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85 :brow: Zaglądało sporo osób, tylko mało kto chciał zostawiać komentarz, skoro głównie ludzie się bili o producentów CPU czy GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy się dzieją, wczoraj miałem 13245 postów a dzisiaj 12834 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pentium D To kara za te lajki z kosmosu 8:E

Większość straciła po 200-300 postów i nikt na razie nie wyjaśnił w czym problem, ale ostrzegano że liczniki mogą przekłamywać przez najbliższe dni.

Edytowane przez DisconnecT
:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium prowadzi w rankingu aktywności. Trzeba nadgonić, biorę wolne :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę marudził. 
Plus tego zamieszania jest taki, że pojawiło się parę "starych twarzy" - taki powiew starego Laba. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pentium D U mnie znikło ok.40 postów,szczerze mi to lata luźnym kalafiorem.

3 godziny temu, blubaju napisał:

Dokładnie, nie było nigdzie szerszej wiadomości że PClab kończy działalność. Ja np o niczym nie wiedziałem, wchodzę sobie w Poniedziałek na główną  patrzę  i myślę WTF? ? Tak jakby to była decyzja natychmiastowa. Ale nie dziwię się korpo tak działają. Jak kilka lat temu Agora  przejęła w Krakowie lokalne radio to osoby pracujące w tej rozgłośni o niczym nie wiedziały ze kolejny dzień po przejęciu to będzie ostatni dzień ich pracy. Prezenterzy normalnie przyszli prowadzić swoje audycje, dziennikarze przygotowywać serwisy informacyjne, az tu nagle przyjechał przedstawiciel Agory z Warszawy już z przygotowanymi wymówieniami z pracy i o o godzinie 11:45  powiedział: Macie 15 minut na pożegnanie się ze słuchaczami gdyż punktualnie o 12:00 na waszą częstotliwość wchodzi sieciowe radio z Warszawy.

Pada takie pytanie: Jak tu nie pić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ostatniej ostoi internetu z lat młodości do której wracałem co jakiś czas sentymentalnie.

Mimo wszystko, powodzenia dla zespołu na nowej drodze.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...