Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, .winter. napisał:

No z tymi reklamami to bym sie poklocil. Byly mocno inwazyjne. Pamietam, ze byly dyskusje z Pila w tej sprawie na forum.

Ta, pamiętam jak Piła wyzywał użytkowników forum od pasożytów. Od tamtej pory nieustannie blokuje wszystkie reklamy i na PCLab i na forum PCLab. :P

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ShadowMan napisał:

Ta, pamiętam jak Piła wyzywał użytkowników forum od pasożytów. Od tamtej pory nieustannie blokuje wszystkie reklamy i na PCLab i na forum PCLab. :P

"Pasozytow" nie pamietam, moze mnie cos minelo, bo nie zagladalem na forum kilka lat miedzy 2007 a 2011 rokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie pamiętam dokładnie w którym to roku było, ale to chyba było już po przejęciu PCLaba przez Onet, jak Piła był "rednaczem". Pewnie jakby pogrzebał w starych tematach, to by się to jeszcze znalazło. Niezła krytyka się wtedy na niego wylała. Użytkownicy forum jechali po nim jak po burej suce.  ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem mnie uprzedzcie, wezme popcorn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, DisconnecT napisał:

@Pentium D To kara za te lajki z kosmosu 8:E

Większość straciła po 200-300 postów i nikt na razie nie wyjaśnił w czym problem, ale ostrzegano że liczniki mogą przekłamywać przez najbliższe dni.

Posty to mały pikuś jak ktoś ma przynajmniej kilka tysięcy postów na koncie. Niektórych może bardziej martwić utrata reputacji w postaci podziękowań w formie komentarzy na swoim profilu. Np. @filutka78 miała takich komentarzy kilkanaście stron na swoim profilu i pytanie czy taki reset reputacji nie zniechęci jej do dalszej pomocy na forum ?.

Największy plus tego "odświeżenia forum" to wyświetlanie większej ilości swoich tematów w profilu. Ja np. mam dostęp do swoich tematów już od 2013r. To chyba będą wszystkie moje tematy na forum.

Jak się zalogowałem pierwszy raz po tej zmianie szaty na forum to myślałem że jestem na forumpc.pl, prawie identyczny wygląd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dramat... Tak właśnie wygląda współczesny świat, przychodzą jakieś gówniarze w garniturach finansowane z zagranicy i za ciężką walizkę pieniędzy kupują prawa do czegoś co przez lata było budowane tytanicznym wręcz wysiłkiem. Czy wszystko musi być dziś robione dla maksymalizacji zysków?

To miejsce - tak serwis PClab jak i jego forum było wiodące pod względem obytych technicznie ludzi. Artykuły na portalu (choćby o CPU czy GPU) to miód na oczy pasjonatów. Jak można było to tak zbezcześcić?! KomputerSwiat to przecież nie ta liga, to gimnazjum (a najdalej liceum) w wykształceniu technicznym. Tu mieliśmy normalnie studia z budowy układów scalonych, analizę co i jak wpływa na wydajność i dlaczego wpływa. To są portale dla różnego odbiorcy, dlaczego zabieracie nam Czytelnikom wybór?

Dziękuję Redaktorom PClab (tak obecnym, jak i byłym) za nauczenie mnie tak wielu rzeczy. Cieszę się że czytałem ten Portal już kilka lat temu.

Nie lubię korporacji, ale Ringier Axel Springer to sobie u mnie już przej*bał do końca życia... 

127.0.0.1 onet.pl

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, toska78 napisał:

Niektórych może bardziej martwić utrata reputacji w postaci podziękowań w formie komentarzy na swoim profilu.

Zostawiam ci serduszko na pocieszenie ;)

15 godzin temu, DisconnecT napisał:

Większość straciła po 200-300 postów i nikt na razie nie wyjaśnił w czym problem, ale ostrzegano że liczniki mogą przekłamywać przez najbliższe dni.

Może przeliczenie postów ze śmietnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Morrowind napisał:

To miejsce - tak serwis PClab jak i jego forum było wiodące pod względem obytych technicznie ludzi. Artykuły na portalu (choćby o CPU czy GPU) to miód na oczy pasjonatów....  Tu mieliśmy normalnie studia z budowy układów scalonych, analizę co i jak wpływa na wydajność i dlaczego wpływa.

 

Właśnie dlatego PClab został zamknięty. Były tu tematy "za ciężkie" dla szerszej społeczności. Po prostu większości nie interesują takie głębokie zagadnienia techniczne a co za tym idzie ogólny ruch na PClabie był mniejszy niż na bardziej mainstreamowym KŚ, bo tutaj siedziały praktycznie same technologiczne nerdy, przez co utrzymywanie portalu dla tej garstki jest nieopłacalne dla korporacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda. Chcesz portalu dla entuzjastów to musi on być prowadzony przez entuzjastów i utrzymywany przez entuzjastów. Korpo widzi tylko słupki, jak nie podobaja im się ich wysokość to znaczy że coś przynosi stary i trzeba to zmienić. Technicznie rzecz biorąc taka jakość mogła by i trafić do kś tylko czy oni tego tam chcą? Pclab to tylko nazwa. Jeśli za nią nie stali by odpowiedni ludzie nic by nie znaczyła, jak dziś np. KŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kadajo napisał:

Taka jest prawda. Chcesz portalu dla entuzjastów to musi on być prowadzony przez entuzjastów i utrzymywany przez entuzjastów. Korpo widzi tylko słupki, jak nie podobaja im się ich wysokość to znaczy że coś przynosi stary i trzeba to zmienić. Technicznie rzecz biorąc taka jakość mogła by i trafić do kś tylko czy oni tego tam chcą? Pclab to tylko nazwa. Jeśli za nią nie stali by odpowiedni ludzie nic by nie znaczyła, jak dziś np. KŚ.

Focus cos tutaj naskrobal, ale pracowal tutaj po przejeciu pisi przez Lonet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę jakie są liczby wejść na materiały na KŚ ale na Labie było wyraźnie widać kiedy link był na głównej Onetu.
Nie ma się co dziwić, że odsłony się nie zgadzały skoro portal matka się odciął i nie kierował ruchu tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kadajo napisał:

Taka jest prawda. Chcesz portalu dla entuzjastów to musi on być prowadzony przez entuzjastów i utrzymywany przez entuzjastów. Korpo widzi tylko słupki, jak nie podobaja im się ich wysokość to znaczy że coś przynosi stary i trzeba to zmienić. Technicznie rzecz biorąc taka jakość mogła by i trafić do kś tylko czy oni tego tam chcą? Pclab to tylko nazwa. Jeśli za nią nie stali by odpowiedni ludzie nic by nie znaczyła, jak dziś np. KŚ.

Prawda tylko entuzjastę nastąpiłbym słowem maniak/geek. Entuzjaści często nie grzeszą wiedzą.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja napiszę coś od siebie. Przede wszystkim teraz jest najważniejszy hajs i on ma się zgadzać. W dzisiejszym świecie bardziej opłaca się robić dziadostwo i sprzedawać je w ogromnych ilościach, niż zrobić coś raz a porządnie. Pamiętam, jak miały się zacząć ukazywać artykuły o zasilaczach. Została nawet stworzona "maszynka" do testowania, żeby nie bazować tylko na tym co poda producent na pudełku. I za takie testy skusiłbym się na subskrypcję PcLaba. Tak jak napisał Piła w tym wywiadzie. Tylko ilu jest takich ludzi?
KŚ nigdy nie będzie dobry, bo tam wejdzie ktoś przypadkowo z Onetu, przeczyta dwa artykuły i jemu już wystarczy o komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu opłacałbym abo w zamian za brak reklam, ale pod jednym warunkiem konkretne treści na portalu, artykuły i testy. A tych brakowało na pclabie w ostatnich latach i z roku na rok ich poziom spadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

Prawda tylko entuzjastę nastąpiłbym słowem maniak/geek. Entuzjaści często nie grzeszą wiedzą.

Potwierdzam jako entuzjasta. ? :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, toska78 napisał:

Posty to mały pikuś jak ktoś ma przynajmniej kilka tysięcy postów na koncie. Niektórych może bardziej martwić utrata reputacji w postaci podziękowań w formie komentarzy na swoim profilu. Np. @filutka78 miała takich komentarzy kilkanaście stron na swoim profilu i pytanie czy taki reset reputacji nie zniechęci jej do dalszej pomocy na forum ?.

Największy plus tego "odświeżenia forum" to wyświetlanie większej ilości swoich tematów w profilu. Ja np. mam dostęp do swoich tematów już od 2013r. To chyba będą wszystkie moje tematy na forum.

Jak się zalogowałem pierwszy raz po tej zmianie szaty na forum to myślałem że jestem na forumpc.pl, prawie identyczny wygląd.

Pisałem już w innym temacie, że komentarze te z profilu, nadal są fizycznie dostępne, zmigrowały się jako aktualizacje statusu i w profilu widać tylko swoje własne wpisy.
Nie wiem czy to się da łatwo naprawić, bo nie robiłem nigdy aktualizacji z tak starej wersji IPB do 4.4. ?

PS. Tak można podejrzeć teraz na liście wszystkie swoje napisane posty, włącznie z tymi pierwszymi, to jedna z zalet tego silnika, bo poprzedni pamiętał tylko ostatnie 8 stron.

4 godziny temu, sideband napisał:

Prawda tylko entuzjastę nastąpiłbym słowem maniak/geek. Entuzjaści często nie grzeszą wiedzą.

Czasy się zmieniły, kiedyś entuzjasta cechował się sprytem i wiedzą, oszczędności finansowe w sprzęcie nadrabiał umiejętnościami. Dzisiaj przeciętny ęłtuzjasta i tak kupi wszystko wybinowane z gwarancją osiągów, zatem takie w takiej umiejętności to i małpę da się wyposażyć. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ODIN85 W przeciągu 6 miesięcy  do jednego roku

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

3 do 6 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, toska78 napisał:

Posty to mały pikuś jak ktoś ma przynajmniej kilka tysięcy postów na koncie. Niektórych może bardziej martwić utrata reputacji w postaci podziękowań w formie komentarzy na swoim profilu. Np. @filutka78 miała takich komentarzy kilkanaście stron na swoim profilu i pytanie czy taki reset reputacji nie zniechęci jej do dalszej pomocy na forum ?.

Największy plus tego "odświeżenia forum" to wyświetlanie większej ilości swoich tematów w profilu. Ja np. mam dostęp do swoich tematów już od 2013r. To chyba będą wszystkie moje tematy na forum.

Jak się zalogowałem pierwszy raz po tej zmianie szaty na forum to myślałem że jestem na forumpc.pl, prawie identyczny wygląd.

Dla mnie ty i filutka nie ważne gdzie i kiedy jesteście cudotwòrcami od pomocy w logach. ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda. Choć na PCLab wchodziłem raczej nieczęsto to na KŚ nie wchodzę wcale i to się nie zmieni. W mojej opinii wybór "tej lepszej marki" jest zupełnie chybiony. Jeśli forum przeniesie się również na KŚ to niestety pożegnamy się. Byłaby to wielka szkoda, gdyż forum pclaba to jedno z najlepszych w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, crush napisał:

Potwierdzam jako entuzjasta. ? :E

Koneksji Azazela tez nie masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie się wszyscy przenieśliście, jeśli chodzi o stronę główną? B.pl? PPC.pl? Inne? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ODIN85 napisał:

To kiedy obstawiacie połączenie z forum KŚ?

Pewnie jak im się skończą jakieś umowy reklamowe (np. x-kom zapewne ładnie płaci za dział na górze forum). Nie zdziwię się, jeśli update forum PCLaba był przeprowadzony tylko po to, by było je łatwiej połączyć z KŚ. Mają doświadczenie w takich łączeniach, w końcu forum KŚ Ekspert już zostało wchłonięte przez KŚ lata temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Filip454 napisał:

To gdzie się wszyscy przenieśliście, jeśli chodzi o stronę główną? B.pl? PPC.pl? Inne? :E

Ja czytam i tak zagraniczne serwisy. Nie ma tylu plotek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...