Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, gbur napisał:

Co do pure i ich tekstu o PCLabie- IMO krytyka jest konieczna. Serwis umarł w wyniku takich a nie innych decyzji. Zaprzedanie się dla onetu, zryta na maxa szata graficzna, newsy z d***, mało artykułów. Wielu starych wyjadaczy odeszło dawno temu. Forum działa ... tylko po co? Jak przyciągniecie nowych ludzi bez głównej?! Nikt normalny nie będzie czytał "komputer szajsu".

Ja się z jednej strony ciesze bo wszystkie 0 postowe trolle z głównej zniknęły, zostali tylko ludzie których się jakoś tam zna z nicka chociażby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veguś tradycyjnie. Ciekawe, ile Pjuur wytrzyma, bo wieść gminna niesie, że słabiutko z hajsem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2020 o 14:14, .winter. napisał:

Veguś tradycyjnie. Ciekawe, ile Pjuur wytrzyma, bo wieść gminna niesie, że słabiutko z hajsem :-)

Chyba kogoś strasznie bolą 4 litery i rozsiewa plotki. PurePC z tego co widać ma się całkiem dobrze skoro operują sonometrem klasy I i komorę bezechową za circa 20 000 i mają kamerę termowizyjną za ponad 40 000 :D  Takiego sprzętu nawet PClab w czasach świetności nie miał. 

Do tego artykuły co 1-2 dni, felietony, mini-recenzje, fura newsów i podobno jeszcze rekrutują...  A jak widać duży hajs Onetu jakoś PCalbowi nie posłużył :D Za to reklam zawsze było tu bez liku, tylko chyba ktoś inny doił tę krowę aż wreszcie wysyłał ją do ubojni. 

Może to nie kwestia kasy jako takiej, tylko co potrafisz z nią zrobić i w co zainwestować żeby firmy i czytelnicy do ciebie przyszli? Piotr Gołąb i Mateusz Brzostek odeszli z redakcji, nikt nie chciał iść do KŚ. Ciekawe gdzie się pojawią ci panowie... KŚ jakoś ich kasa nie zatrzymał? Czyli chyba u nich cienko skoro 2 ostatnim sensownym redaktorom podziękowali. 

Pure przeżyło egielde, nvision, przeżyło pclaba i pewnie to forum i benchmarka też przeżyją. Co innego korpo, co innego kapitał własny który lepiej funkcjonuje od własności kropo.  Obecnie nie ma kraju lepszego portalu i raczej się to nie zmieni bo próg wejścia wysoki, a że robią dobrą robotę to i nikt ich z siodła nie wysadzi :)

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 03:48, Vega napisał:

PCLab.pl został zamordowany z premedytacją, czego sam się spodziewałem, odchodząc z niego w sierpniu 2018 roku. Zerknij na mój tekst nt FrazPC na PurePC https://www.purepc.pl/frazpc-pl-poczatek-i-koniec-serwisu-ktory-nie-przetrwal-zmian (przedostatni akapit). Ja stąd odszedłem, bo wiedziałem, że to się tak skończy (spójrz na datę publikacji). Znałem nowy layout, który ostro krytykowałem, ale nikt nie chciał słuchać. Praca w tym serwisie, pod Onetem, to była mordęga. Miałem pisać to, co jest biznesowo poprawne, a nie to, co jest interesujące dla czytelników. Napisałem w życiu ponad 40.000 newsów, nie licząc tysięcy innych form publikacji, i żaden korposzczur nie będzie mi narzucać tematów, czy mówić, że dana firma kupuje reklamy, więc jest OK, a jak nie kupuje reklam, to o niej nie piszemy (chyba że negatywnie). Próbowano na mnie wywierać presję. To dla mnie postawiło kropkę. To nawarstwiało się latami, gdy walczyłem o swoją niezależność. Dlatego odszedłem. I miałem rację. PCLab.pl upadł. Wcześniej odszedłem z FrazPC.pl, w ostrym sporze z Frazirem o kształcie serwisu. Niedługo potem FrazPC.pl został sprzedany Polsatowi. Potem... upadł. Widzisz, może, związek? Odszedłem już z dwóch serwisów, które niedługo potem upadły - z tego samego powodu. Tak, dla mnie to jednak przykrość, bo w obu przypadkach aktywnie pracowałem na ich sukces.  Przestań, jednak, żyć przeszłością i spójrz prawdzie w oczy. Publikacja Sebastiana Oktaby może i jest zimna, chłodna, ale jest prawdziwa. Upadek PCLab.pl nic dla nas nie zmienia. My jesteśmy poza korpo. Poza wpływami. Ja dziś jestem PurePC.pl. Osobiście ręczę za Rafała Romańskiego, właściciela serwisu.

iv67fsfq.jpg

 

forum Pure wygląda jak reanimacja trupa, czyli garść bootow i dozorca z kumplami i to o godzinie 20tej,  co do zawartości na glownej to próbowałem to zaakceptować ale szczerze to już Lab pisany pod gimbazę wyglądał lepiej, patrząc po aktywności i życiu Forum czy Arty na głównej przynoszą po pol banki klików ?, zapewne macie wyłączony generator IP i dobijacie w własnym gronie do zakładanych wartości

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, staryznajomy napisał:

Chyba kogoś strasznie bolą 4 litery i rozsiewa plotki. PurePC z tego co widać ma się całkiem dobrze skoro operują sonometrem klasy I i komorę bezechową za circa 20 000 i mają kamerę termowizyjną za ponad 40 000 :D  Takiego sprzętu nawet PClab w czasach świetności nie miał. 

Najpierw się dowiedz kto wyłożył na to kasę ? Chyba nie wiesz ile można wyrwać kasy z dofinansowania ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dofinansowanie to jedno a inne i temu podobne poklepywanie się po ramionach to drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat czytałem PCLaba i PurePC. Obecnie tutaj siedzę na forum a tam czytam główną. Jeśli Labowe forum padnie to zaloguje się tam... tylko ich forum jest w opłakanym stanie a szkoda bo społeczność to głównie forum a nie komenty na głównej. Taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sideband napisał:

Najpierw się dowiedz kto wyłożył na to kasę ? Chyba nie wiesz ile można wyrwać kasy z dofinansowania ?

No widzisz, idąc tym tokiem rozumowania to na PClaba wyłożono tylko... lachę :) Teoretycznie z takim zapleczem prawników jak ma RASP mogli więcej, ale wyszło jak wyszło. Zresztą nieważne skąd kasa, ważne że ktoś chciał i zrobił, żeby arty były lepszej jakości, 

Fakt jest taki że Lab to już historia, ważą się losy forum i jeśli ono przetrwa to będzie duży sukces. Głowna też w ciągu ostatnich 4 lat mieli ogarnąć - matekmz, arek świostek, Piła też się w pewnym momencie odgrażał, zrobili nowy beta layout i rach ciach zamknęli :)

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

Od lat czytałem PCLaba i PurePC. Obecnie tutaj siedzę na forum a tam czytam główną. Jeśli Labowe forum padnie to zaloguje się tam...

Ja odkąd Pc(beta)Lab odpalił ten niesłynny tryb beta, przeniosłem się całkowicie na Pure'a odnośnie czytania newsów. Ew. czasem i IThardware przeczytam. Benchmark to dla mnie komedia odnośnie tytułów newsów, prowokacyjne clickbajty, jak za czasów szkolnych. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy przesiadłem się PPC, no i zmianę odczytuję naprawdę na plus. Nie ma bzdurnych dziesiątków newsów o byle czym albo klika newsów o tym samym - byle kliknięcia się zgadzały. Jedynie, co mnie razi, to dosyć niski poziom językowy - teksty trącą amatorką. Nawet nie zgłaszam błędów, bo tyle ich jest, że na nic innego nie miałbym czasu. ;-)

Co do forum PPC - kiedyś na nim trochę się udzielałem, jak miało taki bordowy szablon. Potem zmienili go na taki, że
nazwy
działów
były nie
wiedzieć
czemu
rozciągnięta
w pionie
i wyglądały
tak jak
to teraz
właśnie
zobrazowałem.

Podejrzewam, że inni też z tego powodu rezygnowali z udzielania się na forum.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, moim zdaniem nie ma co narzekać V. Przynajmniej człowiek ma swoje miejsce w polskim Internecie, oprócz zagranicznych serwisów. Zawsze mogło być o wiele gorzej (PCLab mógł być jedynym gigantem i tak różowo by już nie było po zamknięciu).

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 15:35, staryznajomy napisał:

Chyba kogoś strasznie bolą 4 litery i rozsiewa plotki. PurePC z tego co widać ma się całkiem dobrze skoro operują sonometrem klasy I i komorę bezechową za circa 20 000 i mają kamerę termowizyjną za ponad 40 000 :D  Takiego sprzętu nawet PClab w czasach świetności nie miał. 

Do tego artykuły co 1-2 dni, felietony, mini-recenzje, fura newsów i podobno jeszcze rekrutują...  A jak widać duży hajs Onetu jakoś PCalbowi nie posłużył :D Za to reklam zawsze było tu bez liku, tylko chyba ktoś inny doił tę krowę aż wreszcie wysyłał ją do ubojni.

Najwyraźniej Ciebie, bo fakt że PPC nie stoi za dobrze z kasą to akurat fakt, zakup sprzętu nie ma nic do rzeczy, jak będziesz kiedyś firmę prowadzić, to zrozumiesz że zakup wyposażenia pod działalność jest dużo prostszy niż w przypadku zwykłego konsumenta. Rozliczenie to tez inna bajka.
Za czasów świetności PCLaba mało kto miał taki sprzęt, niektórzy widocznie zapomnieli że świat wraz z latami idzie do przodu, w ostatnich latach jak lab dzielił laboratorium z KŚ to też był dostęp do komory bezechowej czy termowizji, ale co z tego, skoro Onet obciął finansowanie gdzie się dało i ludzie odeszli?

Kasa onetu to była zwykła fikcja woda na młyn tym którzy wierzyli że coś się zmieni, jak tylko RASP zaczął wykupywać następne portale było widać że ich cel to konsolidacja zysk i wyssanie soków ze wszystkiego innego. ;)
Czasy świetności laba za Onetu to zdecydowanie okres kiedy Focus trzymał portal, mimo wielu oszczędności dało się tworzyć porządne treści i publikacje, a to była zasługa ludzi tworzących coś z wiedzą i pasją, a nie sprzętu.

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portale stricte dla pasjonatów z reguły nie zarabiają wcale lub lecą na stratach. Bez zewnętrznego finansowania nie ma szans by utrzymać taką stronkę. Jak jeszcze finansuje to jakiś duży sklep typu x-kom to może się to utrzymać przy okazji jest to reklama dla tej marki.

Nvision skończyła się kaska z UE + skłócenie z odziałem AMD i portal poleciał do piachu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pjuur też pasożytuje na hajsie z UE. To tacy biznesmeni teraz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2020 o 01:47, .winter. napisał:

Pjuur też pasożytuje na hajsie z UE. To tacy biznesmeni teraz? ;)

A jak ci napiszą że sponsoruje ich szatan, to też uwierzysz? :D Ktoś tu rzuca plotę i reszta jak pelikany łapie, nie mając nawet cienia podkładki pod to. Na hajsie z UE to się nvision przejechał. A kasę UE to łapią teraz startupy głównie, a nie firmy z 15 letnim stażem... Zresztą co to ma do rzeczy? Robią robotę, istnieją, nikt nimi nie dyryguje. Czas pokazał że to lepsze podejście niż "Wielkie korpo daje nowe możliwości". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrażenia, że ostatnio ktoś próbuje robić sztuczny ruch na forum? Podejrzany wysyp tematów z dziwnymi problemami od jednopostowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie Jacek Kurski. Dostal z gory wytyczne, zeby zniszczyc PCLaba.

Edytowane przez .winter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizji trwania forum odnajdywanego przez wyszukiwarkę też nie będzie. Chrome już blokuje główną i forum jako "niebezpieczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przyszedłem zgasić światło ?

Pozdro dla tych co jak ja od ponad 20 lat czytali serwisy Piły.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo benchmark.pl nie można traktować jako alternatywy do PCLaba czy PurePC. To tylko słup reklamowy udający portal internetowy.

Mój ulubiony artykuł reklama z ostatnich dni: https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zalety-mi-tv-stick-w-porownaniu-z-mi-tv-box.html

Czyli tekst z paroma absurdalnymi i zupełnie bezsensownymi argumentami, dlaczego stick od Xiaomi (gorszy pod każdym możliwym względem, z wyjątkiem ceny, od MiBoxa) jest lepszym wyborem od tego MiBoxa. No Janusze marketingu :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2020 o 00:53, HAL9001 napisał:

Cześć, przyszedłem zgasić światło ?

Pozdro dla tych co jak ja od ponad 20 lat czytali serwisy Piły.

Cześć HAL :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co za ku*****. mieliscie najlepsze rezenzje, nawet na pozomie miedzynarodowym.

nie czesto przychodzilem ale jak przychodzilem to wiedzialem jaka jakosc mnie czeka. szkoda

 

wie ktos o co tu poszlo? pieniachy czy brak czasu/interesu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 19.07.2020 o 13:11, sideband napisał:

Portale stricte dla pasjonatów z reguły nie zarabiają wcale lub lecą na stratach. Bez zewnętrznego finansowania nie ma szans by utrzymać taką stronkę. Jak jeszcze finansuje to jakiś duży sklep typu x-kom to może się to utrzymać przy okazji jest to reklama dla tej marki.

Nvision skończyła się kaska z UE + skłócenie z odziałem AMD i portal poleciał do piachu ?

 

Dlatego portal pclab tworzony pod wąską grupę pasjonatów nie mógł zarabiać a co za tym idzie istnieć. Czasy się zmieniły. Użytkownicy i sposoby konsumowania treści także.

Wyjdźcie czasem ze swoich internetowych jaskiń i zobaczcie jak młodzi żyją i konsumują treści.

Taki ziemniak na youtube w 2 tygodnie miał ponad 400tys wyświetleń filmiku jak zrobić LC do komputera ale to było bardziej skierowane do nastoletnich użytkowników. 
Widać, że młodzi też się interesują tematem.
Podobnie jest z wyglądem pc tylko młodzi patrzą bardziej na całość stanowiska a nie tylko na czarną skrzynkę i jak w niej są poukładane kable i rurki. No i filmiki są bardziej rzeczywiste i namacalne niż zdjęcie czasem jeszcze podrasowane w programach graficznych.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2020 o 01:27, wompierz napisał:

Dlatego portal pclab tworzony pod wąską grupę pasjonatów nie mógł zarabiać a co za tym idzie istnieć. Czasy się zmieniły. Użytkownicy i sposoby konsumowania treści także.

Wyjdźcie czasem ze swoich internetowych jaskiń i zobaczcie jak młodzi żyją i konsumują treści.

Taki ziemniak na youtube w 2 tygodnie miał ponad 400tys wyświetleń filmiku jak zrobić LC do komputera ale to było bardziej skierowane do nastoletnich użytkowników. 
Widać, że młodzi też się interesują tematem.
Podobnie jest z wyglądem pc tylko młodzi patrzą bardziej na całość stanowiska a nie tylko na czarną skrzynkę i jak w niej są poukładane kable i rurki. No i filmiki są bardziej rzeczywiste i namacalne niż zdjęcie czasem jeszcze podrasowane w programach graficznych.
 

Po prostu forma video lepiej się sprzedaje w społeczeństwie w którym przeciętny czas koncentracji to kilka minut. Smartfony temu sprzyjają. Nikt nie będzie czytał artykułów na 15 stron, jak może obejrzeć 5-10 minutowy filmik podany w lekkiej do przetrawienia formie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...