Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, CarnAge napisał:

Strasznie mi smutno z tego powodu

Łap śłitaśnego pieska na poprawę humoru (zobacz sobie też inne filmy na kanale).

Najlepsze jest imię psiaka... CUMLORD :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Namonaki napisał:

szok, histeria i panika.

gdyby nie "krach" z dnia na dzień to nie było by takiego szoku i paniki

Dokładnie, nie było nigdzie szerszej wiadomości że PClab kończy działalność. Ja np o niczym nie wiedziałem, wchodzę sobie w Poniedziałek na główną  patrzę  i myślę WTF? 😲 Tak jakby to była decyzja natychmiastowa. Ale nie dziwię się korpo tak działają. Jak kilka lat temu Agora  przejęła w Krakowie lokalne radio to osoby pracujące w tej rozgłośni o niczym nie wiedziały ze kolejny dzień po przejęciu to będzie ostatni dzień ich pracy. Prezenterzy normalnie przyszli prowadzić swoje audycje, dziennikarze przygotowywać serwisy informacyjne, az tu nagle przyjechał przedstawiciel Agory z Warszawy już z przygotowanymi wymówieniami z pracy i o o godzinie 11:45  powiedział: Macie 15 minut na pożegnanie się ze słuchaczami gdyż punktualnie o 12:00 na waszą częstotliwość wchodzi sieciowe radio z Warszawy.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem niezłe szoki, 15 lat na Labie, pojechałem na weekend nad jezioro, przeważnie zaglądam na forum  na telefonie, ale akurat nie zaglądałem wcale. Wracam, odpalam PCta, nie mogę się zalogować na forum, co mi się nigdy nie zdarzyło, odpalam neta, wszystkie serwisy piszą, że Lab zakończył działalność. Smutek, po tylu latach, bez żadnej informacji, tak z dnia na dzień, i przez pierwsze kilka minut, gdy nie mogłem się zalogować myślałem, że forum też nie żyje, a najbardziej tego bym żałował, od testów i artykułów od dawna były lepsze serwisy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały weekend wisiało info o nowym forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@ODIN85 Ale to nie chodzi o nowe forum, tylko o zamknięcie portalu, od strony czytelnika wszystko stało się z minuty na minutę.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do decydentów:

Wy żałośni szmaciarze.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, DisconnecT napisał:

@ODIN85 Ale to nie chodzi o nowe forum, tylko o zamknięcie portalu, od strony czytelnika wszystko stało się z minuty na minutę.

Nikt i tak tam nie zaglądał od maja tamtego roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ODIN85 :brow: Zaglądało sporo osób, tylko mało kto chciał zostawiać komentarz, skoro głównie ludzie się bili o producentów CPU czy GPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne rzeczy się dzieją, wczoraj miałem 13245 postów a dzisiaj 12834 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Pentium D To kara za te lajki z kosmosu 8:E

Większość straciła po 200-300 postów i nikt na razie nie wyjaśnił w czym problem, ale ostrzegano że liczniki mogą przekłamywać przez najbliższe dni.

Edytowane przez DisconnecT
:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@DisconnecTNo ktoś się dorwał do mojego tematu o Lagunie i mu się temat spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pentium prowadzi w rankingu aktywności. Trzeba nadgonić, biorę wolne :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę marudził. 
Plus tego zamieszania jest taki, że pojawiło się parę "starych twarzy" - taki powiew starego Laba. :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pentium D U mnie znikło ok.40 postów,szczerze mi to lata luźnym kalafiorem.

3 godziny temu, blubaju napisał:

Dokładnie, nie było nigdzie szerszej wiadomości że PClab kończy działalność. Ja np o niczym nie wiedziałem, wchodzę sobie w Poniedziałek na główną  patrzę  i myślę WTF? 😲 Tak jakby to była decyzja natychmiastowa. Ale nie dziwię się korpo tak działają. Jak kilka lat temu Agora  przejęła w Krakowie lokalne radio to osoby pracujące w tej rozgłośni o niczym nie wiedziały ze kolejny dzień po przejęciu to będzie ostatni dzień ich pracy. Prezenterzy normalnie przyszli prowadzić swoje audycje, dziennikarze przygotowywać serwisy informacyjne, az tu nagle przyjechał przedstawiciel Agory z Warszawy już z przygotowanymi wymówieniami z pracy i o o godzinie 11:45  powiedział: Macie 15 minut na pożegnanie się ze słuchaczami gdyż punktualnie o 12:00 na waszą częstotliwość wchodzi sieciowe radio z Warszawy.

Pada takie pytanie: Jak tu nie pić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, ostatniej ostoi internetu z lat młodości do której wracałem co jakiś czas sentymentalnie.

Mimo wszystko, powodzenia dla zespołu na nowej drodze.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, .winter. napisał:

No z tymi reklamami to bym sie poklocil. Byly mocno inwazyjne. Pamietam, ze byly dyskusje z Pila w tej sprawie na forum.

Ta, pamiętam jak Piła wyzywał użytkowników forum od pasożytów. Od tamtej pory nieustannie blokuje wszystkie reklamy i na PCLab i na forum PCLab. :P

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ShadowMan napisał:

Ta, pamiętam jak Piła wyzywał użytkowników forum od pasożytów. Od tamtej pory nieustannie blokuje wszystkie reklamy i na PCLab i na forum PCLab. :P

"Pasozytow" nie pamietam, moze mnie cos minelo, bo nie zagladalem na forum kilka lat miedzy 2007 a 2011 rokiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie pamiętam dokładnie w którym to roku było, ale to chyba było już po przejęciu PCLaba przez Onet, jak Piła był "rednaczem". Pewnie jakby pogrzebał w starych tematach, to by się to jeszcze znalazło. Niezła krytyka się wtedy na niego wylała. Użytkownicy forum jechali po nim jak po burej suce.  ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nastepnym razem mnie uprzedzcie, wezme popcorn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, DisconnecT napisał:

@Pentium D To kara za te lajki z kosmosu 8:E

Większość straciła po 200-300 postów i nikt na razie nie wyjaśnił w czym problem, ale ostrzegano że liczniki mogą przekłamywać przez najbliższe dni.

Posty to mały pikuś jak ktoś ma przynajmniej kilka tysięcy postów na koncie. Niektórych może bardziej martwić utrata reputacji w postaci podziękowań w formie komentarzy na swoim profilu. Np. @filutka78 miała takich komentarzy kilkanaście stron na swoim profilu i pytanie czy taki reset reputacji nie zniechęci jej do dalszej pomocy na forum 😟.

Największy plus tego "odświeżenia forum" to wyświetlanie większej ilości swoich tematów w profilu. Ja np. mam dostęp do swoich tematów już od 2013r. To chyba będą wszystkie moje tematy na forum.

Jak się zalogowałem pierwszy raz po tej zmianie szaty na forum to myślałem że jestem na forumpc.pl, prawie identyczny wygląd.

Edytowane przez toska78
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dramat... Tak właśnie wygląda współczesny świat, przychodzą jakieś gówniarze w garniturach finansowane z zagranicy i za ciężką walizkę pieniędzy kupują prawa do czegoś co przez lata było budowane tytanicznym wręcz wysiłkiem. Czy wszystko musi być dziś robione dla maksymalizacji zysków?

To miejsce - tak serwis PClab jak i jego forum było wiodące pod względem obytych technicznie ludzi. Artykuły na portalu (choćby o CPU czy GPU) to miód na oczy pasjonatów. Jak można było to tak zbezcześcić?! KomputerSwiat to przecież nie ta liga, to gimnazjum (a najdalej liceum) w wykształceniu technicznym. Tu mieliśmy normalnie studia z budowy układów scalonych, analizę co i jak wpływa na wydajność i dlaczego wpływa. To są portale dla różnego odbiorcy, dlaczego zabieracie nam Czytelnikom wybór?

Dziękuję Redaktorom PClab (tak obecnym, jak i byłym) za nauczenie mnie tak wielu rzeczy. Cieszę się że czytałem ten Portal już kilka lat temu.

Nie lubię korporacji, ale Ringier Axel Springer to sobie u mnie już przej*bał do końca życia... 

127.0.0.1 onet.pl

• Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niepotrzebne emocje. Przecież nikt nikomu nie stał ze spluwą przy kaftanie. Normalne decyzje biznesowe i ich konsekwencje. Taki jest biznes. Po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, toska78 napisał:

Niektórych może bardziej martwić utrata reputacji w postaci podziękowań w formie komentarzy na swoim profilu.

Zostawiam ci serduszko na pocieszenie ;)

15 godzin temu, DisconnecT napisał:

Może przeliczenie postów ze śmietnika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Morrowind napisał:

To miejsce - tak serwis PClab jak i jego forum było wiodące pod względem obytych technicznie ludzi. Artykuły na portalu (choćby o CPU czy GPU) to miód na oczy pasjonatów....  Tu mieliśmy normalnie studia z budowy układów scalonych, analizę co i jak wpływa na wydajność i dlaczego wpływa.

Właśnie dlatego PClab został zamknięty. Były tu tematy "za ciężkie" dla szerszej społeczności. Po prostu większości nie interesują takie głębokie zagadnienia techniczne a co za tym idzie ogólny ruch na PClabie był mniejszy niż na bardziej mainstreamowym KŚ, bo tutaj siedziały praktycznie same technologiczne nerdy, przez co utrzymywanie portalu dla tej garstki jest nieopłacalne dla korporacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka jest prawda. Chcesz portalu dla entuzjastów to musi on być prowadzony przez entuzjastów i utrzymywany przez entuzjastów. Korpo widzi tylko słupki, jak nie podobaja im się ich wysokość to znaczy że coś przynosi stary i trzeba to zmienić. Technicznie rzecz biorąc taka jakość mogła by i trafić do kś tylko czy oni tego tam chcą? Pclab to tylko nazwa. Jeśli za nią nie stali by odpowiedni ludzie nic by nie znaczyła, jak dziś np. KŚ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi