Skocz do zawartości
sVVistak

Zakończenie wydawania serwisu PClab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Alternatywą dla pclabu jest PurePC (sporo znajomych nicków)

Jaka jest alternatywa dla forum pclabu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum to powinno być zaktualizowane przynajmniej ze 6 lat temu.
Teraz to chyba taki podarek na osłodę, nim forum sczeźnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, maxpower napisał:

Jaka jest alternatywa dla forum pclabu?

Elektroda albo Benchmark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest jakieś dziwne dlaczego polskie portale technologiczne padają jak muchy, a taki tom'shardaware lub techpowerup mają twardą ugruntowaną pozycję od lat 90 z tysiącami użytkowników, dziennikarzami z całego świata, własnymi programami, szybkim działem newsów itd.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputer Świat to strona dla reklam, a nie portal technologiczny. KŚ to totalne dno, tym posunięciem nie wzmocnicie marki a wręcz przeciwnie. Strzał w kolano. Za KŚ dziękuję, są inne portale z których od dzisiaj trzeba będzie zacząć korzystać a szkoda. Wybraliście równą pochyłą i nie wróżę Wam z KŚ przyszłości. Straciliście jaja i dobrą markę.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo są po angielsku a nie polsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, maxpower napisał:

Smutno. Dodatkowo aktualizacja forum. Nie lubię poniedziałków.

Ja dodatkowo pierwszy dzień po tygodniowym urlopie i zalałem telefon (chyba bez konsekwencji) . Poniedziałek jak poniedziałek - do dudy

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Stjepan napisał:

To jest jakieś dziwne dlaczego polskie portale technologiczne padają jak muchy, a taki tom'shardaware lub techpowerup mają twardą ugruntowaną pozycję od lat 90 z tysiącami użytkowników, dziennikarzami z całego świata, własnymi programami, szybkim działem newsów itd.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o hajs.
Po drugie anglojęzyczne strony mają szersze zasięgi + większą konkurencję, więc siłą rzeczy muszą się adaptować.

PCLab zawsze się obnosił z byciem liderem, stali okoniem często zwykłym czytelnikom - słuchać nie chciano, zmiany niechętnie albo wcale, ciągłe zasłanianie się punktem widzenia wydawcy, brakiem czasu czy możliwości - aż w końcu spadli z rowerka i tyle.
Przecież przez ostatnie lata to był istny festiwal olewania ludzi, zasypywania strony i forum reklamami, wpisami sponsorowanymi, gówno-newsami (nawet nie porządnie zredagowanymi).

3 minuty temu, Splendor_97 napisał:

Elektroda albo Benchmark

Fora się kończą i raczej nikt w to nie inwestuje - jak postawiono je 10 czy 15 lat temu tak sobie po prostu stoją, a elektroda to nie jest alternatywa dla przeciętnego człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Stjepan napisał:

bo th i tpu zmieniają się bardzo ostrożnie. budowali swoją markę przez lata. w Polsce chcieliby mieć wszystko jak najszybciej i nie mogą się nachapać. ciągle jakieś rewolucyjne pomysły.

przecież takie dobreprogramy jeszcze pare lat temu były w ścisłym topie (jeśli chodzi o liczbę i akywność użytkowników ale newsy też mieli dobre). potem zaczęli zmieniać (krytykowany layout, downloader) i obecnie strona stała się rajem dla spamerów. wystarczyło robić swoje i SŁUCHAĆ użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Komputer Świat to strona dla reklam, a nie portal technologiczny. KŚ to totalne dno, tym posunięciem nie wzmocnicie marki a wręcz przeciwnie. Strzał w kolano. Za KŚ dziękuję, są inne portale z których od dzisiaj trzeba będzie zacząć korzystać a szkoda. Wybraliście równą pochyłą i nie wróżę Wam z KŚ przyszłości. Straciliście jaja i dobrą markę.

Oglądał ktoś ich materiały na YT, merytorycznie było tak nędznie, że nie jeden 15-16 latek z małym kanałem potrafi więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciezko powiedziec Stjepan, ja zagladam na Overclock.net i HWBOT i tam tez jakby coraz mniej sie dzialo. Moze po prostu to juz nie jest gra warta swieczki kiedy byle Youtuber z gadka-szmatka i kasa moze otworzyc kanal o komputerach i miec ponad milionow subow i dziesiatki milionow wyswietlen jak np. jayz2cents ktory jak dla mnie nie maja zbytniej wiedzy komputerowej jesli chodzi software a i nawet OC.

No i tak jak ktos juz napisal - w jez. angielkim sciagasz publike z calego swiata.

Edytowane przez czolgista778
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Putout napisał:

bo th i tpu zmieniają się bardzo ostrożnie. budowali swoją markę przez lata. w Polsce chcieliby mieć wszystko jak najszybciej i nie mogą się nachapać. ciągle jakieś rewolucyjne pomysły.

przecież takie dobreprogramy jeszcze pare lat temu były w ścisłym topie (jeśli chodzi o liczbę i akywność użytkowników ale newsy też mieli dobre). potem zaczęli zmieniać (krytykowany layout, downloader) i obecnie strona stała się rajem dla spamerów. wystarczyło robić swoje i SŁUCHAĆ użytkowników.

DP.pl chyba też jest pod jarzmem WP albo innego molocha - tak się to kończy.
Od dawna DP to badziwne clickbaity - o aktualizacjach Windows co to wszystko psują każdemu itp. wpisy.

Dla mnie DP jako-tako stoi jeszcze blogiem, gdzie co bardziej chętni potrafią napisać coś sensownego i to tyle.
Z działu download nie korzystam odkąd są aplikacje pokroju PatchMyPC - gdzie sobie wszystko mogę zautomatyzować i mieć w nosie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszedłem z ciekawości na portal KŚ... Artykuły przenoszą do Onetu, komentarze przez FB (których jest jak na lekarstwo)... No way, to się nie ma szans udać. Od dawna czułem się jak dinozaur w tej nowej rzeczywistości social mediów, ale teraz czuję się jak skamielina ;)

• Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
35 minut temu, RyszardGTS napisał:

Strona KŚ:

To decyzja strategiczna, która wpisuje się w wizję towarzyszącą nam od wielu lat. Wizję największego serwisu technologicznego, najprężniejszej redakcji, najlepszych jakościowo treści i najbardziej rozpoznawalnego technologicznego brandu mediowego. Koncentrujemy nasze siły na realizacji tej wizji wokół marki Komputer Świat, biorąc pod uwagę jej ogromną rozpoznawalność, wiarygodność i obecną siłę mediową – mówi Paweł Paczuski, dyrektor segmentu technologicznego Ringier Axel Springer Polska.

"Zmieniamy się dla was - Komputer Świat z eksperckimi treściami serwisu PCLab.pl"

"Koncentrujemy nasze siły na realizacji tej wizji wokół marki Komputer Świat, biorąc pod uwagę jej ogromną rozpoznawalność, wiarygodność i obecną siłę mediową"

"Forum PCLab po wdrożeniu dużej aktualizacji będzie dostępne dla internautów i pozostanie miejscem dyskusji na tematy technologiczne i wymiany wiedzy w zaangażowanej technologicznej społeczności."

Paweł dobry jest w laniu wody :E ale tu się mocno myli "pozostanie miejscem dyskusji na tematy technologiczne i wymiany wiedzy w zaangażowanej technologicznej społeczności." Miejsce jako forum, jako kod,  jako miejsce na serwerze tak, ale technologiczna społeczność będzie mocno kurczyła z każdym miesiącem, szczególnie specjaliści co będzie logiczne bo przecież nie będą siedzieć na forum które nie jest podpięte bezpośrednio pod stronę z recenzjami co było paliwem do dyskusji na temat sprzętu. No nic, c'est la vie - SAJONARA PCLAB i niedługo SAJONARA FORUM PCLAB.

Ostatnie zdanie jak najbardziej prawdziwe.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie mnie to nie dziwi jakoś bardzo. Od dłuższego czasu ktoś ewidentnie chciał się pozbyć PCLaba i wreszcie się udało. Szkoda, bo forum było naprawdę spoko.

KŚ omijam szerokim łukiem - nieczytelne i nawpieprzane kilka ton syfiastych artykułów dla ludzi z gatunku "4x2GIGA=8GIGA!!!".

Jakieś sensowne alternatywy dla tutejszego forum? Pod newsy to wiem, że ITH/Benchmark.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Stjepan napisał:

W Polsce działa to z reguły w ten sposób: twórca-pasjonat nie ma już za bardzo czasu na zajmowanie się swoim dzieckiem i/lub chce w końcu skapitalizować lata swojej pracy. Portal przejmuje wielka korporacja (np. Onet, Polsat), która jednak nie ma ani wiedzy, ani serca do prowadzenia tego typu serwisu, a przy okazji nie potrafi dać redakcji wolnej ręki. Koniec historii już znamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomyśleć że moja pierwsza rzecz od gier i sprzętu czyli CD-Action nie umarł, a miał, jutro nowy numer, a PCLab walnął głową o kamień i koniec. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, .winter. napisał:

Co myśli Paweł Pilarczyk o swoim dziecku?

Pilarczyk: (licząc szmal od Cyngiela Ryngiera) no szkoda, straszna szkoda...

Edytowane przez Mar_S
  • Like 1
  • Haha 1
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ringier Axel Springer Polska i wszytko jasne. Tak własnie wygląda niszczenie wszystkiego co polskie. Żałosne 

Edytowane przez Pitt_34
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Mar_S napisał:

Pilarczyk (licząc szmal od Cyngiela Ryngiera) no szkoda, straszna szkoda...

Inaczej myślisz mając rodzinę.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Assassin napisał:

W Polsce działa to z reguły w ten sposób: twórca-pasjonat nie ma już za bardzo czasu na zajmowanie się swoim dzieckiem i/lub chce w końcu skapitalizować lata swojej pracy. Portal przejmuje wielka korporacja (np. Onet, Polsat), która jednak nie ma ani wiedzy, ani serca do prowadzenia tego typu serwisu, a przy okazji nie potrafi dać redakcji wolnej ręki. Koniec historii już znamy.

Przede wszystkim jest pazerna i nie ma potrzeby dbać o to, ponieważ jest to dodatek, dekoracja do jakieś większej całości.
Dlatego portale pod dużymi wydawcami padły, ponieważ nie były istotną częścią ich planu wydawniczego ani kapitałowego.
Jeśli przynosiło zyski to pewnie niewielkie - straty pewnie także.

Jak pisałem wcześniej - sporo zmienił YT, gdzie jest multum testów, wideorecenzji i naprawdę dobrych kanałów, robionych przez ludzi z głową na karku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 46 lat i mam rodzinę na utrzymaniu, co nie znaczy że przy sprzedaży nie można pewnych warunków postawić.

Ale dobra tam, pozamiatane i szkoda strzępić ryja.  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, RyszardGTS napisał:

Paweł dobry jest w laniu wody :E ale tu się mocno myli "pozostanie miejscem dyskusji na tematy technologiczne i wymiany wiedzy w zaangażowanej technologicznej społeczności." Miejsce jako forum, jako kod,  jako miejsce na serwerze tak, ale technologiczna społeczność będzie mocno kurczyła z każdym miesiącem, szczególnie specjaliści co będzie logiczne bo przecież nie będą siedzieć na forum które nie jest podpięte bezpośrednio pod stronę z recenzjami co było paliwem do dyskusji na temat sprzętu. No nic, c'est la vie - SAJONARA PCLAB i niedługo SAJONARA FORUM PCLAB.

Pomyśl, gdzie ci specjaliści będą odchodzić. Zresztą ta technologiczna społeczność komentująca coś na temat sprzętu i tak zwykle nie posiłkowała się testami z PCL. W najważniejszych działach sprzętowych wrzucano, albo starano się wrzucać, linki do wszystkiego, tylko nie do testów PCL. Jeśli więc będą chcieli odejść to nie dlatego, że nie będą mieli forum podpiętego bezpośrednio do strony z testami, którą i tak właściwie wszyscy oglądali na adblockach.

Z informacją o zamknięciu strony miałem okazję się oswoić, bo wiem o tym już od jakiegoś czasu, ale i tak bardzo smutno. Trochę tu przepracowałem. Trochę się do tego wszystkiego przyzwyczaiłem. Nie jestem z tego zadowolony, bo dlaczego miałbym być. Ale teraz już będę pisał na KŚ, potem się zobaczy co dalej. 

Swoją drogą, KŚ jest wielokrotnie (nie wiem nawet czy mogę powiedzieć jak jest to dużo) większy niż PCL. Liczby niestety nie kłamały...

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputer Świat i silna marka....  no cóż. Bez komentarza.
Ciekawe, za jaki czas i jego zlikwidują.

Żegnaj PCLab, dla mnie to koniec pewnej epoki.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi