Skocz do zawartości
hasto21

G.Skill Aegis Pamięć DDR4 16GB (2x8GB) 3000MH

Rekomendowane odpowiedzi

G.Skill Aegis Pamięć DDR4 16GB (2x8GB) 3000MH

 

witam czy te kosci beda dobra pod Gigabyte b450 ds3h + ryzen 5 3600 . cena 260zl 2 kosci nowe. warto bbrac w tej kwocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem te kości w trzech komputerach, w tym swoim i powiem tak: Padło, które się nie podkręca (najprawdopodobniej wszystkie) na Hynix AFR'ach. Do wsadzenia i zapomnienia na zen i zen+, całkiem niezła propozycja. Na Zen 2 brałbym coś lepszego o wyższych taktach i kościach o lepszej jakości jak na przykład ballistixy  albo Ripjaws'y, celuj w 3200-3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, też kręcilem te kości a raczej próbowałem i poszły z 300 do 3133 max :D na CL16 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wsadzić i zapomnieć to też nie zawsze. U mnie ich profil XMP nie był stabilny (Ryzen 1600 AE / 3200G), a ręcznie dawały się ustawić na 3200MHz CL16-18-18 @1.45V

Ja bym je sobie darował. Przeciętne memki z naklejką w roli radiatora na kiepskich hynixach AFR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, smilehunter napisał:

Ja bym je sobie darował. Przeciętne memki z naklejką w roli radiatora na kiepskich hynixach AFR. 

No ta naklejka zamiast radiatora wymiata :E xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poszły na 3200 16-17-17 @1,4V. Pomimo tych naklejek i podbitego napięcia nie grzały się jakoś szczególnie. Co ciekawe Thaiphoon meldował, że to Samsung B-die.

Napiszę tak jak przedmówcy  - jeżeli chcesz wycisnąć z RAMu coś więcej, to szukaj czegoś innego. Jeżeli zadowalają cię fabryczne ustawienia, to od biedy mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, G3MB0Y napisał:

Montowałem te kości w trzech komputerach, w tym swoim i powiem tak: Padło, które się nie podkręca (najprawdopodobniej wszystkie) na Hynix AFR'ach. Do wsadzenia i zapomnienia na zen i zen+, całkiem niezła propozycja. Na Zen 2 brałbym coś lepszego o wyższych taktach i kościach o lepszej jakości jak na przykład ballistixy  albo Ripjaws'y, celuj w 3200-3600

 

czyli jak bym wrzucil np Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black to by podeszły bez problemu pod moją płyte i procka, bo gdzies czytałem ze niby max 3000mhz fabrycznie wyzsze nie ida  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być Crucial Ballistix. Powinny działać bez problemu. Bez problemu powinieneś również osiągnąć wyższe prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hasto21 napisał:

 

czyli jak bym wrzucil np Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black to by podeszły bez problemu pod moją płyte i procka, bo gdzies czytałem ze niby max 3000mhz fabrycznie wyzsze nie ida  .

Lepszą opcją jest zakup cruciali 3000 cl15 bo kręcą się tak samo jak te droższe 3200 cl16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...