Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Próbowałem dodać nowe pytanie w ankiecie w poprzednim temacie, ale nie za bardzo chce to działać. Mam nadzieję, że tutaj będzie dobrze. Proszę o oddanie głosu w ankiecie i o w miarę kulturalną wymianę zdań.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą osoby które to zrobią, także...
Brakuje w ankiecie opcji "oddam celowo głos nieważny".

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie z tą ankietą do jutra,mają wtedy być oficjalne wyniki,choć na 99% będzie pojedynek Duda vs Trzask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Splendor_97 napisał:

Poczekajcie z tą ankietą do jutra

Widziałeś żeby się kiedyś exit poll aż o 17% pomylił...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to co jest lepszym wyborem w tym momencie, no bo jeżeli miałbym głosować na 'mniejsze zło'....to prawdę mówiąc jako 28-latek, gdzieś tam trochę śledzący co jest grane w polityce/ekonomii to naprawdę nie potrafię dostrzec które zło jest mniejsze w tym wypadku.

Edytowane przez pifpaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zen3x napisał:

Chcę żyć w Polsce:

  • wolnej od ideologii LGBT...( i kilka liter więcej)
  •  niezależnej od widzimisię UE
  • bez emigrantów z Afryki (co my mieliśmy wspólnego z Afryką, rozumiem Francja, Belgia, Holandia, UK, Hiszpania, Włochy miały tam swoje kolonie, więc niech wpierają ludzi, których wyzyskiwali przez wiele lat) 

Na 100% oddam głos na pana prezydenta Andrzeja Dudę.

Możesz się zaskoczyć ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Trzaskowskiego bo to jedyny słuszny wybór z perspektywy kalkulującego wyborcy Konfederacji.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pifpaf napisał:

No dobra, to co jest lepszym wyborem w tym momencie, no bo jeżeli miałbym głosować na 'mniejsze zło'....to prawdę mówiąc jako 28-latek, gdzieś tam trochę śledzący co jest grane w polityce/ekonomii to naprawdę nie potrafię dostrzec które zło jest mniejsze w tym wypadku.

No chyba logiczne, że Trzask, bo nie będzie długopisem Jarosława K.

A kto wie, co jeszcze mają w planach, skoro sądownictwo i prokuratura już zaorane.

Może jakaś dożywotnia władza?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę głosować przeciwko Dudzie, czyli Trzaskowski. Niestety wybór ten mnie nie zadowala, ale nie oczekiwałem że będzie inaczej.

PiS zrobił się w ostatnich latach niebezpieczny i zaczął przypominać partię autorytarną. To co zrobili z telewizją publiczną i umysłami osób, które czerpią "informacje" tylko z TV, sprawiło że szczerze ich nienawidzę i nigdy im tego nie zapomnę. No i dodatkowo są to socjaliści, a jak kończą się rządy socjalistów, mieliśmy już wiele przykładów na świecie. Jedynie bogatsze państwa jeszcze są w stanie jakoś utrzymać ten socjał, ale to dzięki temu że mają duże przedsiębiorstwa. A Polska nie ma nic...

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy świat Trzaska i partia z której pochodzi mocno mi się nie widzą. PiS to zło, ale PO nie dało podstaw aby uwierzyć, że tym razem za ich rządów będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzasku liżący tyłek lewicowym wyborcom, jak? "Drogie wyborczynie" :D

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Raiven napisał:

Kolorowy świat Trzaska i partia z której pochodzi mocno mi się nie widzą. PiS to zło, ale PO nie dało podstaw aby uwierzyć, że tym razem za ich rządów będzie lepiej.

Dokladnie to samo uwazam. Wszyscy leca do Trzaskowskiego bo "nielubienie" PISu i Dudy jest modne ale malo kto sie zastanawia co Trzaskowski soba reprezentuje i przede wszystkim - kogo ! :)

Za PISu Wam zle ? Ok, zgodze sie - nie jest jak byc powinno. Ale przypomnijscie sobie  PO :E

  • Like 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugiej turze zagłosuję tak jak w pierwszej na Trzaskowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eNeSik napisał:

ale malo kto sie zastanawia co Trzaskowski soba reprezentuje i przede wszystkim - kogo ! :)

Za PISu Wam zle ? Ok, zgodze sie - nie jest jak byc powinno. Ale przypomnijscie sobie  PO :E

Reprezentuje sobą np. znajomość 5 języków obcych. A ty znasz chociaż jeden?

No i w sumie, jak by nie było, to za poprzedniej kadencji warunki były lepsze. Przynajmniej nie dawali kar z dupy, bo teraz to inspektor wprost mówi, że Jarek kazał i 5 stów musi być, bo nie ma zmiłuj.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, eNeSik napisał:

Dokladnie to samo uwazam. Wszyscy leca do Trzaskowskiego bo "nielubienie" PISu i Dudy jest modne ale malo kto sie zastanawia co Trzaskowski soba reprezentuje i przede wszystkim - kogo ! :)

Za PISu Wam zle ? Ok, zgodze sie - nie jest jak byc powinno. Ale przypomnijscie sobie  PO :E

No bardzo dobrze pamięam co było za PO. I dla mnie zawsze zapalenie płuc (PO) będzie lepsze niż rak (PIS). Sorry ale trzeba być ślepym albo nie ogarniać, żeby nie widzieć tego co PIS w 5-6 lat odpierdala, a co w 8 PO. Sam wolałbym kogo inneg u steru, ale jak przychodzi do porównań, to wszystko wychodzi czarno na białym.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, eNeSik napisał:

Dokladnie to samo uwazam. Wszyscy leca do Trzaskowskiego bo "nielubienie" PISu i Dudy jest modne ale malo kto sie zastanawia co Trzaskowski soba reprezentuje i przede wszystkim - kogo ! :)

Za PISu Wam zle ? Ok, zgodze sie - nie jest jak byc powinno. Ale przypomnijscie sobie  PO :E

Właśnie jakoś tak mało osób patrzy wstecz. Niby mam pamięć złotej rybki, ale ciężko zapomnieć o każdych kolejnych wyborach. Jak to było? PiS u władzy, wszyscy płaczą, Tusk obiecuje gruszki na wierzbie i kłamie w żywe oczy. PO dochodzi do władzy. Po 4 latach większość głosuje na PO byle tylko PiS nie wrócił. Po kolejnych 4 latach było już tak narzygane, że obietnice PiS wydawały się "mniejszym złem" na ten moment. Dzisiaj już nawet nie można określić mniejszego zła wśród tych dwóch partii. Każda chce nas wydymać na swój sposób. Po PiS już wiemy czego możemy się spodziewać. PO ciągle nie ma własnych pomysłów, obiecują sprawdzone rzeczy na które kiedyś pluli gdy PiS chciał wprowadzić. Jeszcze jak się spojrzy na ten ostatni wzorzec, że co obie partie wymienią władzę to jest gorzej... bo zobaczyli jak poprzednicy jeszcze większe wałki kręcili i będą próbować ich przebić :E.

Chociaż jakby taktycznie do tego podejść... Jeżeli Trzask wygra to skończy się podpisywanie wszystkiego jak leci, sam za dużo nie zdziała przy PiS u władzy, może będziemy świadkami nowego poziomu cyrku na arenie politycznej... trzeba to przemyśleć :E.

Edytowane przez Raiven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam 3 jezyki i co z tego ?

To zes teraz argument znalazł :) - powiedz mi prosze - co mi da znajomosc jezykow prezydenta ?

A kary ? 500 zł ? Oceniasz caloksztalt przez pandemie ? Dostales taki mandat ? Wiesz, ze mozna sie odwolac i bez problemu wygrac ? To po co w ogole podnosisz taki argument ? :)

Widze, ze typowy pieniacz. Radze przestudiowac sobie poczynania PO oraz co Polacy dostali od nich za ich rządu
Kazdy glosuje jak chce. Jedni zaglosuja wg. memów i Fejsbuka, inni zastanowia sie nad konsekwencjami wyboru i spojrza na caloksztalt przez pryzmat przeszlosci

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Trzaskowski oczywiście.
Każda szansa aby PIS miał nad sobą chociaż jakiś mały bat jest na wagę złota!

Powiecie, że kradli za rządów PO? Tam dymisje były za parę K PLNów. Tutaj lecą setki milionów i nikt nic nie widzi. Prezes NBP ma dwie... osoby towarzyszące na etacie, Banaś, Antonow, który wiózł powietrze, Premier bez grosza przy duszy niby itd. prezesie spółek SP co się zmieniają i biorą milionowe odprawy. Prokuratura bała się przesłuchać JK w sprawie budowy biurowców. Sądy itd itp. Oni nie mają żadnych hamulców.

Druga sprawa, że Trzaskowski zna języki, wygląda, umie się odezwać, wykształcony, itd itp. Nie ma wstydu go na jakiś szczyt czy coś takiego wysłać. On by nie stał przy Trumpie jak jakiś asystent.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, eNeSik napisał:

Znam 3 jezyki i co z tego ?

To zes teraz argument znalazł :) - powiedz mi prosze - co mi da znajomosc jezykow prezydenta ?

A kary ? 500 zł ? Oceniasz caloksztalt przez pandemie ? Dostales taki mandat ? Wiesz, ze mozna sie odwolac i bez problemu wygrac ? To po co w ogole podnosisz taki argument ? :)

Widze, ze typowy pieniacz. Radze przestudiowac sobie poczynania PO oraz co Polacy dostali od nich za ich rządu
Kazdy glosuje jak chce. Jedni zaglosuja wg. memów i Fejsbuka, inni zastanowia sie nad konsekwencjami wyboru i spojrza na caloksztalt przez pryzmat przeszlosci

1) Dla funkcji reprezentatywnej/kuluarów to w sam raz. Nie będzie dukał i robił wstydu. Świadczy to też o większym ogarnięciu kandydata.

2) Nie chodzi mi o mandaty za pandemię, tylko te mandaty za nic, które Inspektor Pracy wlepia, jak chodzi po firmach. 500 zł to minimalna kara i do sądu nie masz co iść. A inspektor nawet się nie krył, że władza kazała dać i fartownie nie miał się do czego przyczepić, więc najniższy wymiar grzywny.

3) A co takiego dostali od rządu? Bo przez kryzys sobie przeszliśmy na zielonych słupkach. Inwestycje były realizowane. Jak zmieniło się moje miasto za ich kadencji to nawet nie będę opisywał, bo to dwa różne światy.

A teraz powiedz mi, co dał PiS oprócz 500+ wypłacanego z moich podatków? Do tego coraz więcej podatków, zaorane sądownictwo i kary dla firm z dupy.

Do dupy z takim rządem.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie, każdy kołek z europy wschodniej poza putinem będzie wyglądał przy Trumpie jak asystent.Nie popadajmy w komedie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć, że gdyby Trzaskowski został prezydentem, ani jeden projekt ustawy nie zostałby przegłosowany w sejmie. Rozpatrywanie go jako wysłannika PO nie ma najmniejszego sensu tak długo, jak PiS ma większość w sejmie. Jego jedynym zadaniem przez najbliższe 3 lata to blokowanie PiSu i to jest więcej niż wystarczający powód do głosowania na niego. W parlamentarnych w 2023 (o ile się odbędą...) będzie trzeba głosować na kogoś spoza dwójki PO(KO)PiSowskiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze krotko odnosnie Trzaskowskiego

- nie lubie kolorów tęczy

- nie mam auta na LPGT

- nie lubie PISu ale w tym momencie chodzi o to - kogo bardziej nienawidze - otoz PO !

- "sprawdzil sie" jako prezydent W-wy

- jest pro-unijny (UE) gdzie osobiscie uwazam, ze UE jest syfem ktory nie powinien istniec

 

Tak naprawde nie korzystam z dobrodziejstw PISu ale bardziej od nich - nie znosze PO. Tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...