Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie chodzi o ACTA z 2012, kiedy były te wielkie protesty? Właśnie o tym myślałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Erwtokritos napisał:

Oczywiście z piractwem trzeba walczyć ale nie poprzez głupie ustawy.

To może dla odmiany przez mądre ustawy?

Czasem sobie czytam, co tam UE wyprodukuje i generalnie zwykle to wygląda rozsądnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kamiyan napisał:

Czego nie wymyślą, to zawsze doszukacie się w tym ograniczaniu "wolności słowa".

Bo de facto własność intelektualna niesie za sobą pewne ograniczenia.

Zresztą te wszystkie memy też są dyskusyjne, bo w końcu używasz czyjegoś wizerunku.

Poza tym w obecnym internecie zdecydowanie za łatwo jest wrzucić jakąś pierdołę/kłamstwo. No ale taka już specyfika tego medium. Ktoś będzie chciał to zmienić, to zaraz pójdziecie płakać o "wolność słowa".

Wszystko co jest zgodne z prawem danego państwa powinno być dozwolone w internecie, nawet pisanie głupot. Jednak gdy ktoś taką głupotę napiszę mam wolność słowa i mogę to skrytykować. Ja jestem za wolnością ogólnie rzecz biorąc. Niech każdy ma możliwość zrobić co chce póki jest to zgodne z obecnym prawem. Jak i prawo powinno się tworzyć w sposób nieograniczający obywatelom wolności. Oczywiście ta cała wolność powinna być oparta o jakiś kręgosłup moralny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AMiABLE napisał:

A to nie chodzi o ACTA z 2012, kiedy były te wielkie protesty? Właśnie o tym myślałem.

 

Nie, ludzie sobie nazwali artykuł 13 z pewnej dyrektywy unijnej ACTA II, bo ktoś im wmówił, że to podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szatkus napisał:

Nie, ludzie sobie nazwali artykuł 13 z pewnej dyrektywy unijnej ACTA II, bo ktoś im wmówił, że to podobne.

EPICA  potocznie mówiąc ACTA II, czyli taka łagodniejsza wersja ACTA I. Nie jest to tak zła ustawa jak ACTA z 2012r, jednak nadal art 11 i 13 jest nieprecyzyjnie sformułowany. A to może mieć negatywny wpływ na treści publikowane w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Erwtokritos napisał:

EPICA  potocznie mówiąc ACTA II, czyli taka łagodniejsza wersja ACTA I. Nie jest to tak zła ustawa jak ACTA z 2012r, jednak nadal art 11 i 13 jest nieprecyzyjnie sformułowany. A to może mieć negatywny wpływ na treści publikowane w internecie.

Bo to jest dyrektywa. Dyrektywy z reguły są nieprecyzyjne, bo mają tylko wskazywać kierunek. Szczegóły sobie dogrywają poszczególne rządy przy implementacji dyrektywy czyli zwykle pisząc ustawę. Oczywiście nasz kochany rząd może to zrobić w taki sposób, że Orwell by się zdziwił, ale to by mogli zrobić równie dobrze bez żadnej dyrektywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mityczne artykuły 11 i 13 były prostowane w tym blogu prawniczym, którego wcześniej linkowałem. Nie ma tam nic specjalnego, toteż cała drama jest z pupy wzięta.

Cytat

Bo to jest dyrektywa. Dyrektywy z reguły są nieprecyzyjne, bo mają tylko wskazywać kierunek. Szczegóły sobie dogrywają poszczególne rządy przy implementacji dyrektywy czyli zwykle pisząc ustawę. Oczywiście nasz kochany rząd może to zrobić w taki sposób, że Orwell by się zdziwił, ale to by mogli zrobić równie dobrze bez żadnej dyrektywy.

Nie sądzę, żeby rząd nawet wiedział, nad czym procesuje. Wokół tego jest polityczna szopka, bo internet rozdmuchuje temat, żeby im pirackich gierek i CDA nie zabrali.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szatkus napisał:

Bo to jest dyrektywa. Dyrektywy z reguły są nieprecyzyjne, bo mają tylko wskazywać kierunek. Szczegóły sobie dogrywają poszczególne rządy przy implementacji dyrektywy czyli zwykle pisząc ustawę. Oczywiście nasz kochany rząd może to zrobić w taki sposób, że Orwell by się zdziwił, ale to by mogli zrobić równie dobrze bez żadnej dyrektywy.

Dlatego mam nadzieje ze te dyrektywę nasz rząd wprowadzi w łagodnym stopniu.(Z tego co mi wiadomo dyrektywę jak EPICA kraje UE mogą wprowadzać z łagodniejszym wpływem.)

Po prostu ja się obawiam że zaczną od takich dyrektyw i będą powoli przesuwali te granicę coraz dalej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wyobrazić sobie sensowne przepisy dotyczące piractwa. Po pierwsze nośniki cyfrowe mają podatek od tego, że umożliwiają łatwe kopiowanie. Czyli wg prawa z góry płacimy za możliwość spiracenia czegoś. I jasne, oficjalnie to nie jest podatek od piractwa, a importerzy nie powinni tych kosztów przerzucać na konsumentów. A praktykę każdy zna - każda firma i instytucja zwali każdy dodatkowy koszt na konsumenta. Dobry przykład to lokaty bankowe po wprowadzeniu podatku bankowego. Magicznie akurat wtedy spadło oprocentowanie.

Kolejna sprawa to interpretacje użytku własnego w świetle polskiego prawa. Nie ma nic nielegalnego w tym, że sciągnę muzę z YT i będą ja sobie puszczał w domu. Czy to dobrze? Ktoś ją tworzy w celach zarobkowych, a ja zarobić w ten sposób nie daję. Rozumiem puszczanie jej za każdym razem z YT - tutaj dochód generują reklamy (pomija AdBlocki, itp). Download to zwykłe stworzenie kopii bez jej opłacenia. 

Żadne przepisy tego nie uregulują, a zdrowy rozsądek. Pracuję i ktoś mi za to płaci. Nie chciałbym, aby ktoś to ukradł. Jeśli ktoś inny zrobił coś, co mi się podoba i chcę z tego korzystać - trzeba zapłacić za czyjąś pracę. Gra jest za droga w dniu premiery - czekam na promocję. Ale żeby dojść do takiego stanu świadomości potrzeba normalnego rynku pracy, a nie takiego, gdzie ludzie boją się iść na zwolnienie, bo szef obetnie premię i nie starczy do pierwszego. Póki w małych miejscowościach szefami mini-biznesów są janusze i oszuści, którzy płacą pod stołem, nic się nie zmieni. Znam nieco firemek, gdzie są takie praktyki bądź podobne - przymuszanie do darmowych nadgodzin, itp. Chętnie bym zobaczył u władzy partię, która by to zaorała. Brak szacunku do pracownika to rak numer 1 IMO.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Erwtokritos napisał:

Dlatego mam nadzieje ze te dyrektywę nasz rząd wprowadzi w łagodnym stopniu.(Z tego co mi wiadomo dyrektywę jak EPICA kraje UE mogą wprowadzać z łagodniejszym wpływem.)

Po prostu ja się obawiam że zaczną od takich dyrektyw i będą powoli przesuwali te granicę coraz dalej. 

 

Ale oni niczego nie zaczynają. Prawo autorskie istnieje od dawna, ale od tamtej pory pojawiły się komputery i internet. I ten internet się mocno zmienił przez ostatnie 30 lat, więc i prawo trzeba trochę zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szatkus napisał:

Ale oni niczego nie zaczynają. Prawo autorskie istnieje od dawna, ale od tamtej pory pojawiły się komputery i internet. I ten internet się mocno zmienił przez ostatnie 30 lat, więc i prawo trzeba trochę zmienić.

Tak tak, myślisz że im tylko na tym zależy. Oni chcą w jakimś stopniu to medium zwane internetem kontrolować, jak i pobierać sobie podatki od korporacji amerykańskich przy okazji.

Jak napisałem gdyby im naprawdę zależało aby ukrócić piractwo już dawno CDA itp by spadło.

Jakoś TVP/TVN już teraz potrafi skutecznie zdejmować niewygodne im materiały na YT.(Często materiały zgodne z prawem.) A takie ustawy jak EPICA tylko ułatwią im zdejmowanie niewygodnych treści.

Edytowane przez Erwtokritos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogią do komisu samochodowego chyba zostałem przekonany.?

Troche nie czuje się na siłach dyskutować o tych wszystkich ACTACH, gdyż znam temat dość pobieżnie.

I żeby nie było: nie popieram piracenia (sam tego nie robie), ale uważam, że należy walczyć z tym zjawiskiem z głową.

Wracając do tematu:

Dokąd pojadą wozy strażackie? Do gmin w których wygrał Trzaskowski

Na tę chwile lepszego źródła nie znalazłem. Wychodzi na to, że wysoka frekwencja jest sprzymierzeńcem Trzaskowskiego.

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kamiyan napisał:

No chyba logiczne, że Trzask, bo nie będzie długopisem Jarosława K.

A kto wie, co jeszcze mają w planach, skoro sądownictwo i prokuratura już zaorane.

Może jakaś dożywotnia władza?

Lepiej być długopisem Kaczyńskiego, niż Tuska i makreli.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lance8 napisał:

Lepiej być długopisem Kaczyńskiego, niż Tuska i makreli.

Dokładnie. O Kaczyńskim nikt nie powie że nie kocha kraju, Polski. 

O Tusku nawet jego sojusznicy mówią że uciekł za posadą do Brukseli i stał ścierką Markeli   

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak dalej pójdzie to długopis zrobi trzask ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Flik napisał:

y.?

Na tę chwile lepszego źródła nie znalazłem. Wychodzi na to, że wysoka frekwencja jest sprzymierzeńcem Trzaskowskiego.

 

Wysoka frekwencja była w gminach turystycznych. W jakieś przekroczyła nawet 100%, bo głosowało wielu turystów. A że wygrał w tych gminach Trzaskowski, to trochę pokazuje że na PO głosują bogatsi, zaś na PIS biedniejsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mercator napisał:

Wysoka frekwencja była w gminach turystycznych. W jakieś przekroczyła nawet 100%, bo głosowało wielu turystów. A że wygrał w tych gminach Trzaskowski, to trochę pokazuje że na PO głosują bogatsi, zaś na PIS biedniejsi.

Nic nowego, zawsze tak było. Ich prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eclipse napisał:

Dokładnie. O Kaczyńskim nikt nie powie że nie kocha kraju, Polski. 

Przecież Kaczor ma ten kraj w dupie.

Wielokrotnie to udowadniał.

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Isharoth napisał:

TVP za PO vs TVP za PiS :E

https://streamable.com/o6mbsh

Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

 

Śmieszne, ze symetrysci nadal istnieją. Jeżeli chodzi o media publiczne i propagandę, to PiS jest po prostu niedościgniony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kamiyan napisał:

Przecież Kaczor ma ten kraj w dupie.

Wielokrotnie to udowadniał.

Niemożliwe. Przecież Januzi twierdzi, że Kaczor to patriota... :E

Edytowane przez Kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kitu napisał:

Niemożliwe. Przecież Januzi twierdzi, że Kaczor to patriota... :E

Patriota swojej nibylandii chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już został wybór między dżumą, a cholerą. :/

  • Sad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrafiła mi się dziś taka oto krótka rozmowa z panią głosującą na Dudę (30+, 2 albo 3 dzieci).

Ona, coś sprawdza w necie na smartfonie: Kiedy w końcu przyznają te bony wakacyjne, 500+ nam nie starcza na wydatki.

Ja: Ale wiesz, że te pieniądze są od podatników? Są zabierane i ponownie dawane, chyba że ktoś jest zupełnie bezrobotny i ma za free.

Ona: no wiem. I co z tego. Ale przecież w całej UE tak jest i u nas powinno być tak samo. I tak Polska jest najdroższa w Europie.

Dalej rozmowa się nie rozwinęła, bo trzeba było wracać do pracy.

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Áltair napisał:

Przytrafiła mi się dziś taka oto krótka rozmowa z panią głosującą na Dudę (30+, 2 albo 3 dzieci).

Ona, coś sprawdza w necie na smartfonie: Kiedy w końcu przyznają te bony wakacyjne, 500+ nam nie starcza na wydatki.

Ja: Ale wiesz, że te pieniądze są od podatników? Są zabierane i ponownie dawane, chyba że ktoś jest zupełnie bezrobotny i ma za free.

Ona: no wiem. I co z tego. Ale przecież w całej UE tak jest i u nas powinno być tak samo. I tak Polska jest najdroższa w Europie.

Dalej rozmowa się nie rozwinęła, bo trzeba było wracać do pracy.

Z kolei mój przełożony usprawiedliwiał się dzisiaj tym, że "Duda ma pomysł na gospodarkę". W przeciwieństwie do gościa nie kończyłem ekonomii, więc się nie znam, ale rozdawnictwo i podwyższanie minimalnej bez opamiętania to raczej przepis na zarżnięcie gospodarki.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...