Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Áltair napisał:

Przytrafiła mi się dziś taka oto krótka rozmowa z panią głosującą na Dudę (30+, 2 albo 3 dzieci).

Ona, coś sprawdza w necie na smartfonie: Kiedy w końcu przyznają te bony wakacyjne, 500+ nam nie starcza na wydatki.

Ja: Ale wiesz, że te pieniądze są od podatników? Są zabierane i ponownie dawane, chyba że ktoś jest zupełnie bezrobotny i ma za free.

Ona: no wiem. I co z tego. Ale przecież w całej UE tak jest i u nas powinno być tak samo. I tak Polska jest najdroższa w Europie.

Dalej rozmowa się nie rozwinęła, bo trzeba było wracać do pracy.

 

Tok rozumowania tej pani nie jest taki najgorszy. Redystrybucja dochodów, niezła rzecz. Grunt, żeby zrobić to z głową, czego nie ma w przypadku PiS. Do tego się można doczepić, a nie samego faktu programów socjalnych.

Jedyna wtopa to że Polska jest najdroższa. Względem naszego rozwoju gospodarczego jesteśmy bardzo tanim krajem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez oni robia to z glowa. Zabieraja wszystkim a rozdaja tym, ktorzy beda na nich glosowac. To zwyczajne przekupstwo a nie rozdawanie socjalu na oslep.

Edytowane przez Michaelred
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupują sobie głosy, a ludzie sprzedają się za te 500+ jak zwykłe kur...... :/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Michaelred napisał:

Ale przeciez oni robia to z glowa. Zabieraja wszystkim a rozdaja tym, ktorzy beda na nich glosowac. To zwyczajne przekupstwo a nie rozdawanie socjalu na oslep.

O to to to...

Właśnie to... zabierają przeciwnikom, a dają zwolennikom... Robin Hoody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Áltair napisał:

Przytrafiła mi się dziś taka oto krótka rozmowa z panią głosującą na Dudę (30+, 2 albo 3 dzieci).

Ona, coś sprawdza w necie na smartfonie: Kiedy w końcu przyznają te bony wakacyjne, 500+ nam nie starcza na wydatki.

Ja: Ale wiesz, że te pieniądze są od podatników? Są zabierane i ponownie dawane, chyba że ktoś jest zupełnie bezrobotny i ma za free.

Ona: no wiem. I co z tego. Ale przecież w całej UE tak jest i u nas powinno być tak samo. I tak Polska jest najdroższa w Europie.

Dalej rozmowa się nie rozwinęła, bo trzeba było wracać do pracy.

 

Trzeba było powiedzieć, że żeby dać te 500 zł rząd jej zabiera 700 zł. By miała większego mindfucka. "Ale jak to zabiera, jak daję" :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Áltair napisał:

Przytrafiła mi się dziś taka oto krótka rozmowa z panią głosującą na Dudę (30+, 2 albo 3 dzieci).

Ona, coś sprawdza w necie na smartfonie: Kiedy w końcu przyznają te bony wakacyjne, 500+ nam nie starcza na wydatki.

Ja: Ale wiesz, że te pieniądze są od podatników? Są zabierane i ponownie dawane, chyba że ktoś jest zupełnie bezrobotny i ma za free.

Ona: no wiem. I co z tego. Ale przecież w całej UE tak jest i u nas powinno być tak samo. I tak Polska jest najdroższa w Europie.

Dalej rozmowa się nie rozwinęła, bo trzeba było wracać do pracy.

 

Ale powiedz czy zasadniczo nie ma racji? Bo chyba nie myslisz, ze ta cała fala "turystów" na pontonach ciagnie do raichu ciezko pracowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Áltair napisał:

Przytrafiła mi się dziś taka oto krótka rozmowa z panią głosującą na Dudę (30+, 2 albo 3 dzieci).

Ona, coś sprawdza w necie na smartfonie: Kiedy w końcu przyznają te bony wakacyjne, 500+ nam nie starcza na wydatki.

Ja: Ale wiesz, że te pieniądze są od podatników? Są zabierane i ponownie dawane, chyba że ktoś jest zupełnie bezrobotny i ma za free.

Ona: no wiem. I co z tego. Ale przecież w całej UE tak jest i u nas powinno być tak samo. I tak Polska jest najdroższa w Europie.

Dalej rozmowa się nie rozwinęła, bo trzeba było wracać do pracy.

 

Wezme "Shit that never happened" za 500, Alex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robson241 napisał:

Ale powiedz czy zasadniczo nie ma racji? Bo chyba nie myslisz, ze ta cała fala "turystów" na pontonach ciagnie do raichu ciezko pracowac?

No nie ma racji. Co innego finansować 500+ z nadwyżki budżetowej, co innego wziąć kredyt i finansować głosy z kredytu. 

Raich stać na turystów w pontonach, jakoś nie słyszałem żeby nie mieliby roku bez nadwyżki budżetowej, bo są 4 gospodarką świata. 

"Mołdawia to najbiedniejszy kraj w Europie – jej PKB per capita to 3254 dolary (Polska – 15 431). Wyobrażacie sobie, że nagle ktoś pod kątem wydatków socjalnych każe jej gonić „zachód”? Prawdopodobnie musiałoby przestać funkcjonować całe państwo."

"Nasz kraj znajduje się na szczycie zestawienia wydatków socjalnych w relacji do PKB"

 

I to co jest wiadome już teraz, żadna partia polityczna nie da sobie rady jeśli wygra przeciwko PiSowi, długi będą się ciągnęły jak za Gierka, a PiS będzie grał na emocjach - "Za naszych czasów dawaliśmy kasę i było dobrze, głosuj ponownie". 

  • Haha 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Áltair napisał:

Przytrafiła mi się dziś taka oto krótka rozmowa z panią głosującą na Dudę (30+, 2 albo 3 dzieci).

Ona, coś sprawdza w necie na smartfonie: Kiedy w końcu przyznają te bony wakacyjne, 500+ nam nie starcza na wydatki.

Ja: Ale wiesz, że te pieniądze są od podatników? Są zabierane i ponownie dawane, chyba że ktoś jest zupełnie bezrobotny i ma za free.

Ona: no wiem. I co z tego. Ale przecież w całej UE tak jest i u nas powinno być tak samo. I tak Polska jest najdroższa w Europie.

Dalej rozmowa się nie rozwinęła, bo trzeba było wracać do pracy.

 

Dokładnie tak jest. Ta trójka dzieci będzie kiedyś robić na twoja emeryturę i dupe podcierać tobie. 

Rodzina to najważniejsza komórka społeczna ever. i powinna być odpowiednio wspierana. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Eclipse napisał:

Dokładnie tak jest. Ta trójka dzieci będzie kiedyś robić na twoja emeryturę i dupe podcierać tobie. 

Rodzina to najważniejsza komórka społeczna ever. i powinna być odpowiednio wspierana. 

500 zeta na patusów to wsparcie dla dziecka?

Zresztą od tego są różne MOPS-y czy nawet głupie socjalki na uczelniach wyższych, żeby potrzebujący ową pomoc dostali.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby chociaż to było w formie ulgi od podatku...

A tak komórka społeczna, która w ogóle nie pracuje na PKB dostaje prezenty :)

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eclipse napisał:

Dokładnie tak jest. Ta trójka dzieci będzie kiedyś robić na twoja emeryturę i dupe podcierać tobie. 

Rodzina to najważniejsza komórka społeczna ever. i powinna być odpowiednio wspierana. 

Emerytura już niebawem i mam ją z własnych odkładanych pieniędzy i za pracę, a nie od cudzych dzieci ;) Szklankę wody też będzie mi miał kto podawać.

3 godziny temu, robson241 napisał:

Ale powiedz czy zasadniczo nie ma racji? Bo chyba nie myslisz, ze ta cała fala "turystów" na pontonach ciagnie do raichu ciezko pracowac?

Ogólnie jestem przeciw UE, ale jednocześnie nie widzę Polski po polexicie. A mówienie, że "oni tak mają, więc i my musimy mieć to samo" jest dla mnie niezrozumiałe.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Áltair napisał:

Ogólnie jestem przeciw UE, ale jednocześnie nie widzę Polski po polexicie. A mówienie, że "oni tak mają, więc i my musimy mieć to samo" jest dla mnie niezrozumiałe.

Szkoda, że w ten sposób nie importują wszystkich mądrych rozwiązań z zachodu, tylko same głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Áltair napisał:

Ogólnie jestem przeciw UE, ale jednocześnie nie widzę Polski po polexicie. A mówienie, że "oni tak mają, więc i my musimy mieć to samo" jest dla mnie niezrozumiałe.

Ale polexit wcale potrzebny nie jest. Wystarczy wypowiedzieć kilka umów i traktatów, ignorować dyrektywy i nie wpłacać nic do EU. Dogadywać się z poszczególnymi państwami w poszczególnych sprawach ale samą unię ignorować. Będzie wrzask ale nie odważą się wyrzucić Polski czy ruszyć samych obywateli Polski. 

W międzyczasie należy się skupić na budowie międzymorza, to jest jakaś perspektywa która może się udać i przynieść jakieś korzyści. Potencjalnie podział uni na starą unię i międzymorze z protektoratem od USA ma sens i może się udać. 

  • Haha 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Zdzisiu napisał:

Ale polexit wcale potrzebny nie jest. Wystarczy wypowiedzieć kilka umów i traktatów, ignorować dyrektywy i nie wpłacać nic do EU. Dogadywać się z poszczególnymi państwami w poszczególnych sprawach ale samą unię ignorować. Będzie wrzask ale nie odważą się wyrzucić Polski czy ruszyć samych obywateli Polski. 

W międzyczasie należy się skupić na budowie międzymorza, to jest jakaś perspektywa która może się udać i przynieść jakieś korzyści. Potencjalnie podział uni na starą unię i międzymorze z protektoratem od USA ma sens i może się udać. 

Nie wiedziałem, że Polska jest w czołowej 10 gospodarek świata by takie ruchy robić :E Nawet nie ma sensu opisywać skutków takich ruchów bo byłyby tragiczne pod każdym względem. 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, TheMr. napisał:

Nie wiedziałem, że Polska jest w czołowej 10 gospodarek świata by takie ruchy robić

Zależy jaki ranking PKB. Nominalny 23-21 miejsce, per capita około 60, siła nabywcza 23-21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TheMr. napisał:

Nie wiedziałem, że Polska jest w czołowej 10 gospodarek świata by takie ruchy robić :E Nawet nie ma sensu opisywać skutków takich ruchów bo byłyby tragiczne pod każdym względem. 

W 10 nie ale w skali świata jesteśmy naprawdę zamożni czy się nam to podoba czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Klakier1984 napisał:

W 10 nie ale w skali świata jesteśmy naprawdę zamożni czy się nam to podoba czy nie ;)

W dalszym ciągu jesteśmy w bliskiej 20 albo dalszych miejscach w przypadku innych wskaźników nie tylko gospodarczych, to wyklucza jakiekolwiek rozmowy i tematy na temat decyzyjności państwa w sprawach jak sojusze międzymorza ze wsparciem USA, albo exit z jakiegokolwiek paktu bądź większego tworu zrzeszającego państwa.

Na UE można narzekać ile się chce, ale trzeba przyznać, że jest pierwszą która wytrwała tak długo i na razie nie widać kandydatów żeby ją zastąpić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 10:35, Kamiyan napisał:

No chyba logiczne, że Trzask, bo nie będzie długopisem Jarosława K.

A kto wie, co jeszcze mają w planach, skoro sądownictwo i prokuratura już zaorane.

Może jakaś dożywotnia władza?

Bedzie dlugopisem Budki i Merkel

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież pozostałe państwa wcale się nie będą do ścisłej współpracy pchały, bo wiedzą, że Polska jako największy kraj w tym miedzymorzu będzie się chciała tam rządzić i używać całej grupy do przepychanek ze starą Unią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Eclipse napisał:

Dokładnie tak jest. Ta trójka dzieci będzie kiedyś robić na twoja emeryturę i dupe podcierać tobie. 

Rodzina to najważniejsza komórka społeczna ever. i powinna być odpowiednio wspierana. 

Jakież to naiwne sądzić, że 500+ zmieni cokolwiek jeśli chodzi o przyrost naturalny Polaków. Obecnego systemu emerytalnego nie da się uratować. Każda Polka musiałaby nagle urodzić 8 dzieci, dosłownie każda Polka. To jest niewykonalne, tym bardziej w tych czasach i w kraju bardziej rozwiniętym, gdzie ludzie coraz rzadziej myślą o robieniu dzieci i jest to dla nich wręcz nieopłacalne.

Poza tym każdy rozdany na tak ogromną skalę socjał zmniejsza wartość pieniądza. Za kilka lat te 500+ i inne przekupstwa nie będą nic warte, a ludzie którzy mieli jakieś oszczędności i ludzie którzy pracują wszystko stracą. Rządy socjalistów nigdy nie skończyły się dobrze, a PiS jest partią ohydnie socjalistyczną z autorytarnymi zapędami.

Bon turystyczny to nadal pomoc dla rodzin? W czasach kiedy budżet państwa cierpi, a Polskie przedsiębiorstwa mają pod górkę i ciągle zwiększa się podatki? No chyba nie. :)

Każdy kto ma dostęp do internetu i informacji co wyprawia się w naszym kraju, albo chociaż widzi stan telewizji, która powinna być telewizją państwową, a jest partyjną szczujnią utrzymywaną za pieniądze wszystkich Polaków, powinien się wstydzić że w ogóle pomyślał o poparciu tej partii.

Dodam jeszcze tylko że to co napisał @TheMr., czyli że długi będą jak za Gierka, to wcale nie jest jakaś wielka przesada. Tak rzeczywiście może być. Nasz budżet jest już w marnym stanie, pandemia tylko to przyspieszyła, a nie mamy przedsiębiorstw i inwestycji, które mogłyby by udźwignąć tak duży ciężar socjalny. Najgorsze jest to że raz danego socjału nie można tak po prostu cofnąć, bo byłoby to samobójstwo polityczne. Naród jest głupi i ignorancki, dał się przekupić raz, da się przekupić po raz drugi. Partie populistyczne będą się ścigać kto da większy socjał, bo nie ma teraz innego sposobu na wygranie z PiS. To doprowadzi do katastrofy ekonomicznej.
Dodatkowo nawet jak jakaś inna partia wygra następne wybory parlamentarne i będzie już zmuszona cofnąć część socjału, PiS przyjmie retorykę, że oni dawali a następny rząd zabrał, podczas gdy następny rząd będzie dopiero walczył ze skutkami tragicznych rządów PiS.

Edytowane przez Isharoth
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A kto wie, co jeszcze mają w planach, skoro sądownictwo i prokuratura już zaorane.

Ostatnio zapadł jakiś wyrok w trybie wyborczym, nie po myśli PIS-u. Mowa o milionie bezrobotnych w czasie pandemii. Więc sądownictwo chyba tak jeszcze nie do końca zaorane

Nie uważacie, że to całe straszenie Polexitem, to troche taka sama gadka jak "a bo Putin puści atoma" (możliwe, ale mało realne)?

Morawiecki miał stwierdzić, że Duda będzie gwarantem niepodnoszenia podatków przez PIS.

1. W sprawie podatków Prezydent ma niewiele do gadania.

2. Nie kto inny jak  Duda podpisał ok 30 ustaw podnoszących podatki, nie vetując przy tym żadnej.

Mój link

PS: W jaki sposób zacytować cytat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Andrzej Duda często stosował łaskę, kierując się "względami humanitarnymi" (np. złym stanem zdrowia) – jak wobec skazanego za oszustwo (decyzja z 19 maja) czy za m.in. fałsz materialny (z 23 marca). Z kolei 14 marca prezydent ułaskawił aż siedem osób – to rekord – w tym skazaną za uszkodzenie ciała (łaska dotyczyła wpłaty na cel społeczny) i nietrzeźwego rowerzystę recydywistę. A także – i to rzadkość – osobę skazaną za zgwałcenie małoletniego krewnego.

 

Klakier, CITO! Trzeba ratować obrońcę pedofila.

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-ulaskawia-kancelaria-prezydenta-robi-z-tego-tajemnice/kd0lvb0

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, cervandes napisał:

Ale tu nie jest mowa o Andrzeju Dudzie, kandydacie na prezydenta, tylko o prezydencie Andrzeju Dudzie. Według Kancelarii Prezydenta to dwie osobne jednostki :E

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 22:42, szatkus napisał:

Tok rozumowania tej pani nie jest taki najgorszy. Redystrybucja dochodów, niezła rzecz. Grunt, żeby zrobić to z głową, czego nie ma w przypadku PiS. Do tego się można doczepić, a nie samego faktu programów socjalnych.

Jedyna wtopa to że Polska jest najdroższa. Względem naszego rozwoju gospodarczego jesteśmy bardzo tanim krajem.

Mimo wszystko wychodzi na to, że nadal najwięcej ludzi ma problem z rozwiązaniem zagadki "co do gara włożyć" (czytaj, jak spełnić minimalne wymagania, aby nie zostać nazwanym alkoholikiem i patologią tylko z powodu biedy i nie wystarczająco dobrego "postawienia się"), niż do jak dobrego lekarza pójść, czy wybrać nowe auto, czy takie 3 letnie lepszej klasy za 50k. Dlatego PiS wygrywa, bo mimo że 500+ pochodzi z podatków, to takim rodzinom jest ono bardziej potrzebne, niż na przykład lepszej jakości droga za te podatki zamiast tego. PiS przegra, kiedy społeczeństwo średnio stanie się bogatsze, albo wtedy kiedy ktoś będzie miał lepszy pomysł na obietnice. Może to już będzie w następnych wyborach. Jeśli Duda przegra, będzie to już przy okazji najbliższych wyborów.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...