Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, prozeropro napisał:

Nie oszukujmy się, prezydent w Polsce nie ma absolutnie żadnej władzy. Robi tylko to co każe mu rząd. Pełni praktycznie jedynie funkcje reprecentacyjną. Z tego też powodu, osobiście uważam, że każdy powinien zagłosować na Andrzeja Dudę. A dlaczego? A no dlatego, że przynajmniej można się z niego pośmiać, z innych nie można. To jest jedyne co tą całą hołotę od siebie odróżnia. 

No i właśnie przez takie osoby jak Ty mamy prezydenta-marionetkę.

Prezydent RP może bez 100 000 podpisów, jako jedyny obywatel w Polsce zaproponować zmiany w prawie w postaci ustawy, może również zlecić kontrolę NIK, etc.

No ale lepiej się śmiać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak jak Duda. Najpierw robi z siebie strażnika konstytucji, a później z uśmiechem na ustach ją łamie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kitu napisał:

Trochę tak jak Duda. Najpierw robi z siebie strażnika konstytucji, a później z uśmiechem na ustach ją łamie ;)

Coś w ten deseń :D oni wszyscy są siebie warci... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, panzar01 napisał:

Mówiłem że wesoło by było, co nie zmienia faktu że on sam nie wie w co wierzy. Raz mówi że kobieta to zło, raz ich broni, raz mówi że podatki to zło, później że są potrzebne. Niech się zdecyduje w końcu xD

Stanę w jego obronie, będzie zabawnie :D

Nie przypominam sobie wypowiedzi, w której krytykowałby on kobiety.

Jeśli chodzi o podatki, to należy rozgraniczyć podatki sensowne, od podatków bezsensownych, potrzebnych tylko do utrzymania sitwy urzędniczo-kontrolnej, albo wręcz sprzecznych z interesem państwa.

Czy nie chcemy tego ciągnąć? ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Kamiyan napisał:

Wczytaj się w jego post – na obronę podrzucił link z TVPiS.

Dyskusja bezcelowa.

Oczywiście, najlepiej czytać niemiecki Onet i być z siebie dumnym ...

Bo jest wyjaśnione czego dotyczył akt łaski ale taki tuman jak Ty nie sprawdzi o co chodzi dokładnie. Tylko się jara tym  że ''Duda ułaskawił pedofila'' a że o akt łaski wystąpiły same osoby pokrzywdzone już pełnoletnie i przychyliły się do tego sądy ... ale to nie jest ważne

Jak czytam te niektóre komentarze to nóż w kieszeni mi się otwiera....

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe, że trzeba zebrać 100 tys. podpisów, żeby kandydować na prezydenta, a 5 kandydatów nie miało nawet połowy głosów z tego.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jakzniszczyczswiat.part2 napisał:

Stanę w jego obronie, będzie zabawnie :D

Nie przypominam sobie wypowiedzi, w której krytykowałby on kobiety.

Jeśli chodzi o podatki, to należy rozgraniczyć podatki sensowne, od podatków bezsensownych, potrzebnych tylko do utrzymania sitwy urzędniczo-kontrolnej, albo wręcz sprzecznych z interesem państwa.

Czy nie chcemy tego ciągnąć? ;d

Jego nie da się bronić. Kiedyś był inny. Zdziadzial tak samo jak kaczor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, panzar01 napisał:

Zdziadzial.

Tu muszę przyznać rację. Ale poglądów nie zmienił.

Da się go bronić bez problemu przed kimś, kto nie jest obrażony na fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roberto78 napisał:

Oczywiście, najlepiej czytać niemiecki Onet i być z siebie dumnym ...

Bo jest wyjaśnione czego dotyczył akt łaski ale taki tuman jak Ty nie sprawdzi o co chodzi dokładnie. Tylko się jara tym  że ''Duda ułaskawił pedofila'' a że o akt łaski wystąpiły same osoby pokrzywdzone już pełnoletnie i przychyliły się do tego sądy ... ale to nie jest ważne

Jak czytam te niektóre komentarze to nóż w kieszeni mi się otwiera....

 

Chodzi o dyskredytację, tak samo jak TVP robi z Warszawą i trzaskiem. Że niby paraliż itd xD. Polityczne przepychanki. 

Teraz, jakzniszczyczswiat.part2 napisał:

Tu muszę przyznać rację. Ale poglądów nie zmienił.

Da się go bronić bez problemu przed kimś, kto nie jest obrażony na fakty.

Nie jestem. Po prostu wiem jakie są. 

Kiedyś wierzyłem w niego, bo mówił z sensem. Ale teraz to jest typ pokroju kaczora. Najbardziej boję się bosaka. On już jako dziad się urodził :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Roberto78 napisał:

Oczywiście, najlepiej czytać niemiecki Onet i być z siebie dumnym ...

Nie no, najlepsza na świecie jest polsko-północno-koreańska telewizja TVP. 

A prezydentowi zdarzało się już ułaskawiać nawet tych nieskazanych, więc chyba sam nie wie, czym jest ten akt.

Swoją drogą, raport za wyzwiska.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, panzar01 napisał:

Kiedyś wierzyłem w niego, bo mówił z sensem. Ale teraz to jest typ pokroju kaczora. Najbardziej boję się bosaka. On już jako dziad się urodził :E 

Ja tam mogę stanąć zarówno w obronie jednego jak i drugiego (Bosaka, nie Kaczora :D), mimo tego, że za tym drugim, jak to za narodowcami, nawet szczególnie nie przepadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Korwin się już skompromitował wczorajszymi wypocinami o kobietach na fb.

Polecam gorąco przeczytać te bzdury,  jestem wolnościowcem i doceniam wkład i zaszczepiniee idei wolnościowej pokoleniu młodych Polaków, ale no nie można w tych czasach pisać o odbieraniu praw wyborczych kobietom.

W formie publicystki tak, ale jako czynny polityk liczącej się partii to niedopuszczalne i szkodzące całemu środowisku wolnościowemu.

Edytowane przez johny11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, flowerstandman napisał:

No i właśnie przez takie osoby jak Ty mamy prezydenta-marionetkę.

Prezydent RP może bez 100 000 podpisów, jako jedyny obywatel w Polsce zaproponować zmiany w prawie w postaci ustawy, może również zlecić kontrolę NIK, etc.

No ale lepiej się śmiać.

Duda zawetował więcej ustaw niż Komorowski ale to Duda jest marionetką ?

Prezydent może dużo psuć co w przypadku wygranej Trzaskowskiego jest gwarantowane zawetuje pewnie nawet uchwalony budżet ....

Chcecie chaosu paraliżu/rozkładu państwa głosujcie na Trzaskowskiego oby to się nie skończyło jak w XVIII wieku scenariusz rozbiorowy....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kitu napisał:

Weto prezydenckie można odrzucić tylko przez większość 3/5 głosów przy obecności minimum połowy ustawowej liczby posłów. Czyli przy 100% frekwencji w sejmie PiS w żaden sposób sam nie odrzuci weta.

Jaki jest Duda każdy widzi ale właśnie z powodu tego co  piszesz zwycięstwo Trzaskowskiego było by katastrofą. Jeżeli Andrzej jest długopisem to on byłby "wetowcem" na usługach peowskich nieudaczników. Oznaczało by to realny paraliż państwa, do którego zwłaszcza w obecnej sytuacji nie można dopuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Kamiyan napisał:

Nie no, najlepsza na świecie jest polsko-północno-koreańska telewizja TVP. 

A prezydentowi zdarzało się już ułaskawiać nawet tych nieskazanych, więc chyba sam nie wie, czym jest ten akt.

Swoją drogą, raport za wyzwiska..

Zawsze możesz przełączyć na TVN ja przed 2015 takiego wyboru nie miałem.  

Na wszystkich głównych kanałach to samo jaki ten PiS zły ...

Sobie raportuj i tak to forum wkrótce zniknie...  Helmuty okupują Polskę medialnie ..

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jakzniszczyczswiat.part2 napisał:

Ja tam mogę stanąć zarówno w obronie jednego jak i drugiego (Bosaka, nie Kaczora :D), mimo tego, że za tym drugim, jak to za narodowcami, nawet szczególnie nie przepadam.

Serio? Uważasz Bosaka za kogoś kogo warto bronić? Przecież on mówi żeby zmniejszyć zatrudnienie bo imigrantów to odstraszy. I ktoś taki zdobył 7 procent głosów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, johny11 napisał:

Korwin się już skompromitował wczorajszymi wypocinami o kobietach na fb.

Polecam gorąco przeczytać te bzdury,  jestem wolnościowcem i doceniam wkład i zaszczepiniee idei wolnościowej pokoleniu młodych Polaków, ale no nie można w tych czasach pisać o odbieraniu praw wyborczych kobietom.

W formie publicystki tak, ale jako czynny polityk liczącej się partii to niedopuszczalne i szkodzące całemu środowisku wolnościowemu.

Ale wszyscy doskonale znali ten i inne jego poglądy zakreślając krzyżyk przy jego nazwisku w poprzednich wyborach parlamentarnych. Doskonale było także wiadomo, że w słowach nie przebiera, więc jest tam właśnie po to, żeby robić to co robi. Tak samo jak Ci, którzy zakreślili krzyżyk przy jego nazwisku w poprzednich wyborach prezydenckich (!).

A że szkodzi wizerunkowi? Obawiam się, że w Konfederacji jest więcej osób, którym się to nie podoba, ale obawiam się, że bez niego, nie byłoby mowy o żadnym ruchu wolnościowym i sejmie ostałby się może Żółtek.

Ginący gatunek, a to Kaczorowi dużo do niego brakuje, bo jedyne co ten burak potrafi, to rzucać argumentum ad personam i dbać o swoje interesy. Emerytowany zbawca narodu, jak sam siebie określił.

Kiedyś na sejmach dyskusja wyglądała zgoła odmiennie i nikt z tym nie miał problemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Klakier1984 napisał:

Jaki jest Duda każdy widzi ale właśnie z powodu tego co  piszesz zwycięstwo Trzaskowskiego było by katastrofą. Jeżeli Andrzej jest długopisem to on byłby "wetowcem" na usługach peowskich nieudaczników. Oznaczało by to realny paraliż państwa, do którego zwłaszcza w obecnej sytuacji nie można dopuścić.

Chyba nie rozumiesz jak działa weto. Jeśli ustawy będą mądre to przejdą tak czy siak, bo wątpię że wszystkie partie będą jednomyślnie głosować przeciwko pisowskim ustawom. Weto prezydenckie nic tu nie zdziała, jedynie może trochę opóźnić cały proces. Obecny stan telewizji publicznej i to co robi PiS to najlepszy argument za tym, żeby wyboru Dudy nawet nie brać pod uwagę, bo jest to jedna z najgorszych możliwych opcji. Sam nie jestem zadowolony wyborem pomiędzy Dudą a Trzaskowskim, mimo że wiedziałem iż tak będzie wyglądać 2 tura. Ale wybór jest oczywisty, będę głosować przeciwko Dudzie i całemu PiS.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, panzar01 napisał:

Serio? Uważasz Bosaka za kogoś kogo warto bronić? Przecież on mówi żeby zmniejszyć zatrudnienie bo imigrantów to odstraszy. I ktoś taki zdobył 7 procent głosów. 

Jasne, że warto go bronić i myślę, że stanowisko prezydenta jest dla niego idealne, jeśli na stanowisku prezydenta, gdzie nie ma realnej władzy ma być jakaś część Konfederacji, to niech to najlepiej będzie ta narodowa :D

Jest narodowcem, czemu miałby być za imigracją? Ja sam się z nim nie zgadzam w tej kwestii, ale chętnie obronię zdolność do samodzielnego myślenia i bronienia własnych poglądów niepokrywających się z interesem partii.

1 minutę temu, Isharoth napisał:

Chyba nie rozumiesz jak działa weto. Jeśli ustawy będą mądre to przejdą tak czy siak, bo wątpię że wszystkie partie będą jednomyślnie głosować przeciwko pisowskim ustawom. Weto prezydenckie nic tu nie zdziała, jedynie może trochę opóźnić cały proces. Obecny stan telewizji publicznej i to co robi PiS to najlepszy argument za tym, żeby wyboru Dudy nawet nie brać pod uwagę, bo jest to jedna z najgorszych możliwych opcji. Sam nie jestem zadowolony wyborem pomiędzy Dudą a Trzaskowskim, mimo że wiedziałem iż tak będzie wyglądać 2 tura. Ale wybór jest oczywisty, będę głosować przeciwko Dudzie i całemu PiS.

Ja jestem super ciekawy, co będzie pokazywane w publicznej telewizji jak Trzaskowski jednak zostanie prezydentem.

Aż się boję co wymyślą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat Bosak nadaje się na prezydenta (mimo to nie głosowałem na niego). Jest zawsze dobrze przygotowany, stanowczy i gada o konkretach, bez rzucania pustymi frazesami, jak ma to w zwyczaju robić większość polityków.

4 minuty temu, jakzniszczyczswiat.part2 napisał:

Ja jestem super ciekawy, co będzie pokazywane w publicznej telewizji jak Trzaskowski jednak zostanie prezydentem.

Aż się boję co wymyślą.

Patrząc na obecną, nieelegancką formę propagandy PiS, jeśli Trzaskowski będzie wetował głupie ustawy, to będą zwalać winę za wszystkie niepowodzenia na niego. Ci ludzie są strasznie przewidywalni, a to dlatego że ich propaganda jest skierowana do prostych i naiwnych ludzi.

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Isharoth napisał:

 

 

Patrząc na obecną, nieelegancką formę propagandy PiS, jeśli Trzaskowski będzie wetował głupie ustawy, to będą zwalać winę za wszystkie niepowodzenia na niego. Ci ludzie są strasznie przewidywalni, a to dlatego że ich propaganda jest skierowana do prostych i naiwnych ludzi.

A jaką propagandę Wać Pan oglądasz?  Rozumiem że taką skierowaną do jaśnie-oświeconych elit ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roberto78 napisał:

A jaką propagandę Wać Pan oglądasz?  Rozumiem że taką skierowaną do jaśnie-oświeconych elit ?

 

Zacznijmy od tego, że w ogóle nie oglądam telewizji. Wszelkie informacje staram się w miarę możliwości weryfikować w Internecie, a w razie co czytam jeszcze jakieś bardziej wartościowe opinie innych ludzi. Dziwnym trafem twoje wspomnienie o "elitach" pokrywa się z ostatnim paskiem w TVP.

vRzcQ3D.png

A może zaprzeczysz że TVP jest partyjną szczujnią na miarę rosyjskiej propagandowej telewizji? Oni nawet nie starają się być subtelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Isharoth napisał:

Jeśli ustawy będą mądre to przejdą tak czy siak, bo wątpię że wszystkie partie będą jednomyślnie głosować przeciwko pisowskim ustawom. 

Pobożne życzenia. Zresztą być może będziemy mieli okazje się przekonać (oby nie). Pierwszą rundę olałem, drugą też raczej odpuszczę - Duda sobie beze mnie poradzi ;), a ja będę miał czyste sumienie, że nie oddałem głosu na kandydatów z którymi się nie identyfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Roberto78 napisał:

Duda zawetował więcej ustaw niż Komorowski ale to Duda jest marionetką ?

Prezydent może dużo psuć co w przypadku wygranej Trzaskowskiego jest gwarantowane zawetuje pewnie nawet uchwalony budżet ....

Chcecie chaosu paraliżu/rozkładu państwa głosujcie na Trzaskowskiego oby to się nie skończyło jak w XVIII wieku scenariusz rozbiorowy....

 

Prezydent nie może zawetować ustawy budżetowej, polecam dokształcić się.

Aktualny prezydent powinien był zawetować wiele ustaw,  w tym również tych wprost niekonstytucyjnych (sądowe z 2017, sądowe z przełomu 2019/2020, dt. wyborów korespondencyjnych) lub też po prostu słabych (np. dotowanie TVP). W 2017 oczywiście zawetował najpierw 2 z 3 ustaw sądowych (powinien był wszystkie), ale potem podpisał zmiany, które właściwie przenosiły kompetencje wcześniej przypisane Ziobrze do Dudy. Z tego chociażby względu nie powinien być już więcej prezydentem.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podobno Duda nie weźmie udziału w debatach w prywatnych mediach, bo ma ważne sprawy do załatwienia. ;) Trzaskowski natomiast nie weźmie udziału w debacie w TVP.

Kłamca Bielan publicznie stwierdził że Bosak niby poparł PiS, podczas gdy Bosak jasno powiedział że nie popiera żadnego z kandydatów.

@Człowiek Legenda A ja jeszcze przypomnę że Duda podpisał dofinansowanie 10 mld złotych w ciągu 5 lat dla telewizji publicznej, która to jest stronniczą telewizją propagandową partii rządzącej. Pieniądze te są przeznaczane między innymi na szczucie na siebie Polaków, codzienne manipulacje i niszczenie opozycji. W dodatku Duda podpisał to pod warunkiem że wywalą Kurskiego, a jak wiadomo Kurski już wrócił do TVP.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...