Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
3 minuty temu, henryk nowak napisał:

Zdarzają się przypadki losowe, utrata pracy, choroby i inne. Trzeba też zając się wychowaniem dzieci. 

Niech będzie. Zarabiałeś, byłeś w stanie utrzymać siebie i rodzinę. Posypało się bo firma upadła czy cokolwiek, od teraz otrzymasz od państwa pomoc aż do momentu kiedy znajdziesz nową pracę, podniesiesz się z kryzysu. Tylko ma to być udokumentowane żeby się jeszcze ktoś nie rozkochał w tym socjalu bo o takie przypadki nie trudno. Wracasz do stabilności - źródełko wysycha. 

Cytat

Rozumiem, że jesteś piękny, młody i zdrowy..

Dyskusyjne, przynajmniej to ostatnie. ;)

Cytat

..nie da się przewidzieć co wydarzy się w przyszłości, dzisiaj sobie radzisz, jutro nie. Poza tym urlop macierzyński jest krótki, a wyrzucanie dziecka do żłobka to ostateczność.

Patrz wyżej. 

Cytat

Matka siedząca w domu i zajmująca się dzieckiem aż to osiągnie wiek przedszkolny też w pewnym sensie pracuje. 

To ciężki obowiązek i ogromna odpowiedzialność. Ale nie praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamiyan napisał:

Poza tym sama Konfederacja nie ma żadnych sensownych pomysłów na gospodarkę. Od lat powtarzają jedno i to samo science-fiction. Nie wiem, kto się na to łapie.

Twój ulubiony komunizm zaczął się rewolucją październikową w 1917 roku. Jak widać utrzymał się ponad 70 lat, całkowity absurd gospodarczy.

Czemu? Przypomnę, że w 2020 fryzjerki zostały pozbawione pracy i pojawiło się podziemie. Lewica musi się bardzo wysilać by ludzi zniechęcić do pracy / przedsiębiorczości, zawsze ludzie znajdują obejścia. Wyjątkiem jest oczywiście Wielki Głód na Ukrainie gdzie lewicowi zwyrodnialcy wprowadzali komunizm siłą, reagując na wszelkie metody obrony (spekulacja żywnością, ukrywanie żywości przez rolników, produkcja na własne potrzeby by przeżyć, zakaz uciekania do miast itp. rolnicy mieli pracować ze stratą cały czas, lewicowiec nie rozumie, że maksimum co może taki rolnik to być niewolnikiem oraz stracić całe pieniądze / majątek do zera, lewicowiec nadal podejrzewa złośliwość rolnika i wymusza więcej, no było więcej, nawet zjadanie dzieci).

Dlatego obecny światowy socjalizm i nowoczesna teoria monetarna MMT też kiedyś upadnie z hukiem, ciężko przewidzieć kiedy, ale krach jest pewny. Science fiction to co się dzieje obecnie. PS. przypomnę, że za komunizmu też był niemal stały wzrost gospodarczy mimo, że wydawało się, że gospodarka musi cały czas tonąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dEH9qOR.png

To jest masakra.

Odnośnie 500+ tym co na prawdę coś to pomaga powinno się zostawić, poszło to poszło, ale to przyznawane jest bez limitu, sędziowie, posłowie, ministrowie którzy mają krocie, dyrektorzy banków dla nich te 500+ to nie jest tzw " must have", choć sorry Gowinowi 17tyś nie starcza do 1szego? Ale dla takich to jest inne miejsce.



edit:

Zapomniałem dodać, że ta piosenka najlepiej to zobrazuje...

 

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bono[UG] napisał:

Zbytnio upraszczasz. Urzędnik, to nie jest jednostka uniwersalna co zrobi wszystko, specjalizują się np. w planowaniu przestrzennym, podatkach, komunikacji, sprawach komunalnych itp. Jeżeli ktoś siedzi przy projektowaniu dróg, to nie ogarnie podatków gruntowych, jak ktoś zajmuje się pomocą społeczną, to nie będzie miał pojęcia o planowaniu przestrzennym.

Kolejna kwestia, to praca w terenie, zwłaszcza kontrola patusów, to nie są proste sprawy. Trzeba mieć jakieś przygotowanie psychologiczne, żeby wiedzieć jak rozmawiać, wyczuć możliwą agresję itp.

Żeby zredukować administrację, to trzeba przede wszystkim uprościć prawo. Będzie prostsze, to będzie mniej zadań do wykonania i zatrudnienie naturalnie się zmniejszy. Jak na razie każdy kolejny rząd dokłada i komplikuje przepisy. Trafiły się jakieś pojedyncze wyjątki ale ostatnio nie kojarzę żadnych.

Doskonale wiem, że upraszczam. Chodziło mi o skalę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kamiyan napisał:

Cofnięcie socjalu nie jest realne przed krachem ekonomicznym (bo się dżesiki i dżastinki zbuntują), więc to i tak bez znaczenia.

Poza tym sama Konfederacja nie ma żadnych sensownych pomysłów na gospodarkę. Od lat powtarzają jedno i to samo science-fiction. Nie wiem, kto się na to łapie.

I tak na marginesie to prawa strony mocy nie jest żadnym lekiem na gospodarkę. Na tę chwilę najlepsze wydaje się podejście mieszane.

W skali takiego bytu jak Państwo takie podejście moim zdaniem zawsze jest najlepsze, tylko zależnie od aktualnej sytuacji można trochę balansować w lewo lub prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kamiyan napisał:

To się tak tyko mówi. Realnie zmienienie tego to kupa zachodu, a informatyzacja wcale nie pomaga.

Świętej pamięci Gordon kiedyś tłumaczył to kilka razy, z danymi.

Poza tym społeczeństwo mamy takie, że robi wały na każdym kroku. Toteż brak zaufania do obywatela wcale nie dziwi.

Po za tym trzeba mieć na uwadze, że te wszelkie urzędy powstały na swoiste zamówienie społeczeństwa.

Przecież nikt po pracy nie będzie się zajmował gospodarką wodną, przetwarzaniem danych osobowych i przetargami na karetki dla pobliskiego szpitala osobiście.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nadal wałkujecie to 500+ masakra...  nie pobieram i nikomu nie zazdroszczę że bierze.   Oczywiście że biorą to również osoby  majętne no cóż,  pytanie czy czy jakieś kryterium dochodowe i weryfikacja  nie spowodowałoby wyższych kosztów niż jak dostają to wszyscy ....

 

@Pampalini

Na złość mamie odmrożę sobie ręce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Roberto78 napisał:

 Nadal wałkujecie to 500+ masakra...  nie pobieram i nikomu nie zazdroszczę że bierze.  ...

 

 

 Ja tak samo. I zasadniczo chyba nawet nie potępiam samego 500+, chociaż na pewno pewne rzeczy bym zmienił.  Sam ten program i np trzynasta emerytura to nie jest dla mnie absolutnie argument za PIS-em. Trzeba brać pod uwage tzw całokształt tej władzy.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Roberto78 napisał:

 Nadal wałkujecie to 500+ masakra...  nie pobieram i nikomu nie zazdroszczę że bierze.

 

To działa tak:

-zabieram tobie 700 zł i daję osobie xyz 500 zł

-zabieram xyz 700 zł i daję tobie 500 zł.

I oboje jesteście szczęśliwi. I to jest straszne. Dotyczy to oczywiście nie tylko 500+, ale innego socjału. Najgorszy motłoch rzędu 25% nawet uważa, że nie płaci żadnych podatków. Niektórzy się pytają jak emeryt po co ta 13-ta emerytura jeśli podwyżki wywozu śmieci mu ją zjadły?

2 godziny temu, Pampalini napisał:

i dla równowagi kościelnych ociemniałych debili zagłosuje z bólem serca na tego wała z PO.

Równowaga się skończy za 3 lata i wtedy trafisz za kratki za mowę nienawiści, tak jak inni "faszyści" i "homofoby". Dlatego wybór w II turze jest tak zły. Póki co raz jedni raz drudzy mnie przekonują - do niegłosowania na danego. Chyba wczoraj Duda pokazał nowe obietnice gospodarcze i od razu nabrałem ochoty głosować na Trzaskowskiego, długo to nie trwało ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Roberto78 napisał:

 Nadal wałkujecie to 500+ masakra...  nie pobieram i nikomu nie zazdroszczę że bierze.   Oczywiście że biorą to również osoby  majętne no cóż,  pytanie czy czy jakieś kryterium dochodowe i weryfikacja  nie spowodowałoby wyższych kosztów niż jak dostają to wszyscy ....

 

@Pampalini

Na złość mamie odmrożę sobie ręce ?

Sugerujesz, że rozpatrzenie wniosku z kryterium dochodowym kosztowałoby te 6000 zł, bo tyle rocznie dostaje się z 500+ na dziecko? Jeśli Urząd Skarbowy ufa deklaracjom podatkowym jak i ogólnie są akceptowane zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, to nie ma żadnego problemu, żeby ustalić kryteria dochodowe i to sprawdzać. Przy becikowym czy pomocy społecznej to funkcjonuje bez problemu. Cały numer z 500+ polegał na tym, żeby zrobić nowy program zamiast po prostu usprawnić i zwiększyć nakłady na pomoc społeczną. Z CBA było swego czasu to samo - powielanie kompetencji istniejących służb byle tylko była medialna nowość. Zamiast 13. emerytury należało po prostu świadczenia emerytalne zwaloryzować a nie co roku taniec, że z pompą i łaską dajemy coś tam.

Tym niemniej pal licho rozdawnictwo. PiS należy odsunąć od władzy z przyczyn ustrojowych, bo Kaczyński stworzył rządy autorytarne, gdzie nie ma już nad władzą żadnej kontroli. Szumowski zdefraudował setki milionów na lewych zamówieniach sprzętu medycznego i co? Ani prokuratura Ziobry ani służby Kamińskiego się tym nie zajmą, bo to kolega partyjny. Szef KNF żąda łapówki od właściciela banku a CBA czeka z przeszukaniem dwa tygodnie, aż podejrzany wyczyści biuro. Przewodnicząca TK na prywatnych spotkaniach z Kaczyńskim dowiaduje się, jakie wyroki ma wydawać w istotnych sprawach, a które mają się kurzyć w szafie, bo niewygodne. A tak poza dyspozycyjnością, to sprawność TK poleciała w dół ostro pod jej rządami i tempo procedowania spraw jest ślamazarne. Z pieniędzy podatników PiS funduje sobie całoroczną kampanię wyborczą poprzez TVP i tak dalej. Jak zniszczono służbę cywilną, to już szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, panzar01 napisał:

Dodaj do tego że tylko jeśli masz dziecko, czy dwa. A jak jesteś posłem to i tak masz 27k wolnej. Reszta ludzi się nie liczy :E

Z żoną rozmawialiśmy na ten temat, że wszędzie w necie trzask wygrywa miażdżącą przewagą, na forach czy grupach fejsbukowych. Właśnie z tego powodu co powiedziałeś ;) który nie wygra, będzie śmiesznie. 

Tak samo jak od lat w necie wygrywa Konfederacja czy Korwin :wiggle:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy chyba PITow nie rozliczaliście jak chcecie aby 500+ było odliczane od podatku .

Ekonomiści teoretycy. Czy wiecie jaki musiałby być dochód małżeństwa aby odliczyć ekwiwalent 500+ w PIT. 

Czasami dwóch pensji by nie starczyło że żeby odliczyć dwójkę dzieci a gdzie więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Radar28 napisał:

Sugerujesz, że rozpatrzenie wniosku z kryterium dochodowym kosztowałoby te 6000 zł, bo tyle rocznie dostaje się z 500+ na dziecko? Jeśli Urząd Skarbowy ufa deklaracjom podatkowym jak i ogólnie są akceptowane zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, to nie ma żadnego problemu, żeby ustalić kryteria dochodowe i to sprawdzać. Przy becikowym czy pomocy społecznej to funkcjonuje bez problemu. Cały numer z 500+ polegał na tym, żeby zrobić nowy program zamiast po prostu usprawnić i zwiększyć nakłady na pomoc społeczną. Z CBA było swego czasu to samo - powielanie kompetencji istniejących służb byle tylko była medialna nowość. Zamiast 13. emerytury należało po prostu świadczenia emerytalne zwaloryzować a nie co roku taniec, że z pompą i łaską dajemy coś tam.

Tym niemniej pal licho rozdawnictwo. PiS należy odsunąć od władzy z przyczyn ustrojowych, bo Kaczyński stworzył rządy autorytarne, gdzie nie ma już nad władzą żadnej kontroli. Szumowski zdefraudował setki milionów na lewych zamówieniach sprzętu medycznego i co? Ani prokuratura Ziobry ani służby Kamińskiego się tym nie zajmą, bo to kolega partyjny. Szef KNF żąda łapówki od właściciela banku a CBA czeka z przeszukaniem dwa tygodnie, aż podejrzany wyczyści biuro. Przewodnicząca TK na prywatnych spotkaniach z Kaczyńskim dowiaduje się, jakie wyroki ma wydawać w istotnych sprawach, a które mają się kurzyć w szafie, bo niewygodne. A tak poza dyspozycyjnością, to sprawność TK poleciała w dół ostro pod jej rządami i tempo procedowania spraw jest ślamazarne. Z pieniędzy podatników PiS funduje sobie całoroczną kampanię wyborczą poprzez TVP i tak dalej. Jak zniszczono służbę cywilną, to już szkoda gadać.

6000 to pewnie mniej więcej dwie pensje urzędnika ...  wiec pytanie ilu dodatkowych urzędników trzeba by zatrudnić

 

A z tym państwem totalitarnym Ty tak na poważnie  heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Roberto78 napisał:

6000 to pewnie mniej więcej dwie pensje urzędnika ...  wiec pytanie ilu dodatkowych urzędników trzeba by zatrudnić

 

A z tym państwem totalitarnym Ty tak na poważnie  heheh

1. Żadnego nowego urzędnika, bo i tak o 500+ trzeba składać wnioski a jeden urzędnik raczej jest w stanie załatwić całkiem sporo wniosków w dzień a co dopiero w dwa miesiące. Tym niemniej i tak postulowałbym likwidację tego programu na rzecz wzmocnienia zwykłej pomocy socjalnej - trafiałoby tam, gdzie potrzebne no i papierologii mniej.

2. Nie totalitarne tylko autorytarne - zasadnicza różnica i jeśli masz zamiar o polityce dyskutować, to radzę rozróżniać takie pojęcia.

W skrócie chodzi o to, że w państwie autorytarnym prawo ma znaczenie drugorzędne a liczy się wola osoby lub grupy osób u władzy, czyli jest to struktura oparta o autorytet konkretnych osób. Państwo autorytarne niekoniecznie interesuje się życiem obywateli i nie musi ich ściśle kontrolować. Z drugiej strony państwo totalitarne w zasadzie może być osadzone w ścisłych i przestrzeganych ramach prawnych, choć raczej ciężko by było znaleźć taki przykład. Co najwyżej jakieś elementy totalitarne można by znaleźć np. w USA, gdzie prowadzi się bardzo daleko zakrojoną inwigilację obywateli ale jednocześnie jest to państwo prawa.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sino napisał:
 

To działa tak:

-zabieram tobie 700 zł i daję osobie xyz 500 zł

-zabieram xyz 700 zł i daję tobie 500 zł.

I oboje jesteście szczęśliwi. I to jest straszne. Dotyczy to oczywiście nie tylko 500+, ale innego socjału. Najgorszy motłoch rzędu 25% nawet uważa, że nie płaci żadnych podatków. Niektórzy się pytają jak emeryt po co ta 13-ta emerytura jeśli podwyżki wywozu śmieci mu ją zjadły?

 

Chyba gdzieś to już słyszałem aaa od Korwina ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Roberto78 napisał:

Chyba gdzieś to już słyszałem aaa od Korwina ?

 

Tak samo jak ja gdzieś już widziałem używanie słowa "elity" jako określenia pejoratywnego. Ach tak, to było wściekłe chłopstwo, które wprowadziło komunę. :E Oczywiście trochę naciągane, ale trudno mi się oprzeć takiemu wrażeniu.

Dziś w TVP znów wspomnieli o ośmiorniczkach. Serio. To największa zbrodnia. :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Eclipse napisał:

Ludzie wy chyba PITow nie rozliczaliście jak chcecie aby 500+ było odliczane od podatku .

Ekonomiści teoretycy. Czy wiecie jaki musiałby być dochód małżeństwa aby odliczyć ekwiwalent 500+ w PIT. 

Czasami dwóch pensji by nie starczyło że żeby odliczyć dwójkę dzieci a gdzie więcej. 

Siostra wraz z mężem dostała 617zł zwrotu. Jedno dziecko ~~4 lata i drugie w drodze, termin listopad, wiem bo ich rozliczałem z UK przez https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/  via profil zaufany wykreowany w ING. 

Siostra nie pracuje, a jej mąż zarabia ~~2700-3000zł jak wyrobi ponad normę. 

Jak oboje pracowali to maks. udało im się wyciągnąć 1212zł, a im się nie przelewa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Deniryer napisał:

Siostra wraz z mężem dostała 617zł zwrotu. Jedno dziecko ~~4 lata i drugie w drodze, termin listopad, wiem bo ich rozliczałem z UK przez https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/  via profil zaufany wykreowany w ING. 

Siostra nie pracuje, a jej mąż zarabia ~~2700-3000zł jak wyrobi ponad normę. 

Jak oboje pracowali to maks. udało im się wyciągnąć 1212zł, a im się nie przelewa.

Oczywiście że tak jest. Pomijam już fakt, że można było zrobić to tak, że jeśli ktoś jakimś cudem nie będzie miał do odliczenia... załóżmy 500zł, to można jedynie zweryfikować że pracuje i wyrównać mu nagrodę wypłacając różnicę. Nie wiem czy to akurat dobry pomysł i nie jestem od tego aby teraz o tym myśleć. Pomysłów na rozwiązanie tego może być mnóstwo, PiS wybrał najbardziej szkodliwy dla budżetu. Dla mnie coś takiego to i tak poroniony pomysł na zwiększenie przyrostu naturalnego, który nie działa i nie miał prawa zadziałać.

To zwykłe łapówkarstwo skierowane w wyborców, w zamian za ich głos. Dlaczego kwoty wolnej od podatku nie podniosą do sensownej stawki? To też odciążyłoby wiele rodzin. Przeciętnemu prostemu człowiekowi łatwiej jest przyjąć do wiadomości że coś mu się da, niż to że przestanie się mu coś zabierać.

HKuqZCr.png

Edytowane przez Isharoth
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.sts.pl/pl/zaklady-bukmacherskie/polityka/polska/wybory-prezydenckie/328/21064/82528/

Najbardziej miarodajny sondaż na dziś. Nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego? 1:42 do 2:85

Śmieszy mnie to wałkowanie 500+. Najzabawniej jest wtedy, gdy rozmawiasz z jakimś zwolennikiem KO czy szeroko pojętej opozycji, który posiada dzieci i się pytasz czy pobiera to świadczenie. Jeszcze nie spotkałem się z odpowiedzią nie. Na pytanie, czy jest patologią, karyną czy sebixem też odpowiada nie. Ciekawe, bo kłóci się to z ogólnie przyjętą przez ludzi o takich poglądach politycznych retoryką. Zalatuje lekko hipokryzją, ale rozumiem - ideały ideałami, ale kasa musi się zgadzać.

Co jest jeszcze zabawniejsze? Umizgiwanie się KO do Konfederacji. Jeszcze parę lat temu prowokacje z paleniem budki przy ambasadzie rosyjskiej, epitety w rodzaju faszyści, a dziś proszę - wolnościowcy, apele o 'rozsądek', 'troskę o przyszłość kraju' przy głosowaniu. Jak to szybko może zmienić się optyka. Jeśli miałbym przewidzieć jaki rząd powstanie po następnych wyborach parlamentarnych - nie zdziwiłbym się gdyby to była koalicja tych 2 formacji. Wystarczy posłuchać Bosaka w wywiadzie z Cejrowskim tuż przed I turą. Jak chłopak nabrał 'ogłady'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mazurxiii napisał:

https://www.sts.pl/pl/zaklady-bukmacherskie/polityka/polska/wybory-prezydenckie/328/21064/82528/

Najbardziej miarodajny sondaż na dziś. Nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego? 1:42 do 2:85

Śmieszy mnie to wałkowanie 500+. Najzabawniej jest wtedy, gdy rozmawiasz z jakimś zwolennikiem KO czy szeroko pojętej opozycji, który posiada dzieci i się pytasz czy pobiera to świadczenie. Jeszcze nie spotkałem się z odpowiedzią nie. Na pytanie, czy jest patologią, karyną czy sebixem też odpowiada nie. Ciekawe, bo kłóci się to z ogólnie przyjętą przez ludzi o takich poglądach politycznych retoryką. Zalatuje lekko hipokryzją, ale rozumiem - ideały ideałami, ale kasa musi się zgadzać.

Co jest jeszcze zabawniejsze? Umizgiwanie się KO do Konfederacji. Jeszcze parę lat temu prowokacje z paleniem budki przy ambasadzie rosyjskiej, epitety w rodzaju faszyści, a dziś proszę - wolnościowcy, apele o 'rozsądek', 'troskę o przyszłość kraju' przy głosowaniu. Jak to szybko może zmienić się optyka. Jeśli miałbym przewidzieć jaki rząd powstanie po następnych wyborach parlamentarnych - nie zdziwiłbym się gdyby to była koalicja tych 2 formacji. Wystarczy posłuchać Bosaka w wywiadzie z Cejrowskim tuż przed I turą. Jak chłopak nabrał 'ogłady'.

Obstawianie, kto wygra, jest nieco innym pytaniem, niż przekrój preferencji wyborczych. Siłą rzeczy w takiej sytuacji ludzie będą obstawiać domniemanego lidera i każda przewaga będzie tutaj uwypuklona.

A co do 500+ i głosów o patologii, to jasne, że część osób tak to interpretuje, ale np. na ostatnich stronach dyskusji raczej dominuje normalna rozmowa o kosztach, sensie i politycznym koszcie zniesienia tego świadczenia. Więc do kogo pretensje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie zdziwilem, gdy na FB znajomi otwarcie poparli Dude, tj. moze nie tyle zdziwilem, ze Dude, ale z jakim powodow. Ludzie naprawde licza na hajs z reparacji. Niby dorosli ludzie, a tacy kretyni. Juz niemiaszki dla polacken robia przelew. :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

:lol2:

Edytowane przez ShadowMan
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, .winter. napisał:

Ale sie zdziwilem, gdy na FB znajomi otwarcie poparli Dude, tj. moze nie tyle zdziwilem, ze Dude, ale z jakim powodow. Ludzie naprawde licza na hajs z reparacji. Niby dorosli ludzie, a tacy kretyni. Juz niemiaszki dla polacken robia przelew. :rotfl:

Tym bardziej jest to śmieszne, że deklaracje o tym politycy PiS podawali lata temu i na tych deklaracjach się skończyło. Z wrakiem Tupolewa to samo - nawet jednego pisma w tej sprawie nie wysłali i okazuje się, że Tusk aktywniej o to zabiegał.

A dodatkowo jak się trochę zna historie, to wiadomo, że Niemcy zapłacili, ale ZSRR całość kwoty dla krajów bloku wschodniego przywłaszczył, także tam trzeba słać pisma o zwrot.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Camis napisał:

hZ6vnsH.png

 

 

Na ogólne pytania chętnie przytakiwał. Szkoda, że jak przyszło do pytania o obsadzenie kancelarii osobami bezpartyjnymi to się wąż zaczął wić ale generalnie dobra ustawka nie powiem. W sumie Duda mógłby w celach wyborczych naściemniać tak samo.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...