Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, crush napisał:

Serio? Wyławiasz jełopów gdzie w marszu narodowym grzmią setki na pół miasta, a mimo to twierdzą, że to "jednostki"? :D
Pokaż mi porównywalną skalę bo o tym właśnie rozmawiamy.

To się może komuś podobać bądź nie ale u nas lewactwo w ogóle jest znikome, a agresywne praktycznie nie istnieje. U hamburgerów jak najbardziej i miejscami jest bardziej agresywne nich ichniejsi prawacy.

Takich jak na tym filmiku też są setki. To tylko jeden w wielu przykładów. Nie, u nas lewactwo nie jest znikome i jest coraz bardziej agresywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie jak to wygląda w Stanach i dopiero komentuj. My nawet nie stoimy w tym samym pokoju w kwestii lewactwa. I obyśmy nie stali bo to będzie z naszego prawackiego ścieku pod lewacką rynnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, crush napisał:

Ale jaki problem jak u nas tego nie ma? Antifa przejmuje nasze lokalne Seattle? Homo komando demoluje kościoły? :E

Do tego dochodzi kwestia akcji, a reakcji. 

Mówiłem ogólnikowo. Głupawe trendy z USA zawsze się rozprzestrzeniają. 
BTW. Były przecież jakieś przypadki profanacji kapliczek czy coś takiego, mogę się mylić. 

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie przyjdzie. Bo tak jak w Stanach coraz więcej skrajnie lewicowych poglądów jest kultywowanych wśród młodych, tak u nas idzie to w prawą stronę - w imię tradycji.

Profanacji kapliczek przez środowiska lewicowe? Typu ludzie z marszów wolności itp?

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Profanacji kapliczek przez środowiska lewicowe? Typu ludzie z marszów wolności itp?

Na pewno było coś takiego, ale może nie w Polsce, nie pamiętam kompletnie, próbowałem znaleźć ale nic. Może to już starcze urojenia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lukibossss napisał:

Nie jestem za PIS'em ale pamiętam jak dziś, jak przed wyborami parlamentarnymi PIS rzucił własnie pomysł 500+, wtedy PO mówiło jaki to zyebany pomysł itp. Dzięki temu pomysłowi PIS zyskał sporo w sondażach to nagle PO zaczęło obiecywać że da więcej niż te 500+ bo to jednak git sprawa.  I jedna i druga strona moim zdaniem jest do dupy. Nie mam na kogo głosować, ale jak Trzaskowski ma ściągać magistrów z afryki to już wolę Dudę.

Jak na razie, to rząd PiS sprowadził do Polski ponad milion obywateli Afganistanu, Indii i Ukrainy. Do takiego stopnia, że już się obyli. W planach jest też "uproszczony" tryb nostryfikacji dyplomów ukraińskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ShadowMan napisał:

A cóż takiego rozwalili narodowcy? Jedyne co sobie przypominam, to spalenie tej tęczy z Warszawy.

Oni nie tylko leżeli na ulicy. Wystarczy popatrzeć z jakimi hasłami i symbolami chodzą, jak się odnoszą do każdego, kto się z ich poglądami nie zgadza. To jest dokładnie to samo, co było np na tych osławionych miesięcznicach, taka sama agresywna pogarda i mowa nienawiści, tylko że w drugą stronę.

Będę do znudzenie linkował tą relację. Miotanie brukiem czy inne takie numery to tam była norma. Poza tęczą była też przecież wycieczka z boczną uliczkę, żeby zaatakować pobliski squat i przy okazji wyrwać parę drzewek czy co tam się napatoczyło. Straż Marszu Niepodległości potem pomagała się schować sprawcom w tłumie.

Nie trawię żadnej nienawiści i skrajności, ale narodowcy u nas dużo chętniej idą w rękoczyny.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Ukraińcy ciężko pracują. Jeden właśnie robi mi łazienkę. Powiększają polski PKB. Reszta nacji tak samo na choćby na Uberze śmiga 

 

Brudasy na pontonach co płyną z Afryki jedynie co potrafią to złożyć wniosek o socjal i macać białe babki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eclipse napisał:

Tyle że Ukraińcy ciężko pracują. 

Kradną też całkiem sporo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Camis napisał:

Bez informacji ile % z tego to humaniści i innych śmieciowych kierunków typu europeistyka czy gender to puste dane.

Edytowane przez Zdzisiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Eclipse napisał:

Brudasy na pontonach co płyną z Afryki jedynie co potrafią to złożyć wniosek o socjal i macać białe babki. 

Nie wiem, czy masz szansę pamiętać lata dziewięćdziesiąte i to, jak traktowano Polaków na zachodzie: jak pijaków i złodziei. Takimi wypowiedziami robisz dokładnie to samo, co nam robiono te niecałe 30 lat temu.

Czy są wśród imigrantów oportuniści i potencjalni przestępcy? Oczywiście, że tak. Tym niemniej wrzucanie wszystkich do jednego worka jest po prostu błędne - takie uogólnienia nigdy, przenigdy nie są prawdziwe. Z resztą kwestia relokacji nigdy nie wyglądała tak, jak to PiS przedstawia: mieliśmy mieć możliwość sprawdzenia i wybrania konkretnych osób, które miałyby dostać pozwolenie na pobyt u nas. Z resztą i tak większość by od razu poszła dalej na zachód.

Czy był problem z masowym napływem ludzi do UE wcześniej? Jasne że tak, bo nie da się nagle wpuścić tyle osób w sposób uporządkowany. Czy nadal jest to aż taki problem? Jakoś tego nie widać. Miałem z resztą okazję mieszkać w Niemczech w typowo imigranckiej dzielnicy i nic szczególnego się tam nie działo: ludzie chodzili do pracy, na zakupy a w nocy spali. Za to języków się mieszało tyle, że nawet nie mam pojęcia, skąd spora część ludzi pochodziła, no chyba że słyszałem wykrzyczane na ulicy swojskie inwektywy - inni jakoś głosu nie podnosili. Miałem też okazję poznać parę osób z Syrii i wcale nie siedzieli na socjalu.

Teraz, Zdzisiu napisał:

Bez informacji ile % z tego to humaniści i innych śmieciowych kierunków typu europeistyka to puste dane.

Teraz to już odwracasz kota ogonem. Na co ci te kierunki studiów do stwierdzenia, że ludzie bez matury wolą głosować na Dudę?

 

Edytowane przez Radar28
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Radar28 napisał:

Teraz to już odwracasz kota ogonem. Na co ci te kierunki studiów do stwierdzenia, że ludzie bez matury wolą głosować na Dudę?

+ też uważałbym z klasyfikacją danego kierunku za "śmieciowego".

Na takiej socjologii zdajesz konkretny egzamin ze statystyki i pewnie dużo ludzi to uwala.

Nawet wnioskowanie statystyczne tam mają (patrząc w sylabus), czego brakuje np. w statystyce na lekarskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Radar28 napisał:

 

Teraz to już odwracasz kota ogonem. Na co ci te kierunki studiów do stwierdzenia, że ludzie bez matury wolą głosować na Dudę?

 

Spawacz czy mechanik nie potrzebuje matury a jest więcej warty od kogoś po śmieciowym kierunku. Przez to że narobiło się kompletnie śmieciowych kierunków i ogólnie niski poziom na większości kierunków humanistycznych samo wyższe wykształcenie znaczy tyle co nic.

Ważne jest to co kto skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zdzisiu napisał:

Spawacz czy mechanik nie potrzebuje matury a jest więcej warty od kogoś po śmieciowym kierunku.

A skąd wiesz? Jak to policzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Isharoth napisał:

A skąd wiesz? Jak to policzyłeś?

Sprawdził liczbę śmiesznych obrazków dotyczących "gównokierunków".

Ciekawostka: według statystyk, które niedawno widziałem - człowiek po socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim zarabia średnio więcej niż absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Ciężko mi to jakkolwiek skomentować i wyciągnąć wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Kitu napisał:

Sprawdził liczbę śmiesznych obrazków dotyczących "gównokierunków".

Ciekawostka: według statystyk, które niedawno widziałem - człowiek po socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim zarabia średnio więcej niż absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Ciężko mi to jakkolwiek skomentować i wyciągnąć wnioski.

A to nie wynika z tego, że często nie pracuje się w zawodzie? No i IT jest też o tyle specyficzne, że naprawdę trzeba ogarniać i uczyć się cały czas, a nie weźmiesz papier i już umiesz programować.

Zresztą ja też po sobie mogę trochę powiedzieć – skończona matematyka (licencjat), ekonometria i metody ilościowe (magister) – obecnie zajmuję się handlem e-commerce. 

Wiedzę ze studiów sobie cenię, bo to ciekawe rzeczy były, ale z moim obecnym fachem nie ma to nic wspólnego. A dobrze mi tutaj.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zdzisiu napisał:

Spawacz czy mechanik nie potrzebuje matury a jest więcej warty od kogoś po śmieciowym kierunku. Przez to że narobiło się kompletnie śmieciowych kierunków i ogólnie niski poziom na większości kierunków humanistycznych samo wyższe wykształcenie znaczy tyle co nic.

Ważne jest to co kto skończył.

Jeśli chodzi o przydatność na rynku pracy pewnie tak, ale w jeśli chodzi o zdolność oceny sytuacji politycznej w Polsce to już niekoniecznie. Jednak matura - jaka by nie była - i studia wymuszają na człowieku trochę więcej wysiłku intelektualnego. Nie mówię, że są konieczne do tego, aby być człowiekiem myślącym i obytym, ale tego po prostu wymagają.

I nie, nie będę nazywał ludzi bez wykształcenia głupimi. Po prostu statystycznie będą rzadziej mieli potrzebną wiedzę polityczną czy ekonomiczną i rzadziej będą przejawiali chęć zagłębiania się w te tematy, skoro nie byli zainteresowani dalszym kształceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, tobisław napisał:

Ale popieranie pustego człowieka, który jest tylko pozerem i nieudacznikiem jest śmieszne.

Dla mnie śmieszny i jednocześnie smutny jest fakt że zwracasz uwagę na takie głupoty, podczas gdy dalsza prezydentura Dudy jest zagrożeniem dla demokracji w naszym kraju. W sumie to już mniejsza z tą demokracją, ale PiS nie kryje się z tym że czerpie garściami z PRL. W tej chwili najważniejsze jest kontrolowanie szaleństwa PiSu, który ewidentnie chce pójść podobną drogą co Węgry. Poza tym czy określenia, których użyłeś do Trzaskowskiego nie pasują przypadkiem również do Dudy? Przecież to marionetka bez własnego zdania, w dodatku chyba nic sensownego nie załatwił.

I żebyś nie zrozumiał mnie źle, ja nie uważam że Trzaskowski będzie prezydentem idealnym. W tej chwili głosuję po prostu na mniejsze zło. Prezydent nie może robić aż tak wiele, ale może patrzeć rządowi na ręce. Duda tego nie robi z oczywistych powodów i podpisuje wszystko jak leci.

Swoją drogą założyłeś konto na Onetowskim forum specjalnie, żeby pisać w tematach politycznych w trakcie kampanii wyborczej? Ciekawe. :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tobisław napisał:

Jest tylko jeden problem.

Bardzo dużo ludzi z wyższym wykształceniem przespało szkołę podstawową i średnią. I w tym wypadku studia utrwaliły ich głupotę.

Bez podstawy nie ma mądrego myślenia.

No ale jak to się ma do ludzi, którzy na szkole podstawowej poprzestali? Sugerujesz, że oni jej nie przespali? Raczej bym się spodziewał, że osoby, które nie poszły na studia tym bardziej nie były zainteresowane nauką, więc argument o tym, że da się przespać szkołę a i tak ją zaliczyć niczego nie zmienia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ktoś musi sporo oglądać "jedynki". Trzaskowskiego można różnie prowokować, ale na pewno nie jako nieudacznika.

To z pozerstwem to już poziom mułu twardogłowego co nie potrafi sformułować 1 zdania krytyki.

Po drugiej stronie występuje człowiek, który wielokrotnie złamał prawo, a przez swoich kolegów partyjnych jest traktowany jak powietrze.

Jedna osoba koncentruje się na klejeniu szyby, inna zwraca uwagę na chorobliwą wręcz nienawiść i nieograniczoną skłonność do nikomu niepotrzebnych tyrad.

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, tobisław napisał:

No ja także zagłosuje na mniejsze zło-Duda.

Pamiętam butę i arogancję Tej ekipy- Tusk i Nowak...

Ach no tak. Arogancja władzy ważniejsza niż zagrożenie autorytaryzmem socjalistów. :E A PiS wcale nie jest arogancki, szczególnie Kaczyński... Wcaaaale. ;)

6 minut temu, tobisław napisał:

Dla mnie jest ważne aby region, w którym żyję był najważniejszy.

Muszą być inwestycje Tu, a nie "po co nam to i tamto jak u Niemca jest."

Dlatego chcesz żeby ten region popadł w ruinę przez rządy socjalistów?

6 minut temu, tobisław napisał:

Muszą być inwestycje Tu, a nie "po co nam to i tamto jak u Niemca jest."

No i gdzie widzisz te inwestycje? Polska nadal nic nie ma. U nas jedynie rolnictwo jakoś się trzyma, ale patrząc na pustynnienie naszego kraju, nie napawa mnie to optymizmem.

6 minut temu, tobisław napisał:

Kwestia"Demokracja, Konstytucja" jest demonizowana, a ludzie którzy to wykrzykują są śmieszni i nie chcę być z nimi w jednym worze.

Wolę już wyzwiska Katol, Pis*dziele kierowane w moją stronę.

O co tu w ogóle chodzi? Dlaczego ma mnie obchodzić co dla ciebie jest śmieszne, a co nie? Tym bardziej że na forum zarejestrowałeś się przed chwilą i zacząłeś od politycznych tematów, gdzie krytykujesz ludzi za wybór Trzaska. :E

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czaskowski twierdzi:

1. Po co nam przekop mierzei, skoro możemy pytać Rosjan o pozwolenie pływania na ich wodach.

2. Po co nam Centralny Port Lotniczy w Polsce jak jest lotnisko w Berlinie.

 

Obawiam się ,że kiedyś może powiedzieć po co nam Polska, skoro są Niemcy.

 

Edytowane przez Passt
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam: Po co nam Centralny Port Lotniczy kiedy mamy lotnisko Chopina i Modlin?

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po co nam nowe lotnisko jak tam już pobierają za to kasę a nic nie robią? W Radomiu masz i coś tam lata?
Mamy Wrocław, Gdańsk, W-wa, Poznań, Kraków, po co jakieś "centralne", co to ma za znaczenie, ten przekop mierzei to też kolejny cyrk rodem ze średniowiecza.

Lepiej brzmi "Centralny" bo to takie przypominające komunę, PRL. Jak za filmów Bareji. Jarek jest zacofany, żyje w jakimś imaginowanym świecie.:szczerbaty:

No tam z Radomia masz bliżej do Afryki niż z W-wy ?

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekop Mierzei Wiślanej nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Żadnego.

Centralny Port Lotniczy jest w tym samym stadium wykonania co stępka postawiona na szczecińskiej Stoczni.

Za to Duda ciągle macha szabelką całej Unii jak jakiś pijak co się wytoczył z monopolowego.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...