Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tobisław napisał:

Na forum zarejestowałem się przed chwilą, bo od trzech dni czekam na nowe hasło, które zapomniałem.

Nowe przyszło na forum, ale widać nie lepsze.

Tobisławow się zwałem.

Będzie Tezaskowski będzie burdel... większy.

Laleczka Chaki w senacie wystarczy-przecież to psychopata.

W mojej poprzedniej wypowiedzi, mówiąc/pisząc o wiedzy podstawowej myślałem o szkole podstawowej/średniej-łącznie.

Wyższe za czekoladki i jajka się nie liczy ??

Czy ten post jest pisany jakimś translatorem?

Tylko ja nie kumam połowy tego posta?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tobisław napisał:

Będzie Tezaskowski będzie burdel... większy.

Znów rzucona jakaś teza ale bez argumentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tobisław napisał:

Czego nie łapiesz pan...?

Piszesz polskim na poziomie "Kali pić, Kali robić", więc pewnie większości.

Powyższe pytanie wydźwięk też ma dość, że tak nieładnie powiem, wieśniacki.

I co to jest np. "Laleczki Chaki"? Piszesz szyfrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Everyman napisał:

Przekop Mierzei Wiślanej nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Żadnego.

Centralny Port Lotniczy jest w tym samym stadium wykonania co stępka postawiona na szczecińskiej Stoczni.

Za to Duda ciągle macha szabelką całej Unii jak jakiś pijak co się wytoczył z monopolowego.

Ja uważam ,ze ma sens.

Polskie stocznie tez nie miały sensu??

Jakoś Niemcy i Francja nie zastosowały się do unijnych dyrektyw i zachowały swój przemysł stoczniowy. Tylko Tuskinho się pozbył  zakładów, "bo tak kazała unia".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tobisław napisał:

Będzie Tezaskowski będzie burdel... większy.

Nie da się zrobić większego. Duda zabił polskie wojsko wyrzucając z niego wszystkich doświadczonych i specjalistów. Rozłożył i pogrążył w chaosie cały wymiar sprawiedliwości. Powierzył władzę nad Polakami jednemu człowiekowi Zbigniewowi Ziobro. Podpisał ustawy zabraniające zgromadzeń i udaje że nie zauważa nadużyć funkcjonariuszy Policji. Pokłócił nas ze wszystkimi sąsiadami i całą Unią Europejską.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tobisław napisał:

Czego nie łapiesz pan...?

Wszystkiego, bo to prymitywny poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, tobisław napisał:

Mądry załapie bez problemu.

Mądry po czymś takim skończy dyskusję, albo raczej przepychankę słowną.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Passt napisał:

Ja uważam ,ze ma sens.

Polskie stocznie tez nie miały sensu??

Jakoś Niemcy i Francja nie zastosowały się do unijnych dyrektyw i zachowały swój przemysł stoczniowy. Tylko Tuskinho się pozbył  zakładów, "bo tak kazała unia".

Nie wiem czy masz dobrą pamięć, ale zanim stocznie upadły, rządził też PiS, i oni przedłużali, nic nie robili, koniec końców trzeba było coś zrobić, PiS miał w czarnej dziurze.
Węgiel stoi na hałdach, skupują z Rosji, czy z innych krajów, a nasz za drogi, kopalnie robią się nie rentowne, ale PiS nie chce tego ruszać, bo wie że będzie spory strajk, a tego nie da się ocenzurować w reżimówce, tak, żeby poszedł odpowiedni przekaz do swojego ludu.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Isharoth napisał:

Mądry po czymś takim skończy dyskusję, albo raczej przepychankę słowną.

Mądry to przede wszystkim wie, co to jest interpunkcja i poprawna pisownia.

A tego w postach naszego nowego rodzynka za bardzo nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, tobisław napisał:

No ja także zagłosuje na mniejsze zło-Duda.

Pamiętam butę i arogancję Tej ekipy- Tusk i Nowak...

Dla mnie jest ważne aby region, w którym żyję był najważniejszy.

Muszą być inwestycje Tu, a nie "po co nam to i tamto jak u Niemca jest."

Kwestia"Demokracja, Konstytucja" jest demonizowana, a ludzie którzy to wykrzykują są śmieszni i nie chcę być z nimi w jednym worze.

Wolę już wyzwiska Katol, Pis*dziele kierowane w moją stronę.

1. Nowak za swój zegarek wyleciał ze stanowiska. Szumowski kręci lody na setki milionów złotych i nic a to tylko jeden niedawny przykład.

2. Poziom inwestycji tak państwowych jak i prywatnych poleciał w dół za rządów PiS i to mocno. To są proste fakty i żadne wielkie Misie w postaci przekopu Mierzei tego nie zmienią. Zalew jest tak płytki, że statki dalekomorskie i tak nie będą się pchać do Elbląga - mamy Gdańsk, Gdynię i Szczecin jako jako porty dalekomorskie o znacznie lepszych warunkach rozwoju. Nawet Kołobrzeg ma większy potencjał niż Elbląg.

3. Nie, kwestia Konstytucji to nie demonizowanie. Efekty zawłaszczenia władzy już widać po tym, jak poszczególni politycy bezkarnie i bezczelnie defraudują setki milionów złotych - to są realne straty dla nas a nie jakaś abstrakcja. Brak jakiejkolwiek krytyki decyzji Kaczyńskiego skutkował biegunką legislacyjną, czyli od złożenia projektu do podpisu prezydenta mijał mniej niż dzień a potem trzeba po pięć razy uchwalać poprawki, bo prawo pisane na kolanie w sposób oczywisty było pełne błędów a robione na szybko korekty też lepsze nie były.

Edytowane przez Radar28
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radar28 napisał:

3. Nie, kwestia Konstytucji to nie demonizowanie. Efekty zawłaszczenia władzy już widać po tym, jak poszczególni politycy bezkarnie i bezczelnie defraudują setki milionów złotych - to są realne straty dla nas a nie jakaś abstrakcja. Brak jakiejkolwiek krytyki decyzji Kaczyńskiego skutkował biegunką legislacyjną, czyli od złożenia projektu do podpisu prezydenta mijał mniej niż dzień a potem trzeba po pięć razy uchwalać poprawki, bo prawo pisane na kolanie w sposób oczywisty było pełne błędów a robione na szybko korekty też lepsze nie były.

No ale "społeczeństwo tego nie docenia". :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polskie sądy to jedna z niewielu instytucji, które bronią się przed autorytarnymi zapędami obecnego rządu i Prezydenta. A dokładniej sędziowie którzy poważnie traktują swoją pracę i nie dają się złamać, chociaż są za to ścigani przez organa państwa i obrażani przez rządzących.

Polskie wojsko zmieniono w wylęgarnię oportunistów, którzy z porucznika - kapitana od razu awansowali do generała. Bez doświadczenia ani przygotowania merytorycznego. To im jest lepiej, tak.

Edytowane przez Everyman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak PiS przejmie sądy całkowicie, to mają już władzę absolutną w kraju i mogą robić co chcą, nawet zamykać przeciwników politycznych. Nawet przeciętny obywatel nie będzie miał się jak wybronić przed władzą, bo upolitycznione sądy będą wydawać jedynie wyroki korzystne dla partii rządzącej. Ludzie którzy w tym momencie popierają Dude, a tym bardziej PiS nie widzą że mamy realne zagrożenie autorytaryzmem socjalistycznej partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, bo inni będą widzieli, co potrafi napisać zwolennik Andrzeja Dudy.

6 minut temu, Isharoth napisał:

Przecież jak PiS przejmie sądy całkowicie, to mają już władzę absolutną w kraju i mogą robić co chcą, nawet zamykać przeciwników politycznych. Nawet przeciętny obywatel nie będzie miał się jak wybronić przed władzą, bo upolitycznione sądy będą wydawać jedynie wyroki korzystne dla partii rządzącej. Ludzie którzy w tym momencie popierają Dude, a tym bardziej PiS nie widzą że mamy realne zagrożenie autorytaryzmem socjalistycznej partii.

Nie do końca. To musi potrwać. Ale już teraz organy państwowe postępują wg starego modus operandi : wydają decyzję albo postanowienie tymczasowe i blokują obywatelowi drogę odwoławczą. Przykład : decyzje sanepidowskie o karach dla ludzi po 5 -10 tysięcy złotych za zgromadzenia. I tak jest w każdej możliwej sferze życia gdzie obywatela podejrzewa się o niesprzyjanie dzisiejszej władzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie którzy nie przyjmują argumentów, po co im Ziobro jako prokurator? Już było sporo przypadków kiedy nie wszczynają śledztwa, kiedy coś jest tuszowane, Sędzia ubrany w togę, sędzia coś powiedział, knebel na usta i do dyscyplinarki gdzie decydują o tym pisiaki.
Z lekarzami którzy wypowiadali się o Covid podobnie. To samo co było za komuny, wyrzucili kabarety z TVP, bo nie można się śmiać z Jarka, z władzy, kolejny przykład tej ichszej demokracji.

Panią M. Gersdorf zastąpiła "prawa ręka Ziobry" M. Manowska, kolejny stołek po partyjniacku, bo choć miała mniej głosów rekomendacji, to jednak "Długopis" nie na darmo dostał taki przydomek, już szkoda strzępić ryja z TK i z prokuratorem z stanu wojennego.

Miało być koniec kolesiostwa, PO kradło, ale nikogo nie wrzucili do kicia. Ba Nowak za zegarek stracił co stracił, a jak widać po aferach w PiSie nic się nie dzieje, po to mają sądy, prokuraturę by pilnowali swoich, by nikomu nic się nie stało.I jak to brzmi jak nie średniowiecze, komuna, PRL, to wszystko już było, po 89r miało być lepiej, a jak widać ludzie tęsknią za starym komunizmem.


edyt:

 

Cytat

Wiesz dziwne, że trasa Mińsk Warszawa ruszyła z pełną parą dopiero za aktualnych rządów.

Mińsk, będą mieć bliżej do swoich, czyt na Białoruś.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Stek bredni pisowca. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tobisław napisał:

Demokracja, Demokracja ??

 

Ciekawa, że taka demokracja, a w sejmie jak wyłączają mikrofon, jak szybko wszystko pod osłoną nocy przepuszczają w sejmie, czy to normalne?
Wystarczy na ulicy powiedzieć komuś, że nie głosujesz na PiS to zaraz dostaniesz butem w twarz, do tego powyzywają od żydów, ubeków, komuchów- choć w pisie najwięcej ich siedzi.
To jest ta "demokracja pisowska" dopóki jesteś z nami, bo jak jesteś przeciwko to masz przewalone, jesteś komuch, ubek itd można wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, mazurxiii napisał:

 

...

Ciekawe, czy ktoś tutaj dostrzega sedno całego sporu politycznego w PL, który nie dotyczy światopoglądu, gospodarki etc. ale sprowadza się do jednej rzeczy - czy budujemy sfederalizowaną Europę wspólnie z Niemcami jednocześnie godząc się na pozycję tego słabszego (generalnie projekt mitteleuropa) i tracąc część suwerenności (decyzja np. o alokacji imigrantów będzie zapadać w Berlinie a nie w Warszawie, ale ty będziesz mógł glosować tylko na rząd w Warszawie, rozumiesz?), czy wybieramy sojusz z USA wchodząc np. w buty Turcji, która urwała się ostatnio Amerykanom ze smyczy, chociaż tu Amerykanie ciężko negocjują a PiS zachowuje się jak brzydka panna na wydaniu (spuścizna Bartoszewskiego kuźwa mać) źle szacując swoją (Polski) wartość. Od Amerykanów trzeba żądać zdecydowanie więcej (może nie tyle co Izrael - tu wchodzą inne czynniki), albo kazać im się gonić na drzewo. No i jeśli USA przegra walkę o hegemonię z Chinami to jesteśmy załatwieni, bo odwracać sojusze to my średnio potrafimy. To jest konkretnie ten wybór, który będzie rzutował na naszą przyszłość. I o to toczy się gra. Patrząc na to w ten sposób łatwo zrozumieć , czemu np. media z kapitałem niemieckim popierają konkretnie te a nie inne partie odpowiednio kształtując swój przekaz. I żebym nie został źle zrozumiany - nie mam zielonego pojęcia, jaki wybór jest lepszy dla Polski. Tego nie wie tak na prawdę nikt.

Co jest najśmieszniejsze? Nasze 'elity' traktują ludzi jak idiotów nie mówiąc wprost gdzie się głównie różnimy (strategiczny wybór sojuszy), a sięgają po tematy bardziej nacechowane emocjonalnie i światopoglądowo (LGBT, Kościół, socjal - chociaż tu wszyscy ostatnio w jednym kierunku), bo w ten sposób łatwiej manipulować elektoratem (wzbudzanie gniewu jest najbardziej skuteczne jeśli chodzi o preferencje wyborcze).

Tylko się podpisze pod tym, bo sam na off zwracałem uwagę na to nasze "przeorientowanie" na USA. Średnio mi się to podoba, ale nie zauważać tego, to ślepota. A harce światopoglądowe są tylko igrzyskami dla mas. Może małe uzupełnienie - nasza słaba pozycja wynika głównie z naszego skonfliktowania z UE, my żebrzemy u USA potwierdzenia, że jesteśmy "praworządną demokracją". A Bartoszewski? No zrobił najlepiej jak potrafił dla swego narodu/plemienia. Dla nas kłopotliwy i długi czasowo problem.

Przewinął się tu temat tego ułaskawienia Dudy. Dla mnie też ciekawa rzecz - robi to niemiecki wydawca, gdzie u siebie dopiero co praktykowali oddawanie dzieci do adopcji karanym pedofilom. Mało tego, nawet była logika w tym, że pedofil będzie miał dziecko w domu, to nie będzie szukał ofiar na zewnątrz. A ze dziecku krzywda? Ależ skąd, zrobiono teorię, że takie bzykanie przez starego konia ma na to dziecko zbawienny wpływ i bzykać go należy. Więc dla Niemców skandalem, że Duda (także na prośbę poszkodowanej) ułaskawił z części kary? Dla mnie niezrozumiałe. Dla nich skandalem powinno być to, że u nas są jakiekolwiek kary za takie coś, skoro u nich to takie cacy dopiero co było.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem troll konto i innym sugeruję to samo.

Zrobi się spam tylko, a gość ewidentnie prowokuje i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma piękną średnią ocen, trzeba mu to przyznać. Postarał się chłopak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.facebook.com/jacek.niegowski/videos/3433797413321254/




Cały temat tutaj
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26094684,dzieci-bedziesz-pedalila-to-sie-spali-k-two-trzaskowski.html?utm_campaign=amtpc_FB_Gazeta

 

Cytat

Ale nie Trzaskowski, nie złodziej pie*****ny. Dzieci będziesz pedaliła? Dzieci będziesz pedaliła? O czym ja mówię? O tym mówię, że twoje dzieci będą pedały!

Trzaskowski? U mnie na Starych Budach? Wyp******ać! Do Warszawy! Wyp******aj z tym Trzaskowskim, jeszcze raz...


Pisowski elektorat, naogląda się TVPiS i potem na ludzi jadą.
Mam takich w rodzinie, moją siostrę na ulicy powyzywały babki 60+, więc wiem do czego są zdolni.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tobisław napisał:

Ubeckie metody.

Przecież to dyskusja,tak?

Pisałem już, że zapomniałem hasło do konta tobisławow i że link z przypomnieniem nie przychodzi...

Naprawdę, to jest smutne...

Jeśli bronisz swojego terytorium, to rozumiem, że jesteś "członkiem" obrony terytorialnej? Tam można sobie postrzelać, zawsze coś.✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tobisław napisał:

Naprawdę, to jest smutne...

Tak, to jest smutne.

Wygląda na to, że można wyznawać tylko jeden światopogląd na forum...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Passt napisał:

Tak, to jest smutne.

Wygląda na to, że można wyznawać tylko jeden światopogląd na forum...

Nie przesadzajmy, poglądy można mieć różne, tylko te pewne są jedynie słuszne i oparte na "ogólnych wartościach", a te inne to albo faszyści, albo brunatni, albo idioci, albo wpisz cokolwiek obraźliwego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Passt Z tym że on mnie obraził już po kilku postach, poza tym nie pisząc nic sensownego.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...