Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ale ja nawet nie pisałem o poglądach. Po prostu konto wygląda na ewidentnego trolla/zapasa. Zrobi się kilka stron spamu o niczym i tyle z tego będzie. Poza tym – obraża. ^^

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Isharoth napisał:

@Passt Z tym że on mnie obraził już po kilku postach, poza tym nie pisząc nic sensownego.

Na obrażanie akurat nie ma zgody.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
50 minut temu, tobisław napisał:

W sądach siedzą komuchy, często zbrodniarze, których pis nieudolnie chciał pogonić.

Odsetek sędziów, którzy zaczynali karierę za czasów PRL jest już bardzo niski i do tego grona zalicza się pani magister Przyłębska wywalona wcześniej z pracy w sądzie okręgowym za niekompetencję oraz niejaki Kryże, czyli sędzia stanu wojennego i wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS za czasów premiera Kaczyńskiego. Może nie był nigdy sędzią, ale prokurator Piotrowski odznaczony za zasługi dla PRL w stanie wojennym też przez Kaczyńskiego został wyniesiony na wysokie stanowiska w Sejmie. Jak tam ma wyglądać ta walka z komuną, to ja dziękuję.

50 minut temu, tobisław napisał:

  

Nie budujmy nic u nas bo jest u Niemca to już klasyka!

Znów nieprawda i pisałem już wcześniej: poziom inwestycji państwowych ostro spadł po przejęciu władzy przez PiS - dane są powszechnie dostępne. Przy okazji obecnych powodzi ktoś tu przytoczył też liczby dotyczące jednego z najbardziej zagrożonych regionów, gdzie jeszcze w 2015 i siłą rozpędu w 2016 wydawano po kilka milionów złotych na retencję a potem ta kwota spadła dziesięciokrotnie.

50 minut temu, tobisław napisał:

  

Wcześniej na zamówienie Bulla wywrotka na pusto w tle jeździła ?

A stępka od pierwszego z serii polskich promów już pewnie całkiem zardzewiała, bo z pompą tą stępkę pokazywano a nie było nawet planów konstrukcyjnych tego promu, żadnej umowy z biurem projektowym czy stocznią - kompletnie nic. Tak samo jest z samochodami elektrycznymi, gdzie tylko ktoś w rządzie bąknął, że go nam zaprojektują Niemcy a działań i tak żadnych nie ma. Zapowiadane przez Macierewicza helikoptery we współpracy z Ukrainą też nigdy nie powstaną. Sensu ekonomicznego przekopu też nie potrafisz wskazać, bo go nie ma.

Jeśli chodzi o armię, to ostatnimi czasy były "modernizowane" czołgi w ten sposób, że nie mają żadnej wartości bojowej, bo ich armaty nie są w stanie przebić pancerza aktualnych rosyjskich czołgów. Zamiast masowo podmalować i wymieniać radiostacje powinno się było autentycznie usprawnić mniejszą ilość, żeby się chociaż na coś nadawały.

50 minut temu, tobisław napisał:

  

Za Po były tylko kradzieże i nic się nie opłacało.

Nikt nie kradł tak masowo i bezczelnie jak obecna władza.

@krzyss: nie przesadzajmy. Wiem, że niektórzy tutaj przesadzają z epitetami wobec przeciwników politycznych, ale są tu ludzie o bardzo różnych poglądach od prawa do lewa. Ile razy się w różnych sprawach z kimś - choćby z tobą - tutaj nie zgadzałem w normalny i cywilizowany sposób to nie zliczę. Chyba, że nie wyłapałem ironii.

A teksty o tym, że tutaj można mieć tylko jeden światopogląd zazwyczaj są dość miernej próby obroną, gdy braknie argumentów.

Edytowane przez Radar28
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre. Moja babka tak się naoglądała wiadomo czego, że na Tuska mówi "rudy szczur" a na Trzaskowskiego "kukła tego szczura". A jak jej twarz wykrzywia złość jak go zobaczy w telewizji. To apropos tego jak trzask szerzy nienawiść :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Everyman napisał:

Dobre, dobre. Moja babka tak się naoglądała wiadomo czego, że na Tuska mówi "rudy szczur" a na Trzaskowskiego "kukła tego szczura". A jak jej twarz wykrzywia złość jak go zobaczy w telewizji. To apropos tego jak trzask szerzy nienawiść :E

diabel wrodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Przepraszam za mój powiat, ale u nas Duda miał 57%. 

Aż tyle? W moim powiecie Duda 32,5% miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Radar28 napisał:

...

@krzyss: nie przesadzajmy. Wiem, że niektórzy tutaj przesadzają z epitetami wobec przeciwników politycznych, ale są tu ludzie o bardzo różnych poglądach od prawa do lewa. Ile razy się w różnych sprawach z kimś - choćby z tobą - tutaj nie zgadzałem w normalny i cywilizowany sposób to nie zliczę. Chyba, że nie wyłapałem ironii.

A teksty o tym, że tutaj można mieć tylko jeden światopogląd zazwyczaj są dość miernej próby obroną, gdy braknie argumentów.

Nie napisałem, że można mieć tylko jeden pogląd. Napisałem, że można mieć różne, tylko później szybko następuje zaszeregowanie - faszysta, brunatny, pisior, troll, etc. Nie odnoszę tego do Ciebie, bo z Tobą lubię wymienić zdanie, choć politycznie nam nieco nie po drodze.

I niestety Rysiek sporo tego puszczał, choć potrafił karą przysolić za sporo mniejsze bzdety jako "wycieczki osobiste".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, krzyyss napisał:

Napisałem, że można mieć różne, tylko później szybko następuje zaszeregowanie - faszysta, brunatny, pisior, troll, etc.

Tymczasem "lewaka" czy innego "leminga" pomijasz w tej wyliczance.

Czyli złe łatki to tylko te niezgodne z twoim światopoglądem. Wyzywanie od lewaków już jest OK. Pisowska retoryka.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Każdy moderator ma własny styl moderowania i podejmuje decyzje na bazie własnego osądu. Nie ma czegoś takiego jak jednolity klucz moderacyjny, a przynajmniej od lat nikt się na wielu forach w to nie bawi poza ogólnymi zasadami, tj. regulaminem. Jedni są bardziej pobłażliwi i skorzy do rozmowy, inni będą dosadni i nie szczypiący się w tańcu. Każdy z tych stylów ma swoje zalety ;).

Niestety jakakolwiek rozmowa z elementami politycznej agresji i takiej, która skierowana jest do określonych grup, to zasługa niesamowitego schamienia obecnych elit rządzących. Od wielu lat było z tym różnie i często na bakier, ale to co się dzieje ostatnio to jest dramat goniący dramat. Albo dostosowywanie się do mentalności określonych grup społecznych pełniących funkcję elektoratu. Dlatego warto pomyśleć nad tym, aby przynajmniej debaty na forum uczynić jakkolwiek kulturalnymi, czy w ogóle normalnymi. Bez lewaków, lemingów, brunatnych itd. W przeciwnym razie takie wątki staną się niczym innym jak nawalanką słowną, miejscem ogólnej frustracji i przedłużeniem mediów/telewizora. Aż ktoś się za fraki nie weźmie i nie zacznie wytłukiwać swoich racji w realu.

1. Mam tego świadomość. Zresztą nie napisałem tego, by się jakoś tam mocniej Ryśka czepiać, uważam go za dobrego moda.

2. Nie obecnych, To idzie już od wczesnych lat 90-tych. Ile to już lat minęło od czasu gdy dwójka pretendentów do urzędu prezydenta, nogi chciała sobie podawać? Mnie ze złudzeń odarła wizyta w kawiarni sejmowej w czasach polowań na Lewandowskiego. To min kilkanaście lat, nie wiem czy w okolicach 20 już nie będzie. Lewandowski, z ludźmi z którymi na wizji żarli się do obłędu, w kawiarni przy jednym stoliku obiadek, żarciki, wianuszek młodych "asystentek" wokół polityków. To co w ostatnich czasach się stało, to przeniesienie tego wpierw na media (dzisiaj nie ma mediów innych niż zacietrzewione politycznie po którejś stronie, kiedyś takie były), a później na społeczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2020 o 14:43, Mr_Schrodinger napisał:

500+ ?

Nie stać Cię na dzieci to ich nie robisz. 

Ja poproszę o 500 na rozpieprzanie na moje zachcianki. Bo pracuje. Odprowadzam podatki. Żyje uczciwie.

Należy mi się.

Dostanę coś? Ale dlaczego nie? Bo sobie radzę? 

Chociaż zagłosuje na trzaskę, to tutaj muszę odpowiedzieć że nie dlatego że sobie radzisz, wszak 500 plus nie zależy na razie od dochodów (od jakiegoś czasu nawet na 1 dziecko), tylko dlatego że nie masz dzieci a jak wiadomo dzieci są jedyną możliwością kontynuacji narodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosować na marksistę kulturowego czy marksistę gospodarczego? ?

Znów wybór między dżumą, a cholerą. Ten naród chyba nigdy się nauczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, PietroP napisał:

... a jak wiadomo dzieci są jedyną możliwością kontynuacji narodu 

Są teorie, że nie jest to do niczego konieczne. Że na nasze emerytury (i generalnie naszą beztroską starość) będą pracowali przybysze z ludniejszych miejsc na globie ;)

Nie bardzo też rozumiem tego czepiania się 500+, skoro żaden z polityków tego krytykować nie chce, nie chce też likwidować. Baaa, znakomita większość chce to rozbudować i każdy oczywiście odpowiedzialnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Althais napisał:

Głosować na marksistę kulturowego czy marksistę gospodarczego?

A mnie zastanawia, czemu prawa strona tak usilnie wciska tego "Marksa" do "Socjaldemokracji" (i tym podobnych), chociaż jedno ma się do drugiego jak piernik do wiatraka. Zrównywanie szans i rozwój klasy średniej jest porównywany do komunizmu, a oligarchia i duże dysproporcje społeczne nazywane są "wolnym rynkiem".

Osobliwe. No ale tu może zawiódł system edukacji czy wdarł się zwykły populizm. W końcu o wiele prościej przypiąć łatkę "Marska" niż zastanowić się, czy to w ogóle ma jakiś sens. Bo nie ma.

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Althais napisał:

Głosować na marksistę kulturowego czy marksistę gospodarczego? ?

Znów wybór między dżumą, a cholerą. Ten naród chyba nigdy się nauczy.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że marksizm zakładał przejmowanie środków produkcji przez robotników a tego chyba żaden polityk na naszej scenie nie proponuje a tym bardziej nie uskutecznia. Państwo opiekuńcze to zupełnie inna sprawa. Marks poza tym, o ile wiem, nie był kompletnie zainteresowany w swoich pracach życiem osobistym ludzi - był tylko i wyłącznie ekonomistą, czyli ciężko mówić o marksizmie kulturowym. Także prosiłbym chociaż o nie używanie pewnych pojęć w sposób z gruntu błędny. Stosowanie zamiennie wszelkich etykiet jakkolwiek lewicowych jest bez sensu tak samo jak i prawicowych na co się często oburzasz z resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też zagłosować, by pokazać władzy, że są pewne granice i my obywatele nie pozwalamy na ich przekraczanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, PietroP napisał:

Chociaż zagłosuje na trzaskę, to tutaj muszę odpowiedzieć że nie dlatego że sobie radzisz, wszak 500 plus nie zależy na razie od dochodów (od jakiegoś czasu nawet na 1 dziecko), tylko dlatego że nie masz dzieci a jak wiadomo dzieci są jedyną możliwością kontynuacji narodu 

I dlatego singiel ma sponsorowac zachcianki Sebixa i Karyny, bo oni chca kolejnego bombelka? To jest to przedluzenie narodu?

8 minut temu, Isharoth napisał:

Przez 8 lat rzadow PO nie przypominam sobie takiego zezwierzecenia co teraz. PiS osmielil debilow i ludzi o radykalnych pogladach, bo wiedza, ze prokurator i policja sa na lancuchu Ziobry. Zalosne panstwo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, .winter. napisał:

Przez 8 lat rzadow PO nie przypominam sobie takiego zezwierzecenia co teraz. PiS osmielil debilow i ludzi o radykalnych pogladach, bo wiedza, ze prokurator i policja sa na lancuchu Ziobry. Zalosne panstwo.

Przede wszystkim dlatego, że od wielu lat PiS konsekwentnie buduje obraz sporów politycznych jako wojny, gdzie jest jasno określony wróg. Kaczyński z resztą zawsze musiał mieć z kim walczyć - jak zabrakło prawdziwych wrogów, to musiał jakichś stworzyć szukając ich nawet wśród własnych koalicjantów. Jak się przyjmuje taki punkt widzenia, to siłą rzeczy puszczają hamulce, bo na wojnie przegrana oznacza zagładę, więc wszystkie chwyty dozwolone. Stąd też zawłaszczanie polskości, patriotyzmu czy wiary - z wrogiem przecież nic nie może nas łączyć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radar28 napisał:

Przede wszystkim dlatego, że od wielu lat PiS konsekwentnie buduje obraz sporów politycznych jako wojny, gdzie jest jasno określony wróg. Kaczyński z resztą zawsze musiał mieć z kim walczyć - jak zabrakło prawdziwych wrogów, to musiał jakichś stworzyć szukając ich nawet wśród własnych koalicjantów. Jak się przyjmuje taki punkt widzenia, to siłą rzeczy puszczają hamulce, bo na wojnie przegrana oznacza zagładę, więc wszystkie chwyty dozwolone. Stąd też zawłaszczanie polskości, patriotyzmu czy wiary - z wrogiem przecież nic nie może nas łączyć.

Wiem o tym doskonale, ale jestem tym naprawde zmeczony, naprawde poteznie zmeczony. Mialem kilka sytuacji na imprezie, gdzie weszla polityka i jako, ze ja cicho siedziec nie potrafie i nie zamierzam nigdy udawac pogladow to mialem wiele nieprzyjemnosci. Dlatego powtarzam, ze u nas jest hardkorowo, bo jesli masz inne poglady niz wyborcy PiS to mozesz miec grube problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasno określony wróg, to jak jasno określony cel, przynajmniej wiadomo w którym kierunku iść i z kim walczyć ;)

I ten monopol PiS-u jeśli idzie o nienawiść. Rosiaka oczywiście pisiory zamordowały (w tej pisowskiej akcji dorzynania watach), a stary dobry katol, rodem z ZCHN, niejaki Niesioł, to też PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, .winter. napisał:

Wiem o tym doskonale, ale jestem tym naprawde zmeczony, naprawde poteznie zmeczony. Mialem kilka sytuacji na imprezie, gdzie weszla polityka i jako, ze ja cicho siedziec nie potrafie i nie zamierzam nigdy udawac pogladow to mialem wiele nieprzyjemnosci. Dlatego powtarzam, ze u nas jest hardkorowo, bo jesli masz inne poglady niz wyborcy PiS to mozesz miec grube problemy.

Ja to w pełni rozumiem, ale możemy jedynie starać odsunąć od władzy polityków, którzy budują pozycję na nienawiści.

9 minut temu, krzyyss napisał:

Jasno określony wróg, to jak jasno określony cel, przynajmniej wiadomo w którym kierunku iść i z kim walczyć ;)

I ten monopol PiS-u jeśli idzie o nienawiść. Rosiaka oczywiście pisiory zamordowały (w tej pisowskiej akcji dorzynania watach), a stary dobry katol, rodem z ZCHN, niejaki Niesioł, to też PiS.

Tak samo jak przy okazji afer gospodarczych i zawłaszczaniu państwa PO nie było święte, a Niesiołowskiego nie powinno być w polityce tak samo jak Pawłowicz czy Macierewicza. Prawdą jest też, że PO w tej chwili określa się jako anty-PiS i jeśli na tym poprzestaną, to powinni odejść w niebyt polityczny prędzej czy później.

Tym niemniej skala problemu jest zupełnie inna. Gdyby PO poprzez media równie bezwzględnie próbowała zohydzić Kaczyńskiego, to ten ostatni nigdy by nie wygrał żadnych wyborów. Z resztą widać to bardzo wyraźnie wokoło: nasi sąsiedzi, krewni, znajomi z pracy - czyi zwolennicy do polityki podchodzą zazwyczaj bardziej emocjonalnie i to głównie chodzi o te negatywne emocje? Skąd się to bierze?

Z resztą PiS nie tylko zdobywa poparcie poprzez konflikt ale i niestety przyjmuje tą samą optykę w rządzeniu państwem. Tego też wcześniej nie było.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TVP i w TVP Info poleciały głowy po zamordowaniu Adamowicza? Nic mi się nie obiło o uszy, a tam powinien polecieć szef stacji, jego podwładni, "dziennikarze" którzy preparowali materiały na prezydenta Gdańska. Teraz to samo robią z Trzaskowskim i tylko czekać na kolejną tragedię. Ci ludzi nie mają żadnych skrupułów, a są wręcz chorzy z nienawiści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze "portale branżowe" już recenzje wrzuciły: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=18007 https://www.ppe.pl/recenzje/341269/stellar-blade-recenzja-gry-kluczowa-role-odgrywaja-nie-tylko-atuty-eve.html Ogólnie jest dobrze, ale poczekam na opinie graczy, przede wszystkim, czy można wyłączyć ziarno  a jak nie to czekam aż wyjdzie na PC  
    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...