Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Napisano (edytowane)
6 minut temu, TheMr. napisał:

To chyba masz jeszcze lepszą amnezję, bo bezrobocie wtedy było na poziomie 9-11%, a nie żadne 15. Przy deflacji wtedy te bezrobocia robiło Ci różnice w zarobkach? Wytłumacz, bo serio nie rozumiem tej pokrętnej ekonomii. Rynek pracy był taki, że niby statystycznie nikt nie zarabiał obecnej nawet minimalnej a każdy mój znajomy przekraczał 2k netto. 

:E Cuda panie. 

I fakt, lepiej zignorować, bo chyba nawet z twardymi dowodami nie wytłumaczę, jak bardzo się mylisz. 

Przeczytaj jeszcze raz zdanie, gdzie piszę o tym 15% bezrobociu, bo mam wrażenie, że ze zrozumieniem prostego zdania jest kłopot. Ja nie piszę że "wtedy było", piszę wyraźnie "zaczęto wychodzić". Jeśli poziom bezrobocia nie ma wpływu na pensje/rynek pracy, to kompletnie nie mamy o czym rozmawiać.

Możemy tylko przyjąć, że Ty nie wiesz dlaczego to 6k tak mocno zadziałało, ja natomiast doskonale wiem dlaczego wtedy to zadziałało, a dlaczego dzisiaj nie zadziała.

 

edit

Cytat

Ale ona już wtedy miała rację. Taśmy został wykorzystane w sposób wybiórczy i wybitnie propagandowy. Nawet wtedy specjalista, który w sektorze prywatnym dostał by lekką ręką 20-25 tys. zł musiał by być idiotą żeby iść robić do ministerstwa za 6 tys.

Ale tu nie w tym problem był ile zarabiał specjalista, bo tu ona miała rację. Problem był z pensjami i dostępem do pracy tych na dole. Dla wielu problem dramatyczny, bo nawet "głupiego" 500+ nie było, które w skrajnych wypadkach pozwala przetrwać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, kalderon napisał:

 

Żeby tylko. Z funduszu pomocy osobom niepełnosprawnym sfinansowano jeden z rzutów trzynastej emerytury. Stracili też zwykli pracownicy bo ogołocono fundusze pracy i gwarantowanych świadczeń pracowniczych, które były przygotowywane na takie czasy jak teraz. A oni to rozdali i trzeba było ograniczać pomoc przedsiębiorcom (strata pracowników nr 1), a dodrukowanie już ok. 100 mld zł przełoży się na inflację i wartość pieniądza - strata nr 2. Ale "dają".

Ech, było mi tego nie mówić. Właśnie mnie trafił wielki dragal z nieba spadający. Właśnie dlatego nie czytałem nic o finansowaniu socjalu. Zawsze szukałem informacji na temat samego sposobu pomocy aby mieć pogląd na to czy to ma sens czy nie. Teraz mam ochotę spalić kukłę kaczora.

2 godziny temu, krzyyss napisał:

 

Ale tu nie w tym problem był ile zarabiał specjalista, bo tu ona miała rację. Problem był z pensjami i dostępem do pracy tych na dole. Dla wielu problem dramatyczny, bo nawet "głupiego" 500+ nie było, które w skrajnych wypadkach pozwala przetrwać.

Nadmienić warto też jedną kwestię. Dużo ludzi pobierających 500+ nie zdaje sobie sprawy z tego że tą kasą nie będą się cieszyć wiecznie. Ani to nie idzie do emerytury, ani to nie jest przesadnie długi okres. I może zniknąć z dnia na dzień. Widziałem kilka rodzin w mojej okolicy które zamiast tą kasę inwestować w dzieciaki (prawdziwe patologie po 5-7 i więcej dzieci) i ich wykształcenie, kupują tvki, drogie meble itp, a do biedronki śmigają sałatą. Dzieci wyrosną i co potem? Znów alkohol, znów wrzask że nikt nie pomaga, zamiast po prostu się wziąć do roboty. Za te jeszcze 5 lat będzie dobra beka i dopiero może zacząć się kryzys, jak dzieciarnia przyzwyczajona do darmowej konsumpcji będzie musiała iść do pracy. 

Może nie tyle kryzys ekonomiczny tylko kompletnie nowe rodzaje problemów, z którymi będziemy się musieli zmierzyć. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, henryk nowak napisał:

Mój kandydat przegrał w pierwszej turze wyborów prezydenckich, a na Dudę czy Trzaskowskiego nie oddam swojego głosu, są siebie warci. Kto nie wygra, będzie syf. 

U mnie tak samo, Trzaskowski zwany wybawieniem po zapowiedzi "weta dla podwyżki podatków" już przyjmuje pisowską retorykę "opłat dla korporacji" które podpisze bo to nie podatki dla ludzi ?

https://streamable.com/3roo9q

POPiS ten sam ściek, wyjście z tej pętli jest niemożliwe.

  

11 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Ja mam 6k brutto w Wawie przy dobrych wiatrach (ostatnio już nie, bo premię mi zabrali przez koronę :E) i rzeczywiście samemu jest ciężko.

W wawie za 6k brutto? Po co tam żyć zatem?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, panzar01 napisał:

Nadmienić warto też jedną kwestię. Dużo ludzi pobierających 500+ nie zdaje sobie sprawy z tego że tą kasą nie będą się cieszyć wiecznie. Ani to nie idzie do emerytury, ani to nie jest przesadnie długi okres. I może zniknąć z dnia na dzień. Widziałem kilka rodzin w mojej okolicy które zamiast tą kasę inwestować w dzieciaki (prawdziwe patologie po 5-7 i więcej dzieci) i ich wykształcenie, kupują tvki, drogie meble itp, a do biedronki śmigają sałatą. Dzieci wyrosną i co potem? Znów alkohol, znów wrzask że nikt nie pomaga, zamiast po prostu się wziąć do roboty. Za te jeszcze 5 lat będzie dobra beka i dopiero może zacząć się kryzys, jak dzieciarnia przyzwyczajona do darmowej konsumpcji będzie musiała iść do pracy. 

Może nie tyle kryzys ekonomiczny tylko kompletnie nowe rodzaje problemów, z którymi będziemy się musieli zmierzyć. 

Może bardziej powszechny, ale problem wiecznych dzieci nowy nie jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, Radar28 napisał:

Może bardziej powszechny, ale problem wiecznych dzieci nowy nie jest.

Myślę, że nie jest to naszym wielkim problemem. To problem takich krajów jak np Słowacja/Czechy z ich Romami, czy Francji, gdzie młodzi bez wykształcenia, bez umiejętnosci zawodowych i bez chęci do pracy. Może też i USA, które chyba musi zaczać pracować, ale tego terenu boję się ruszać, bo ... go nie znam.

U nas to mały margines. Dlatego już kiedyś postawiłem tezę, że nam stosunkowo łatwo będzie przechodzić najbliższe kryzysy. Raz generalnie nam się jeszcze coś tam chce, a dwa nie zdążyliśmy się przyzwyczaić do wielkich luksusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ghostdog napisał:

Z jednej strony jak wygra Trzaskowski to fajnie będzie  popatrzeć na miny prezesa, Suskiego, Terleckiego, Sasina lub innego "narodowego czempiona". Z drugiej, jeśli z budżetem jest tragicznie i idą chude lata, to niech Duda i cała ferajna wypije to piwo, co nawarzyła.

Nie zdziwiłbym się gdyby rząd widząc że sytuacja jest beznadziejna sam się podał do dymisji, żeby przekazać bajzel komuś innemu i znowu przejąć władzę gdy sprawy zaczną powracać do normalności.

17 godzin temu, Michaelred napisał:

@up widziales jakas dokumentacje bieglych sadowych, seksuologow ze takimi pewnikami rzucasz? W prawie nie ma slowa o pedofili, to okreslenie zaburzen preferencji seksualnych i to czy ktos jest czy nie jest okresla lekarz. Dla mnie ta sprawa to jest akurat bzdura, nie lube dlugopisa ale ta proba dowalenia i argumenty sa smieszne, tzn moga trafiac co najwyzej do elektoratu PO bardzo niskich lotow cos a'la ostatnio pokazywany agresywny Pan na jakiejs wsi co niszczyl plakaty.

Decyzję podejmuje Prezydent RP, od tamtych są tylko opinie. No i podjął, z faktami się nie dyskutuje. Nie musiał, no chyba że nie czyta co podpisuje. Dla mnie za to jest bzdurą że ktoś kieruje się opinią swojego kolegi Prokuratora Generalnego.

Jednocześnie działa fundusz pokrzywdzony z MS. Spokojnie już ten pedofil mógł odbyć swoją karę a państwo mogło dać tej rodzinie jakiś zasiłek na ten czas. Ale nikt o tym nie pomyślał i Ty też. Lepiej znowu córkę oddać pod skrzydła zwyrodnialca, bo "to jest sprawa rodzinna". Powiedziałbym że śmiech na sali ale to jest po prostu bardzo smutne.

17 godzin temu, henryk nowak napisał:

Czekam na nową siłę w polityce, może kiedyś się doczekam. 

PiS do spółki z Dudą rozwalił fundamenty państwa. Tego nie da się powiedzieć o żadnej innej partii politycznej z czasów III RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Suchy211 napisał:

Nie zachowuj się jak dziecko. Jak dzisiaj obiecasz koledze, że zawieziesz go na lotnisku swoim autem, a wieczorem padnie Ci pompa wysokiego ciśnienia to nadal będzie to prawda? Tak samo jest w polityce. Wtedy mogło się wydawać, że to jest prawda.

Jeżeli uważasz, że branie odpowiedzialności za słowa jest dziecinne to nie mamy o czym rozmawiać. Szumowski doskonale wiedział co wówczas mówił i dlaczego to mówił. Chodziło tylko o uzasadnienie wyborów korespondencyjnych, chorego pomysłu jego partii - tzn. chory było życzeniowe myślenie, że coś takiego da się zorganizować w tak ograniczonym czasie. Jeżeli Szumowski nie miał wystarczających informacji co do tego, jak może rozwijać się epidemia, to nie powinien był wygłaszać ex cathedra takich stanowczych twierdzeń.

Co do Twojego poglądu odnośnie telewizji - różnica w USA jest taka, że to nie są media publiczne, tylko prywatne. W Polsce masz media finansowane ze środków publicznych, które w tym momencie stanowią tubę propagandową jednej partii, powielając 1:1 jej retorykę. Czy to jest normalne? Czy standardy debaty przed pierwszą turą to są dobre standardy i dają równe szanse dla wszystkich kandydatów?

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Everyman napisał:

Nie zdziwiłbym się gdyby rząd widząc że sytuacja jest beznadziejna sam się podał do dymisji, żeby przekazać bajzel komuś innemu i znowu przejąć władzę gdy sprawy zaczną powracać do normalności.

 

Ale skąd w sumie wiadomo, że sytuacja jest beznadziejna? Na razie tylko Trzaskowski coś przebąkiwał o tragicznej sytuacji budżetu i że szykują się podwyżki podatków.  Sam czytałem, że w Kancelarii premiera są planowane spore obniżki wynagrodzeń, lub zwolnienia.  Tyle.

By przekazać bajzel komuś innemu potrzebne by były nowe wybory parlamentarne. Na razie o tym nic się nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Wu70 napisał:

U mnie tak samo, Trzaskowski zwany wybawieniem po zapowiedzi "weta dla podwyżki podatków" już przyjmuje pisowską retorykę "opłat dla korporacji" które podpisze bo to nie podatki dla ludzi ?

https://streamable.com/3roo9q

POPiS ten sam ściek, wyjście z tej pętli jest niemożliwe.

:E Według ING Trzask zapewni neutralny wpływ na politykę gospodarczą, a możliwe, że będzie lepiej bo zatrzyma mega negatywny wpływ PiSu, więc wybór oczywisty. 

Podatek od korpo lata w mediach od dobrych paru lat, zwłaszcza jak Francja wygrała w sądzie, a Irlandii nie idzie najgorzej przeciwko Google. 
 

  

1 minutę temu, Flik napisał:

Ale skąd w sumie wiadomo, że sytuacja jest beznadziejna? Na razie tylko Trzaskowski coś przebąkiwał o tragicznej sytuacji budżetu i że szykują się podwyżki podatków.  Sam czytałem, że w Kancelarii premiera są planowane spore obniżki wynagrodzeń, lub zwolnienia.  Tyle.

By przekazać bajzel komuś innemu potrzebne by były nowe wybory parlamentarne. Na razie o tym nic się nie mówi.

Wiadomo to ze wszystkich dostępnych materiałów (albo i nie, bo rząd ukrywa od paru miesięcy faktyczny stan budżetu państwa), a obliczenia coś krążą w okolicy 100 mld zł już na minusie w tym roku.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Flik napisał:

Tylko po co?

1. By votum zostało odrzucone.

2. Nawet jak veto zostanie przyjęte, to przecież następny rząd byłby z PIS. Znów by się gryźli.

Chyba, że opozycja wystąpiłaby z tzw konstruktywnym votum nieufności (własny kandydat na Premiera), ale wówczas patrz punkt pierwszy.

 

Na taśmach był Morawiecki (miska ryżu i chyba coś o Kubicy mówił). Ma zaufanie bo coby nie mówić o nich złego to troszczą się jednak o ludzi.  To, że nie wszystkim się to podoba to insza inszość.

Na rządy PIS-u należy jednak patrzeć szerzej, a nie tylko "bo dają ludziom kase".

A pamiętacie onegdaj audyt rządów PO dokonywany przez PIS i szumnie zapowiadane aresztowania polityków Platformy?  Coś wynikło w ogóle z tego audytu?

 

O to już wróżenie z fusów. Nikt nie może określić jaki rząd byłby następny. Jeżeli jednak wolisz dalsze cofanie Polski na wschód to rzeczywiście wybitnie stabilna polityka PiS + Duda w tej sferze wystarczy.

Troszczą się? Traktują nas jak bezmózgie mrówki co mają na nich pracować, nic więcej. Z naszych podatków dają nam ochłapy. Niszą i napuszczają na siebie. Nakładają zakazy które sami łamią z butą i arogancją. Nie mają zielonego pojęcia jak zaradzić postępującej katastrofie ekologicznej.

Tak jak ostatnie nawoływanie Morawieckiego - masz iść do wyborów już nie ma koronawirusa, za co w normalnym demokratycznym państwie jest natychmiast dymisja. Bo nie naraża się obywateli na śmierć tylko w imię swoich interesów.

PiS do dziś mówi o mafii vatowskiej, którą rzekomo chroniła Platforma. Nie ma ani jednego wyroku, nawet ani jednej osoby z zarzutami.

15 godzin temu, Klakier1984 napisał:

 

Dokładnie ale wielu tutaj przez swoje klapki na oczach i zacietrzewienie ciągle tylko o alkoholu i bachorach w kontekście 500+ wspomina i to jest prawdziwy dramat. Sami byznesmeni, królowie życia wyprani z empatii, którzy poczuli trochę grosza w kieszeni  i  nagle wydaje im się, że w życiu każdy może mieć jak oni- wystarczy trochę chcieć- niestety tak to nie działa.

Nom i nawet powiedziałbym że wszystko z tym programem socjalnym jest ok. Gdyby nie to że ludzie zaczęli masowo rezygnować z pracy i robić sobie dzieci. Ale nawet to się nie udało, bo współczynnik urodzeń jest dalej niekorzystny.

To jest patologia płodzić dzieci tylko po to żeby dostawać pieniądze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Człowiek Legenda napisał:


Co do Twojego poglądu odnośnie telewizji - różnica w USA jest taka, że to nie są media publiczne, tylko prywatne. W Polsce masz media finansowane ze środków publicznych, które w tym momencie stanowią tubę propagandową jednej partii, powielając 1:1 jej retorykę. Czy to jest normalne? Czy standardy debaty przed pierwszą turą to są dobre standardy i dają równe szanse dla wszystkich kandydatów?

Nie jest normalne, ale z tego też wynika, że nasz system mediów publicznych jest zły, to znaczy albo nie powinno być go wcale, albo powinien być zdecentralizowany tak jak w USA. Inaczej zawsze będzie łakomym kąskiem dla rządu centralnego i istnieje ryzyko wykorzystania jako tuba z jednym słusznym przekazem tak jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

5 minut temu, TheMr. napisał:

:E Według ING Trzask zapewni neutralny wpływ na politykę gospodarczą, a możliwe, że będzie lepiej bo zatrzyma mega negatywny wpływ PiSu, więc wybór oczywisty. 

Podatek od korpo lata w mediach od dobrych paru lat, zwłaszcza jak Francja wygrała w sądzie, a Irlandii nie idzie najgorzej przeciwko Google. 

Przecież ING wycofało ten raport pod presją lewicowych faszystów obrażonych na fakty ;) więc niedobre o tym wspominać

Jeden i drugi będzie podnosił podatki, wiadomo na forum jedni będą usprawiedliwiać jednego a drudzy drugiego :E
jedyną zaletą Trzaskowskiego jest to że będzie przeszkadzał PiSowi, biorąc pod uwagę brak zalet Dudy to kalkulacja jest oczywista dla tych którzy idą głosować

4 minuty temu, Everyman napisał:

Tak jak ostatnie nawoływanie Morawieckiego - masz iść do wyborów już nie ma koronawirusa, za co w normalnym demokratycznym państwie jest natychmiast dymisja. Bo nie naraża się obywateli na śmierć tylko w imię swoich interesów.

To te demokratyczne państwa istnieją chyba tylko na papierze bo na pewno nie w europie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, panzar01 napisał:

Niestety ale tak to działa. Kupiono Cię za twoje własne pieniądze. Przypomnij sobie pierwsze pół roku rządu PiS. Słynne nagrody, które im się należały, podniesienie kwoty wolnej od podatku, tylko dla posłów. Na chama podniesienie płacy minimalnej (wzrost kosztów dla pracodawców, mimo iż wystarczyło obniżyć podatek dochodowy, lub zwiększyć kwotę wolną). Można by więcej. A Ci co naprawdę potrzebują tej kasy (niepełnosprawnych jest w Polsce sporo), gówno dostali. Do dziś wiele osób boryka się z problemami takimi że byś wymiekł, a NFZ rozkłada ręce i mówi - lek nie refunded.... To jest patologia, ale jak znam życie dla Ciebie patologia to tylko bachory i zapite mordy. 

Przypomnijmy festiwal pogardy dla rodzin niepełnosprawnych. Cały rząd i TVP zamiast coś dla nich zrobić skoncentrowali się na niszczeniu tych ludzi i ośmieszaniu samej inicjatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Everyman napisał:

Przypomnijmy festiwal pogardy dla rodzin niepełnosprawnych. Cały rząd i TVP zamiast coś dla nich zrobić skoncentrowali się na niszczeniu tych ludzi i ośmieszaniu samej inicjatywy.

http://tylkotorun.pl/rzad-pis-nami-gardzi-osoby-niepelnosprawne-protestuja-pod-kancelaria-premiera/

 

Mówisz o tym? 500+ teraz dostają chyba wszyscy. Ale fakt jest faktem, jakim krótkowzrocznym debilem trzeba być, aby zapomnieć o niepełnosprawnych podczas pisania sztandarowej i flagowej ustawy. To tylko jeden z przykładów do kogo i dlaczego powstało 500+

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wu70 napisał:

U mnie tak samo, Trzaskowski zwany wybawieniem po zapowiedzi "weta dla podwyżki podatków" już przyjmuje pisowską retorykę "opłat dla korporacji" które podpisze bo to nie podatki dla ludzi ?

https://streamable.com/3roo9q

Rozwalanie po kolei wszystkich niezależnych instytucji państwa nie ma dla Ciebie znaczenia? Pod tym względem PO nie ma w ogóle startu do PiS + Duda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, Everyman napisał:

Nom i nawet powiedziałbym że wszystko z tym programem socjalnym jest ok. Gdyby nie to że ludzie zaczęli masowo rezygnować z pracy i robić sobie dzieci. Ale nawet to się nie udało, bo współczynnik urodzeń jest dalej niekorzystny.

To jest patologia płodzić dzieci tylko po to żeby dostawać pieniądze.

Ale nie widzisz, że jest tu jakaś niekonsekwencja? To albo ludzie masowo zaczęli odchodzić z pracy i robić (siłą rzeczy masę) dzieci, albo to nic nie dało. Coś musi być prawdą, coś musi być fałszem. Poza tym kto odchodzi z tej pracy? Ludzie którzy dobrze zarabiają, czy tacy którym opłaca się odejść z pracy i pyknąć sobie dwójeczkę. Poza tym okolice najniższej krajowej zarabia jednak dość mało ludzi, to jak to w końcu jest?

Nierozmnażanie się też jest patologią, innego rodzaju ale jest. Każdy powinien zastąpić przynajmniej siebie, inaczej najczęściej jest miej wart niż mu się wydaje.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Everyman napisał:

Rozwalanie po kolei wszystkich niezależnych instytucji państwa nie ma dla Ciebie znaczenia? Pod tym względem PO nie ma w ogóle startu do PiS + Duda.

Chyba nie o to mu chodziło, o czym myślisz. Wu raczej nie będzie głosować w ogóle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Flik napisał:

Ale skąd w sumie wiadomo, że sytuacja jest beznadziejna? Na razie tylko Trzaskowski coś przebąkiwał o tragicznej sytuacji budżetu i że szykują się podwyżki podatków.  Sam czytałem, że w Kancelarii premiera są planowane spore obniżki wynagrodzeń, lub zwolnienia.  Tyle.

By przekazać bajzel komuś innemu potrzebne by były nowe wybory parlamentarne. Na razie o tym nic się nie mówi.

Jeszcze nie jest. Ale ten budżet co pierwszy raz w historii ponoć był bez deficytu, który rośnie z dnia na dzień. Pod koniec roku ma być dziura w wysokości ok. 80mld zł. Przyjmując że przyjdzie wielki kryzys, to dopiero wtedy może się zrobić bardzo źle.

Na razie to wszelkie Kancelarie, z Kancelarią Dudy włącznie, miały podwyżki budżetów.

By przekazać bajzel to wystarczy jeden telefon Jarosława Kaczyńskiego, cała reszta to już skutek.

Edytowane przez Everyman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Suchy211 napisał:

Ale nie widzisz, że jest tu jakaś niekonsekwencja? To albo ludzie masowo zaczęli odchodzić z pracy i robić (siłą rzeczy masę) dzieci, albo to nic nie dało. Coś musi być prawdą, coś musi być fałszem. Poza tym kto odchodzi z tej pracy? Ludzie którzy dobrze zarabiają, czy tacy którym opłaca się odejść z pracy i pyknąć sobie dwójeczkę. Poza tym okolice najniższej krajowej zarabia jednak dość mało ludzi, to jak to w końcu jest?

Nie rozmnażanie się też jest patologią, innego rodzaju ale jest. Każdy powinien zastąpić przynajmniej siebie, inaczej najczęściej jest miej wart niż mu się wydaje.

To nie jest takie proste. Jedne związki nie mając dzieci robiły sobie dwójkę, inne związki już mając dwójkę robiły jeszcze dwójkę. I tak dalej. Ale nadal to jest za mało. Eksperci mówią, że stworzenie modelu polskiej rodziny 2+3 jest sposobem na aktualną niezastępowalność. Z tym że nawet podwyższenie do 1000 nie da za bardzo efektu, bo potrzebne są kompleksowe rozwiązania. Z resztą już to ktoś wyżej opisał, siła nabywcza 500+ stale maleje, czyli maleje przełożenie na rzeczywistą pomoc dla dzieci.

Często bywam w kilku miastach przy zachodniej granicy. Ludzie zostawiają dzieci samym sobie w mieszkaniu w Polsce, pobierają te 500/głowa i jeszcze pracują w niemieckich supermarketach.

Godzinę temu, panzar01 napisał:

Chyba nie o to mu chodziło, o czym myślisz. Wu raczej nie będzie głosować w ogóle.

W porządku, przecież Wu zrobi co chce.

Ja piję do tego że bajzel ten sam. No nie ten sam, bo PO+ Komor kradło i robiło skandale a PiS + Duda kradnie, robi skandale, i jeszcze masakruje instytucje państwa. Włącznie z instytucją Prezydenta RP, który ma być strażnikiem Konstytucji RP i zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Everyman napisał:

Ja piję do tego że bajzel ten sam. No nie ten sam, bo PO+ Komor kradło i robiło skandale a PiS + Duda kradnie, robi skandale, i jeszcze masakruje instytucje państwa. Włącznie z instytucją Prezydenta RP, który ma być strażnikiem Konstytucji RP i zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP.

Fakt, ale wyglądało to tak że masz do niego o to żal że PiS robi większy syf niż inni do tej pory :D 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Everyman napisał:

O to już wróżenie z fusów. Nikt nie może określić jaki rząd byłby następny. Jeżeli jednak wolisz dalsze cofanie Polski na wschód to rzeczywiście wybitnie stabilna polityka PiS + Duda w tej sferze wystarczy.

Troszczą się? Traktują nas jak bezmózgie mrówki co mają na nich pracować, nic więcej. Z naszych podatków dają nam ochłapy. Niszą i napuszczają na siebie. Nakładają zakazy które sami łamią z butą i arogancją. Nie mają zielonego pojęcia jak zaradzić postępującej katastrofie ekologicznej.

Tak jak ostatnie nawoływanie Morawieckiego - masz iść do wyborów już nie ma koronawirusa, za co w normalnym demokratycznym państwie jest natychmiast dymisja. Bo nie naraża się obywateli na śmierć tylko w imię swoich interesów.

PiS do dziś mówi o mafii vatowskiej, którą rzekomo chroniła Platforma. Nie ma ani jednego wyroku, nawet ani jednej osoby z zarzutami.

Nom i nawet powiedziałbym że wszystko z tym programem socjalnym jest ok. Gdyby nie to że ludzie zaczęli masowo rezygnować z pracy i robić sobie dzieci. Ale nawet to się nie udało, bo współczynnik urodzeń jest dalej niekorzystny.

To jest patologia płodzić dzieci tylko po to żeby dostawać pieniądze.

Nie wole dalszego cofania Polski, tylko jakoś trudno mi sobie wyobrazić sytuacje, że PIS ochoczo zgadza się na Premiera z opozycji. Ewentualnie mogą rozpisać nowe wybory parlamentarne ale:

1. W tej chwili chyba się na to nie zanosi, by chcieli oddać włądze (nawet jak wygra Trzaskowski.

2. Co to zmieni jak znów wygra PIS?

Co do drugiego akapitu, dlatego piszałem, że trzeba na to patrzeć szerzej. 500+ i innny socjal nie może być koronnym argumentem za PIS-em.

 

Ja myśle, że PIS tak chętnie władzy nie odda. Chyba, że ktoś/coś (tzw ulica) obali ten rząd), albo w kraju będzie naprawde źle pod względem gospodarczym/ekonomicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Everyman napisał:

Ja piję do tego że bajzel ten sam. No nie ten sam, bo PO+ Komor kradło i robiło skandale a PiS + Duda kradnie, robi skandale, i jeszcze masakruje instytucje państwa. Włącznie z instytucją Prezydenta RP, który ma być strażnikiem Konstytucji RP i zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP.

Można sobie tak opowiadać a jak przyszło co do czego to jedni i drudzy próbowali szybko wcisnąć swoich sędziów do TK ;)
Dlatego w tym kraju jak słyszę że coś jest apolityczne czy niezależne to w zasadzie nie chce mi się kontynuować teoretycznych dyskusji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...