Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Everyman napisał:

Często bywam w kilku miastach przy zachodniej granicy. Ludzie zostawiają dzieci samym sobie w mieszkaniu w Polsce, pobierają te 500/głowa i jeszcze pracują w niemieckich supermarketach.

Dziwne, że tak robią, bo pracując w Niemczech zamiast 500+ mogą pobierać niemiecki Kindergeld co jest bardziej opłacalne bo od 204euro za dziecko i kwota ta rośnie do 235euro za dziecko jak ma się minimum czwórkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Everyman napisał:

To nie jest takie proste. Jedne związki nie mając dzieci robiły sobie dwójkę, inne związki już mając dwójkę robiły jeszcze dwójkę. I tak dalej. Ale nadal to jest za mało. Eksperci mówią, że stworzenie modelu polskiej rodziny 2+3 jest sposobem na aktualną niezastępowalność. Z tym że nawet podwyższenie do 1000 nie da za bardzo efektu, bo potrzebne są kompleksowe rozwiązania. Z resztą już to ktoś wyżej opisał, siła nabywcza 500+ stale maleje, czyli maleje przełożenie na rzeczywistą pomoc dla dzieci.

Często bywam w kilku miastach przy zachodniej granicy. Ludzie zostawiają dzieci samym sobie w mieszkaniu w Polsce, pobierają te 500/głowa i jeszcze pracują w niemieckich supermarketach.

 

Ja się zgadzam, że to nie wystarczy, zwróciłem tylko uwagę na brak konsekwencji, masa zwolnień to masa nowych dzieci, że za mało to druga sprawa. Poza tym nie wiadomo co by było ze współczynnikiem dzietności bez tego programu skoro te dzieci jednak się urodziły. Poza tym, to mimo wszystko tylko program socjalny który wielu ludziom pomógł i w takim kontekście oceniam go pozytywnie (choć wolałbym, żeby faktycznie zapewnił nam te 2,1 dziecka do zastępowalności pokoleniowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

Dziwne, że tak robią, bo pracując w Niemczech zamiast 500+ mogą pobierać niemiecki Kindergeld co jest bardziej opłacalne bo od 204euro za dziecko i kwota ta rośnie do 235euro za dziecko jak ma się minimum czwórkę.

A nie trzeba też mieszkać w reichu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Flik napisał:

Nie wole dalszego cofania Polski, tylko jakoś trudno mi sobie wyobrazić sytuacje, że PIS ochoczo zgadza się na Premiera z opozycji. Ewentualnie mogą rozpisać nowe wybory parlamentarne ale:

1. W tej chwili chyba się na to nie zanosi, by chcieli oddać włądze (nawet jak wygra Trzaskowski.

2. Co to zmieni jak znów wygra PIS?

Co do drugiego akapitu, dlatego piszałem, że trzeba na to patrzeć szerzej. 500+ i innny socjal nie może być koronnym argumentem za PIS-em.

 

Ja myśle, że PIS tak chętnie władzy nie odda. Chyba, że ktoś/coś (tzw ulica) obali ten rząd), albo w kraju będzie naprawde źle pod względem gospodarczym/ekonomicznym.

1. Nie wiem. Jako wyborca mówię : robiłeś politykę przez ostatnich 5 lat to weź odpowiedzialność w czasach kryzysu. Myślę że różnimy się w tym że Ty mówisz że Trzaskowski w takiej sytuacji będzie tylko przeszkadzał. Myślę że będzie musiał przede wszystkim podzielić się odpowiedzialnością i pracować z nimi.

2. Nic nie zmieni. Będzie dalsza degrengolada. Ale sam fakt że będą musieli stanąć przed wyborcami i się wyspowiadać to plus. Poza tym nikt kto szanuje zasady demokracji nie powinien kwestionować mocnego mandatu uzyskanego w wyborach.

3. No dlatego trzeba zmusić PiS do rządzenia pod dyktatem obywatela wyborcy, do znormalizowania swoich decyzji. Jedyne narzędzie, żeby przywołać polityków do pionu. Nikt z nas nie chce rozruchów a tym bardziej anarchii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Wu70 napisał:

 

Można sobie tak opowiadać a jak przyszło co do czego to jedni i drudzy próbowali szybko wcisnąć swoich sędziów do TK ;)
Dlatego w tym kraju jak słyszę że coś jest apolityczne czy niezależne to w zasadzie nie chce mi się kontynuować teoretycznych dyskusji.

 

PO wprowadziła dwóch czy trzech z tego co pamiętam. PIS wprowadził prezesa i ciągle wprowadza nowych sędziów systematycznie. Sędziowie nie wybrani z linii PiS nie są w ogóle wyznaczani do składów orzekających, a jeżeli to tylko do tych w których mogą co najwyżej złożyć zdanie odrębne.

Nie chce Ci się dyskutować, bo? Porównajmy rządy PO i PiS pod względem upolityczniania instytucji państwa - PO przegrywa sromotnie.

Godzinę temu, KomputerowyLew napisał:

Trzaskowski to kompletne dno, człowiek totalnie niewiarygodni w żadnej kwestii, nie reprezentuje polskich interesów tylko obce, nie ma żadnego konkretnego programu, każda jego wypowiedź to jedno wielkie dno, żadnej merytorycznej treści, za samo to że jest z PO powinien przegrać z wielkim hukiem. Mówi co innego a myśli co innego kłamca i hipokryta.

Puste słowa. Stań do debaty, chyba że się boisz.

Godzinę temu, Suchy211 napisał:

Ja się zgadzam, że to nie wystarczy, zwróciłem tylko uwagę na brak konsekwencji, masa zwolnień to masa nowych dzieci, że za mało to druga sprawa. Poza tym nie wiadomo co by było ze współczynnikiem dzietności bez tego programu skoro te dzieci jednak się urodziły. Poza tym, to mimo wszystko tylko program socjalny który wielu ludziom pomógł i w takim kontekście oceniam go pozytywnie (choć wolałbym, żeby faktycznie zapewnił nam te 2,1 dziecka do zastępowalności pokoleniowej).

Też pozytywnie oceniam z zastrzeżeniem że to za mało.

Z resztą dyskusja raczej akademicka, bo nikt już się nie ośmieli tego zabrać.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Everyman napisał:

Puste słowa.

Nie do końca. W Warszawie trzask przegrał przecież. On tam dosłownie nic nie robił. Miasto kręciło się samoistnie. Zresztą jak od wielu lat polska gospodarka. PiS dopiero narobił kaszany... 

 

A nie, wróć, w Warszawie wygrał. Dookoła przegrał. Sry. Dziwi mnie to ogromnie, dlaczego wygrał w Warszawie skoro nic tam z sensem nie zrobił.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Everyman napisał:

1. Nie wiem. Jako wyborca mówię : robiłeś politykę przez ostatnich 5 lat to weź odpowiedzialność w czasach kryzysu. Myślę że różnimy się w tym że Ty mówisz że Trzaskowski w takiej sytuacji będzie tylko przeszkadzał. Myślę że będzie musiał przede wszystkim podzielić się odpowiedzialnością i pracować z nimi.

3. No dlatego trzeba zmusić PiS do rządzenia pod dyktatem obywatela wyborcy, do znormalizowania swoich decyzji. Jedyne narzędzie, żeby przywołać polityków do pionu. Nikt z nas nie chce rozruchów a tym bardziej anarchii.

Nie myślałem, czy Trzaskowski będzie przeszkadzał, czy nie (powiedział, że będzie współpracował). Weź pod uwage, że PIS-owi za to co nawyprawiał może grozić odpowiedzialność (przed TS, karna). Na ile to realne i co z tego wyjdzie nie wiem, ale być może w PIS-ie co niektórzy się tego boją i dlatego tak łatwo władzy nie przekażą opozycyjnym partiom.

Co do Twojego punktu 3 to do tego trzeba zmienić ustrój chyba (jak chciał Kukiz). Przecież teraz my jako obywatele nie mamy żadnej kontroli nad działaniami polityków. I to nie jest kwestia zmusić PIS, ale kwestia zmusić PIS i każdych następnych. Tak by ponosili chociaż minimalną odpowiedzialność za to co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, panzar01 napisał:

A nie trzeba też mieszkać w reichu?

Teraz trochę komplikują, ale do ogarnięcia meldunek.

Ogólnie przypomniało mi się, że można też brać 500+ w Polsce, a pracując w Niemczech zgłosić wniosek do kindergeld i Niemcy dopłacą różnicę. Więc pewnie część i tak kombinuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, panzar01 napisał:

A nie, wróć, w Warszawie wygrał. Dookoła przegrał. Sry. Dziwi mnie to ogromnie, dlaczego wygrał w Warszawie skoro nic tam z sensem nie zrobił.

Nigdy nie mieszkałem w Warszawie i nie znam spraw jej mieszkańców. Za to Trzaskowski wygrał tam w I turze, zakładam że nie dlatego że jest takim nieudacznikiem i leniem jak mówi Morawiecki - zdrajca i notoryczny kłamca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Everyman napisał:

Nigdy nie mieszkałem w Warszawie i nie znam spraw jej mieszkańców. Za to Trzaskowski wygrał tam w I turze, zakładam że nie dlatego że jest takim nieudacznikiem i leniem jak mówi Morawiecki - zdrajca i notoryczny kłamca.

A weź, mowa nienawiści. Znam to aż za dobrze... Za samo prowadzenie takiej polityki powinien się podać do dymisji i zamknąć w piwnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Flik napisał:

Nie myślałem, czy Trzaskowski będzie przeszkadzał, czy nie (powiedział, że będzie współpracował). Weź pod uwage, że PIS-owi za to co nawyprawiał może grozić odpowiedzialność (przed TS, karna). Na ile to realne i co z tego wyjdzie nie wiem, ale być może w PIS-ie co niektórzy się tego boją i dlatego tak łatwo władzy nie przekażą opozycyjnym partiom.

Co do Twojego punktu 3 to do tego trzeba zmienić ustrój chyba (jak chciał Kukiz). Przecież teraz my jako obywatele nie mamy żadnej kontroli nad działaniami polityków. I to nie jest kwestia zmusić PIS, ale kwestia zmusić PIS i każdych następnych. Tak by ponosili chociaż minimalną odpowiedzialność za to co robią.

PiSowi obywatel powinien przedstawić w miarę realną wizję poniesienia odpowiedzialności. Wówczas zacznie się odwrót i zacieranie śladów. Nie ma że nie przekażą. Jeżeli obywatele tak zdecydują, to muszą oddać.

Miałem na myśli że dziś kartka wyborcza to jedyny sposób na wyrażenie w miarę skutecznie niezgody na to co wyprawia Duda. Odpowiedzialność polityczna w ogóle przez obecny obóz rządzący została w całości odrzucona jako koncept demokracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tu sie zgadzamy. Kartka wyborcza to zdecydowanie nie jest wystarczający instrument kontroli obywateli nad władzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Everyman napisał:

Jeszcze nie jest. Ale ten budżet co pierwszy raz w historii ponoć był bez deficytu, który rośnie z dnia na dzień. Pod koniec roku ma być dziura w wysokości ok. 80mld zł. Przyjmując że przyjdzie wielki kryzys, to dopiero wtedy może się zrobić bardzo źle.

To był efekt kreatywnej księgowości i złupienia funduszy, przepraszam "transferów pieniężnych". Przyszło co do czego to okazało się, że fundusze celowe świecą pustkami :) Deficyt był, ale sprytnie ukryty, a teraz już nawet nie będzie z czego zajumać by go przysypać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na obiedzie u rodziców. Ojciec pyta się: czy idę głosować, ja mówię że PiS i PO to żaden wybór, tylko ci pierwsi bardziej szkodzą i w przyszłości za to podatnik będzie musiał zapłacić. A ojciec, że PiS przynajmniej dba o ludzi i o budżet mam się nie martwić, bo usłyszał że za 5 lat będziemy drugie Niemce. Tak w TVP powiedzieli...

 

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ghostdog napisał:

Dzisiaj byłem na obiedzie u rodziców. Ojciec pyta się: czy idę głosować, ja mówię że PiS i PO to żaden wybór, tylko ci pierwsi bardziej szkodzą i w przyszłości za to podatnik będzie musiał zapłacić. A ojciec, że PiS przynajmniej dba o ludzi i o budżet mam się nie martwić, bo usłyszał że za 5 lat będziemy drugie Niemce. Tak w TVP powiedzieli...

Aż kawał się przypomniał.

Duże spotkanie rodzinne, obiad. Wszyscy siedzą przy stole i rozmawiają. Dziewiętnastolatek chce pokazać swojemu ośmioletniemu bratu, jak pięknie rozkręcić gównoburzę.

- A teraz patrz i się ucz, mały - mówi do niego z uśmiechem. Po czym rzecze głośno: - Będę głosować na Dudę w wyborach, a wy?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w drugiej turze głosować na Dude,Jakoś naprawdę nie widzę fenomenu w tym Trzaskowskim.A tu widzę że wyraznie przeważa...Czy tak naprawdę popieracie Trzaskowskiego?czy to przeciwko władzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sheldon24 napisał:

Ja będę w drugiej turze głosować na Dude,Jakoś naprawdę nie widzę fenomenu w tym Trzaskowskim.A tu widzę że wyraznie przeważa...Czy tak naprawdę popieracie Trzaskowskiego?czy to przeciwko władzy?

Jak mówiłem wcześniej, wyniki w necie są zakłamane. Wg mnie przeważa tutaj nie pójście na wybory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakłamane? 
Przecież Duda był chyba dopiero 4 wśród ludzi młodych 18-29 lat z bardzo marnym wynikiem, a tacy głownie korzystają z sieci.

 

8 minut temu, sheldon24 napisał:

Ja będę w drugiej turze głosować na Dude,Jakoś naprawdę nie widzę fenomenu w tym Trzaskowskim.A tu widzę że wyraznie przeważa...Czy tak naprawdę popieracie Trzaskowskiego?czy to przeciwko władzy?

Popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sheldon24 napisał:

Ja będę w drugiej turze głosować na Dude,Jakoś naprawdę nie widzę fenomenu w tym Trzaskowskim.A tu widzę że wyraznie przeważa...Czy tak naprawdę popieracie Trzaskowskiego?czy to przeciwko władzy?

Zdecydowanie przeciwko władzy.  Fakt faktem nie będę w stanie brać udziału w drugiej turze, bo zaraz po pierwszej musiałem wyjechać, a żeby głosować poza miejscem z pierwszej tury trzeba się pofatygować do swojego urzędu gminy osobiście. Tego niestety nie przeskoczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, chociaż najnowsze sondaże mówią ze to będzie różnica +/- 1-2%.
Ostatnie mówią o niewielkiej przewadze Trzaskowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PwnT^ napisał:

Zakłamane? 
Przecież Duda był chyba dopiero 4 wśród ludzi młodych 18-29 lat z bardzo marnym wynikiem, a tacy głownie korzystają z sieci.

 

Popieram.

Nie tylko tacy. Chodzi o to gdzie w sieci robi się takie ankiety. Idź na forum prawicowe 8:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...