Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

  

22 minuty temu, Jack White napisał:

Dlaczego wszystko sprowadzacie do tego 500+? (...)

To teraz otwórz książki do historii i sprawdź czy ten zachód zbudował swoje bogactwo biorąc kredyty i rozdając pieniądze.

Później wybierz się do afryki, wystarczy wziąć kredyty, rozdać pieniądze i zakończysz erę afrykańskich problemów ;) 
Bambo będzie miał pieniążki na, jak to wypisałeś: ubranie, jedzenie, własne mieszkanie i wakacje! Wystarczy jeden prosty trik.

13 minut temu, kalderon napisał:

Wiesz, Apple, Google, Facebook i inni nie zapłacili jeszcze w Polsce grosza podatku. Na pewno im to nie zaszkodzi. Coca Cola, Pepsico i inni jak najbardziej powinni się dorzucać do utylizacji plastiku, który w milionach ton bezkarnie wprowadzają na rynek.

Oczywiście, że im to nie zaszkodzi bo za ten i każdy inny podatek zapłacisz Ty  ;)

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Everyman napisał:

Żaden z nas nie wie co zrobiłby Trzaskowski.

Na pewno nic co działałoby na korzyść PiSu i szkodziło PO. Czyli przyjęcie dymisji. Ew. rząd opozycji od prawa do lewa to by była jedna wielka awantura, PiS by umył ręce i wrócił na białym koniu. Do wyborów PiS też przeć nie będzie. Obie rzeczy mają wspólny mianownik - Kaczyński. Rządzi niepodzielnie i bez prawa sprzeciwu, ale przede wszystkim - ma swoje lata. Już raz oddał władzę to odzyskał ją dopiero po 8 latach. Teraz nie ma tyle czasu. Chce dokończyć swoją zemstę na niepokornej części Polski.

1 minutę temu, Wu70 napisał:

Oczywiście, że im to nie zaszkodzi bo za ten i każdy inny podatek zapłacisz Ty  ;)

Te firmy nie oferują za wielu płatnych usług w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Katowicach. Ja pierniczę ale tłumy, tego nie da się wyciąć by pokazać że nikogo nie było. Tłumy jakby miała miejsce pielgrzymka śp. JP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Byłem dziś w Katowicach. Ja pierniczę ale tłumy, tego nie da się wyciąć by pokazać że nikogo nie było. Tłumy jakby miała miejsce pielgrzymka śp. JP2.

A miałem pytać komu się tak nudzi i na te wiece chodzi ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klakier1984 napisał:

A miałem pytać komu się tak nudzi i na te wiece chodzi ;)

Byłem w pobliżu u rodziny (Czeladź, Wojkowice, itp) to zajrzałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kalderon napisał:

Na pewno nic co działałoby na korzyść PiSu i szkodziło PO. Czyli przyjęcie dymisji. Ew. rząd opozycji od prawa do lewa to by była jedna wielka awantura, PiS by umył ręce i wrócił na białym koniu. Do wyborów PiS też przeć nie będzie. Obie rzeczy mają wspólny mianownik - Kaczyński. Rządzi niepodzielnie i bez prawa sprzeciwu, ale przede wszystkim - ma swoje lata. Już raz oddał władzę to odzyskał ją dopiero po 8 latach. Teraz nie ma tyle czasu. Chce dokończyć swoją zemstę na niepokornej części Polski.

Te firmy nie oferują za wielu płatnych usług w Polsce.

No to wszyscy za tydzień dokonujemy wyboru. Kontynuacja  niepodzielnych rządów jednego człowieka albo kohabitacja i zmuszenie obu obozów do wypracowanie wspólnego rozwiązania na wyjście z trudnej sytuacji.

Druga opcja jest bliższa demokratycznej.

1 godzinę temu, Jack White napisał:

 To jest mój punkt widzenia i nie musicie się z tym zgadzać, wcale mnie nie zdziwi jak zostanę obrzucony błotem, nazwany PiSiorem, gałganem, człowiekiem o niższym wykształceniu, czy polecą inne inwektywy, mam to gdzieś. Ja sobie w życiu radzę i nikomu innemu niczego nie zazdroszczę. Możecie dalej sobie dyskutować. EOT.

Nie ma komu obrzucać, bo wszyscy co mogą to biorą te pieniążki do łapy. Sami ludzie z opozycji pewnie też. Rozbija się o to czy uwierzysz w pogląd że Trzaskowski natychmiast wszystko zabierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prezydent nie jest od zabierania :E najpierw musi rząd głosowanie nad zmianą ustawy zrobić ;) a PiS może sobie gadać. Oni wiedzą że ciemny lud kupi głupoty. Jak i wiedzą jaki jest proces legislacyjny w Polsce. Podejrzewam że trzask jak wygra, to i tak będzie to im na rękę. W końcu będzie na kim się wyżywać, będzie obiekt do bicia, do dalszej kampanii opartej na nienawiści. 

 

Ps. Domyślna klawiatura w IOS to zuooo

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jack White napisał:

Dlaczego wszystko sprowadzacie do tego 500+?
I to nic nieznaczące hasełko typu „bo to z moich podatków"? Tak mocno to was boli?

Choćby dlatego, że PIS się chwali swoją klęską: "Dochody budżetu państwa między 2015 a 2018 rokiem wzrosły o ponad 30 proc. W 2015 r. opiewały na kwotę 289 mld zł, by w 2018 r. wzrosnąć o niemal 100 mld zł do 380 mld zł" - aż tak dużo ukradli ludziom i dali budżetowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sino napisał:

Choćby dlatego, że PIS się chwali swoją klęską: "Dochody budżetu państwa między 2015 a 2018 rokiem wzrosły o ponad 30 proc. W 2015 r. opiewały na kwotę 289 mld zł, by w 2018 r. wzrosnąć o niemal 100 mld zł do 380 mld zł" - aż tak dużo ukradli ludziom i dali budżetowi.

Od razu ukradli. Akurat poprawa systemu VAT była potrzebna. Każdy przedsiębiorca mógł odpisać dosłownie każdy bzdet. Trochę to durne było, nie sądzisz? Natomiast to co poprawili, zepsuli koncertowo. I nie mówię o tym że źle wydają kasę. Mówię że skomplikowali przy okazji system do granic absurdu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale oni naprawdę ostrzegają swój elektorat że głos z pierwszej tury nie liczy się w drugiej.. :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

https://streamable.com/e6r8iy

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wu70 napisał:

Nie wiem czy było ale oni naprawdę ostrzegają swój elektorat że głos z pierwszej tury nie liczy się w drugiej.. :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

https://streamable.com/e6r8iy

Niektórzy chcą pójść nawet dalej... czy czasem nie dałoby się zaliczyć głosów z głosowania korespondencyjnego (przykładowo sporo problemów było z zagranicą) z "Round 1" które nie dotarły na czas, by zaliczyć je do następnej "Round 2" :hahaha: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wu70 napisał:

Nie wiem czy było ale oni naprawdę ostrzegają swój elektorat że głos z pierwszej tury nie liczy się w drugiej.. :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

https://streamable.com/e6r8iy

Niektórym starszym ludziom trzeba niestety tłumaczyć i takie rzeczy.


Ja z kolei słyszałem plotkę w którejś ze stacji TV, że jak ktoś był na I turze to w drugiej już nie może głosować.

Było jeszcze coś takiego, że tam gdzie głosowaliśmy za pierwszym razem tam musimy także w drugiej turze, ale to akurat chyba prawda jest. Nie wiem czy od zawsze tak było, czy dopiero teraz tak zrobili.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Everyman napisał:

 albo kohabitacja i zmuszenie obu obozów do wypracowanie wspólnego rozwiązania na wyjście z trudnej sytuacji.

Raczej blokowanie wszystkiego co popadnie. Takie moje zdanie. Ty wierzysz w istnienie rozsądku, mądrości, prawości tego Pana, a ja jakoś nie bardzo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś o Katowicach pisaliście, nie wiedziałem w jakim kontekście, a już wiem :)

wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,26100673,malgorzata-trzaskowska-w-katowicach-kobiety-wychowujace-dzieci.html?disableRedirects=true#s=BoxWyboImg2

W sumie mądre, odpowiedzialne i rzeczowe propozycje/obietnice przyszłej pierwszej damy :)

 

Trzaskowski zmienił ostro retorykę totalnych. Zrozumieli, że "pis to złooo, trzeba walczyć z pis" nie działa, więc robią to co PiS w ostatnich kampaniach - jadą obietnicami. To że absurdalnością tych obietnic biją PiS o kilka poziomów? A komu to przeszkadza. No chyba, ze ktoś mi wyjaśni, w jaki sposób ta Trzaskowska tą obietnicę chce spełnić. Ale może im się to udać, lud na obietnice podatny, nie tylko ten pisiorowaty, ten co pójdzie głosować na Trzaskowskiego też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wu70 napisał:

Gdyby tylko znaleźć jakiś związek między tymi dwoma elementami...

 

Przecież napisał że jest ciemny:

 

Cytat

Nie interesuje mnie kompletnie nic

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ludzie ja nie bronie PISU ja mam to w dupie .

To szuje jak wszyscy politycy.

 

Za przystojny jestem żeby się polityką interesować.

To zostawiam wam mądrale ? 

 

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawinho napisał:

Ludzie ja nie bronie PISU ja perdole.

To szuje jak wszyscy politycy.

 

Za przystojny jestem żeby się politykom interesować.

 

Zainteruj się przynajmniej podstawami ekonomii i administracji państwowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysł stoczniowy wstaje z kolan!

Cytat

Polscy urzędnicy odnieśli "sukces" i tym razem skutecznie przerwali przetarg na budowę dla Polski "chemicznego" statku ratowniczego SAR. Zrezygnowano tym samym z już przyznanej na to zadanie dotacji z Unii Europejskiej w wysokości około 240 milionów złotych, co rekompensowało 85 proc. kosztów inwestycji. W zamian za to dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa podziękował wszystkim "za zainteresowanie postępowaniem". ...

Jak na razie bowiem wiadomo, że swoimi decyzjami polscy urzędnicy:

  • Utracili bezpowrotnie 238 milionów złotych unijnego dofinansowania, które miało zwrócić 85 proc. kosztów całego programu;
  • Pozbawili polski przemysł stoczniowy możliwości budowania jednostki pływającej, która zapewniłaby setki miejsc pracy na co najmniej dwa-trzy lata.
  • Zlekceważyli analizy specjalistów SAR, którzy wcześniej wykazywali potrzebę zbudowania tego rodzaju statku SAR i co najważniejsze przekonali do tego "finansowców" z Unii Europejskiej i Ministerstwa Finansów (które zgodziło się zabezpieczyć na ten cel 15 proc. kosztów – a więc 42 miliony złotych);
  • Zmarnowali wielomiesięczną pracę specjalistów Służby SAR, którzy opracowali obszerną dokumentację przetargową i wynegocjowali środki finansowe potrzebne na zrealizowanie całego przedsięwzięcia;
  • Zmarnowali pracę potencjalnych oferentów, którzy ponieśli koszty biorąc udział w przygotowaniu postępowania oraz w przygotowaniu ofert;
  • Zlekceważyli opinię inspektorów Najwyższej Izby Kontroli, którzy oceniając sposób działania polskich ministerstw w odniesieniu do zanieczyszczeń chemicznych na dnie Bałtyku wyraźnie liczyli na zbudowanie przez SAR tego statku ("neutralizujący trujące zanieczyszczenia na dnie Bałtyku");
  • Uznali za nieważne zagrożenie ze strony zatopionych w Bałtyku: amunicji, broni chemicznej i wraków posiadających w swoich zbiornikach paliwo oraz akumulatory kwasowe (np. niemiecki okręt podwodne przy brzegu Helu);
  • Pozbyli się jedynego środka, który pozwoliłby na zrealizowanie zaleceń NIK zawartych w raporcie z początku maja 2020 r. Najwyższej Izy Kontroli pod tytułem "Przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z zalegania materiałów niebezpiecznych na dnie Morza Bałtyckiego" dotyczących "usunięcia bezpośredniego zagrożenia wynikającego z zalegania na dnie Morza Bałtyckiego wraków statków Franken i Stuttgart".

W zamian za to urzędnicy "zaoszczędzili" dla swoich celów 42 miliony złotych i co najważniejsze - mają "święty spokój".

https://www.infosecurity24.pl/do-dwoch-razy-sztuka-nie-bedzie-statku-sar-i-240-milionow-zlotych-z-ue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git. Za to będzie bon turystyczny, nad zielone morze, co będzie bulgotać jak zupa, u wiedźmy, w kotle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Wyborcza odpaliła "bombę" w darmowych gazetach. Niestety bomba okazała się zamoczonym kapiszonem który wybuchł Trzaskowskiemu w ręce. Takimi ustawkami jedynie powodują większa mobilizacje wyborców Dudy oraz demobilizacje centrum. 

Do tego rejterada Trzaski z Końskich i POzamiatane. 

Szykuje się gładkie zwycięstwo Andrzeja Dudy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Flik napisał:

Było jeszcze coś takiego, że tam gdzie głosowaliśmy za pierwszym razem tam musimy także w drugiej turze, ale to akurat chyba prawda jest. Nie wiem czy od zawsze tak było, czy dopiero teraz tak zrobili.

 

Nie do końca, ale z grubsza tak. Jeśli przed pierwszą turą dopisaliśmy się do spisu wyborców poza miejscem zameldowania, to aby w drugiej turze zagłosować w miejscu innym,  musimy wziąć z urzędu miasta, do którego się dopisaliśmy, zaświadczenie o prawie do głosowania. I nie zrobili tego teraz. Z mejla, którego dostałem z epuap.gov.pl:

Cytat

Podstawa prawna przekazania informacji: art. 15b ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...