Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Oho, Dudełek już się tłumaczy z debaty, ze nie jest antyszczepionkowcem.

Nie powiem, sp***** ustawioną debatę z samym sobą to jest wyczyn

Edytowane przez PwnT^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Trepcia napisał:

W skali od 0 do 10 Duda to 1 (jeden punkt bo nie wchodzi na krzesla) a Trzaskowski to takie mocne 2.5 albo slabe 3.0. Jest duzo lepiej ale dupy nie urywa. Moze jakbym byl jakims klakierem PO to faktycznie by mnie fascynowal ale po pierwszej fascynacji jakos tak zapal mi opadl. Ciagle bije sie z myslami czy isc na wybory a jak isc to czy oddac wazny glos :/

To sam znasz 10 języków czy jak? Bo tak z prezencji to nie wiem, czego mu brakuje. Ma wygląd, wykształcenie i charyzmę.

To już Hameryka ma Trumpa, starego cwaniaka, który wygląda jak łachudra. Na tym tle wychodzilibyśmy imho nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

Najlepsze jest to, że nie ma racji i tylko osoba która nie posiada elementarnej wiedzy potrafi uwierzyć w te bzdury, bo podatny grunt sobie znaleźli wyznawcy tych teorii.

To podaj konkrety, bo tak to każdy potrafi wtrącić, że się nie zgadza bo bzdury. Obecna sytuacja polityczna jest tym samym co było 100lat temu, dokładnie taka sama powtórka bo wtedy im się nie udało stworzyć państwa Izraelskiego na ziemiach polsko-ukraińskich.

Nie wiem czy sobie nie zdajesz sprawy, ale pierwszym etapem miało być utworzenie ligi narodów oraz wywrócenie ekonomii do góry nogami, aby przejąć kontrolę nad kursem złota, ponieważ gospodarki w europie były zrównoważone oraz kurs złota był zrównoważony, nie było skoków takich jak teraz. 1 i 2 wś spowodowały to, że dużo krajów wyeksportowało swoje złoto do usa (w tym także Chiny, które dały ultimatum na zwrot do listopada 2019 i zapewne domyślasz się, że już go nie odzyskają), a w zamian dostali dolary, które miały wtedy jeszcze napis informujący o tym, jakiej ilości złota dany banknot odpowiada - tak jakbyś się również w tych teoriach spiskowych nie dopatrzył dlaczego dolar jest wszędzie.

Co do powtarzalności historii - po tym jak nie udało się utworzyć ligi narodów, z wall street powędrowało 140mld marek, pół poszło na odszkodowania powojenne, które Niemcy musieli wypłacić sąsiadom, druga połowa poszła w gospodarkę, bo jakby inaczej stanęli na nogi w dwie dekady bez pomocy z zewnątrz? Amerykańsko Niemieckie inwestycje nie ominęły Polski, postawiono u nas fabryki IG FARBEN, które w szczytowej formie zatrudniały ponad 100tyś ludzi, więc skala inwestycji przeogromna dająca możliwości niesamowitego lobbingu, zwłaszcza w kraju zniszczonym przez wojnę. Jeśli czytasz uważnie to powinieneś wyciągnąć wnioski, że to usa stworzyły nazistowskie niemcy, podobnie z resztą jak związek radziecki, ponieważ przemycali tam wywrotowców oraz złoto na organizację rewolucji, wojny, które łącznie pochłonęły ponad 100mln wschodnich Słowian. Hazarzy nienawidzą Sowian, Hazarzy to ludy koczownicze, barbarzyńcy, miedzy innymi przed nimi Chińczycy się bronili budując mur, który jest teraz atrakcją turystyczną, z kolei napadani Słowowianie odpołacali się tak samo, rozgramiając Hazarów i przepędzając ich, dlatego Hazarzy nienawidzą Słowian czyli Polaków i Rosjan i dlatego jesteśmy skłócani.

Amerykanie przyczynili się do utworzenia zsrr obsadzając go swoimi ludźmi, a dodatkowo zapożyczyli ten region na industrializację, zaczęto bez ładu i składu stawiać fabryki, budować traktory, ile wlezie, żeby tylko w liczbach przegonić zachód. Hipoteką za pożyczkę były ziemie Ukraińskie, których Stalin nie wydał, a ponieważ czas leciał i zbliżał się termin utworzenia państwa Izrael to Rotshildowie użyczyli na ten cen ziemie palestyńskie, których właścielami są w 70% z lichwy.

Powtórka z historii to ponowna próba utworzenia państwa Izrael, które nazwę już znacie - Polin, o ile za czasów 1 i 2 wś amerykanie czyścili ziemie polskie z polaków rękoma Niemców i Rosjan to teraz mają obstawione kraje demokratyczne swoją międzynarodówką.

Oś zła czyli kraje, w których banki centralne nie są przejęte to Iran, Korea i Rosja, do niedawna do tej osi zaliczało się więcej państw bliskiego wschodu, ale armia usa tam już zaprowadziła porządek. Podobieństwo jest również takie, że przed 2wś ludzie też się cieszyli z amerykańskich inwestycji, dopóki fabryki IG FARBEN nie stały się obozami zagłady, jak się ludzie nie obudzą to teraz czeka nas to samo, bo po piknikach militarnych, uśmiechach i kilku latach w względnym dobrobycie zacznie się wycinanie polaków i do tego posłuży ustawa HR 943, która wprowadza do szkolnictwa nową historię, która robi z nas jeszcze większych antysemitów niż za jakich nas się już teraz uważa. Dużo osób powie, że oburzające, ale za 2-3 dekady wychowają w ten sposób kolejne pokolenia tak, że nikt nam nie pomoże, jeszcze będą przeświadczeni, że dobrze, że dostajemy za swoje jak nas będą wybijać.

A co do Rosji, której Hazarzy nienawidzą podobnie jak Polski - nie wiem czy pamiętacie sytuację jak u nas w mediach śmiali się z Putina, że zaginął na 2 tygodnie, a później pokazali sobowtóra, było dużo memów na ten temat. W rzeczywistości Putin wyrwał bank centralny Rosji spod władania Rotshildów, zamordowano wtedy Wiktora Zołotowa, głównego szefa ochrony, a Putin musiał się ukrywać. Teraz budują własny rozwiązania, aby maksymalnie uniezależnić się od globalnego systemu i to właśnie drażni Rotshilów. I tutaj jest kolejne podobieństwo do sytuacji sprzed 100 lat, skłócili nas z Rosjanami, a teraz skłócają nas z Niemcami poprzez wojnę medialną z faktem w tle, efekt będzie taki, że zostaniemy kompletnie wyizolowani i nikt palcem nie kiwnie gdyby coś się u nas działo, chyba, że po to by dokopać nam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:hahaha: 

 

No chyba panowie już się nie spotkają na faktycznej debacie dwóch kandydatów w jednym miejscu bo do wyborów niewiele zostało, szkoda.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
43 minuty temu, Kamiyan napisał:

To sam znasz 10 języków czy jak? Bo tak z prezencji to nie wiem, czego mu brakuje. Ma wygląd, wykształcenie i charyzmę.

To już Hameryka ma Trumpa, starego cwaniaka, który wygląda jak łachudra. Na tym tle wychodzilibyśmy imho nieźle.

W sumie to miłoby było jakby Polska miała wreszcie prezydenta który nie jest absolutnym czereśniakiem i do tego włada płynnie dwoma językami światowej dyplomacji. Jego angielski jako samo zadeklarowny ekspert stwierdzam jest conajmniej dobry. Nie słyszałem jego francuskiego jeszcze. 

Edit: 
Ale absolutne dno i żenada żeby instutucja publiczna jaką jest TVP której jednym z głównych zadań jest krzewienie znajmości poprawnej, literackiej polszczyzny używa zwrotów "spontan" i "ustawka"... przecież to jest język ziomków spod klatki...
https://www.tvp.info/48624365/spontan-czy-ustawka-co-po-francusku-powiedzial-trzaskowski

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, STARTX_PL napisał:

Ciach

A ziemia jest płaska. Pomijasz tylko jedno, czym jest że polska, co my mamy czego nie mają inni? Kryptonit rośnie u nas w jaskiniach? Wynalazców Ci u nas dostatek? W Japonii jest ich więcej. Nie ma podstaw do tego aby nas "przejmować". Nasz potencjał to to że mamy dostęp do Bałtyku, dalej na wschód od Hamburga, i nie nazywamy się Rosja. No i kilka złóż węgla na wyczerpaniu. Zatem co jest takiego cennego na naszej ziemi. Ludzie? W Niemczech jest ich ponad 2x tyle. Może to że będziemy zapalnikiem do jakiejś rewolucji w Rosji? Czy czymś innym? Też nic bardziej mylnego. Kłótnia handlowa między nami a Rosją obchodziłaby tylko nas. Ale że Rosja jest teraz i tak skłócona z resztą zachodniego świata, nie tylko z nami, to mamy nawet Niemców po naszej stronie, w walce z głupotą Putina, i przypomnę tylko próby wywołania afer przez nową "historię" Putina, i reakcję Niemiec. W krótkim czasie przypomnieli czym się zajmowali podczas 2wś, na początku wojny, wspólnie z Rosją. Dla wielu Rockefeller to też jeden z illuminati, ale prawda jest taka że mało ludzi narzekało na pracę u niego, a jak pokrojono jego biznes naftowy, to nagle zaczął się syf. USA wytrzymało niecałe 20 lat po odsunięciu go od ropy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej ani jeden ani drugi mi nie odpowiada ale Trzaskowski całokształtem tej "debaty" to Adriana zdmuchnął z powierzchni ziemi.

Tylko jakie to ma znaczenie jak ten naród jest generalnie głupi i Duda i tak wygra? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kamiyan napisał:

Ale postulujesz tu jakieś durnoty, że Trzaskowski ma parasol TVN, a jakoś tego za bardzo nie widać.

Owszem, mogą mu być trochę bardziej przychylni, ale to nie jest tak, że TVN stoi za trzaskiem jak TVPiS za Dudą.

Trochę mnie irytuje zrównywanie tego.

Miałem się już nie wypowiadać w tym wątku, ale to, co Ty chłopcze wypisujesz, przerasta już nawet najbardziej zatwardziały beton wyborczy.

Od lat mamy zjawisko mediów tożsamościowych a TVN ma polityczno-medialny romans z Platformą Obywatelską. Najpierw stacje TVN i TVN24 wyraźnie wspierały Donalda Tuska i jego partię w wyborach, potem, głównie poprzez dobór i prezentowanie informacji w „Faktach” oraz publicystykę np. Moniki Olejnik czy właśnie Szkła kontaktowego bezpardonowo atakowały rząd PIS-u. Nikt już nie pamięta, jaka była wyjątkowa przychylność pani Hanny Gronkiewicz Waltz wobec ITI w sprawie stadionu Legii, albo olbrzymi kredyt udzielony w 2007 roku koncernowi przez Pekao SA, gdy jego szefem był nikt inny jak związany z PO, Krzysztof Bielecki. To była wówczas próba zniszczenia przez Platformę mediów publicznych, to tylko nieliczne elementy tej owocnej współpracy. Platforma Obywatelska od początku swoich rządów przymierzała się do osłabienia mediów publicznych. Słynny plan przekazania regionalnych ośrodków radia i telewizji samorządom, którego konsekwencją byłaby właśnie likwidacja TVP Info, głównego rywala TVN24. Osłabiający pozycję mediów publicznych projekt ustawy medialnej czy sztuczne podsycanie atmosfery niepewności i chaosu wokół TVP były świadomym działaniem na korzyść koncernu TVN.

Sam dyrektor programowy TVN Edward Miszczak otwarcie przyznawał, że na antenie tej stacji nie wypada śmiać się z Platformy Obywatelskiej, bo widzowie, czyli wyborcy PO, tego nie lubią. Nawiązując tym samym do zwolnienia Szymona Majewskiego, niegdyś pupilka TVN, który sprawdzał się, kiedy emocje leżały na ulicach. Ale gdy zaczął robić sobie żarty z PO, został jak najszybciej odsunięty. Jestem osobą, która w 2011 głosowała na Platformę Obywatelską, widziałem ich przemianę, widziałem jak trwonią pieniądze, pamiętam afery z ich udziałem i pamiętam jak media były temu przychylne, wówczas obóz opozycji, czyli PIS nie miał nic do powiedzenia, ponieważ zarówno TVN, jak i TVP było w rękach jednej partii. Obecnie TVP jest jedyną bronią rządu PIS do prowadzenia swojej kampanii i przekazywania informacji o ukierunkowanym charakterze politycznym, tak samo zresztą, jak TVN. Pisanie czy twierdzenie, że TVN jest bardziej niezależne, można spuścić sobie w kiblu. Tyle to jest warte.

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, Jack White napisał:

Miałem się już nie wypowiadać w tym wątku, ale to, co Ty chłopcze wypisujesz, przerasta już nawet najbardziej zatwardziały beton wyborczy.

Od lat mamy zjawisko mediów tożsamościowych a TVN ma polityczno-medialny romans z Platformą Obywatelską. Najpierw stacje TVN i TVN24 wyraźnie wspierały Donalda Tuska i jego partię w wyborach, potem, głównie poprzez dobór i prezentowanie informacji w „Faktach” oraz publicystykę np. Moniki Olejnik czy właśnie Szkła kontaktowego bezpardonowo atakowały rząd PIS-u. Nikt już nie pamięta, jaka była wyjątkowa przychylność pani Hanny Gronkiewicz Waltz wobec ITI w sprawie stadionu Legii, albo olbrzymi kredyt udzielony w 2007 roku koncernowi przez Pekao SA, gdy jego szefem był nikt inny jak związany z PO, Krzysztof Bielecki. To była wówczas próba zniszczenia przez Platformę mediów publicznych, to tylko nieliczne elementy tej owocnej współpracy. Platforma Obywatelska od początku swoich rządów przymierzała się do osłabienia mediów publicznych. Słynny plan przekazania regionalnych ośrodków radia i telewizji samorządom, którego konsekwencją byłaby właśnie likwidacja TVP Info, głównego rywala TVN24. Osłabiający pozycję mediów publicznych projekt ustawy medialnej czy sztuczne podsycanie atmosfery niepewności i chaosu wokół TVP były świadomym działaniem na korzyść koncernu TVN.

Sam dyrektor programowy TVN Edward Miszczak otwarcie przyznawał, że na antenie tej stacji nie wypada śmiać się z Platformy Obywatelskiej, bo widzowie, czyli wyborcy PO, tego nie lubią. Nawiązując tym samym do zwolnienia Szymona Majewskiego, niegdyś pupilka TVN, który sprawdzał się, kiedy emocje leżały na ulicach. Ale gdy zaczął robić sobie żarty z PO, został jak najszybciej odsunięty. Jestem osobą, która w 2011 głosowała na Platformę Obywatelską, widziałem ich przemianę, widziałem jak trwonią pieniądze, pamiętam afery z ich udziałem i pamiętam jak media były temu przychylne, wówczas obóz opozycji, czyli PIS nie miał nic do powiedzenia, ponieważ zarówno TVN, jak i TVP było w rękach jednej partii. Obecnie TVP jest jedyną bronią rządu PIS do prowadzenia swojej kampanii i przekazywania informacji o ukierunkowanym charakterze politycznym, tak samo zresztą, jak TVN. Pisanie czy twierdzenie, że TVN jest bardziej niezależne, można spuścić sobie w kiblu. Tyle to jest warte.

 

Więc mówisz że w debacie ktora miała miejsce, TVN który tylko było organizatorem było stronne bo pytania padały z TVP3 przykładowo, ale również z każdej strony bądź gazety od lewej do prawej, bez wcześniejszego przygotowania pytań, i bez promptera? 

Rzygać się chce na Twoje posty. 

Nie przypominam sobie żeby TVN urzadzal tania północno koreańska propagandę jak obecnie TVP, nawet TVN publikował materiały które krytykowały rząd, i to nie raz, tvp coś takiego zrobił? :E

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

6 godzin temu, Trepcia napisał:

W skali od 0 do 10 Duda to 1 (jeden punkt bo nie wchodzi na krzesla) a Trzaskowski to takie mocne 2.5 albo slabe 3.0. Jest duzo lepiej ale dupy nie urywa. Moze jakbym byl jakims klakierem PO to faktycznie by mnie fascynowal ale po pierwszej fascynacji jakos tak zapal mi opadl. Ciagle bije sie z myslami czy isc na wybory a jak isc to czy oddac wazny glos :/

Jako ciekawostkę podam, że ten numer z krzesłem to typowe kłamstwo powtórzone 100 razy. Tam był/jest zwyczajny podest wykorzystywany właśnie przy okazji pamiątkowych zdjęć. Fakt faktem Komorowski przed wyborami zrobił wszystko, żeby tylko stracić poparcie.

28 minut temu, Jack White napisał:

Obecnie TVP jest jedyną bronią rządu PIS do prowadzenia swojej kampanii i przekazywania informacji o ukierunkowanym charakterze politycznym, tak samo zresztą, jak TVN. Pisanie czy twierdzenie, że TVN jest bardziej niezależne, można spuścić sobie w kiblu. Tyle to jest warte.

Istotna poprawka: TVP pod rządami PiS przestało podawać jakiekolwiek informacje - jedzie chamskim przekazem emocjonalnym, jawnymi i bardzo łatwymi do sprawdzenia kłamstwami i tworzy alternatywną rzeczywistość z jakością na poziomie "Trudnych Spraw" - przykładów z ostatnich dni jest tu przytaczanych mnóstwo, gdzie choćby "przypadkowi mieszkańcy" to zwykli działacze partyjni a spontaniczne pytania były ułożone wcześniej wraz z odpowiedziami, bo Duda inaczej by sobie nie poradził. Jeśli potrafisz przytoczyć takie same sytuacje z TVN, to dopiero wtedy można mówić o jakimś symetryzmie.

Najwyraźniej dla ciebie jest to normalne, że media służą do okładania pałami przeciwników politycznych, ale dla mnie nie. Czy TVN jest stronnicze? Ano jest, ale skala tego zjawiska jest zupełnie inna - to nadal są media informacyjne. TVP już dawno takie nie jest.

Poza tym, PiS ma znacznie więcej mediów. Jest to jedyna partia w Polsce, która faktycznie na własność posiada całkiem spory wachlarz wydawnictw: niezalezna.pl, Gazeta Polska, WSieci i wszystkie pochodne tych tytułów należą pośrednio do Fundacji im. Lecha Kaczyńskiego lub do senatora Biereckiego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Więc mówisz że w debacie ktora miała miejsce, TVN który tylko było organizatorem było stronne bo pytania padały z TVP3 przykładowo, ale również z każdej strony bądź gazety od lewej do prawej, bez wcześniejszego przygotowania pytań, i bez promtiera? Nie przypominam sobie żeby TVN urzadzal tania północno koreańska propagandę jak obecnie TVP, nawet TVN publikował materiały które krytykowały rząd, i to nie raz, tvp coś takiego zrobił? :E

 

TVN który był "tylko" organizatorem tej debaty przez lata wspierał PO w wyborach. O tym właśnie piszę. Jedyne co ich różni, to cel, a nie środki. To ten sam spust medialny w kierunku własnych upodobań i które przedstawiają taki obraz rzeczywistości, który jest akurat zgodny z Twoimi przekonaniami. I te same media uznajemy za rzetelne, niezależnie od tego, czy publikują prawdę, czy też kłamią jak z nut. Tak działa propaganda. Ja nie twierdze że TVP jest czysty, bo nie jest, tak samo, jak TVN, który przez lata robił z działaczy PiSu kryminalistów. Ja dobrze pamiętam lata władzy PO i ich "rzetelnej" telewizji. Nawet jak jakieś medialne kłamstwo wychodzi na jaw, to po tygodniu nikt już o nim nie pamięta. Podobnie jak nikt nie pamięta o obietnicach wyborczych polityków na których głosowali. Tak właśnie wygląda nasz oświecony wiek. Obserwując to od lat propaganda TVN-u i propaganda TVP to dwie strony tego samego medalu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że symetryści TVN==TVP nadal istnieją.
A TVP przekracza codziennie nowe granice bezczelnej propagandy, i zostawił TVN już dawno w tyle :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, panzar01 napisał:

A ziemia jest płaska. Pomijasz tylko jedno, czym jest że polska, co my mamy czego nie mają inni? Kryptonit rośnie u nas w jaskiniach?

Dużo osób jeszcze nie rozumie tego, ale jesteśmy kuwejtem europy., bo nawet na logikę, po co zmieniano ustawę o wydobyciu skoro nic nie posiadamy?

 

Złoża metali tylko w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich):
Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);
Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (bilion $).
W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.
Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

To jest dopiero początek.

Edytowane przez STARTX_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jack White napisał:

Miałem się już nie wypowiadać w tym wątku, ale to, co Ty chłopcze wypisujesz, przerasta już nawet najbardziej zatwardziały beton wyborczy.

[...]

 

Nie żebym lubiał TVN czy PO, ale to co się w TVP wyprawia to zakrawa na telewizje z czasów demokracji ludowej. Ten niedawny spot o Dudzie to był przecież wypisz, wymaluj PRL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, chartkor napisał:

Nie żebym lubiał TVN czy PO, ale to co się w TVP wyprawia to zakrawa na telewizje z czasów demokracji ludowej. Ten niedawny spot o Dudzie to był przecież wypisz, wymaluj PRL. 

Najśmieszniejsze jak dotąd to było puszczanie spotów wyborczych Dudy w Wiadomościach :rotfl: I po transmisji widok uśmiechniętej Choleckiej :rotfl:
To jest ZENADA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, PwnT^ napisał:

Widzę, że symetryści TVN==TVP nadal istnieją.
A TVP przekracza codziennie nowe granice bezczelnej propagandy, i zostawił TVN już dawno w tyle :rotfl:

To takie typowe dla niektórych tutaj, wymyśl lepiej coś innego, to robi się już nudne. Do Twojej długiej analizy dodałbym jedną kwestię. Oczywiście, zawsze można twierdzić, że TVN jest niezależny, udając osoby wykształcone, uważające się za światłe i tolerancyjne i które często piszą takie właśnie dyrdymały, myśląc, że budują tym swój wyimaginowany wizerunek wyjątkowej jednostki i tworząc taką formę przekazu, aby utworzyć pod siebie dany pogląd, a swojego rozmówce ustawić na przeciwległym biegunie. Nie ze mną takie gierki. Nie dam się w to wciągnąć.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie oceniam rzetelności telewizji po jednej debacie, tylko śledzę to od kilkunastu lat, więc i rozeznanie mam szersze. W przeciwieństwie do niektórych tutaj nie bronie, tylko jednego obozu władzy i jej propagandy, a jedynie zwracam uwagę na fakt, że po przeciwnej stronie jest równie wyrachowany propagandowo gracz, a o czym niektórzy z Was nie pamiętają lub pamiętać nie mogą z racji swojego wieku, a to właśnie pokazuje, kto jest najbardziej narażony na takie manipulacje. Pisząc że tylko TVP robi pod siebie a TVN jest taki super to czysta ignorancja która obnaża Twoją niewiedzę. Byle uczniak z podstawówki może stwierdzić, że pod Grunwaldem walczyliśmy przeciwko Litwinom ramię w ramię z Krzyżakami a my, jako rodzice, kierowani jakimś ekstremalnym sceptycyzmem i brakiem elementarnej wiedzy, będziemy walczyć z nauczycielami i historykami. Niestety, media pomagają takim ludziom łączyć się w stada, które słyszą już tylko siebie samych, pobudzają emocje, szczególnie te negatywne i najlepiej samymi tylko nagłówkami - symetrysta :lol2:

I żeby nie było, ja również dostrzegam propagandę TVP,  nawet jestem w stanie twierdzić że TVP w obecnej postaci robi antyreklamę własnej partii. Niemniej będąc przez lata obserwatorem, uważam że to jest dokładnie to samo, niektórzy patrzą tylko przez pryzmat jednej debaty, ale to nie tutaj się zaczęło i tutaj się nie skończy. Nie istnieje coś takiego jak niezależna telewizja. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, sam jest już dawno zmanipulowany.

Edytowane przez Jack White
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Jack White napisał:

O tym właśnie piszę. Jedyne co ich różni, to cel, a nie środki. 

Akurat "środki" różnią się diametralnie. W TVN-ie pozwolili np. przyjść Gazecie Polskiej i zadać swoje pytania. Trzaskowskiemu też nikt pytań z wyprzedzeniem nie podawał/nie wyświetlał, czego nie można powiedzieć o TVPiS. Próbujesz wprowadzać symetryzm, którego tu nie ma. Nikt się na to nie złapie. 

Swoją drogą, twoje twierdzenia to też takie podstawy propagandy – tzw. odwracanie kota (prezesa) ogonem. Nie skupiasz się na porównaniu przekazu w obu przypadkach, tylko zaczynasz od "TVN jest taki sam". W internecie można znaleźć kilka materiałów na ten temat.

28 minut temu, Trepcia napisał:

A to znajomość języków determinuje czy dana osoba nadaje się na prezydenta czy nie? Idąc Twoim tokiem myślenia ktoś taki jak Karol Wojtyła byłby idealnym kandydatem.

Determinuje całokształt, lecz trzeba przyznać, że chłop ma łeb na karku. Mnie nie chciało się uczyć choćby jednego języka więcej niż angielski, a on ma jeszcze doktorat.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jack White napisał:

I żeby nie było, ja również dostrzegam propagandę TVP,  nawet jestem w stanie twierdzić że TVP w obecnej postaci robi antyreklamę własnej partii. Niemniej będąc przez lata obserwatorem, uważam że to jest dokładnie to samo, niektórzy patrzą tylko przez pryzmat jednej debaty, ale to nie tutaj się zaczęło i tutaj się nie skończy. Nie istnieje coś takiego jak niezależna telewizja. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, sam jest już dawno zmanipulowany.

Nikt tu chyba nie twierdzi, że TVN jest kompletnie bezstronne, ale zrównywanie TVN z TVP to jest po prostu bzdura. Jeśli chcesz kogoś przekonać, to przytocz jakieś aktualne przykłady fabrykowania informacji przez TVN albo takiej czysto emocjonalnej papki, jak leci w TVP cały czas. Jak nie potrafisz podać żadnych konkretów, to o czym my mówimy? Nie chcesz mówić o ostatniej debacie, bo tam widać jak na dłoni jakościową różnicę i to nie jest wyjątek - tak to wygląda cały czas. Po pierwszej turze wyborów w TVP masa czasu dla Dudy, trochę przemówienia Trzaskowskiego i potem gadające głowy o wiadomych poglądach za to w TVN pokazano równe fragmenty przemówień wszystkich kandydatów.

No i zapytam bezpośrednio: czy defraudowanie miliardów złotych z budżetu na partyjną propagandę jest w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, STARTX_PL napisał:

Dużo osób jeszcze nie rozumie tego, ale jesteśmy kuwejtem europy., bo nawet na logikę, po co zmieniano ustawę o wydobyciu skoro nic nie posiadamy?

 

Złoża metali tylko w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich):
Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);
Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (bilion $).
W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.
Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

To jest dopiero początek.

Brawo. Dałeś się złapać na aszdziennik i fejkowe złożę koło Suwałk. Potwierdziłeś tylko że nie ma sensu z tobą rozmawiać, bo wszędzie łapiesz baity na poziomie panów z czapeczka aluminiowa. 

 

"Obecnie złoża zlokalizowane w masywie suwalskim nie mają znaczenia przemysłowego, przede wszystkim ze względu na zbyt niską zawartość metali i dużą głębokość zalegania. Ponadto są one zlokalizowane na obszarze o bardzo wysokich walorach środowiskowych. Złoża stanowią bardzo ciekawy obiekt geologiczny bez znaczenia praktycznego"

Badania robiono od 1956 przez 25 lat. 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STARTX_PL napisał:

Dużo osób jeszcze nie rozumie tego, ale jesteśmy kuwejtem europy., bo nawet na logikę, po co zmieniano ustawę o wydobyciu skoro nic nie posiadamy?

 

Złoża metali tylko w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich):
Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);
Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (bilion $).
W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.
Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

To jest dopiero początek.

O mój boże. Korzystasz z "tego" opracowania.... Jest ono tak nieprecyzyjne i nie sprawdzone że hoho. Po drugie, w Niemczech też są ogromne złoża żelaza. I co? VAG BMW i hopel ciągną stal z chin. Ile było o to protestów w zakładach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można słuchać ciągle tego, że...

a PO zrobiło to i tamto...

a w TVN też jest taka propaganda...

W takim razie przestańcie marudzić na cokolwiek, bo w Afryce też jest bieda!

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jack White napisał:

I żeby nie było, ja również dostrzegam propagandę TVP,  nawet jestem w stanie twierdzić że TVP w obecnej postaci robi antyreklamę własnej partii. Niemniej będąc przez lata obserwatorem, uważam że to jest dokładnie to samo, niektórzy patrzą tylko przez pryzmat jednej debaty, ale to nie tutaj się zaczęło i tutaj się nie skończy. Nie istnieje coś takiego jak niezależna telewizja. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, sam jest już dawno zmanipulowany.

Nikt nie powinien mieć iluzji, że jakiekolwiek media są obiektywne i niezależne, ale Twoje wypowiedzi to klasyczny symetryzm.

Jednak zezwierzęcenie przekazu, niszczenie i napuszczanie na siebie całych mas ludzi to jest dorobek obecnej TVP. Pomijając już zwykłe kłamstwa w przekazie, bo to mamy dosłownie codziennie. Nie ma i nie będzie usprawiedliwienia takich praktyk.

Masz się za arbitra, a sam mówisz że PiS się broni TVP? Czy aby zdajesz sobie sprawę z tego jak głupio to brzmi? Telewizja publiczna nie jest od tego co obecnie robi TVP. Takie rzeczy co dzieją się w niej nigdy nie powinny się wydarzyć. Nie da się tego nazwać "obroną" w jakimkolwiek ujęciu. I już samo to że jest finansowana ze środków publicznych powinno Ci dać do myślenia.

Sam manipulujesz informacjami żeby zrównać TVP ze wszystkimi innymi stacjami na rynku mediów w Polsce, co jest po prostu straszne.

Godzinę temu, Szambo napisał:

Ile można słuchać ciągle tego, że...

a PO zrobiło to i tamto...

a w TVN też jest taka propaganda...

W takim razie przestańcie marudzić na cokolwiek, bo w Afryce też jest bieda!

TVN jakby nie było zadaje Trzaskowskiemu trudne pytania, na co w TVP w odniesieniu do Dudy nie ma najmniejszych szans.

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jack White napisał:

Oczywiście, zawsze można twierdzić, że TVN jest niezależny

TVN niezależny? Śmieszne. Nie ma niezależnych mediów, propaganda i sposoby TVNu są bardziej wyważone i nowoczesne, z prostego powodu - są skierowane do innej grupy docelowej niż motłoch PiSu.

Z naszego punktu widzenia TVN > TVPIS.

9 godzin temu, Kamiyan napisał:

To sam znasz 10 języków czy jak? Bo tak z prezencji to nie wiem, czego mu brakuje. Ma wygląd, wykształcenie i charyzmę.

To już Hameryka ma Trumpa, starego cwaniaka, który wygląda jak łachudra. Na tym tle wychodzilibyśmy imho nieźle.

@Trepcia takich klakierów miałeś na myśli?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

TVN niezależny? Śmieszne. Nie ma niezależnych mediów, propaganda i sposoby TVNu są bardziej wyważone i nowoczesne, z prostego powodu - są skierowane do innej grupy docelowej niż motłoch PiSu.

Z naszego punktu widzenia TVN > TVPIS.

Tylko warto dodać, że za TVP płacą wszyscy a TVN to telewizja prywatna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

A to znajomość języków determinuje czy dana osoba nadaje się na prezydenta czy nie? Idąc Twoim tokiem myślenia ktoś taki jak Karol Wojtyła byłby idealnym kandydatem.

Mi osobiście początkowa fascynacja Trzaskowskim mineła. Jest lepszy od Dudy ale dalej taki... miałki. Przestało mnie porywać to, co mówi a jak jeszcze sobie pomyślę, że za Nim stoi całe POKO to witki opadają.

Znajomość języków usprawnia działania dyplomatyczne i jest częścią ogólnej oceny kandydata na Prezydenta RP. Nie wiem dlaczego mówisz o tej jednej cesze abstrahując od reszty cech Trzaskowskiego.

Co by się nie działo, co by kto nie myślał o wyborach na Prezydenta RP - to wybór człowieka a nie partii. Kandydat jak obejmuje urząd ma wszelkie narzędzia by być niezależnym. Jedyne co go przed tym powstrzymuje lub nie to własne sumienie.

Urzędujący jest 100% kalką swojej partii, skąd ta pewność że drugi będzie taki sam? Wy regularnie chodzicie do wróżki / jasnowidza, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...