Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Dzizus kto tu pisze, że TVN jest krystalicznie niezależna??? Do kogo Ty pijesz, chyba sam ze sobą dyskutujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, TheMr. napisał:

Brawo. Dałeś się złapać na aszdziennik i fejkowe złożę koło Suwałk. Potwierdziłeś tylko że nie ma sensu z tobą rozmawiać, bo wszędzie łapiesz baity na poziomie panów z czapeczka aluminiowa. 

 

"Obecnie złoża zlokalizowane w masywie suwalskim nie mają znaczenia przemysłowego, przede wszystkim ze względu na zbyt niską zawartość metali i dużą głębokość zalegania. Ponadto są one zlokalizowane na obszarze o bardzo wysokich walorach środowiskowych. Złoża stanowią bardzo ciekawy obiekt geologiczny bez znaczenia praktycznego"

Badania robiono od 1956 przez 25 lat. 

Badania wykonywane za czasów zsrr, sowieci zakazali wiercić 7 poniżej kilometrów, przez co wyszło, że nic nie mamy. Doczytaj szczegóły, a nie tylko pobieżnie.

Edytowane przez STARTX_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał nadmienić że tak naprawdę to nie były debaty, to były wywiady. Pytania od publiczności itp ;)

2 minuty temu, STARTX_PL napisał:

Badania wykonywane za czasów zsrr, sowieci zakazali wiercić 7 poniżej kilometrów, przez co wyszło, że nic nie mamy. Doczytaj szczegóły, a nie tylko pobieżnie.

Chłopie, do dziś się wierci. Do dziś się bada i szuka złóż i minerałów, ano dlatego że to praktycznie najtańsza kasa. W skrócie Ci wytłumaczę. Bierzesz łopatę i kopiesz. A co wykopiesz to sprzedajesz. Myślisz że nasz rząd jest tak durny że nie prowadzi badań geologicznych? Ba! To się nawet dzieje samoczynnie, sami naukowcy i badacze o to zabiegają. KGHM wydaje kupę kasy na poszukiwanie nowych złóż. "Dżizus kurwa ja pierdole." Cytując klasyka. Ty się chyba z chujinki urwałeś. Jak pierwszy raz trafiłem na te wypociny, to od razu zacząłem szukać cen rudy i kosztów wydobycia jak i przetwórstwa na metale. Wyszło że do większości tego co tam jest, musielibyśmy dołożyć nawet do pięciu razy. Było to z 12 lat temu. Dziś może być inaczej. Może być nawet z 10 razy gorzej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, STARTX_PL napisał:

Badania wykonywane za czasów zsrr, sowieci zakazali wiercić 7 poniżej kilometrów, przez co wyszło, że nic nie mamy. Doczytaj szczegóły, a nie tylko pobieżnie.

1. Po co ZSRR miałoby umniejszać zasoby, do których mieli bezpośredni i wyłączny dostęp? Ogołocili nasze złoża uranu, więc czemu nie mieliby również wykorzystać tych jakże cennych rud metali rzadkich?

2. Kopanie tak głęboko jest skrajnie nieopłacalne. Najgłębsze kopalnie świata sięgają do 4 km w dół i jakby nie chodziło o złoto, to by było to skrajnie nieopłacalne. Oddzielną kwestią jest też koncentracja tych rud, przez jakie skały trzeba się przebić po drodze, jak stabilny geologicznie jest dany teren i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, STARTX_PL napisał:

Badania wykonywane za czasów zsrr, sowieci zakazali wiercić 7 poniżej kilometrów, przez co wyszło, że nic nie mamy. Doczytaj szczegóły, a nie tylko pobieżnie.

Jak dla mnie USA zakazało bo rynek by im zalało. A Niemcy specjalnie postawili swoich ludzi żeby zablokowali inwestycje. A no, i Rosja słyszałem że szpiegów wysłała, bo wcale nie potrzebowała na gwałt uranu podczas zimnej wojny. 

Zdjemij te czapkę albo przestań walić bzdury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Jak dla mnie USA zakazało bo rynek by im zalało. A Niemcy specjalnie postawili swoich ludzi żeby zablokowali inwestycje. A no, i Rosja słyszałem że szpiegów wysłała, bo wcale nie potrzebowała na gwałt uranu podczas zimnej wojny. 

Zdjemij te czapkę albo przestań walić bzdury. 

Wiem że ironia :E ale w latach 70 akurat USA szukało taniego tytanu. Z tym że zanim zaczęto u nas eksploatację tych złóż, to pojawiły się puste półki i solidarność 8:E

A i bym zapomniał. Nikt na tamten czas chyba nie wiedział o Rudzie tytanu w RPA na głębokości 300m :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Trepcia napisał:

Uwaga, zakładam foliarską czapeczkę na głowę!

Mój dziadek (a dokładniej to żony dziadek no ale to już też jakby mój) był dyrektorem technicznym w kopalniach odwiertowych i szukali złóż ropy i gazu w południowo wschodnich częściach Polski. Nie raz opowiadał, że znaleźli złoża ropy i gazu, odwierty betonowali a mapki z zaznaczonymi miejscami odwiertów zabierali Rosjanie.

 

Zdejmuję foliarską czapeczkę :E

W każdej plotce jest ziarno prawdy. Za tamtych czasów dużo się mówiło że ruskie nie pozwalają nam eksploatacji ropy, bo nitka ciungnie się aż od nich, i to jest ich rupa xD zresztą są na terenach Polski miejsca gdzie jest ropa. Znikomy procent ropy który się przelewa przez nasz kraj, ale coś tam jest.

No, a teraz zejdźmy na ziemię :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byśmy dostali od nich kilotony demokracji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Jeśli idzie o złoża, to myślę, że tu się kilka tematów przewinie. Pierwszy, to stan tego co mamy. Drugi to opłacalność wydobycia tego. Trzeci, to historia danych o złożach po 89 (do 89 wiadoma sprawa), danych które mieliśmy, ta może być nieco skandaliczna.

Boję się siać plotek, bo to nie moja działka. Ale gdzieś mi przemknęło, że daliśmy jako kraj możliwość szukania złóż w miejscach, gdzie już przed 89 wiedzieliśmy o tych złożach. Dwa miejsca mi tu przychodzą na myśl - węgiel w lubelskim i miedź w lubuskim, jeszcze trzecie to złoża ziem rzadkich w okolicach Częstochowy.

Gaz łupkowy i ropę u na sporych głębokościach pominę, bo o tym naprawdę wiedziano nim demokracja u nas nastała i tu "firmy poszukiwawcze" szły na gotowe.

Czy my odpowiednio zabezpieczamy te złoża? Nie wypowiem się, tu trzeba by odrobinę znać prawo wydobywcze u nas i w krajach zachodnich, później to jakoś porównać.

edit

money.pl/gospodarka/australijska-firma-pozywa-polske-domaga-sie-fortuny-6348402636314753a.html

Lubelskie to chyba to. Oni doskonale wiedzieli gdzie szukać tego węgla, nim rozpoczęli jakiekolwiek prace. Co najwyżej potwierdzili istniejące dane i być może doprecyzowali zasoby, choć tego ostatniego pewny bym nie był. I jeśli się nie mylę tutaj, to to są te najgrubsze wałki walące w gospodarkę. Przy tych kwotach, pisiory to drobni kieszonkowcy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Uwaga, zakładam foliarską czapeczkę na głowę!

Mój dziadek (a dokładniej to żony dziadek no ale to już też jakby mój) był dyrektorem technicznym w kopalniach odwiertowych i szukali złóż ropy i gazu w południowo wschodnich częściach Polski. Nie raz opowiadał, że znaleźli złoża ropy i gazu, odwierty betonowali a mapki z zaznaczonymi miejscami odwiertów zabierali Rosjanie.

 

Zdejmuję foliarską czapeczkę :E

Dane nie mają pokrycia nawet z badaniami po 89 roku, porozmawiajcie z profesorami, ja już tyle razy rozmawiałem jak studiowałem geodezje że każda informacja o magicznych miliardowych złożach to bajki. A no i wywóz do Rosji to też mniej więcej bajki, to bodajże największy mit wśród starszych przełożony na młodych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, PwnT^ napisał:

de11f5ecc5b53fcc356c1031e3382cdf.png

Kolejny przypadkowy mieszkaniec xD

Te komuchy wstydu nie mają. Przywieźli funkcjonariuszy partyjnych autobusami, przedstawiają ich jako mieszkańców Końskich(którzy zadają pytania przygotowane przez sztab Prezydenta), a wstępu do studia i lokalsów stojących przed studiem blokuje Milicja(przepraszam, Policja). Gdzie my kur.. żyjemy? Russia Today i Putin dumni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, forfun napisał:

Te komuchy wstydu nie mają. Przywieźli funkcjonariuszy partyjnych autobusami, przedstawiają ich jako mieszkańców Końskich(którzy zadają pytania przygotowane przez sztab Prezydenta), a wstępu do studia i lokalsów stojących przed studiem blokuje Milicja(przepraszam, Policja). Gdzie my kur.. żyjemy? Russia Today i Putin dumni.

Tam był jeszcze jeden "przedsiębiorca" który zadawał pytanie jak to obcy kapitał może wejść do Polski i oferować lepsze usługi, on się na to nie godzi i czy prezydent będzie blokował zagraniczne inwestycje :E

Całe to pytanie to potwierdzenie tego co gada większość wyborców Pisu czyli złe Niemcy przejmują wszystko a PO wszystko sprzedawalo.

Oczywiście był podstawiony. Do sieci już wypłynęło 5 towarzyszy obywateli podstawionych. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dla rządu to żadna różnica czy to polski kapitał czy nie. Grunt by hajs płyną i były podatki płacone. Zawsze to przytaczam podczas rozmów w realu, ale nikt z wyborców PiSu nie pojmuje tego. I tak żyjemy w dobie globalizacji, a odcinanie się od świata to ostatnie co bym zrobił. Jak bym chciał mieszkać w Iranie czy Wenezueli, to bym się tam przeprowadził już dawno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

36 minut temu, TheMr. napisał:

Dane nie mają pokrycia nawet z badaniami po 89 roku, porozmawiajcie z profesorami, ja już tyle razy rozmawiałem jak studiowałem geodezje że każda informacja o magicznych miliardowych złożach to bajki. A no i wywóz do Rosji to też mniej więcej bajki, to bodajże największy mit wśród starszych przełożony na młodych. 

Zależy co: np. złoża uranu, jakie w Polsce były, to Rosjanie wyeksploatowali w całości i faktycznie wywieźli. Duże one nie były, ale jednak.

9 minut temu, TheMr. napisał:

Tam był jeszcze jeden "przedsiębiorca" który zadawał pytanie jak to obcy kapitał może wejść do Polski i oferować lepsze usługi, on się na to nie godzi i czy prezydent będzie blokował zagraniczne inwestycje :E

Całe to pytanie to potwierdzenie tego co gada większość wyborców Pisu czyli złe Niemcy przejmują wszystko a PO wszystko sprzedawalo.

Oczywiście był podstawiony. Do sieci już wypłynęło 5 towarzyszy obywateli podstawionych.

Najśmieszniejsze przy tej narracji jest to, że jednocześnie chwalą się sprowadzaniem wielkich inwestycji z USA. Także schizofrenia na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radar28 napisał:

Najśmieszniejsze przy tej narracji jest to, że jednocześnie chwalą się sprowadzaniem wielkich inwestycji z USA. Także schizofrenia na całego.

Jakich inwestycji? USA teraz woli hajs trzymać u siebie. Najwyżej będzie eksportować. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, panzar01 napisał:

Jakich inwestycji? USA teraz woli hajs trzymać u siebie. Najwyżej będzie eksportować. :E

Czy coś z tego wyjdzie, to jeszcze zobaczymy, ale Microsoft ma budować duże centrum danych u nas a Duda mówił też o elektrowni atomowej w oparciu o amerykańską technologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrosoft chce u nas bo mamy dobrych programistów, przy względnie niskim koszcie zatrudnienia. Samsung się do dziś szczyci tym że ma u nas cały dział od softu. Zresztą widać to było bardzo szybko w samych telefonach. Dodatkowo mamy też dobrą infrastrukturę jeśli chodzi o internet na poziomie przemysłowym. Na sluńsku biznes IT mamy tego masę. Więc to żadna zasługa PiSu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, forfun napisał:

Te komuchy wstydu nie mają. Przywieźli funkcjonariuszy partyjnych autobusami, przedstawiają ich jako mieszkańców Końskich(którzy zadają pytania przygotowane przez sztab Prezydenta), a wstępu do studia i lokalsów stojących przed studiem blokuje Milicja(przepraszam, Policja). Gdzie my kur.. żyjemy? Russia Today i Putin dumni.

5fe5b445bcfb7c20b19fa05ecb6cca7e.jpg

 

TVPiS nawet się nie starało :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, panzar01 napisał:

Mikrosoft chce u nas bo mamy dobrych programistów, przy względnie niskim koszcie zatrudnienia. Samsung się do dziś szczyci tym że ma u nas cały dział od softu. Zresztą widać to było bardzo szybko w samych telefonach. Dodatkowo mamy też dobrą infrastrukturę jeśli chodzi o internet na poziomie przemysłowym. Na sluńsku biznes IT mamy tego masę. Więc to żadna zasługa PiSu. 

Ja nie mówię, że to ich zasługa. Chodziło mi o to, że tym się chwalą a jednocześnie robią z Dudy obrońcę przed obcym kapitałem, który tylko czyha na naszą gospodarkę. Próbują jednocześnie sprzedać medialnie obcy kapitał jako dobry i jako zagrożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radar28 napisał:

Ja nie mówię, że to ich zasługa. Chodziło mi o to, że tym się chwalą a jednocześnie robią z Dudy obrońcę przed obcym kapitałem, który tylko czyha na naszą gospodarkę. Próbują jednocześnie sprzedać medialnie obcy kapitał jako dobry i jako zagrożenie.

Nie no, wiem że nie mówiłeś. Właśnie o to mi chodzi że ani to ich zasługa że to powstanie w Polsce, a jeszcze robią pod górę. Ech. A i wspomniałeś o atomie. Amerykanie mają najgorsze reaktory :E także dudek z kaczorem zrobią interes życia. Ruscy mają najlepsze reaktory. I to nie żart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PwnT^ napisał:

TVPiS nawet się nie starało :rotfl:

Ach tak. Czyli z informacji, że postronni nie mogli tam wejść wynika, że pozostali z widowni to rodzina ew. znajomi tych aparatczyków.

 

1 godzinę temu, Radar28 napisał:

  Najśmieszniejsze przy tej narracji jest to, że jednocześnie chwalą się sprowadzaniem wielkich inwestycji z USA. Także schizofrenia na całego.

Schizofrenia dla jednych. Dla drugich nieomylność lidera, który zawsze wie kto jest dobry a kto zły. Tzn. w sensie dosłownym.

Tacy ludzie dzisiaj decydują o losie wszystkich Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzygać się chce jak widzę obronę PO i TVNu na tym forum.

PO nie jest lepsze od PIS jak i TVN od TVP. Że teraz mniej manipulują jest to oczywiście zagrywka wyborcza, ale gdy PO dojdzie do władzy TVN zacznie doganiać TVP w propagandzie.

Jak żałośni są ludzie w tym kraju to aż ciężko opisać słowami 70% idiotów.

  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy jeszcze nie było podczas głosowania. Na ulicy rozdają antydudowe gazety. Opisane ironicznie wszytskpo, co źle zrobił + karykatury.

 

 

IMG_20200707_143253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erwtokritos, pomyliłeś wybory. Parlamentarne były w zeszłym roku, w niedzielę 12 lipca wybieramy konkretną osobę na samodzielny urząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z czasem ona mądrzeje. Ma niesamowity dar trafiania na głupich przeciwników, ale co najciekawsze potrafi wędrować przez długi czas bez wody. Z drugiej strony napiła się trochę radioaktywnej i już miała chorobę popromienną. Z wieżyczkami to rzeczywiście solidnie przesadzili.  Fabuła się komplikuje i im dalej tym mniej mi było do śmiechu. Pewne tezy są bardzo podobne do tych z serii Metro, w szczególności 2035. Całość oceniam w sumie pozytywnie, ale:   Bractwo Stali w grach było co do zasady pozytywną organizacją, a tutaj mają wielu złych członków i przypominają sektę.   Początek, postępowanie jednej osoby, nie pasuje fabularnie do końca.   
    • a w jakim ma robić? między 2% a 10% generalnie powyżej 10% jasność leci na pysk 
    • Sorki. Przez tryb ciągły miałem na myśli tryb HDR trzymający się w okolicy 500 nit bez peak do 1000. Ma 570 w tym kalibratorze. Gdzie Asus w kalibratorze miał 420. I na bieli 100% pokrywającej ekran trzyma się w pip jaśniej niż Asus. 
    • Problemy są w obu obozach, ale teraz masz na zielono, więc... Zrobiłem z ciekawości teścik swojego 3060ti w CapsViewerze z benchu z futerkiem w 700/700. Taka rozdziałka obciąża moją kartę w sposób dynamiczny (sześcian się kręci, więc pobory mocy się zmieniają) i dochodzą pod sam PL karty, ale go nie dotyka, czyli karta pokazuje pracę w IDLE - pasek PerfCap  szary. Monitoring z gpu-z pokazuje, że przy uruchomieniu futerka, karta pracuje (po UV 1800mhz/850mV) z 1785mhz/850mV by po 4 minutach (gpu uzyskuje wtedy 53stC) taktowanie przeskoczyło na 1800mhz/850mV i tak leci już jakiś czas. Karta rozgrzewa się do 60stC i dalej taktowanie i napięcie jest bez zmian. Tylko ten początek był zmienny Czyżby sterownik zmieniał taktowania (napięcie się nie ruszyło) w raz z temperaturą ? I to w tak dziwnym zakresie 53stC a później już nie ? W sumie nie ma z taką marginalną zmianą żadnych problemów, ale ciekawość drąży Autor też mógłby sobie z ciekawości zrobić ten test i naskrobać, jak w serii 4xxx zachowuje się odczyt z taktowania pod obciążeniem. W prawdzie to syntetyk, ale... Aha... UV zrobiłem specjalnie na odwrót, czyli początkowo obniżyłem całą krzywą, a później chwyciłem tylko punkt styczny i podniosłem do 1800mhz i jest identycznie, jak z  poradnikiem od Techmaniaka
    • No to sie chyba nie dowiem w jakim oknie ten monitor robi 570 nitów w trybie ciągłym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...