Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Ta kampania to według mnie kpina,gdzie dwóch kandydatów nie mogą zgadać się na debatę.Trzaskowski boi sie i unika tvp info i debady z Prezydentem Dudą.Tak naprawdę nić nie ma do zaproponowania,a i tak mimo tego ludzie na tego faceta głosuja,naprawdę tak w niego wierzycie? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, sheldon24 napisał:

Ta kampania to według mnie kpina,gdzie dwóch kandydatów nie mogą zgadać się na debatę.Trzaskowski boi sie i unika tvp info i debady z Prezydentem Dudą.Tak naprawdę nić nie ma do zaproponowania,a i tak mimo tego ludzie na tego faceta głosuja,naprawdę tak w niego wierzycie? 

Dupa boi się i unika TVNu bo doskonale wie, że nie jest w stanie odpowiedzieć na nie przygotowane wcześniej pytania. 

Edytowane przez crush
  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tvn to telewizja trzaskowskiego,wiec na to samo wychodzi :D 

  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Onecie zdementowali plotkę, że Duda korzystał z promptera. Czyli to musi oznaczać, że jednak korzystał, bo Onet to kłamliwe Niemieckie Dziady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sheldon24 napisał:

Ta kampania to według mnie kpina,gdzie dwóch kandydatów nie mogą zgadać się na debatę.Trzaskowski boi sie i unika tvp info i debady z Prezydentem Dudą.Tak naprawdę nić nie ma do zaproponowania,a i tak mimo tego ludzie na tego faceta głosuja,naprawdę tak w niego wierzycie? 

Duda  boi się wszystkich mediów z wyjątkiem TVP i Trwam . Nie ma nic do zaproponowania  po za  ułaskawieniem pedofila ,mowy nienawiści ....

 

Wolę tego Trzaskowskiego (mniejsze zło ) niż  pacynkę Dude  gościa bez charyzmy własnego zdania , sterowanego z tylnego fotela przez Kaczyńskiego ...  myślenie i działanie DUDY jaki całego pis .. powrót do PRL każdemu po równo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sheldon24 napisał:

Ta kampania to według mnie kpina,gdzie dwóch kandydatów nie mogą zgadać się na debatę.Trzaskowski boi sie i unika tvp info i debady z Prezydentem Dudą.Tak naprawdę nić nie ma do zaproponowania,a i tak mimo tego ludzie na tego faceta głosuja,naprawdę tak w niego wierzycie? 

Kpina to obsranie pancerzyka obecnego prezydenta. W sumie, śmiesznie wychodzi jak Duda 5 lat temu był przygotowany na debatę z Komorowskim, bo wiadomo było że go załatwi (możliwe, że kompletnie inna osoba przygotowująca Dudę i jego kampanię, po prostu zrobiła lepszą robotę), ale przeciwko Trzaskowskiemu do debaty już mu nie tak spieszno, jeśli cały PiS uważa Trzaska za kompletnego idiotę, to ciekawe czemu Duda aż tak się boi wymiany zdań z nim :E 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
47 minut temu, sheldon24 napisał:

tvn to telewizja trzaskowskiego,wiec na to samo wychodzi :D 

Trzaskowski na debacie w TVPiS raz był, Dupa do tej pory do TVNu nie dotarł. 

Więc nawet przyjmując Twoją debilną tezę, że TVN jest Trzaskowskiego to jest 1:0 dla Trzaskowskiego. ?‍♂️

Edytowane przez crush
  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyborcy DUDY w  akcji  ?

Wandale chcieli zdemolować redakcję "Faktów" TVN

 

Posłanka zaatakowana podczas wiecu wyborczego Dudy. "Żałuje, że ci mocniej nie przyje***em!"

 

I jeszcze taki rodzynek ... Ziobro zapowiada  podjęcie kroków po wyborach wobec FAKTu za  nagłówek z DUDĄ i jego ułaskawieniem pedofila ...

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, raiders napisał:

Oj tam, przecież to są patrioci( za dychę). Nic dziwnego, jak w TVP non stop szczujnia i wyzwiska, nie którzy takie coś łapią i im wiele nie trzeba dla takich akcji.

Na wsi, a mieszkałem przez 10lat, to przyznanie się, że się głosuje na kogoś innego niż jedyna słuszna partia to miało się na głowie całą wieś, każdy na Ciebie spoglądał z byka, zero dzień dobry itp.
Kuzyn  w swojej udaje, ze głosuje na PiS, bo w koło ma sąsiadów, a jak udaje, słucha tych osobników to strach, bo w któryś dzień obudzisz się bez okna w chałupie.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Duda, najlepszy prezydent zaraz po Kwaśniewskim, na 100% spełni wszelkie swoje obietnice, jest bezpartyjny, nikt nim nie steruje, a porównuje się go do długoPISa, tylko dlatego że lubi kolor niebieski i czarny. Programy socjalne dla ludzi o nienagannej reputacji społecznej, dla ludzi potrzebujących - nie potrzeba, oni mają z WOŚP hajs i Caritasu. Nie jest marionetką ani prezesa, ani USA-a, robi co chce, jest twardy w stosunkach międzynarodowych. Rozstawia po kątach Rosję i Niemcy - dlatego NS2 nie będzie. Powiem krótko, takie prezydenta to ze świecą szukać.

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sheldon24 napisał:

Ta kampania to według mnie kpina,gdzie dwóch kandydatów nie mogą zgadać się na debatę.Trzaskowski boi sie i unika tvp info i debady z Prezydentem Dudą.Tak naprawdę nić nie ma do zaproponowania,a i tak mimo tego ludzie na tego faceta głosuja,naprawdę tak w niego wierzycie? 

Wierzę, że wygra. Natomiast w to, że jest (w przeciwieństwie do Dudy) kandydatem prodemokratycznym wierzyć nie muszę, bo jest politykiem praworządnym, szanującym reguły demokracji i trójpodziału władzy.

Na inne czasy to by było za mało, ale w obliczu niebezpieczeństwa reelekcji Dudy to musi wystarczyć.

2 godziny temu, crush napisał:

Dupa boi się i unika TVNu bo doskonale wie, że nie jest w stanie odpowiedzieć na nie przygotowane wcześniej pytania. 

Prawdopodobnie byłby w stanie, umie walić pamięciówę. Inaczej mogłoby być gdybyśmy doszli do pytań zadawanych wzajemnie przez kandydatów. Wówczas podejrzewam znowu by się nakręcił, zacząłby krzyczeć jak to ma w zwyczaju i sondaże by poleciały po całości.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marches napisał:

tylko Duda, najlepszy prezydent zaraz po Kwaśniewskim, na 100% spełni wszelkie swoje obietnice, jest bezpartyjny, nikt nim nie steruje, a porównuje się go do długoPISa, tylko dlatego że lubi kolor niebieski i czarny. Programy socjalne dla ludzi o nienagannej reputacji społecznej, dla ludzi potrzebujących - nie potrzeba, oni mają z WOŚP hajs i Caritasu. Nie jest marionetką ani prezesa, ani USA-a, robi co chce, jest twardy w stosunkach międzynarodowych. Rozstawia po kątach Rosję i Niemcy - dlatego NS2 nie będzie. Powiem krótko, takie prezydenta to ze świecą szukać.

I cyk 2 zł za wpis. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

Kpina to obsranie pancerzyka obecnego prezydenta. W sumie, śmiesznie wychodzi jak Duda 5 lat temu był przygotowany na debatę z Komorowskim, bo wiadomo było że go załatwi (możliwe, że kompletnie inna osoba przygotowująca Dudę i jego kampanię, po prostu zrobiła lepszą robotę), ale przeciwko Trzaskowskiemu do debaty już mu nie tak spieszno, jeśli cały PiS uważa Trzaska za kompletnego idiotę, to ciekawe czemu Duda aż tak się boi wymiany zdań z nim :E 

Duda podczas tych 5 lat niestety odleciał. Myśli że wychowywał się w lepszych miejscach.

2 godziny temu, sheldon24 napisał:

tvn to telewizja trzaskowskiego,wiec na to samo wychodzi :D 

Trzaskowskiego, Kosiniaka - Kamysza, Hołowni, Biedronia i Bosaka, czyli całej reszty, dziwnym trafem. W Polsacie bardzo za to lubią Jakubiaka no ale niestety nie przeszedł dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Everyman napisał:

Duda podczas tych 5 lat niestety odleciał. Myśli że wychowywał się w lepszych miejscach.

Po prostu z Komorowskim wygrałby każdy rozsądny, a nastroje społeczne wtedy były podobne do obecnych, anty rząd i anty prezydent ówczesny. Sama wolna od podatku podniesiona do 8k zł była łapaczem nastrojów żeby głosować na Dudę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raiders napisał:

Wyborcy DUDY w  akcji  ?

Wandale chcieli zdemolować redakcję "Faktów" TVN

Posłanka zaatakowana podczas wiecu wyborczego Dudy. "Żałuje, że ci mocniej nie przyje***em!"

I jeszcze taki rodzynek ... Ziobro zapowiada  podjęcie kroków po wyborach wobec FAKTu za  nagłówek z DUDĄ i jego ułaskawieniem pedofila ...

Bardzo smutne. Normalni, pokojowi ludzie straszeni przez sztab Dudy, rząd i PiS jednocześnie że będzie "Trzaskogedon", doprowadzeni do ostateczności, niektórzy nawet przerażeni. Nic dziwnego że puszczają im nerwy, ale manipulowanie nimi to jest najgorszy zarzut dla Dudy jaki może być.

Godzinę temu, TheMr. napisał:

Po prostu z Komorowskim wygrałby każdy rozsądny, a nastroje społeczne wtedy były podobne do obecnych, anty rząd i anty prezydent ówczesny. Sama wolna od podatku podniesiona do 8k zł była łapaczem nastrojów żeby głosować na Dudę.

Bronisław Komorowski ogólnie wkurzał ludzi i cierpiał na to samo co teraz Duda. Nie głosowałem na niego w 2015r.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, TheMr. napisał:

I cyk 2 zł za wpis. 

3zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, raiders napisał:

Duda  boi się wszystkich mediów z wyjątkiem TVP i Trwam . Nie ma nic do zaproponowania  po za  ułaskawieniem pedofila ,mowy nienawiści ....

 

Wolę tego Trzaskowskiego (mniejsze zło ) niż  pacynkę Dude  gościa bez charyzmy własnego zdania , sterowanego z tylnego fotela przez Kaczyńskiego ...  myślenie i działanie DUDY jaki całego pis .. powrót do PRL każdemu po równo ...

Z mojego punktu widzenia nie ma tutaj czegoś takiego jak mniejsze zło, więc nie będę sobie brudzić rąk i głosować w II turze.

Dlaczego? Już tłumaczę. PiS rozwala gospodarkę rozdawnictwem, fikcyjnymi tarczami antykryzysowymi (opinia znajomych przedsiębiorców, w tym jednego z moich pracodawców, który otrzymał część środków z tarczy dopiero na początku czerwca, a do tego czasu musiał zwinąć część biznesu, wnioski wypełniał tak szybko, jak to było możliwe) i po prostu kretyńskimi decyzjami. Nawarzyli piwa, to niech je wypiją, nie byłoby tego, gdyby Duduś nie podpisywał wszystkiego jak leci. Jak wygra Trzaskowski, to część odpowiedzialności spadnie na niego. Poza tym wcale nie uważam Trzaskowskiego za lepszego kandydata. PO już było u władzy i dla mnie wystarczy, oprócz tego uważam tego człowieka za kompletnego idiotę. Cierpi na problemy z pamięcią, obiecuje niewiele mniej niż Duda, wiedząc przy tym jakie uprawnienia ma prezydent i wiedząc, że nie jest w stanie spełnić nawet części swoich obietnic. Poza tym rzuca kiełbasę wyborczą ludziom w twarz, obiecuje co się da, a pod koniec dnia sam nie pamięta co obiecał. Nie zasługuje na żadne zaufanie, zmienia zdanie pod publiczkę i później broni go jak życia. Z drugiej strony jest nie mniej zakłamany Duda, który wszystko podpisuje, Trzaskowski z kolei może chcieć dowalić PiSowi jeszcze bardziej i możliwe, że jeśli wygra, to dopiero zobaczymy jak wygląda wojna w polityce, a do tej pory to był spokój ?

Oprócz tego zwycięstwo Dudy może paradoksalnie prowadzić do przełamania duopolu. Jeśli PO przegra i pogrąży się w jeszcze większym chaosie, porównywalnym do tego co było kiedy startowała Kidawa, a do tego wciąż pogłębiającym się, to podczas następnych wyborów mogą być partią z marginalnym poparciem, planktonem politycznym. PiS też nie wygra kolejnych wyborów, bo już teraz wiele sondaży nie daje im większości w sejmie, Duda nie będzie startować w następnych wyborach prezydenckich z oczywistych powodów, w nie wierzę, że taki Morawiecki czy kogo by tam mogli wystawić zgarnął 50,1% po kryzysie, który najpewniej nadejdzie. Już teraz Duda może przegrać z Trzaskowskim. Więc tak, wygrana Dudy może go pogrążyć, tak jak i cały PiS, bo nie będzie na kogo zwalać winy za rzucanie kłód pod nogi, a PO może odejść w niebyt polityczny. Piękna wizja i moim zdaniem dość realna. Takie twory jak powstający ruch Hołowni czy Lewica mogłyby rządzić w koalicji i to nie jest niemożliwe. 

Trzaskowski to dla mnie zmiana z jednej ciężkiej choroby na inną, a patrzenie jak PiS się wykrwawia też może dać mi dużą satysfakcję. Fakt, wszyscy ucierpimy pod tym co PiS urządza, ale Trzaskowski i tak by nie mógł temu zapobiec. Warto teraz wbić szpilę PiSowi i powstrzymać ich przed przepychaniem kolejnych kretyńskich ustaw oraz niszczeniem demokracji, czy lepiej mieć szansę, że w następnych wyborach za sterami stanie nowe ugrupowanie/koalicja? Dla mnie wybór jest prosty. 

Śmieszy mnie też, że niektórzy ludzie w moim otoczeniu twierdzą, że Trzaskowski wygrał "debatę" i wypadł lepiej. W zasadzie to prawda, ale zamiast zwracać uwagę na to kto jak wypadł powinniśmy zauważyć, że to co oni obaj robią to jakaś kosmiczna szopka. Niemoc zorganizowania normalnej debaty, jak jeszcze nie tak dawno Kaczyński z Tuskiem (dobrze się to oglądało, nawet nie sączyli jadu, dogryzali sobie, ale było widać tam jakąś wzajemną sympatię mimo wszystko) na rzecz dwóch "debat" z pustymi mównicami to jakaś żenada. Sam Trzaskowski powinien był pojechać do tych Końskich, bo patrząc jak poszło Dudzie, to mógł tam tylko zyskać, a "debata" w Lesznie praktycznie nic mu nie dała. Jeśli byłby z niego taki polityk jak strateg, to może niech już zrezygnuje ze startu w wyborach i pozwoli PiSowi zdechnąć politycznie.

44 minuty temu, Reddzik napisał:

Oj tam, przecież to są patrioci( za dychę). Nic dziwnego, jak w TVP non stop szczujnia i wyzwiska, nie którzy takie coś łapią i im wiele nie trzeba dla takich akcji.

Na wsi, a mieszkałem przez 10lat, to przyznanie się, że się głosuje na kogoś innego niż jedyna słuszna partia to miało się na głowie całą wieś, każdy na Ciebie spoglądał z byka, zero dzień dobry itp.
Kuzyn  w swojej udaje, ze głosuje na PiS, bo w koło ma sąsiadów, a jak udaje, słucha tych osobników to strach, bo w któryś dzień obudzisz się bez okna w chałupie.

Już tak nie uogólniaj, bo to jest krzywdzące. Mam rodzinę na wsi i na PiS głosuje tam tylko babcia, ale kobiecie rocznik 1936 można to wybaczyć. Nie muszą się przed nikim wstydzić na kogo głosują, bo ich sąsiedzi, z tego co mówią, myślą podobnie.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debaty powinny być przymusowe, na z góry wcześniej określonych zasadach, z krzyżowymi pytaniami między kandydatami, rozmową, punktowaniem. To jest dla mnie niepojęte, że wygląda to wszystko tak jak teraz. Co za cyrk.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Nie. Nie podejmujesz żadnego wyboru. Oddajesz prawo wyboru innym. Tylko potem nie narzekaj jak to Ci jest źle. 

Powtarzasz stare slogany. Nie muszę głosować, żeby potem móc narzekać. Nie opuściłem w życiu żadnych wyborów, w tym roku również podjąłem wybór i oddałem głos na mojego kandydata w I turze, niestety odpadł. 

W wygranej Dudy upatruję klęski zarówno PiS jak i PO w następnych wyborach, w związku z tym powinienem zagłosować na Dudę, ale po prostu nie chcę tego robić, nie popieram go w żaden sposób, brzydzę się nim, więc na niego nie zagłosuję, ale to nie znaczy, że nie pójdę do wyborów. Oddam nieważny głos, tak samo jak w II turze wyborów prezydenckich 2015. Nie będę robić czegoś wbrew sobie.

Poza tym nie mów, że oddaję prawo wyboru innym, bo to co teraz mamy to żaden wybór. Nawet Tusk i Kaczyński potrafili wziąć udział w cywilizowanej i dość sympatycznej debacie, teraz politycy reprezentują poziom świń domowych. Już dawno ludzie narzekali na degrengoladę w polityce, ale czegoś takiego jak teraz to chyba dosłownie nikt się nie spodziewał.

Edytowane przez henryk nowak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie taka akcja jak w Stanach, gdzie kupowali sobie głosy na facebooku, czy u nas też coś takiego jest możliwe. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, henryk nowak napisał:

Powtarzasz stare slogany. Nie muszę głosować, żeby potem móc narzekać. Nie opuściłem w życiu żadnych wyborów, w tym roku również podjąłem wybór i oddałem głos na mojego kandydata w I turze, niestety odpadł. 

W wygranej Dudy upatruję klęski zarówno PiS jak i PO w następnych wyborach, w związku z tym powinienem zagłosować na Dudę, ale po prostu nie chcę tego robić, nie popieram go w żaden sposób, brzydzę się nim, więc na niego nie zagłosuję, ale to nie znaczy, że nie pójdę do wyborów. Oddam nieważny głos, tak samo jak w II turze wyborów prezydenckich 2015. Nie będę robić czegoś wbrew sobie.

Jeśli nawet tak by się stało jak  zakładasz  ze wygrana dudy zabije politycznie jego i pis   to wiesz co  PiS jest w stanie zrobic do czasów wyborów parlamentarnych  ?

Zmiana konstytucji ? szereg ustaw i zapisów który  zagwarantuje im władzę ?

Masz przykłady z ostatnich lat ,chociaż by z ost. miesięcy i tych śmiesznych tarczy covid19  które miały pomagać ludziom a  miedzy wierszami   zapis o zmianie prawa karnego !!?

Taki podłymi sposobami pis przepchną nie jeden zapis czy ustawę i będzie  to dalej  ,a duda podpisze wszystko co dostanie .

W takim układzie jesteśmy o krok   od zmiany konstytucji i zapisu  ze DUDA 4 ever  na stołku tak jak to robi Putin  w rosji .

 

PiS ma  zapędy  do powrotu komuny i PRLu  i to widać od lat   w ich działaniach i mowie .Jeśli ktoś tego nie widzi  to przykro mi . PiS chce kontrolować  media w 100%   chce kontrolować ciebie jako obywatela    chcemy  powrotu  do komuny ?

 

I te ich nocne  głosowanie i ustawy .... jak za komuny  .Boję się ze kiedyś rano się obudzę i dowiem się ze  nie mam żadnych praw   bo tak  rząd   zagłosował o 3:35 nad ranem :/

8 minut temu, Stjepan napisał:

Ciekawe czy będzie taka akcja jak w Stanach, gdzie kupowali sobie głosy na facebooku, czy u nas też coś takiego jest możliwe. :hmm:

U nas po prostu "komisja " stawia krzyżyk przy kandydacie który ma wygrać ..

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Byłem dzisiaj u babci na jej urodzinach...

Normalnie to już wiedziałem od dawna, że babcinka jest spoko i kumata. Chodzi do kościoła, jest wierząca dosyć mocno ale już kiedyś stwierdziła, że na tego złodzieja z Torunia nie da ani grosza więc mi zaimponowała i nie daje sobie zrobić wody z mózgu od lat choć wiadomości ogląda odkąd pamiętam. Dzisiaj również najpierw Teleexpress, potem czekała na główne wydanie.

Ale przebiła sama siebie, nie dość, że jak widziała w tvp jakiegoś polityka, czyli z PIS, to od razu komentowała negatywnie ale kulturalnie, miała argumenty jak próbowałem ją podpuszczać, że PIS przecież taki dobry, emeryture ma wyższą, dostaje trzynastą. Nawet jak weszliśmy na tematy karakana, nie obrażała go ani nic ale jak to podsumowała całą naszą rozmowę "Polske sprzedał, ludzi kupił". I kopara mi opadła. Sama prawda, dobre też na hasło na kampanie :szczerbaty: Udzielamy zgody na wykorzystanie.

Edytowane przez blabla123
literówki
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raiders napisał:

Jeśli nawet tak by się stało jak  zakładasz  ze wygrana dudy zabije politycznie jego i pis   to wiesz co  PiS jest w stanie zrobic do czasów wyborów parlamentarnych  ?

Zmiana konstytucji ? szereg ustaw i zapisów który  zagwarantuje im władzę ?

Masz przykłady z ostatnich lat ,chociaż by z ost. miesięcy i tych śmiesznych tarczy covid19  które miały pomagać ludziom a  miedzy wierszami   zapis o zmianie prawa karnego !!?

Taki podłymi sposobami pis przepchną nie jeden zapis czy ustawę i będzie  to dalej  ,a duda podpisze wszystko co dostanie .

W takim układzie jesteśmy o krok   od zmiany konstytucji i zapisu  ze DUDA 4 ever  na stołku tak jak to robi Putin  w rosji .

 

PiS ma  zapędy  do powrotu komuny i PRLu  i to widać od lat   w ich działaniach i mowie .Jeśli ktoś tego nie widzi  to przykro mi . PiS chce kontrolować  media w 100%   chce kontrolować ciebie jako obywatela    chcemy  powrotu  do komuny ?

U nas po prostu "komisja " stawia krzyżyk przy kandydacie który ma wygrać ..

Widzę to, ale nie wierzę w to, że posadzą swojego prezydenta na następnych 10 lat. Jesteśmy mocno uzależnieni od pieniędzy z Unii, oprócz tego pewnie nałożono by na nas sankcje, a nawet sojusz z naszymi super-przyjaciółmi z USA by tego nie wytrzymał. Jasne, jeśli Duda wygra, to zrobią sporo syfu do końca kadencji parlamentu, ale liczę na to, że następna władza będzie na tyle porządna i odkręci co ważniejsze zmiany. Już trzeba odkręcać. 

Jestem bardzo zmęczony duopolem, PiS doszedł do władzy w 2005 roku, na początku był spokój, żarli się tylko między sobą (koalicjanci), po 2007 zaczął się syf, a od 2010 mamy armageddon i żadna ze stron nie jest bez winy, jedni nakręcają drugich, chcę powrotu do normalności. Warunkiem jest odejście PiS-u i PO od władzy. Nie wyobrażam sobie wybierać między tymi dwiema partiami w 2023, być świadkiem kolejnej brudnej i żałosnej kampanii i patrzeć na te same zepsute facjaty na bilbordach, w spotach i na wiecach. Tak się nie da, Trzaskowski na tu i teraz to nawet nie jest półśrodek, to jest wietrzenie, a my potrzebujemy kapitalnego remontu.

4 minuty temu, blabla123 napisał:

Byłem dzisiaj u babci na jej urodzinach...

Gratuluję ?

A tak poważnie, to miło, że masz kumatą babcię, moja prawie się modli do kaczorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście dzisiejsze wiadomości? Trzaskowski zajął połowę czasu antenowego. Publiczna telewizja, przypominam. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Stjepan napisał:

Ciekawe czy będzie taka akcja jak w Stanach, gdzie kupowali sobie głosy na facebooku, czy u nas też coś takiego jest możliwe. :hmm:

U nas jest bardziej "klasycznie" - głosy kupują sobie ulotkami od listonoszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...