Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dodam jeszcze że na IV klasie ziemi, bo tej mamy najwięcej, i tak nie opyla się sadzenie czegokolwiek. No chyba że będziesz walił nawozy, dziesiątkami ton, dosłownie. A i dodaj do tego że gleby uprawne w naszym kraju to 60% powierzchni. Teraz matmę zostawiam Tobie. Rolnictwo u nas się nie opyla. Tyle.

2 minuty temu, crush napisał:

Rozwiązanie? Przejąć to zielone. 

Przy okazji zająć to żółte. A co. My nie damy rady? 

8:E no jak nie, jak tak

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Marucins napisał:

Serio?


https://www.youtube.com/watch?v=3i6RB6KT6MY
https://www.youtube.com/watch?v=ua3zoEfCjJE
itd

Całe życie podaj pod nos. Szukaj sam... Albo zaczij czytać/oglądac coś poza własnymni upodobaniami (TVP/TVN)

Tak serio. Stawiasz tezę, to wypada ją udowodnić, a przynajmniej podać materiały, na których się opierasz.
Po co błądzić i szukać, skoro Ty już te materiały masz i możesz się nimi podzielić. W końcu uważasz je za wiarygodne, prawdziwe, więc tym bardziej warto się nimi dzielić.

Jeżeli zapodajesz argumentem "szukaj sam", to znaczy, że nie masz niczego na poparcie swoich tez, czyli to co piszesz to bzdury bez pokrycia.
Z TVP/TVN to tak mocno chybiłeś, że praktycznie szkoda komentować ale ci napiszę - nie oglądam obydwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Marucins napisał:

A wiesz, dlaczego jest w wielkie D? Przez takie myślenie i przez zarządzanie. To nie zrobiło się z dnia na dzień. To lata zaniedbań. Każda partia rządząca przyłożyła do tego rękę. 

O cukrze to ty nawet nie wspominaj - idealna akcja prywatyzacji i zamykania cukrowni, aby zachodni cukier okazał się "słodszy".

Rolnictwo dzięki dofinansowaniu z UE? O czym ty opowiadasz? To UE odwala maniane - lepiej pozbywać się niż hodować. Zobacz, jaki mamy obecnie obraz rolnika? Siedzi, nic nie robi, a kasa wpływa - ot i fakt rolnictwo 2.0, a nawet 2.1.

Najpierw ubić a na pogorzelisku zrobić imprezę. Nie dbało się, prywatyzowało, to czego oczekiwać?

 

Oj typie, takie fikolki w sprawie rolnictwa walisz ze aż żal komentować.

Idź sprawdź dane w sprawie cukru i przestań powtarzać slogany w stylu złych Niemiec przejmujących cukrownie. 

Cukrownie zredukowano bo połowa robiła tylko straty, nie o słodkość chodziło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, Marucins napisał:

Kolega wyżej podał informację że ziemię mamy bardzo dobra do uprawy.

Bzdura, ziemie mamy słabą. 

 

Jesz banany, kukurydze, truskawki, pszenice, marchew, arbuz?.  To wszystko jest GMO od wielu lat. 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Camis napisał:

Bzdura, ziemie mamy słabą. 

 

Jesz banany, kukurydze, truskawki, pszenice, marchew, arbuz?.  To wszystko jest GMO od wielu lat. 

 

Przy okazji nadmienię że GMO to są też krzyżówki. Żeby była jasność co to w ogóle jest to gieemooooo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@panzar01 czyli wszędzie są dobre ziemie, zaczyna się Polska i jest kaszana? Zejdź na ziemię ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, korki45 napisał:

@panzar01 czyli wszędzie są dobre ziemie, zaczyna się Polska i jest kaszana? Zejdź na ziemię ?

Akurat u nas jest dużo piasku. U nas kończył się lądolód. Mamy miedź mamy inne minerały i metale. To że są głęboko to druga kwestia. Ale wrócę do piasku. Z samej ledwo eksploatowanej Suwalszczyzny budują, z tego co pamiętam, blisko połowę Warszawy. :) Taki paradoks. Ziemie liche ale inaczej można je wykorzystać. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przypominam jeszcze raz, że te wybory i następne parlamentarne mogą zadecydować o ustroju w naszym państwie. Program wyborczy odchodzi tutaj na znacznie dalszy plan. PiS planuje zmienić coś w sposobie przeprowadzania wyborów. Pawłowicz pisała na Twitterze coś o Administracji Wyborczej, która podlegałaby centralnym władzom państwa. Taka sytuacja w połączeniu z przejmowaniem mediów i sądów doprowadziłaby do tego, że wybory u nas byłyby równie wartościowe jak te na Białorusi. Sęk w tym żeby nie wprowadzić oficjalnie ustroju autorytarnego, tylko nadal udawać demokrację, ale jednocześnie trzymać macki na każdej instytucji państwowej i niszczyć całą opozycję.

Proszę, przestańcie choć na chwilę dyskutować o rzeczach mniej ważnych i zacznijcie łączyć fakty. Cechy rządów PiS:

  • Centralizacja władzy
  • Upolitycznianie policji, sądów 
  • Bezwstydna propaganda w mediach, ciągłe oczernianie opozycji, ukrywanie afer obecnego rządu
  • Próba monopolizacji przekazu mediów prywatnych pod pretekstem wpływu obcego kapitału na owe media. Tu argument, że zagraniczne media mogą być i są szkodliwe dla dobra państwa, jest akurat dobry. To że PiS chce to wykorzystać dla własnych celów jest jednak w tej chwili groźniejsze.
  • Próba kreowania wrogów państwowych z pewnych grup społecznych na potrzeby mobilizacji elektoratu i skłócenia społeczeństwa (nauczyciele, lekarze, teraz LGBT)
  • Używanie państwowych spółek jako marionetek do prowadzenia kampanii wyborczej (roznoszenie przez listonoszy PP ulotek oczerniających opozycyjnego kandydata)
  • Wybiórcze traktowanie faktów, rzekoma walka z komunistami, a jednocześnie chwalenie pewnych cech ustroju komunistycznego
  • Ignorowanie przepisów konstytucyjnych - rząd i partia ponad prawem.
  • Korupcja wyborcza - przekupywanie głosów wyborców pieniędzmi z budżetu państwa, mimo zagrożenia kryzysem ekonomicznym

Spokojnie byłoby tego więcej. Jeśli to nie są neokomuniści, to nie ja nie wiem kim oni są, ale na pewno są niebezpieczni i trzeba ich natychmiast oderwać od władzy. Bo w rozliczenie wątpię, chociaż lustracja byłaby mile widziana.

Jeśli ktoś chce mi powiedzieć że w tym momencie bardziej boi się LGBT niż wprowadzenia przez PiS autorytaryzmu pod płaszczykiem demokracji i zgody nieświadomych ludzi (wyborców), to ciężko potraktować mi go poważnie.

Edytowane przez Isharoth
  • Thanks 3
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mi to lata, wybór między dżumą a cholerą, wybór mniejszego zła (AS - dla kumatych?)... nie zamierzam głosować na pseudo liberalnego Trzaskowskiego ani na pseudo konserwatywnego Dudę. Lepiej w dzień wyborów zabrać gdzieś rodzinę, odciąć się od tego gówna które i tak się nie zmieni, niezależnie który z tych debili wygra ?

 

Pozdrawiam i życzę spokojnego dnia ?

Edytowane przez korki45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, korki45 napisał:

A mi to lata, wybór między dżumą a cholerą, wybór mniejszego zła (AS - dla kumatych?)... nie zamierzam głosować na pseudo liberalnego Trzaskowskiego ani na pseudo konserwatywnego Dudę. Lepiej w dzień wyborów zabrać gdzieś rodzinę, odciąć się od tego gówna, które i tak się nie zmieni niezależnie który z tych debili wygra ?

To się nazywa ucieczka. Zwykle nie pochwalałem chodzenia na wybory z przymusu, bądź jakiegoś poczucia obowiązku, tym bardziej jeśli ktoś nie interesuje się polityką, ale tym razem sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jeśli Duda wygra a PiS zdąży zrealizować wszystkie swoje plany, to mogą być ostatnie wolne wybory jakie zobaczysz.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Isharoth się produkuje, a dżentelmen wyżej podsumowuje, że obojętne mu jest czy nie obudzi się niedługo na Białorusi :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętne to to mi nie jest, bo kocham Polskę całym sercem. Co do wyborów, tak się zastanawiam które spustoszenie szybciej usuniemy, spustoszenie kulturowe czy ekonomiczne? A tak na poważnie, jeżeli nie popieram postulatów żadnego z ww. osobników to naprawdę namawiasz by iść głosować? Nawet wbrew swoim przekonaniom i wartością w które się wierzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, korki45 napisał:

Obojętne to to mi nie jest, bo kocham Polskę całym sercem. Co do wyborów, tak się zastanawiam które spustoszenie szybciej usuniemy, spustoszenie kulturowe czy ekonomiczne? A tak na poważnie, jeżeli nie popieram postulatów żadnego z ww. osobników to naprawdę namawiasz by iść głosować? Nawet wbrew swoim przekonaniom i wartością w które się wierzy?

Jak już tłumaczyłem. Te wybory to coś więcej niż program wyborczy i przekonania. Te wybory i następne wybory parlamentarne mogą zadecydować o ustroju naszego państwa. Jeśli nadal cię to nie interesuje, to trudno - przecież cię nie zaciągnę siłą. Ale wtedy nie pisz, że nie jest ci to obojętne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ciastolina35 napisał:

Tak przeglądam te wpisy i zastanawiam się czy tu są osoby przekupione czy nie którzy nie są Polakami :( przykre to jest. Ja nikomu nie chce sugerować na kogo ma głosować, ale sprawa jest prosta od kilku lat. Tylko skąd w was taka nienawiść chciałbym to wiedzieć zostało to wyniesione z domu czy propagandowych mediów prywatnych oraz ustawionych komentarzy? 

Puste słowa. Trolle Dudy jednak nie umieją pisać.

9 godzin temu, Reddzik napisał:

Jestem nie Polakiem hurrra. Jak się czyta takie wpisy to aż przypomina się język posłów pisu i tuby propagandowej w tv.

I dlatego musimy zagłosować na trzaska żeby te szaleństwo z odmawianiem innemu polskości się wreszcie skończył.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Isharoth napisał:

 

Proszę, przestańcie choć na chwilę dyskutować o rzeczach mniej ważnych i zacznijcie łączyć fakty. Cechy rządów PiS:

  • Centralizacja władzy
  • Upolitycznianie policji, sądów 
  • Bezwstydna propaganda w mediach, ciągłe oczernianie opozycji, ukrywanie afer obecnego rządu
  • Próba monopolizacji przekazu mediów prywatnych pod pretekstem wpływu obcego kapitału na owe media. Tu argument, że zagraniczne media mogą być i są szkodliwe dla dobra państwa, jest akurat dobry. To że PiS chce to wykorzystać dla własnych celów jest jednak w tej chwili groźniejsze.
  • Próba kreowania wrogów państwowych z pewnych grup społecznych na potrzeby mobilizacji elektoratu i skłócenia społeczeństwa (nauczyciele, lekarze, teraz LGBT)
  • Używanie państwowych spółek jako marionetek do prowadzenia kampanii wyborczej (roznoszenie przez listonoszy PP ulotek oczerniających opozycyjnego kandydata)
  • Wybiórcze traktowanie faktów, rzekoma walka z komunistami, a jednocześnie chwalenie pewnych cech ustroju komunistycznego
  • Ignorowanie przepisów konstytucyjnych - rząd i partia ponad prawem.
  • Korupcja wyborcza - przekupywanie głosów wyborców pieniędzmi z budżetu państwa, mimo zagrożenia kryzysem ekonomicznym

Spokojnie byłoby tego więcej. Jeśli to nie są neokomuniści, to nie ja nie wiem kim oni są, ale na pewno są niebezpieczni i trzeba ich natychmiast oderwać od władzy. Bo w rozliczenie wątpię, chociaż lustracja byłaby mile widziana.

Jeśli ktoś chce mi powiedzieć że w tym momencie bardziej boi się LGBT niż wprowadzenia przez PiS autorytaryzmu pod płaszczykiem demokracji i zgody nieświadomych ludzi (wyborców), to ciężko potraktować mi go poważnie.

  • To cecha każdej władzy
  • To akurat zaczęła PO - przypominam  sprawę z dopalaczami gdzie zamykali legalnie działające sklepy. Niby niewinne, bo niby moralnie mieli rację. Ale to dało podwaliny do przeświadczenia że dla wyższego dobra można obchodzić prawo. Teraz to samo robi PiS tylko pojęcie wyższego dobra się zmieniło.
  • Ale to PO jedzie na kasie z zagranicy i zagranicznych mediach od kilkunastu lat.
  • Zaraz, czy to za  PO narodowcy i kibice niebyli wrogiem publicznym numer jeden?
  • Prawda. Ale PO w ogóle nie traktuje faktów. I jak kiedyś przed wyborami Tusk się zarzekał że nigdy nie podwyższy podatków tak po objęciu władzy robił i mówił co innego. Podobnie jeśli chodzi o swobody obywatelskie - to PO głosował za ACTA 1 i 2 jak i wprowadziło ustawę 1066. Jedni i drudzy to zakłamani komuniści.
  • A co zrobiło PO podwyższając wiek emerytalny i kradnąc kasę z OFE? I ponownie sprawa z dopalaczami gdzie to oni pierwsi pokazali że prawo może działać wstecz.

Tak, było by tego więcej. W obie strony. Obie strony są siebie warte. Trzeba być naiwnym albo płatnym trollem żeby twierdzić inaczej. Te wybory dla nas są już przegrane po pierwszej turze - teraz mamy wybór tylko między dżumą a cholerą. 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wu70 napisał:

Te bzdury doskonale podsumowuja twoje uwielbienie do PO ;) Ja tez nie zaglosuje na POPiS i zapewniam, ze glosu Dudzie od tego nie przybedzie.

Jak nie. W wyborach liczy się oddane ważne głosy i proporcje, w których są oddane na obu kandydatów. Oddanie nieważnego głosu jak i nie oddanie ważnego głosu na Trzaskowskiego zwiększa proporcję oddanych ważnych głosów na Dudę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Isharoth To po co ta cała dyskusja? Wyraziłem swoje stanowisko odnośnie drugiej tury i dalej sądzę że lepiej zostać w domu, na obu delikwentów szkoda zdartych zelówek w drodze do urny.

 

@Zdzisiu w 100% się z Tobą zgadzam ?

Edytowane przez korki45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ciastolina35 napisał:

Żartowałem chciałem zobaczyć jaka będzie wasza reakcja na ten błąd i wpis :d ale dobrze powiem wam, że macie racje :) a powiedzcie mi na kogo zagłosują wyborcy Holowni? 

Dobry żart, ale (chyba) nikt się nie śmieje. Około 70% wyborców Hołowni zagłosuje na Trzaskowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Everyman napisał:

Dobry żart, ale (chyba) nikt się nie śmieje. Około 70% wyborców Hołowni zagłosuje na Trzaskowskiego.

Przepraszam jeśli Cie uraziłem tym żartem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, korki45 napisał:

A tak na poważnie, jeżeli nie popieram postulatów żadnego z ww. osobników to naprawdę namawiasz by iść głosować? Nawet wbrew swoim przekonaniom i wartością w które się wierzy

Jakbym w drugiej turze dostał do wyboru Krzysia Bosaka i Dudę to zacisnąłbym zęby i z ciężkim sercem zagłosował na narodowca. Czy byłoby lepiej? Nie wiem, ale byłoby inaczej. Dopóki PiS na 51% w sejmie, ale jeszcze nie 67% to jedynie prezydent spoza ich środowiska, niezgadzający się z ich postulatami może ich powstrzymać przed przyklapywaniem o 4 rano ustaw pisanych na kolanie i bez konsultacji co do treści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zdzisiu napisał:
  • To cecha każdej władzy

Ciekawe, bo z tego co widziałem to od 89 następowała decentralizacja. Teraz PiS znów dąży do centralizacji, czyli powrót do PRL.

Teraz, Zdzisiu napisał:
  • To akurat zaczęła PO - przypominam  sprawę z dopalaczami gdzie zamykali legalnie działające sklepy. Niby niewinne, bo niby moralnie mieli rację. Ale to dało podwaliny do przeświadczenia że dla wyższego dobra można obchodzić prawo. Teraz to samo robi PiS tylko pojęcie wyższego dobra się zmieniło.

Może już nie pamiętam dokładnie, ale to nie było przypadkiem tak że przepisy się zmieniły i dopiero wtedy zamykali te sklepy?

Teraz, Zdzisiu napisał:
  • Ale to PO jedzie na kasie z zagranicy i zagranicznych mediach od kilkunastu lat.

Zagraniczne media nie raz obsmarowywały PO i nie ukrywały ich afer. Poza tym to były media prywatne. My mamy telewizję publiczną, za którą płaci każdy. Co gorsza w niektórych rejonach Polski jest to jedyne źródło informacji.

Teraz, Zdzisiu napisał:
  • Zaraz, czy to za  PO narodowcy i kibice niebyli wrogiem publicznym numer jeden?

Chodzi ci o ludzi, którzy robili burdy i rozwalali wszystko co spotkali na swojej drodze? :E Ładne zestawienie ze służbą zdrowia i nauczycielami, którzy jedynie domagali się poprawy warunków i płac.

Teraz, Zdzisiu napisał:
  • Prawda. Ale PO w ogóle nie traktuje faktów. I jak kiedyś przed wyborami Tusk się zarzekał że nigdy nie podwyższy podatków tak po objęciu władzy robił i mówił co innego. Podobnie jeśli chodzi o swobody obywatelskie - to PO głosował za ACTA 1 i 2 jak i wprowadziło ustawę 1066. Jedni i drudzy to zakłamani komuniści.

Tu przyznam rację. Kłamali, nie liczyli się ze zdaniem obywateli. Ale gdzie tu widać komunizm?

Teraz, Zdzisiu napisał:
  • A co zrobiło PO podwyższając wiek emerytalny i kradnąc kasę z OFE? I ponownie sprawa z dopalaczami gdzie to oni pierwsi pokazali że prawo może działać wstecz.

Wiek emerytalny musiał zostać podniesiony, bo system emerytalny upada. I będzie z nim coraz gorzej. Mamy niski przyrost naturalny i spłacanie emerytur starszych pokoleń coraz bardziej ciąży na pracujących, młodszych pokoleniach. PiS dodatkowo wprowadził ogromną niesprawiedliwość, gdzie kobiety które wpłacają do ZUS mniej, mają wcześniejszą i dłuższą emeryturę (średnia długość życia kobiet).

Teraz, Zdzisiu napisał:

Tak, było by tego więcej. W obie strony. Obie strony są siebie warte. Trzeba być naiwnym albo płatnym trollem żeby twierdzić inaczej. Te wybory dla nas są już przegrane po pierwszej turze - teraz mamy wybór tylko między dżumą a cholerą. 

Chcesz mi przez to powiedzieć że PiS to jest dokładnie to samo co PO? Chyba żartujesz. Sam nie jestem zadowolony z wyboru Trzaskowski vs. Duda, ale chyba jednak wolę Trzaskowskiego niż autorytaryzm w wykonaniu socjalistów.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Heolix napisał:

Prezydenci od 89 roku służą głównie tylko do podpisywania więc Duda świetnie spełniał to zadanie tak samo dobrze jak szogun :) 

Obojętnie kogo polacy wybiorą i tak dalej będziemy narzekać :E

Dzisiaj już nie można narzekać, bo jak staniesz z transparentem przed jakąś instytucją albo spółką PiS to dostaniesz mandat 500zł za nielegalne zgromadzenie z rowerem i karę od sanepidu 10.000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

6 minut temu, Everyman napisał:

Jak nie. W wyborach liczy się oddane ważne głosy i proporcje, w których są oddane na obu kandydatów. Oddanie nieważnego głosu jak i nie oddanie ważnego głosu na Trzaskowskiego zwiększa proporcję oddanych ważnych głosów na Dudę.

Jakie znowu proporcje, wygra ten który dostanie więcej głosów i cała filozofia.

Nie możesz sobie zakładać, że wszyscy którzy nie idą głosować zagłosowaliby na Trzaskowskiego (gdybyś ich namówił na głosowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wu70 napisał:

Panowie, badzmy powazni ;) Rozmawiamy o kandydatach PO i PiSu, znalezienie "czegos" na ktoregos nie wymaga wiecej niz 5 sekund w google.

Przykladowe frazy do wpisania w google wiec zrodlo mozna sobie wybrac, wnioski do indywidualnej interpretacji:

"Trzaskowski: Miasta nie stać na zakup komputerów dla uczniów"

"Warszawa lgbt dotacje"

No super, w porządku obaj są ze swoich partii. Masz coś na Trzaskowskiego w sensie osobistym? Bo Duda przez 5 lat co najmniej kilkanaście razy zasłużył sobie na Trybunał Stanu.

Wybieramy jedną z dwóch osób. Duda to jest PiS co już udowodnił. Trzaskowski jest drugi w PO. Myślisz że będzie czyścił buty Budce tak jak Duda czyści Kaczyńskiemu?

7 godzin temu, Heolix napisał:

Weto to racjonalny argument ale dalej socjaliści(PiS + Lewica) mają większość i bez problemu mogą je odrzucić i wprowadzić podatek od puszczania bąków.

Lewica nie poprze niczego do spółki z PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

...Chcesz mi przez to powiedzieć że PiS to jest dokładnie to samo co PO? Chyba żartujesz. Sam nie jestem zadowolony z wyboru Trzaskowski vs. Duda, ale chyba jednak wolę Trzaskowskiego niż autorytaryzm w wykonaniu socjalistów.

Tak PiSPO to jedno zło, to ci sami kolesie którzy migrują między tymi partiami. Oba ugrupowania są nastawione socjalistycznie co widać po ich postulatach, damy wam to a my już daliśmy... temat rzeka.

 

5 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Jakbym w drugiej turze dostał do wyboru Krzysia Bosaka i Dudę to zacisnąłbym zęby i z ciężkim sercem zagłosował na narodowca. Czy byłoby lepiej? Nie wiem, ale byłoby inaczej. Dopóki PiS na 51% w sejmie, ale jeszcze nie 67% to jedynie prezydent spoza ich środowiska, niezgadzający się z ich postulatami może ich powstrzymać przed przyklapywaniem o 4 rano ustaw pisanych na kolanie i bez konsultacji co do treści. 

Ojej straszny narodowiec... on kocha swój kraj jak on tak może? Taka ciekawostka, niemcy są ukierunkowani na nacjonalistyczny przemysł, francuzi, anglicy itd. to samo. Ale jak polak o tym mówi to jest nazistą, paranoja jakaś ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...