Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomości nie oglądam, ale dwa ostatnie akapity bardzo trafne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
58 minut temu, RyszardGTS napisał:

Ale dziś mnie Wiadomości przestraszyły, myślałem że zrobią 24 godzinne wiadomości Duda = Cacy, Trzaskowski = Be. 20:00 a oni nie przestają, 20:05 dalej nie kończą, 20:12 ciągle trwają Wiadomości... a tu wchodzi Duda z Holecką. Ale siadło nie? tak niechcący ;) tak samo jak ta randomowa dziewczynka z pochwalnym wierszykiem o Dudzie a na ścianie świecący krzyż, całkiem przypadkowa dziewczynka, całkiem przypadkowe tło i przesłanie... siadło :)

Zauważyłem że co by nie zrobił "POwiec" to Trzaskowski ma się za niego tłumaczyć jakby Trzaskowski był tym człowiekiem i miał całkowity wpływ na jego poczynania. Z drugiej strony jak robi coś jakiś "PiSowiec" to jakoś TVP nie rzuca się na Dudę by się tłumaczył za tego "PiSowca".

Ale najbardziej podoba mi się jak wmawiają Trzaskowskiemu że co się dzieje w Warszawie to jego wina bo on wpływ na wszystko i wszystkich w Warszawie. Kurczaczek, szkoda że nie może kopnąć paru tyłków w Sejmie, przecież Sejm jest w Warszawie a Trzaskowski "rządzi wszystkim co jest w Warszawie".

Mówisz, że pobili platynę posypaną diamentami przykrytą złotem którą zrobili ostatnio? :E 

 

Przewijał się tutaj argument emigrantów/imigrantów.

comment_1594310326SwJmsYLVmYTap2kOneW9fp

Tylko tyle można powiedzieć. 

Edytowane przez TheMr.
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatni sondaż dziś chyba w TVN 24. Dokładnych liczb nie pamiętam, ale wynikało z nich, że Trzaskowski ma 0,5% przewagi nad Dudą. Także z tym zwycięstwem Dudy to różnie może być...

Przewiduje długie liczenie głosów.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Flik napisał:

Widziałem ostatni sondaż dziś chyba w TVN 24. Dokładnych liczb nie pamiętam, ale wynikało z nich, że Trzaskowski ma 0,5% przewagi nad Dudą. Także z tym zwycięstwem Dudy to różnie może być...

Przewiduje długie liczenie głosów.?

Granica błędu. Ciul wie kto wygra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie to miałem na myśli, ale coś mi się wydaje, że zwycięzcy nie poznamy tak szybko.?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RyszardGTS

Po wiadomościach był Alarm który dalej kontynuował tubę propagandową :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niepewności do samego końca. Jeśli okaże się, że Duda wygra to pozostanie mieć nadzieję, że tym razem postara się być niezależny od PiS. To pobożne życzenie, ale warto wziąć pod uwagę fakt że następny raz już nie będzie mógł kandydować, więc przynajmniej w teorii powinno mu być wszystko jedno. Mam też wrażenie że Duda za bardzo nie lubi się z prezesem ale z oczywistych powodów głośno o tym nie mówi.

Oczywiście nie będę ryzykować i i tak zagłosuję na Trzaskowskiego. Moim zdaniem w kwestii wizerunkowej może się nadać i raczej będzie pilnował żeby partia rządząca nie wprowadzała zmian prawnych dających jej jeszcze większą władzę. Staram się jedynie analizować wszystko co może się wydarzyć. Przewidzieć dokładnie i tak jest bardzo ciężko. Tak naprawdę to ani Duda ani Trzaskowski nie są dla mnie dobrymi kandydatami i nadal jestem z tego powodu niezadowolony, mimo iż wiedziałem że będę miał wybór między środowiskiem PiS a PO.

Jedyne na czym mi w tej chwili zależy to na zablokowaniu drogi do autorytaryzmu PiS. To jest dla mnie w tej chwili bardzo ważne i należy patrzeć na to jako realne zagrożenie, nie bagatelizować. Nie chcę być zmuszony do wyjazdu z kraju, bo ledwo kończę studia, w pracy już byłem ale musiałem ją chwilowo przerwać i teraz będę szukać na nowo. Jak sobie wyobrażam zaczynanie od zera, samemu, w jakimś innym kraju, to chyba bym się załamał, bo nie wiem czy mam dość siły i wiedzy na taki start.

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Flik napisał:

No właśnie to miałem na myśli, ale coś mi się wydaje, że zwycięzcy nie poznamy tak szybko.?

 

2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Ten kto liczy głosy, albo sprawniej dopisuje krzyżyki xD

Nie straszcie :P już pisałem że może być syf... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Wyobraźcie sobie co to będzie jak Trzachu wygra, jakie będą miny w dzienniku telewizyjnym jedynej słusznej stacji xD

Pasek w TVP: "Kuriozalny i niesprawiedliwy wynik wyborów prezydenckich. Czy totalna opozycja sfałszowała wybory?"

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

Będzie się ważyło do ostatnich chwil ze względu na polonię i spływanie głosów zagranicznych. Także jedyne co możemy zrobić to iść, zagłosować i po prostu robić dalej swoją robotę. 

Wyobraźcie sobie co to będzie jak Trzachu wygra, jakie będą miny w dzienniku telewizyjnym jedynej słusznej stacji xD

Chciałbym to zobaczyć :E 

Jeśli chodzi o Polonię za granicą to od razu przypomina mi się zdjęcie karty wyborczej z Oslo jeśli to prawda to brrrr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Isharoth napisał:

W niepewności do samego końca. Jeśli okaże się, że Duda wygra to pozostanie mieć nadzieję, że tym razem postara się być niezależny od PiS. To pobożne życzenie, ale warto wziąć pod uwagę fakt że następny raz już nie będzie mógł kandydować, więc przynajmniej w teorii powinno mu być wszystko jedno. Mam też wrażenie że Duda za bardzo nie lubi się z prezesem ale z oczywistych powodów głośno o tym nie mówi.

O tyle na to nie liczę, że za dużo na Dudę mają. Nie po to przymuszał go prezes do nieprawnych działań, żeby potem tego nie wykorzystać, jeśli marionetka chciałaby odciąć sznurki. Już pomijam fakt, że Duda nigdy nie przejawiał szczególnych chęci do samodzielności i ścisłe reżyserowanie jego "debat" tylko jego bezwolność potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, EvilKillaruna napisał:
  • Trzachu wygrywa wybory prezydenckie
  • Hołownia buduje ruch i zbiera poparcie
  • za 3 lata wybory do sejmu
  • wygrywa Hołownia
  • koalicja z KO i rząd większościowy
  • rada narodowa i BBN znów działają
  • konsultacje społeczne znów działają
  • ograniczanie wydatków i skuteczna walka z kolesiostwem w spółkach
  • przywrócenie konkursów na stanowiska i rolę ekspertów ponad partyjnymi aparatczykami
  • wreszcie nastaje pokój i wzajemny szacunek

Ech, marzenia. :D

  • jakie jakie konsultacje społeczne? za czasów rządów PO nie istniały żadne konsultacje (np 300tyś podpisów w sprawie sześciolatków zostały spuszczone w kiblu)
  • ograniczanie wydatków i skuteczna walka z kolesiostwem w spółkach? za czasów PO była największa biurokracja w spółkach i nepotyzm 
  • jakie przywrócenie konkursów na stanowiska? tak jak Tusk i jego koledzy kiedy wypłacili sobie z kasy Sejmu w sumie ćwierć miliona złotych
  • wreszcie nastaje pokój i wzajemny szacunek? ...no z pewnością :rotfl:

faktycznie, marzenia piękne, ale to nie ten czas i niestety nie ta partia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@EvilKillaruna Obrzydliwa telewizja i ludzie bez jakiejkolwiek moralności, którzy wymyślają te brednie. TVP to właśnie jeden z głównych powodów przez które jestem aż tak negatywnie nastawiony do partii rządzącej. Nie mogli sobie wystawić gorszego świadectwa jak przez tę telewizję. Czasem zastanawiam się czy oni po prostu są tak pewni siebie, że ich obecny elektorat wystarczy do utrzymania władzy, czy mają jakiś inny plan. Tego że o tym nie pomyśleli nawet nie biorę pod uwagę, bo trudno byłoby mi w to uwierzyć.

Nawet by mnie nie zdziwiło jakby dali taki pasek, albo chociaż podobny.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DjXbeat napisał:

@RyszardGTS

Po wiadomościach był Alarm który dalej kontynuował tubę propagandową :E

 

Tak, bo mieli serial o 20:35 a już nie chcieli wkurzać wyborców (bo gadka-szmatka może się przedłużyć), pewnie najwięcej ogląda wyborczyń a kobiety pamiętliwe że im "wpieprzyli się w ich serial który oglądają" ;) więc przerzucili się na TVP Info z Dudą, oczywiście Holeckiej ohy i ahy jaki "Andrzej jest taki super" nie miały końca. :lol2: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o strategię partii. Co PiS może zyskać poprzez tak oczywistą propagandę, oprócz utwardzenia swojego elektoratu i zniechęcenia reszty wyborców? Może liczą na to, że uda im się przepchnąć zmiany ustrojowe zanim będą mieli stracić władzę? To by się częściowo łączyło z tym, że chcieliby zrepolonizować media, co oczywiście bym popierał, gdyby nie to że wykorzystaliby te media do własnych celów. Mając poparcie zmanipulowanego ludu, łatwiej będzie wprowadzić większe, kontrowersyjne zmiany. Historia już nas nie raz tego nauczyła, szkoda że ludzie tak ją bagatelizują.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Isharoth napisał:

Chodziło mi bardziej o strategię partii. Co PiS może zyskać poprzez tak oczywistą propagandę, oprócz utwardzenia swojego elektoratu i zniechęcenia reszty wyborców? Może liczą na to, że uda im się przepchnąć zmiany ustrojowe zanim będą mieli stracić władzę? To by się częściowo łączyło z tym, że chcieliby zrepolonizować media, co oczywiście bym popierał, gdyby nie to że wykorzystaliby te media do własnych celów. Mając poparcie zmanipulowanego ludu, łatwiej będzie wprowadzić większe, kontrowersyjne zmiany. Historia już nas nie raz tego nauczyła, szkoda że ludzie tak ją bagatelizują.

Moim zdaniem w propagandzie TVP chodzi o totalne zmobilizowanie elektoratu. Nie ważne, że to jest twardy elektorat, chcą żeby każdy poszedł do wyborów, zamiast na działeczkę czy do kina.

5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Tak, raz zdobytej władzy nie oddadzą, bo wiedzą, że za to co odstawili czeka ich druga Norymberga.

Nie czeka z prostego powodu. Żaden polityk nie będzie chciał rozliczania polityków, bo jak wprowadzą nowy trend, to będą wiedzieć, że mogą być następni. 

W niektórych krajach politycy sami podają się do dymisji, np. po opłaceniu obiadu kartą służbową. U nas moralność i dobre obyczaje mają w nosie, a jak PiS się wyłoży, to kolejni się nachapią, u nas zawsze tak było. W związku z tym rozliczanie PiS-u nie jest nikomu na rękę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Kurski kiedyś powiedział że "ciemny lud wszystko kupi" i zgodnie z tą metodą konsekwentnie realizują tą właśnie propagandę. Ona jest oczywista dla nas, ale spora część ich elektoratu przeszła już tak głęboką indoktrynację, że raczej ciężko będzie o jakiekolwiek przemówienie do rozsądku. A ci którzy jeszcze coś tam widzą między wierszami, milczą, bo "pis daje pińcet na brajanka". 

Mówię pewnej osobie "widziałaś tą babkę w czerwonych okularach w debacie Dudy?", ona odpowiada "tak", ja " to była tak 'przypadkowa mieszkanka' że nie jest z tej miejscowości, nazywa się Serek i jest z PiSu", ta osoba "no i co z tego, rozmawiała kulturalnie... zadała pytanie odnośnie stacji kolejowej"... wysiadłem :E

 

Co do "pincet na brajanka" to z życia wzięte

ktoś1 "pis daje pińcet na brajanka"

ktoś2 "no ale siedemset ci zabiera by dać ci pińcet"

ktoś1 "no ale jednak daje"

... wysiadam :E

 

Albo.. skąd rząd ma na 500+? To są pieniądze rządu (taką odpowiedź dało około 40% albo nawet ponad 40% wyborców PIS)  (była też opcja - z naszych podatków... NIE! to rząd daje i to są rządowe pieniądze :rotfl:  [ktoś wkleił dokładne dane na ten temat w "wątku politycznym", musiałbym przepatrzeć ostatni miesiąc, może nawet dwa ostatnie miesiące)

  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, EvilKillaruna napisał:

No tak, bo przecież od 5 lat rządzi PO i Tusk, zapomniałem... ?

Przypomnę tylko że p. Magdalena o nazwisku pewnego warzywa zarabia rzekomo 600 tys. rocznie. Za takie pieniądze nawet się nie dziwię. Ale jak to głosi pismo: nie można służyć jednocześnie Bogu i mamonie.

Platforma Obywatelska wykorzystywała władzę do dbania tylko o swoje interesy forsując ustawy, dzięki, którym ich firmy zdobywały intratne kontrakty. To była partia która dbała tylko o tych ludzi, którzy mogliby pomóc utrzymać partii władzę. A największą z patologii toczących państwo polskie podczas rządów Platformy Obywatelskiej była korupcja i nepotyzm. W 2012 roku Puls Biznesu opublikował listę wstydu, czyli listę 428 działaczy PO, członków ich rodzin i znajomych którzy zasiadali w spółkach i instytucjach państwowych. Przez ten czas wymienieni nominaci PO zarobili 200 mln zł. Aferę goniła kolejna afera, jeżeli ktokolwiek wierzy że się zmienili to jest zwyczajnie głupi, z drugiej strony to może być test dla ludzi młodych, którzy dzisiaj chcą na tych złodziei głosować, jestem bardzo ciekawy jakie będą nastroje po kilku latach ich rządzenia :rotfl:

Jeżeli PO kiedykolwiek w sejmie utworzy rząd większościowy to macie gwarantowane:

  • podwyższenie wieku emerytalnego (będziecie pracować do śmierci a pieniądze ze składek przepadną)
  • zabrane wszystkie przywileje socjalne
  • brak jakichkolwiek konsultacji społecznych
  • zlikwidowany przywilej braku podatku dochodowego do 26 roku życia
  • przymusowe wprowadzenie do edukacji szkolnej lekcji o lgbt
  • podwyższenie podatku vat
  • paliwo po 6 zł
  • przekształcenie się w kraj o najwyższym stopniu rozbrojenia
  • kontynuacja likwidacji posterunków policji
  • a jak będzie mało w kasie na nagrody dla swoich posłów to ukradną z prywatnych ubezpieczeń tak jak Tusk ukradł wcześniej z OFE (bo pieniądze z OFE nie należą do obywateli)
  • można wymieniać a wymieniać, może się spełnią wasze marzenia, mam taką nadzieje, żebyście sami się przekonali jak to było...
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

A ci którzy jeszcze coś tam widzą między wierszami, milczą, bo "pis daje pińcet na brajanka". 

Wydaje mi się że tu chodzi o coś więcej niż przekupstwo. Na pewno istnieją ludzie, którzy oddadzą głos za sam socjał, ale wiele osób, szczególnie starszych ma tendencję do tworzenia sobie w głowie obrazu Polski jako lokalnej potęgi. Nie bez powodu w telewizji rządowej często używało się zwrotów sugerujących że Polska jako jedyna osiąga sukces, albo że zachód nam zazdrości. To buduje poczucie dumy narodowej, czyli czegoś czego nasi rodacy dawno nie zaznali. Ba! Przecież niektórzy potrafią mieć nawet kompleksy na tym punkcie.

17 minut temu, henryk nowak napisał:

Moim zdaniem w propagandzie TVP chodzi o totalne zmobilizowanie elektoratu. Nie ważne, że to jest twardy elektorat, chcą żeby każdy poszedł do wyborów, zamiast na działeczkę czy do kina.

Propagandę prowadzą już od lat. Obecnie po prostu się wzmogła celem mobilizacji, czyli tak jak piszesz. To jest długotrwałe, zaplanowane działanie, mające na celu wykreowanie złego obrazu przeciwników politycznych w umysłach widzów. Z partii rządzącej robi się swego rodzaju wybawicieli, którzy przychodzą ludowi na pomoc, dzielnie rozwiązując wszelkie problemy jakie ten lud dotyczą. Winę za problemy zrzuca się na inne partie, przez co obraz polityki jest jeszcze bardziej wypaczony i skontrastowany. Widać tu nawet podobieństwo nie tylko do komunistów, ale chociażby NSDAP, która to w podobny przecież sposób zdobywała poparcie ludu - grając na emocjach, tworząc obraz wroga państwowego i wybawicieli, którzy jako jedyni mogą z nim walczyć. Tu wychodzi błąd innych partii, które były poprzednio u władzy, a w szczególności PO. PiS zauważył że istnieje znaczna grupa wyborców, która czuła się zapomniana, a którą łatwo jest zmanipulować.

PiS czerpie garściami z historycznych sposobów przejmowania władzy w państwie. Zbyt wiele rzeczy wskazuje na to że próbują utworzyć rząd autorytarny pod przykrywką demokracji. Wzorują się na wielu przypadkach, nawet biorą przykład z poczynań Orbana. Zauważyli że UE jedynie pisnęła i nic wielkiego się nie stało, więc spróbują zrobić to samo.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, henryk nowak napisał:

Nie czeka z prostego powodu. Żaden polityk nie będzie chciał rozliczania polityków, bo jak wprowadzą nowy trend, to będą wiedzieć, że mogą być następni. 

W niektórych krajach politycy sami podają się do dymisji, np. po opłaceniu obiadu kartą służbową. U nas moralność i dobre obyczaje mają w nosie, a jak PiS się wyłoży, to kolejni się nachapią, u nas zawsze tak było. W związku z tym rozliczanie PiS-u nie jest nikomu na rękę. 

A tu się nie zgodzę. Każda władza ma na koncie mniejsze czy większe wałki związane z kontraktami, obsadzaniem swoimi itp. I takie PiSowi tym razem też przejdą gładko. Natomiast to co zrobili przejmując władzę tam gdzie im się nie należała to czysty kryminał i o wiele większy kaliber. Nad tym akurat nie można przejść do porządku bo wylądujemy w kraju gdzie np. władza każdorazowo obsadza sądy swoimi partyjniakami, prokuratura realizuje interes partii, a wybory odbywają się wtedy (o ile w ogóle) kiedy tej władzy pasuje. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jack White napisał:

podwyższenie wieku emerytalnego (będziecie pracować do śmierci a pieniądze ze składek przepadną)

ZUS jest trupem, który prędzej czy później się zawali. Obniżanie wieku emerytalnego w takim momencie tylko to przyspieszy. Tej tendencji nie da się odwrócić i cały system emerytalny będzie coraz bardziej ciążyć na młodych pokoleniach. W dodatku PiS wprowadził dużą niesprawiedliwość, gdzie kobiety mając dłuższy średni czas życia, przechodzą na emeryturę o wiele szybciej od mężczyzn. Czyli wpłacają do ZUS mniej pieniędzy i jednocześnie więcej z niego wyciągają.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Co do "pincet na brajanka" to z życia wzięte

ktoś1 "pis daje pińcet na brajanka"

ktoś2 "no ale siedemset ci zabiera by dać ci pińcet"

ktoś1 "no ale jednak daje"

 

Chętnie bym zobaczył jakieś wyliczenia, które pokażą, że statystycznemu Kowalskiemu od brajanka zabierają te 700.. .

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot.png

Możemy się spierać odnośnie różnych spraw PIS vs PO ale czy niska cena ropy i benzyny to zasługa PIS? w stu procentach nie. Tak samo jak puszyli się gdy kopalnie przynosiły zyski jakby to ich zasługa była... to czemu teraz są na tak ogromnym minusie, a akcje spółek węglowych ryją po dnie na giełdzie?

Jest słynne powiedzenie - Sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.

 

@EvilKillaruna "Langusta żywi się głównie owocami morza. Choć gdyby mogła jadłaby dżem." czytała Krystyna Czubówna (Asterix I Obelix: Misja Kleopatra) :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja sie tak tylko zapytam, zamiast pińcet na brajanka co takiero robilo PO z tą kasą?  Zabierał 700 i co dalej ?

Kupa moich znajomych wyemigrowała za granicę, bo Niemiec czy Angol dawali socjal na dzieci. Tutaj dawali :kupa:.  Latali tam z rodzinami rodzić, bo tu marnie widzieli przyszłość. Więc w czym wam przeszkadza te Pińcet? Czy ktokolwiek z was jest benificjentem tego socjalu, bo wygląda że po prostu żal wam :zadek:ściska? 

 

Ten socjal ma walczyć ze starzeniem się społeczeństwa, żeby później miał kto robić na wasze emerytury. Bo niestety ale kawalerski stan dojedzie ZUS :) Pewnie tutaj prawie każdy to bezdzietny ? Więc kto będzie wam na emeryturę odkłądał?

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Ja sie tak tylko zapytam, zamiast pińcet na brajanka co takiero robilo PO z tą kasą? 

Kupa moich znajomych wyemigrowała za granicę, bo Niemiec czy Angol dawali socjal na dzieci. Tutaj dawali :kupa:.  Latali tam z rodzinami rodzić, bo tu marnie widzieli przyszłość. Więc w czym wam przeszkadza te Pińcet? Czy ktokolwiek z was jest benificjentem tego socjalu, bo wygląda że po prostu żal wam :zadek:ściska? 

Tu chyba idzie o te ciągłe wypominanie, że wypłacają to nam z naszych pieniędzy....no ale tak to działa wszędzie-to raz, a po drugie nawet licząc się z inflacją lub jakąś podwyżką podatków z tych 500zł dalej coś w tej kieszeni zostaje, a nie jakieś mityczne " dostajesz 500 ale oddajesz 700"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...