Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę Andrew dowali min 55%,  tj jak w banku, a wyczuwam okolice 60 do 40. Starcy nie mogą się mylić, miliardy w propagandę wezmą żniwa. Kogo nie pytałem w I turze to nikt na Dudę ani Rafałka nie głosował po czym nagle Duda wynik zostawiający konkurencje za sobą - wiem głosy się rozmyły. Większość płacze na PIS, a i tak zagłosuje na socjal, bo "Ci to mi dają przynajmniej".

Rafałek = Andrzej. Ponowne głosowanie na mniejsze zło. Z punktu widzenia rządzenia krajem prezydent powinien być z innej opcji niż większość w sejmie. Veto można obalać, ale wtedy PIS musi się z kimś dogadać by to robić.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@krzyyss Klakier zapewne podejrzewa, że jesteśmy ciemni i zafascynowani opozycją. ...

Nie czytam wszystkich postów, być może przeoczyłem ten tekst u niego. Ale jest pewne kuriozum - to co chcesz zarzucić klakierowi sam dopiero co zrobiłeś tekstem

Cytat

czy przekupienie ciemnego ludu

Taka klasyfikacja wyborców PiSu Twoim zdaniem jest oki?

 

edit

@Spl97

Gordon to chyba prawnik w wieku ok 30 lat. Był o tyle fajny, że prawie zawsze chętny do pomocy prawniczej. Za to trzeba go cenić. Szkoda, że puszczają mu nerwy, gdy trafia na kogoś z innym zdaniem niż jego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mlody_tarnow napisał:

W niedzielę Andrew dowali min 55%, tj jak w banku.

Po co ten determinizm. Jeszcze można temu zaradzić.

Niezdecydowani wyborcy czy jakoś tam - JESZCZE możecie wpłynąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzyyss napisał:

 

Taka klasyfikacja wyborców PiSu Twoim zdaniem jest oki?

Jest ok, sam Kurski tak nazwał swoich wyborców,  "ciemny lud to kupi".

"Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi. "    I jak było? kupił, w końcu dziadek Tuska :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

 Dyskusje polityczne niestety mają taki urok. 

Taki urok,że można się łatwo pokłócić,nawet w gronie rodzinnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mlody_tarnow napisał:

W niedzielę Andrew dowali min 55%,  tj jak w banku, a wyczuwam okolice 60 do 40.

Mówiłem, że sondaże to jazda na kółkach bez trzymanki nie można na nie patrzeć, ale nie bez przesady :E Jest blisko, 49/50 jest pewne, żadne 55 ani 60 dla Dudy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możemy też nieco napisać o słuchaczach niejakiego Lisa, Kurski tylko powielił to co Lis stwierdził. W zasadzie mogę się zgodzić i z jednym i drugim - robimy za sterowalnych idiotów, grupowo i każdy z osobna. Teraz będzie dobrze dla każdej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Taki urok,że można się łatwo pokłócić,nawet w gronie rodzinnym.

Mam znajomych za PiS, za PO czy za opozycją ogólnie, szczególnie przy tych z PiS trzeba uważać co się mówi, bo zaraz wszystko się zmienia, nawet żarty żartami, ale ich takie żarty nie trzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Everyman napisał:

Po co ten determinizm. Jeszcze można temu zaradzić.

Niezdecydowani wyborcy czy jakoś tam - JESZCZE możecie wpłynąć.

Ja kandydata nie mam, bo mój się nie dostał do II tury. Wiem, że jak nie pójdę to z automatu głos idzie na Dudę, to oczywiste. Problem w tym, że dla mnie Rafał to taki sam farbowany lis, wystarczy prześledzić jego wypowiedzi. Patrząc po głosowania KO w sejmie oraz ich propozycjach socjalnych to jest taka sama partia jak PIS, toćka w toćkę. Dla mnie tj tragedia tego kraju, ale mamy tak, bo po '89 nie zrobiono czystki, lustracji itd. Koledzy, którzy oficjalnie w mediach się napierdzielają potem razem piją wódkę, przechodzą pomiędzy partiami po wyborach. D-R-A-M-A-T. Socjal ? Nóż się w kieszeni otwiera. Nic mnie tak nie denerwuje jak DAJ.

Wizerunkowo bardziej podoba się Rafał. Płynny angielski, francuski (o ile to nie była ustawka), przy dobrym zdjęciu gęba jakaś taka bardziej reprezentatywna. Na zaczepki nawet nieźle sobie radzi. Duda to chodzący mem. Taki woskowy ludzik. Świetnie operujący długopisem. Można też zauważyć w jego wypowiedziach - patrzę amatorsko, nie jestem ekspertem od mowy ciała - jak szybko zmienia ton wypowiedzi i wyraz twarzy, w ciągu sekundy z przyjaznego chłopka zamienia się w szczekającego psa. Fałszywiec.
Rafałek gra od niego lepiej ;)

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, RyszardGTS napisał:

Macierewicz znów odleciał, a tak ładnie go ukrywali by siedział cicho bo zaś zacznie pianę toczyć. To właśnie tacy jak on podtrzymują wojnę polsko-polską

EcevLelWsAEXmwO?format=jpg&name=small

 

Czy to 30 lat temu czy dziś, Polska nadal nie jest przygotowana by rozróżniać kolory inne niż czarny oraz biały. Czarnowłosa, Polka, mąż, dwójka dzieci, bardzo duża kariera w Szwecji. Ładniejszy z braci chyba w 2015 wrócił do Izraela, a chyba w 2017 lub 2018 nawet grali w Tel Awiwie na "Pride" i bardzo ortodoksyjny Izrael jakoś ich nie ukrzyżował. Problem PiSu jest taki że w Polsce LGBT praktycznie nie ma żadnych praw a oni już nas straszą że "w każdym krzaku będzie siedział LGBT by nas zgwałcić albo porwać i adoptować nasze dzieci" ;) Chłopcy którzy lubili chłopców oraz dziewczynki lubiące dziewczynki są od wieków, można im dać uregulowane związki by nie musieli sami biegać do notariuszy. W wielu krajach są jednopłciowe związki a nie ma adopcji dzieci przez takie pary... no ale PiS STRASZONKO MUSI ODSTAWIĆ.

 

 

 

Uwierz mi że jak mówię to do zatwardziałego betonu partyjnego, to oni to rozumieją. I jest dokładnie tak jak mówisz. Kartofelol to chory dziad... I dalej uważam że RGB samo dało się w to wciągnąć. Równie dobrze zrobili by własną ustawę, przecież obywatele też mogą wynosić do laski Marszałkowskiej projekty ustaw itd. Są przecież w prawie możliwości ku temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzyyss napisał:

Taka klasyfikacja wyborców PiSu Twoim zdaniem jest oki?

Mnie klasyfikuje PiS i TVP.

Dzisiaj się dowiedziałem, ze niszczę Polaków od Pani Holeckiej. Czemu na ten temat nic piszesz?

Edytowane przez PwnT^
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

Im więcej ludzi zostanie w domu, tym pewniejszy będzie to scenariusz. Może właśnie na to się liczy? Kto wie.

To od wielu lat jest głosowanie na mniejsze zło. Tak jak mówiłem żadna partia nie jest idealna, dlatego po cichu trzymam kciuki za Hołownię. Nie dlatego że darzę go sympatią, ale widzę pewien potencjał i ideę. Czy będzie z tego Kukiz 2? Może. Ale trzeba każdemu dać szansę. Z drugiej strony też nie jest wykluczone że peło i spółka w końcu zmądrzeją, choć szanse na to są raczej średnie. To już są wyuczone arkana polityczne, gdzie o ile RT jest wciąż jakimś novum w tym wszystkim, to nadal jednak operuje w starych strukturach i na starych zasadach.

Słup nic nie zrobi, potencjał i ideę ma niczym Nowoczesna, a wiadomo jak to się skończyło, dużo ludzi zostało kupionych PO v2.0. Główną porażką Nowoczesnej był Petru, swetru.

Hołownia w polityce się nie odnajdzie, i raczej zostanie dogaszony, swoje zadanie zrobił. 

Najgorsze co PO może zrobić to mszczenie się nad PiSem, i robienie wszystkiego na odwrót co PiS uchwalił, wtedy znowu stracą poparcie ludzi. Ale to już za daleko idziemy w przyszłość, bo najpierw muszą wygrać cokolwiek :E 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Niestety tak. Dlatego pisałem że chyba komuś zależy na wojnie domowej. Nigdy jeszcze nie braliśmy się za łby tak jak teraz. A najgorsze że tego nie da się szybko wygasić.

 

3 minuty temu, Reddzik napisał:

Mam znajomych za PiS, za PO czy za opozycją ogólnie, szczególnie przy tych z PiS trzeba uważać co się mówi, bo zaraz wszystko się zmienia, nawet żarty żartami, ale ich takie żarty nie trzymają.

Dlatego nie dyskutuję codziennie o polityce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, PwnT^ napisał:

Mnie klasyfikuje PiS i TVP.

Dzisiaj się dowiedziałem, ze niszczę Polaków od Pani Choleckiej. Czemu na ten temat nic piszesz?

Nie mam TV, szkoda mi życia na to. I jako dyżurny/naczelny pisior na tym forum, nie idę też na wybory, odraża mnie jeden i drugi z kandydatów. Nie kopiuję innych, nie idę ratować Polski, za dobrze pamiętam KLD/UW/UD, a później działalność PO. To te same mordki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PwnT^ napisał:

Mnie klasyfikuje PiS i TVP.

Dzisiaj się dowiedziałem, ze niszczę Polaków od Pani Choleckiej. Czemu na ten temat nic piszesz?

Dokładnie to było " Wyborcy Trzaskowskiego niszczą Polaków"           
Wydaje mi się, że niszczą Polskę, Polaków...  dla mnie to jest chore, ale czego spodziewać się po takiej reżimowej TVPiS, oni wszystko robią by dzielić, obrażać, ale jak coś się o nich napisze, to zaraz wyzwiska, jesteś żyd, komuch itd. Niemiec, nie Polak. To też jest ważne.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

Główną porażką Nowoczesnej był Petru, swetru.

A Petru skończył gorzej niż mógł. Tak to musiało być,skoro był zakochany w partyjnej kochance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

3 minuty temu, mlody_tarnow napisał:

Ja kandydata nie mam, bo mój się nie dostał do II tury. Wiem, że jak nie pójdę to z automatu głos idzie na Dudę, to oczywiste. Problem w tym, że dla mnie Rafał to taki sam farbowany lis, wystarczy prześledzić jego wypowiedzi. Patrząc po głosowania KO w sejmie oraz ich propozycjach socjalnych to jest taka sama partia jak PIS, toćka w toćkę. Dla mnie tj tragedia tego kraju, ale mamy tak, bo po '89 nie zrobiono czystki, lustracji itd. Koledzy, którzy oficjalnie w mediach się napierdzielają potem razem piją wódkę, przechodzą pomiędzy partiami po wyborach. D-R-A-M-A-T. Socjal ? Nóż się w kieszeni otwiera. Nic mnie tak nie denerwuje jak DAJ.

No i mamy idealny przykład osoby która nie zna się na polityce, kulisach i PR. Jak myslisz, ile % PO by straciło gdyby na przekór PiSowi głosowaliby za wszystkim na "nie". Ile razy w TVP byłby pasek - "PO przeciwny władzy, znowu głosują na nie" "Anty Polacy głosują na nie". itd. PO w głosowaniach ważnych musi grać tak jak PiS im zagra, w mniej ważnych "udaje" sprzeciw bo nie wypłynie to do ludzi. 

PO ma swoje wady, ale nie porównuj ich do wad PiSu, bo to kompletnie inny poziom.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory czułem się zniesmaczony tym co robiło TVP, ale nawet nie mam określeń żeby nazwać to co czuję po zobaczeniu dziś tych wszystkich absurdalnych pasków i kampanii wyborczej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Everyman napisał:

Zapomniałem jeszcze do tej edukacji dopisać jednoznaczne odrzucenie tych zachowań przez samą górę. Dlatego PiS i PO powinny odejść w niebyt dla dobra Polaków

Kwestia podejścia. Można po prostu wszystko zburzyć i wtedy nie będzie wyboru tylko iść do przodu.

Krótkoterminowość to wina sposobu rządzenia praktykowanego przez PiS i PO od 2005r.

A pewnie że dostaniemy. Najpierw się upewnimy że zostaliśmy sami jak palec a potem to już z górki będą nas dziobać ile się da. I będziemy umierać z wielkimi słowami na ustach, myśląc o tym że ktoś o nas wspomni w jakiejś książce albo na pomniku.

Góra zacznie odrzucać takie zachowania, jak dół zacznie tę górę za to piętnować. A tak to mamy polityków-bogów, lokalnych włazolipów-księżątka, różnych nietykalnych szarych, zwykłych posłów, itd.
Nawet jak ich karygodne zachowania są upubliczniane, to zwolennicy dalej pozostają zwolennikami, a przeciwnikom się pokazuje faka. I taka to polska rzeczywistość.

Umierać z pieśnią na ustach potrafimy. Przecież za np. brak uwielbienia dla Powstania Warszawskiego można dostać wirtualną potrójną karę śmierci! :)
 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, zeby za PeŁo/SLD wypisywano takie rzeczy w publicznej telewizji jak dzisiaj. Na prawdę was to nie przeraza? :/

Edytowane przez PwnT^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

 

Dlatego nie dyskutuję codziennie o polityce.

Też omijam politykę. Zazwyczaj wszystko przeinaczam w "kabaret":, naoglądałem się kabaretów na TVP2, teraz wywaliła ich obecna władza, bo nie można się śmiać z wodza.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PwnT^ napisał:

Nie przypominam sobie, ze za PeŁo wypisywano takie rzeczy w publicznej telewizji jak dzisiaj. Na prawdę was to nie przeraza? :/

 

Podobało mi się, "Stankowski: najbrutalniejsza kampania (PO) od 89 roku". Kurczę, PiS to chyba ma najbrutalniejszą kampanie od 39 :E 

Edytowane przez TheMr.
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

@PwnT^ Memy z Holecką to normalnie złoto8:E

Mnie to już dawno nie śmieszy. Jestem przerażony tym w jaki sposób można z tak dużej części społeczeństwa zrobić fanatyków, którzy nie zauważają w tej telewizji nic złego. A może ten fanatyzm był już wcześniej? A może widzą to, ale mają to gdzieś, bo robi to opcja polityczna, którą popierają? Cokolwiek by to nie było, to stan mentalny naszego narodu jest naprawdę kiepski.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Reddzik napisał:

Zazwyczaj wszystko przeinaczam w "kabaret":, naoglądałem się kabaretów na TVP2, teraz wywaliła ich obecna władza, bo nie można się śmiać z wodza.
 

Tak samo z serialem "Ucho Prezesa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Jakiś budżet by się przydał.  Sugerujesz, że nie chcesz raczej wymieniać  RAM i tutaj jest problem. Zostając na DDR4 zostajesz na starych płytach, znowu zmieniając na DDR5 wzrastają koszty zakupu. Może zanim cokolwiek zmienisz, podaj całkowity budżet na płytę, procesor, pamięć i grafikę, bo zaraz się okaże, że wystarczy na coś lepszego
    • Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie. Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.
    • Może nie tyle co sołtys co od 20 lat pracował w UG na przeróżnych stanowiskach a nawet był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Z tym włodarzem to mi się pomyliło z innym człowiekiem. Wiesz, ja nie z tamtych stron to mi się czasem merdają osoby w głowie co i gdzie kto był  
    • Latem 25-30 to normalka u mnie. Zresztą miło było popatrzeć na te cyferki z RivaTuner, które w Skyrim z ENB pokazywały 45-55 stopni i 80W.
    • https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art40191731-ukrainska-ustawa-o-mobilizacji-wchodzi-w-zycie-caly-narod-ma-bronic-ojczyzny Ale faszyzm i dyskryminacja , gdybym był przedstawicielem rządu w Polsce to ogłosił bym  że przyjmę każdego Ukraińca który chce mieszkać w Polsce i pracować na jej rzecz , powinniśmy ratować tych ludzi , Żeleński zachowuje się jak Putin i chce wysłać biednych Ukraińców do maszynki mielenia mięsa  Oczywiście wszystkich którzy chcą przyjechać na zasiłek albo przestępców spakować do pociągu i powrót na Ukrainę na front Ukraińska ustawa o mobilizacji wchodzi w życie. Cały naród ma bronić ojczyzny To ukraińskie kobiety nie należą do narodu ?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...