Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Reddzik napisał:

Też omijam politykę. Zazwyczaj wszystko przeinaczam w "kabaret":, naoglądałem się kabaretów na TVP2, teraz wywaliła ich obecna władza, bo nie można się śmiać z wodza.
 

Nie mam tv podpiętej. Tylko internety, i nie mogę uwierzyć w to co mówisz. Toć nawet komuna puszczała Smolenia z Laskowskiem. Totalna paranoja ze strony Pissu

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EvilKillaruna napisał:

Przeraża. 2 miliardy przez 5 lat też.

Które miały pójść na onkologię zamiast na TVPiS

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TVP, nawet za AWS, SLD nie było takich cyrków, ba nie głosowałem na Kwaśniewskiego, był to pijaczyna, ale nie robił jakiś cyrków jak robi Duda.
PiS nie ma nic wspólnego z nazwą partii, oni tzn bracia założyli ją po tym jak zlikwidowali PC, potem ich minister zlikwidował dług partii. Już wtedy były cyrki, a co dopiero teraz.

TVP wywaliło kabarety, one nadal są, ale na Polsacie, albo w internecie. Fajne mają skecze, nie tylko o politykach.

A to bardzo zajefajny skecz, pokazujący jak działa ta wojna PiS vs PO.
 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Skąd idziesz.

- Z Bangladesz.

- Kłamiesz.

- To co się pytasz jak wiesz. 

Ktoś kojarzy ten tekst? :E 

To było tak piękne. Tak zacne. A dziś nawet na to nie pozwalają? Boże, widzisz i nie grzmisz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, TheMr. napisał:

  

No i mamy idealny przykład osoby która nie zna się na polityce, kulisach i PR. Jak myslisz, ile % PO by straciło gdyby na przekór PiSowi głosowaliby za wszystkim na "nie". Ile razy w TVP byłby pasek - "PO przeciwny władzy, znowu głosują na nie" "Anty Polacy głosują na nie". itd. PO w głosowaniach ważnych musi grać tak jak PiS im zagra, w mniej ważnych "udaje" sprzeciw bo nie wypłynie to do ludzi. 

PO ma swoje wady, ale nie porównuj ich do wad PiSu, bo to kompletnie inny poziom.

 

Przecież wiem jak działa polityka tylko dlaczego mam się godzić na to by mnie wszyscy dymali dookoła ? Głosowanie przeciw socjalowi KO to ich sepuku polityczne, doskonale to wiem i jak prześledzisz moje wpisy w offtopicu politycznym to o tym poczytasz. Nie zmienia to jednak faktu, że mnie taka polityka nie interesuje. Szczekanie na PIS jaki to jest zły, a potem głosowanie tak samo i wychodzenie z tymi samymi propozycjami tj KPINA z wyborców.

Przykład ? 500+  na 2 i kolejne dziecko to pomysł PIS. Kto wymyślił na 1 dziecko ? PO (KO). 13 emerytura to też pomysł jak się nie mylę... PO. Teraz rafałek daje 200 do emerytury matkom. Ujadają na PIS jak tylko mogą, a sami robią to samo by kupić głosy. W dupie mam takie partie. PIS ma jedną przewagę, - zaściankowy kościół i choć ich też nie toleruję, a batmani powinni być dawno rozliczeni - to idzie to w parze z jako taką obroną naszej kultury, nagonce na imigrantów itd, a ja za multi-kulti nie jestem.

Durny naród chce zmian od 30 lat, ujada na polityków po czym wszystko od lat rozgrywają Ci sami ludzie z PIS/PO na zmianę,  bo tak ich ten naród wybiera.
To jak gadanie o tym, że się człowiek za siebie w końcu weźmie, ale... od jutra.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzyyss napisał:

Możemy też nieco napisać o słuchaczach niejakiego Lisa, Kurski tylko powielił to co Lis stwierdził. W zasadzie mogę się zgodzić i z jednym i drugim - robimy za sterowalnych idiotów, grupowo i każdy z osobna. Teraz będzie dobrze dla każdej strony?

Lisa nie oglądam ani nie czytam od 5 lat gdy obraził córkę Dudy. Wtedy uznałem, że nie wolno atakować najbliższych kandydata i praktykuję to do dzisiaj. Lis pozostaje dla mnie skończonym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mlody_tarnow napisał:

(...)

batmani powinni być dawno rozliczeni - to idzie to w parze z jako taką obroną naszej kultury, nagonce na imigrantów itd.

Żartujesz? ;) dziś u ojca prowadzącego było trzech polityków PiS z najwyższej puli wliczając prezesa (a jak TVP pokazała mapę gdzie przez ostatnie tygodnie był Morawiecki i jak dwoi się i troi to mi "kopara opadła" w ilu on miejscach był), a gdy ojciec prowadzący "pouczał" Dudę to Duda siedział grzecznie w ciszy i zadumie przez... ile to było? 9 minut? coś takiego :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, EvilKillaruna napisał:

Taka ciekawostka, że na początku po wyborze PiS (nie głosowałem wtedy w wyborach ze względu na stan zdrowia) przez chwilę wydawało mi się że wreszcie coś się zmieni. Koniec z biurokracją, kolesiostwem, praca i pokora, słuchanie narodu... Paaaanie, biere. A teraz? Wszystko okazało się wierutnym kłamstwem. Wiele osób wybrało PiS bo miało być lepiej, a jest gorzej niż było. TV również nie posiadam, od czasu do czasu jakieś streamy co najwyżej. A właśnie dlatego, że to te same mordki, trzymam kciuki za oddolne inicjatywy i czekam na pojawienie się "mojej" partii na którą będę mógł wreszcie głosować nie jak na mniejsze zło. 

W PiS dwie rzeczy mi się podobają. 500+, choć model czeski wolałbym bardziej. Podoba mi się nie dlatego, że jestem beneficjentem, a podoba mi się dlatego, że w kwestii wsparcia rodzin z dziećmi wyprzedzała nas nawet Rosja i Białoruś. Kraje na południe i zachód od nas daruję sobie, nawet dzisiaj nadal odstajemy na minus. To jest jedna z rzeczy, za którą szczerze nienawidzę PO (z poprzednimi jej wcieleniami) - oni perfekcyjnie potrafili zrobić niewolnika ekonomicznego z ludzi nieco mniej rozgarniętych, za to posiadających dzieci.

Druga rzecz za którą lubię PiS, a pisałem to już wielokrotnie, to to, że po tym co robią powinna przyjść jakaś spora zmiana i normalizacja. Może naiwnie, ale nadal liczę na jakieś ostre przetasowania polityczne u nas. Może Hołownia, kiedyś wydawało mi się, że czymś takim może być ruch samorządowców, może coś innego. Nie trawię ani PO, ani PiS, ani SLD, ani PSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RyszardGTS napisał:

Żartujesz? ;) dziś u ojca prowadzącego było trzech polityków PiS z najwyższej puli wliczając prezesa, a gdy ojciec prowadzący "pouczał" Dudę to Duda siedział grzecznie w ciszy i zadumie przez... ile to było? 9 minut? coś takiego :) 

 

Ja mówię o idealnym scenariuszu rozdziału Kościoła od Państwa, rozliczeniu czarnych, ale to utopia, a to, że Tadek ma świetnie pod władzą PIS to jest oczywiste. Słynne nagrania z obchodów u ojca rydzyka przejdą do historii, a tam pewnie w nocy każdy każdemu berło [proszę sobie dokończyć].

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Żartujesz? ;) dziś u ojca prowadzącego było trzech polityków PiS z najwyższej puli wliczając prezesa, a gdy ojciec prowadzący "pouczał" Dudę to Duda siedział grzecznie w ciszy i zadumie przez... ile to było? 9 minut? coś takiego :) 

Nie zdziwiłbym,że wpadli z wizytą do Rydzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mlody_tarnow napisał:

Przykład ? 500+  na 2 i kolejne dziecko to pomysł PIS. Kto wymyślił na 1 dziecko ? PO (KO). 13 emerytura to też pomysł jak się nie mylę... PO. Teraz rafałek daje 200 do emerytury matkom. Ujadają na PIS jak tylko mogą, a sami robią to samo by kupić głosy.

Czas zrobić "check" do faktów, i sprawdzić daty wypowiedzi danych polityków i ich kontekst. 13 wyszła prosto do Dudy przed pierwszymi planowanymi wyborami, a dziecko sam sobie już sprawdź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzyyss napisał:

Nie mam TV, szkoda mi życia na to. I jako dyżurny/naczelny pisior na tym forum, nie idę też na wybory, odraża mnie jeden i drugi z kandydatów. Nie kopiuję innych, nie idę ratować Polski, za dobrze pamiętam KLD/UW/UD, a później działalność PO. To te same mordki.

Szanuję Twój wybór i jeśli po niedzieli będziemy sobie w stanie sobie podać ręce, to Polska na tym skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mlody_tarnow napisał:

 

Ja mówię o idealnym scenariuszu rozdziału Kościoła od Państwa, rozliczeniu czarnych, ale to utopia, a to, że Tadek ma świetnie pod władzą PIS to jest oczywiste. Słynne nagrania z obchodów u ojca rydzyka przejdą do historii, a tam pewnie w nocy każdy każdemu berło [proszę sobie dokończyć].

Na rozwód Kościoła od Państwa w Polsce nie ma szans, nie z tymi politykami. Przecież od lat w karuzeli politycznej kręcą się ci sami ludzie tylko zmieniają barwy by nie odpaść od koryta, jak raz nauczysz się brać "pieniądze praktycznie za nic" to nie odpuścisz. Wystarczy wycofać się do UW, UD, AWS... patrzysz dziś.. a tu "SAMI SWOI" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzyyss napisał:

Druga rzecz za którą lubię PiS, a pisałem to już wielokrotnie, to to, że po tym co robią powinna przyjść jakaś spora zmiana i normalizacja. Może naiwnie, ale nadal liczę na jakieś ostre przetasowania polityczne u nas. Może Hołownia, kiedyś wydawało mi się, że czymś takim może być ruch samorządowców, może coś innego. Nie trawię ani PO, ani PiS, ani SLD, ani PSL.

Mam podobne podejście, ale jednocześnie myślę iż obecna sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Jeśli (odpukać) moje przypuszczenia co do planów PiS okażą się prawdą, to mogą oni próbować wprowadzić zmiany ustrojowe, które skutecznie utrudnią przejęcie władzy innym partiom. Oficjalnie nadal byłaby demokracja, ale kryłby się pod nią autorytaryzm.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

- Skąd idziesz.

- Z Bangladesz.

- Kłamiesz.

- To co się pytasz jak wiesz. 

Ktoś kojarzy ten tekst? :E 

To było tak piękne. Tak zacne. A dziś nawet na to nie pozwalają? Boże, widzisz i nie grzmisz.

Laskowik i Smoleń. Jak nie lubię narzekania, że kiedyś to były czasy, to takich artystów jak oni po prostu teraz nie ma. Może jeszcze kiedyś będą, ale póki co nie ma.

Teraz nawet na to się nie pozwala, bo wszyscy bierni, mierni ale wierni się ścigają w wyprzedzaniu życzeń prezesa. Jakie kadry, taka jakość zarządzania i brak refleksji. W sumie to tak na ostatnie godziny przed zamknięciem forum zacytuję fragment wiersza, który w ostatnich latach niestety coraz lepiej rozumiem:

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Isharoth napisał:

Mam podobne podejście, ale jednocześnie myślę iż obecna sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Jeśli (odpukać) moje przypuszczenia co do planów PiS okażą się prawdą, to mogą oni próbować wprowadzić zmiany ustrojowe, które skutecznie utrudnią przejęcie władzy innym partiom. Oficjalnie nadal byłaby demokracja, ale kryłby się pod nią autorytaryzm.

Demokracja jest taka jaka pasuje pisowi. Twierdzą, ze jest, ale jak przychodzi co do czego to jej nie ma:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo cisza wyborcza więc mam ostatni apel. Nikogo przekonywać nie zamierzam, każdy chyba tutaj ma już wyrobione zdanie. Najważniejsze jednak byśmy wszyscy w niedzielę poszli i zagłosowali - nie ma, że pogoda kiepska, boli mnie głowa, wybieram grilla czy szkoda tyle stać w tej kolejce pod lokalem. Tylko od nas zależy kto będzie reprezentował Polskę jako prezydent przez kolejne 5 lat. Nie zostawiajmy tego wyboru innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PwnT^ napisał:

Mnie klasyfikuje PiS i TVP.

Dzisiaj się dowiedziałem, ze niszczę Polaków od Pani Holeckiej. Czemu na ten temat nic piszesz?

Też niszę przyznaję się. Jestem opłacanym trolem z Niemiec miało być 4E za wpis NIE ZAPŁACILI MI JESZCZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Everyman napisał:

Też niszę przyznaję się. Jestem opłacanym trolem z Niemiec miało być 4E za wpis NIE ZAPŁACILI MI JESZCZE

A widzisz, wczoraj przyjechała moja siostra z Niemiec, i już dostałem stosowne euro zawijane gumką za te wpisy na tym forum, Merkel jest zadowolona, że wykuję taką a nie inną pracę na rzecz niemieckiej agentury.
Sorka, ale o Tobie nie było mowy, za mało się starałeś?


Moja siostra głosowała w 1 turze, ale w drugiej nie, bo dostała w środę list, a wróciła późno z pracy, i nie miała już czasu go odesłać a nie długo bus.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mlody_tarnow napisał:

I tak co dzień.

Najgorsze w tych "Wiadomościach" jest to że oni powtarzają daną "wiadomość" przez 10 kolejnych edycji "Wiadomości" (wyjątkiem jest 500+ o których wspomniano już z 2000 razy ;) ). Takiej propagandy nie pamiętam nawet w czasach komuny gdy jeszcze była ta jedna z najstarszych czołówek z kręcącym się "D" i "T" Dziennik Telewizyjny.

af0656ba0182360a45e920678b27aff8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Reddzik napisał:

Demokracja jest taka jaka pasuje pisowi. Twierdzą, ze jest, ale jak przychodzi co do czego to jej nie ma:szczerbaty:

Póki co jednak jeszcze jest. Nie widzę jakichś dużych dziur w procesie wyborczym, gdzie mogłoby dojść do fałszerstwa. Oczywiście od strony mediów sytuacja wygląda tragicznie, a to też jest bardzo ważne.

Powinniśmy odrzucić podziały narzucane nam od wielu lat i spróbować wspólnie przedyskutować naszą przyszłość. Zarówno szanse jak i zagrożenia dla naszego kraju. Nie dajmy się napuszczać na siebie nawzajem, nie dajmy się ponieść emocjom. O polityce dyskutujmy na chłodno i argumentujmy nasze przekonania, będąc jednocześnie gotowymi do przyjęcia cudzych argumentów i ewentualnej zmiany własnego zdania na ich podstawie (jeśli będą trafne). Z historii łatwo wywnioskować że nasz naród często był podzielony i zawsze wtedy był najsłabszy. Dobre czasy przychodziły kiedy się jednoczyliśmy.
Nie obrażajmy też żadnego z kandydatów, bo nie można zapomnieć że to są pojedyncze osoby, których moc decyzyjna jest iluzją. Oni są częścią machiny politycznej tak samo jak my.

Ja na tym kończę. Czuję się już zmęczony polityką, a przecież zostanie jeszcze czekanie na wynik wyborów. Mam spore obawy, że będą to jedne z najważniejszych wyborów w historii naszej demokracji, która przecież jest jeszcze młoda.

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skisłem dzisiaj jak usłyszałem wystąpienie Agaty Dudy o brudnej kampanii i szacunku, chyba ta kobieta nie ogląda TVP ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mlody_tarnow napisał:

I tak co dzień.

Kolejna porcja TVPiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...