Skocz do zawartości
VAMET

II tura - Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (12.07.2020)

II TURA - WYBORY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (12.07.2020)   

337 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w II turze w wyborach prezydenckich w dniu 12.07.2020?

    • DUDA Andrzej Sebastian
      69
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      216
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      17
    • Nie pójdę zagłosować!
      34

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 07/11/20 o 22:00

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, skunRace napisał:

Ja pierdziele, Ziobro mówi, że nie może być tak, żeby jedna stacja prowadziła kampanię kandydata na prezydenta i prowadziła brudną kampanię przeciwko urzędującemu prezydentowi :rotfl:

Większość osób z pisu już mocno odjechała w stronę Macierewicza, albo gorzej. I taki Ziobro będzie dyrektorem generalnym prokuratory dziury w d, i będzie na swoje widzimisię skazywał ludzi na 25 lat więzienia. Bo może. Bo nikt go nie zatrzyma. 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, DyndaS napisał:

comment_1594584618THM0Tx4tu2jUKxKGE5bpVl

 

comment_1594584643X5o4Gx6Z6DqQYwtLxOD2yy

Forum złapało zadyszkę. 

Szkoda że 500+ nie działa. Może za te 20 lat byłoby w końcu normalniej. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, sotki napisał:

Dzięki, ale rodziny nie planuj założyć.

Tylko ja pytam dlaczego Po jest lepsza od Pis? Skoro jedni i drudzy zadłużają to czemu na nich głosujecie? W komentarzach podkreślacie, że PO jest do dupy, ale na nich głosujecie by zrobić na złość Pisowi. ALe skoro jedni i drudzy do dupy to czemu nie promujecie kogoś innego?

Minusujecie gościa, a on dobrze prawi. Skoro PiS i PO są do dudy, to dlaczego nie głosujemy na inną partię? W tym kraju już się tak utarło, że jak ktoś ma wygrać, to tylko jedna z tych dwóch partii a inne to co najwyżej nadają się do koalicji. To jest błąd. Trzeba głosować na kogoś innego, bo z tak podzielonym narodem nic dobrego nas nie czeka. Wynik exit poll idealnie pokazuje jak bardzo jesteśmy podzieleni, niemal 50/50.

Rozumiem też, że komuś się nie podoba, że prezydenta wybierają ludzie z wykształceniem podstawowym, rolnicy, emeryci i patusy, ale to też są ludzie, mają prawo wyborcze i nic na to nie poradzimy. Jeśli uważamy, że oni są głupi, a wybory wygrywa osoba na którą głosują, to znaczy, że w Polsce jest za mało ludzi mądrych i wykształconych. Chociaż patrząc z drugiej strony, to mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że wśród ludzi z mgr też debili nie brakuje i wielu z nich jest głupszych niż niejeden rolnik. Uczę studentów i ja nie zastanawiam się jak oni kończą studia, tylko jak oni żyją ze swoją głupotą. Niestety dopóki ktoś nie wprowadzi przed wyborami obowiązkowych testów z wiedzy ogólnej, to będziemy mogli sobie tylko narzekać.

Póki co nic nie jest pewne, głosy z zagranicy wpływają najpóźniej, a tam Duduś ma niezbyt wysokie poparcie. Poza tym chyba szybciej da się policzyć głosy na wsiach, gdzie jest mało mieszkańców, niż w miastach, gdzie do jednej komisji może przyjść 20k osób. Poczekamy, zobaczymy.

Edytowane przez henryk nowak
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach Zjednoczonych wygrał obecny prezydent.

Według Onetu:

"Prezydent RP Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze polskich wyborów prezydenckich w USA, uzyskując 54,96 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski otrzymał 45,04 proc. głosów."

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demokracja jest do dudy w kraju, gdzie jest tak dużo idiotów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA nie od dziś wiadomo, że tam w Chicago większości górale i głosują na PiS.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Passt napisał:

W Stanach Zjednoczonych wygrał obecny prezydent.

Według Onetu:

"Prezydent RP Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze polskich wyborów prezydenckich w USA, uzyskując 54,96 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski otrzymał 45,04 proc. głosów."

Wciąż widać pokłosie góralskiego toku myślenia. Tam zawsze wygrywa tępa dzida. Ale przewaga spada z każdymi wyborami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jest za raperami, nie każdemu może styl odpowiadać, ale celność 100%

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

Wciąż widać pokłosie góralskiego toku myślenia. Tam zawsze wygrywa tępa dzida. Ale przewaga spada z każdymi wyborami. 

Dlaczego obrażasz inaczej myślących i głosujących?? Uważasz się za lepszego??

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, panzar01 napisał:

Wciąż widać pokłosie góralskiego toku myślenia. Tam zawsze wygrywa tępa dzida. Ale przewaga spada z każdymi wyborami. 

Są też postępowi :)

3cb2ab1be5384024cdf22af8f41b2f033248.jpg

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie amerykańska polonia powinna mieć zakaz głosowania. Po kiego grzyba ma mieć wpływ na mój kraj ktoś kto siedzi tam kilkadziesiąt lat, do Polski zjedzie raz na ruski rok w odwiedziny i tyle z niego pożytku.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie

 

Edytowane przez sotki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheMr. napisał:

Większość osób z pisu już mocno odjechała w stronę Macierewicza, albo gorzej. I taki Ziobro będzie dyrektorem generalnym prokuratory dziury w d, i będzie na swoje widzimisię skazywał ludzi na 25 lat więzienia. Bo może. Bo nikt go nie zatrzyma. 

 

Zgadza się, ale jak patrzę na Ziobro to się we mnie szczególnie coś złego budzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bardak napisał:

Jak dla mnie amerykańska polonia powinna mieć zakaz głosowania. Po kiego grzyba ma mieć wpływ na mój kraj ktoś kto siedzi tam kilkadziesiąt lat, do Polski zjedzie raz na ruski rok w odwiedziny i tyle z niego pożytku.

 

Teraz, bardak napisał:

Jak dla mnie amerykańska polonia powinna mieć zakaz głosowania. Po kiego grzyba ma mieć wpływ na mój kraj ktoś kto siedzi tam kilkadziesiąt lat, do Polski zjedzie raz na ruski rok w odwiedziny i tyle z niego pożytku.

 

1 minutę temu, bardak napisał:

Jak dla mnie amerykańska polonia powinna mieć zakaz głosowania. Po kiego grzyba ma mieć wpływ na mój kraj ktoś kto siedzi tam kilkadziesiąt lat, do Polski zjedzie raz na ruski rok w odwiedziny i tyle z niego pożytku.

Tak samo powinno być w Niemczech. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sotki napisał:

Czemu niby osoby, które głosują na Trzaskowskiego są według ciebie mądre?

Tylko spada poparcie na korzyść kogo? Gościa, który zrobi coś dla państwa czy będzie to agonia?

Bo nie oglądają tvpis.

  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Passt napisał:

Dlaczego obrażasz inaczej myślących i głosujących?? Uważasz się za lepszego??

Górali nie obrażam. Byłem w górach wielokrotnie. Dużo się nie różnią od rolników z mojego regionu. Kiedyś na S8 zrobili blokadę. Że biedni i pokrzywdzeni. Ciągnikami w większości za pół bańki. W trakcie pojechali taryfami do maka na jedzonko. Po prostu stwierdzam fakty. 

2 minuty temu, sotki napisał:

Czemu niby osoby, które głosują na Trzaskowskiego są według ciebie mądre?

Tylko spada poparcie na korzyść kogo? Gościa, który zrobi coś dla państwa czy będzie to agonia?

Duda już pokazał co umie. Raz mi wystarczy. Niektórym w USA się urodziły dzieci. Mamy to szczęście że są mądrzejsze niż ich rodzice.

Edytowane przez panzar01
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TVP mówią już tak jakby wiedzieli, że Duda wygrał. Patrząc na to co robili przez ostatnie kilka lat zaczynam się zastanawiać, czy nie będą majstrować, jeśli okaże się, że brakuje im "paru" głosów. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Góralskiego :D. Przecież tam komuchy uciekały za PRL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest z twittera Warzechy. Potwierdzona wiarygodność.

20200712-224418.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sotki napisał:

 

Tak samo powinno być w Niemczech. 

Można by dokonać rozszerzenia tego na całą naszą zagraniczną Polonię. Z wyłączeniem turystów. Aż Ci za to plusa dam. Druga strona barykady ale jak widzisz, są punkty wspólne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, henryk nowak napisał:

W TVP mówią już tak jakby wiedzieli, że Duda wygrał. Patrząc na to co robili przez ostatnie kilka lat zaczynam się zastanawiać, czy nie będą majstrować, jeśli okaże się, że brakuje im "paru" głosów. 

Raczej w drugą stronę ;) "Oficjalnie" kto wygrał? Duda.... najwyżej pójdzie parę głosów do zmielenia oddanych na Trzaskowskiego.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DyndaS napisał:

(...)

Już się na ten temat wypowiedziałem. W skrócie - nic nie poradzisz, możemy sobie jedynie narzekać.

 

Cytat

 

Zdaniem Bogusława Chraboty z "Rzeczpospolitej" na razie należy się wstrzymać z ogłaszaniem zwycięzcy wyborów. - Ten exit poll pokazuje stan rzeczy mniej więcej z godziny 19.30. To, co się działo później, będzie pewnie ujęte w kolejnym sondażu late poll, który poznamy w nocy. 0,8 punktu procentowego to jest lekko powyżej 100 tys. osób. W sytuacji, kiedy znaczna część Polski jeszcze głosuje, do tego nie znamy rozkładu poparcia z zagranicy, to jeszcze wiele może się wydarzyć - ocenił Chrabota.

Jego zdaniem dynamika wyborcza z poprzedniego głosowania wskazywała, że Andrzej Duda miał przewagę wśród osób głosujących o poranku i po południu. - Może się okazać, że te kluczowe 1,5 godziny wieczorem może przesunąć arytmetykę na rzecz Rafała Trzaskowskiego.

 

źródło: tokfm.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten generator,nie za czytelny,nie za intuicyjny

 

tvpis994b7d.jpg

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...